Kasia Stankiewicz

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Kasia Stankiewicz

Post autor: ediva »

Kasia opowiadała dziś w DDTVN o fenomenie Lucy i niezliczonych projektach artystycznych, które w związku z tym powstają na całym świecie. Na koniec zaśpiewała pieśń Dancing With Balloons i wyglądała jak chudego orła cień.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Kasia Stankiewicz

Post autor: Wojtuś »

Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Kasia Stankiewicz

Post autor: ediva »

Kasi metafizyczne wyznania z Gazety Wyborczej: :shock:

- Ja w tym moim Orła cieniu byłam wolnym ptakiem, potem znowu pełzającym wężem, a potem znowu - again - pumą i ptakiem. Teraz znowu szybuję, jestem ptakiem - wyjaśnia.

Orła cień cały czas gdzieś krąży wokół ciebie. Nie drażni cię, kiedy ktoś znów przywołuje tę piosenkę?

- Nie. Uważam, że odcinanie się od przeszłości to tak jakby sobie amputować część ciała.

- A kiedy pojawia się kłopot? Kiedy tylko epitafium tego marzenia staje się rzeczywistością. Ja przeżyłam ten stan. Ostatni moment mojego snu się spełnił. Stałam na scenie z przebojem, a przede mną tysiące ludzi śpiewających moją piosenkę. To jest najgorsze uczucie świata, kiedy spełnia się ostatnie kilka sekund twojego marzenia. Wtedy zaczynasz analizować i przestajesz czuć. I nagle wszystko traci moc, bo nie spełniły się ważne etapy tego marzenia. Więc przestałam marzyć.

- Transformacja, która jest pokazana w teledysku, najlepiej oddaje to, co się ze mną dzieje. Najpierw moja bohaterka trzyma się ziemi, nie mogąc uciec, oderwać się, zrobić cokolwiek ponad to, co robi wąż - czyli pełzać. Ten etap wydaje się najtrudniejszy, ale jest chyba najbardziej wartościowy, bo konfrontujesz się ze sobą. I chociaż na początku etap węża był czymś przerażającym, to czułam, że jak już wypełzam swoje, to pobiegnę, a jak pobiegnę - to polecę.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kasia Stankiewicz

Post autor: endeven »

Bardzo fajna okładka płyty "Lucy and the loop".

Świetnie Kaśka przykłada się do promocji singla. Udzieliła sporo wywiadów prasowych (całkowicie muzycznych), była już gościem w wielu miejscach i programach, szczególnie zwróciłem uwagę na stacje radiowe. Zawitała do programów na antenie radiowej m.in. Jedynki, Trójki, Radio Pin, Radio Zet Chilli, Radio Kolor, Radio Dla Ciebie. Z nieprzebojowym, niekomercyjnym singlem, mało radiowym, a proszę... Dziennikarze radiowi traktują Kaśkę poważnie i chcą Ją w swoich programach, chcą zadać pytania i porozmawiać. Z Edytą najwyraźniej nie chcę, bo nie traktują Jej poważnie w kategorii "artysty". Jak inaczej wytłumaczyć tylko dwukrotne odwiedziny Edyty w studio radiowym z okazji premiery singla YH?
@edivo, co o tym myślisz?
Awatar użytkownika
baker
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1451
Rejestracja: 14 gru 2004, 12:48
Ulubiona piosenka: Nie było
Lokalizacja: opole/krakow

Re: Kasia Stankiewicz

Post autor: baker »

Świetne, podoba mi się puls tej piosenki. Myślę, że kupię płytę.
Czasami polska muzyka wychodzi z zaścianka, brawo!
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kasia Stankiewicz

Post autor: Blur »

20 listopada w warszawskiej Stodole odbędzie się koncert promujący "Lucy and the Loop".
Za 65zł można wybrać opcję bilet+płyta (podobno jakaś limitowana edycja), którą otrzyma się 2 dni przed koncertem (tak przynajmniej mi się wydaje, Kaśka mówiła o tym w Ex magazine Uli Kaczyńskiej w trójce, mam nadzieje, że niczego nie pomieszałem).
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Kasia Stankiewicz

Post autor: Wojtuś »

Przed chwilą Kasia była gościem Świat się kręci. Opowiadała o nowej płycie i projektach, które ta płyta zainspirowała. Najważniejszą informacją jest data premiery płyty czyli 14.10.2014 a płyty w pre-orderze z biletem na koncert w Stodole będą do odebrania dwa dni przed premierą płyty i będzie to specjalna limitowana edycja płyty. Kasia zaśpiewała też nową piosenkę Impair (mam nadzieję, że dobrze napisałem) i muszę przyznać, że to bardzo dobra i interesująca piosenka. Coraz bardziej zaostrza mi się apetyt na tą płytę.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kasia Stankiewicz

Post autor: Blur »

Lucy and the Loop / Making Of Long
Jak wiecie lubię odkrywać tajemnice powoli.
Już niebawem oddam w Wasze ręcę kolejną produkcję mojej ekipy Paperboys. Będzie to duży materiał dotyczący projektu Lucy And The loop. A teraz Teaser! ENJOY.
Super to jest, czekam na więcej!
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Kasia Stankiewicz

Post autor: Wojtuś »

Jeśli ktoś chce obejrzeć to może to zrobić pod adresem:
http://vod.tvp.pl/audycje/rozrywka/swia ... 4/16767891
loveedi81
Sit down
Sit down
Posty: 76
Rejestracja: 27 lip 2014, 17:02
Ulubiony album: live
Lokalizacja: Gdynia :)

Re: Kasia Stankiewicz

Post autor: loveedi81 »

premiera 14 października :) FINALY
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Kasia Stankiewicz

Post autor: Flux »

Lucy and the loop na serwisie deezer:

http://www.deezer.com/album/8797201

:wink:
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kasia Stankiewicz

Post autor: endeven »

aa właśnie miałem postować w tej sprawie! :)
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kasia Stankiewicz

Post autor: MacLean »

Głupi deezer ;(
Mam tam NWI w ulubionych i znowu dopadnie mnie zaduma, jak można zmarnować TAKĄ piosenkę.
Fakt faktem, aranż z jubileuszu był przyjemniejszy dla ucha.

Nie chce mi się wierzyć, że Stankiewicz zrobiła coś takiego.
Jak można mieć w dupie gusta standardowego radiosłuchacza - genialne :-)
Jest nadzieja, że Kasia wyjdzie z cienia orła. Może jeszcze nie w tej płycie...
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Kasia Stankiewicz

Post autor: ediva »

Ta płyta jest zimna, introwertyczna, surowa niczym krajobrazy islandzkie. Przeambitna. Myślę, że Kasia nabawiła się syndromu Bjork i każda kolejna jej produkcja jest coraz bardziej "zaawansowana artystycznie", ale coraz mniej przystępna dla przeciętnego słuchacza. Pati Yang świetnie potrafi łączyć ogień z chłodem; u Kasi wieje chłodem, gdzieś tam tańczą małe płomyki, ale całość wypada dość nijako. Wokal Kasi z biegiem lat zmienia się wprost proporcjonalnie do jej sylwetki. Chudnie. Płyta idealna na podsycanie jesienno-zimowej melancholii, nieco kryptyczna wręcz. Dużo w niej Islandii.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kasia Stankiewicz

Post autor: endeven »

Cos nie do konca gra mi na tej plycie.. ediva ma nieco racji. zwlaszcza z wokalem. sa momenty niebywale irytujace. why???
ODPOWIEDZ