Hey

Dyskusje na temat szczecińskiej grupy

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Hey

Post autor: Steffie »

Muzycznie jest to niestawne, wizerunkowo niby beka, ale to moze byc pastisz. Sadzac po ostatnim wpisie Kaski, to byc moze ma potrzebe odreagowania w rozny sposob, skoro zycie ja doswiadczylo.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Hey

Post autor: Piter »

Dla mnie to jest mega. Połączenie tragedii tekstu z pastiszem klipu rzuca na kolana.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hey

Post autor: endeven »

Mnie nie rzuca, bo pomimo zgody co do tekstowego zderzenia z pastiszem obrazka, to muzycznie trochę bida, elektro tony w tym wydaniu to już trącą wtornoscia. A juz przy Sushi to jest wręcz załamka. Oczywiscie w kategorii klasy nosowskiej, bo w kontekscie calej polskiej muzyki obecnie to to daje radę i tak.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Hey

Post autor: Kamui Shiro »

Fajna piosenka i klip, podoba mi się kpiarski ton i nieglamourowe, niewymiarowe kobiety w takim teledysku. Nie rozumiem jednak niektórych aluzji ani tego, czemu pomysły wizerunkowe są wyjęte z lat 2010-2014: kolorowe dymy, bluzka w kosmos, panterka, buty z cekinami... może to celowy zabieg :)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Hey

Post autor: KrzysiekF »

Książka Nosowskiej jest obecnie bestsellerem na rynku. W Empiku jest najchętniej kupowaną pozycją z całego asortymentu sieci. 8)

Szykuje się bestseller roku...
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hey

Post autor: Blur »

Polecam audiobooka czytanego przez samą autorkę, świetne!
MKury
Invisible
Invisible
Posty: 8
Rejestracja: 12 lip 2018, 5:57
Lokalizacja: Londyn

Re: Hey

Post autor: MKury »

Kaśka niedawno ogłosiła trasę koncertową! Jest jedną z nielicznych polskich muzyków, którzy zawsze zaliczają fanów na wygnaniu i za to jej chwała!

Właśnie zakupiłem bilet na październik w Londynie :D . Zakładam w takim razie, że nowa płyta powinna nas zaatakować z wczesną jesienią...?

Ktoś planuje uczestniczyć w tej trasie czy raczej miałko forumowicze do tego podchodzą?
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Hey

Post autor: KrzysiekF »

Nosowska właśnie wyprzedała koncert w Stodole. 3 Listopada.

<3

Wyprzedane koncerty.
Bestseller roku w Empiku.
Nowy album na jesień, który z pewnością pokryje się szybko Złotem, a może i platyną...


I po co jej ten HEy 8)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hey

Post autor: endeven »

Nosowska że hey!
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Hey

Post autor: ray »

W ramach projektu T-Mobile Electronic Beats Powroty powstała nowa wersja Jeśli wiesz, co chcę powiedzieć:
-> Nosowska & Zamilska - Jeśli wiesz co chcę powiedzieć (Official video)

Nie podoba mi się. Zdecydowanie bardziej wolę oryginał.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hey

Post autor: endeven »

Podoba mi się.
Znakomita wersja. Zamilska nie należy do przystępnych artystek dla masowego odbiorcy. Pamiętam świetny set na Openerze, choć dość hermetycznie. Nie każdy musi to czuć i się wkręcić. Tym bardziej szacun za kooperację, dla jednej i drugiej. Nosowska nie boi się eksperymentów, a Zamilska nadała temu swój kształt. Zrobiło się mroczniej i bardziej niepokojąco, a jednak nie utraciło to ducha oryginału. Zdecydowanie jest to lepszy projekt, niz powrót Kayah z Supermenką, gdzie w nowej wersji nie ma nic odkrywczego, nic twórczego i jest powierzchownie. Jak już zabierać się za stare przeboje, to jednak wypadałoby z pomysłem i z nową wartością. W innym wypadku nie widzę większego sensu.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Hey

Post autor: DeathlySilence »

endeven, zgadzam się połowicznie. :wink: Jeśli nie dostrzegasz w Supermence 2.0 nowej jakości, nie widzisz wartości dodanej, sugeruję wizytę u laryngologa i okulisty. Na ból pupy też jest odpowiednia maść. 8)

Sparowanie na siłę dwóch tak różnych artystek, utworów, tylko ze względu na to, że wzięły udział w tym samym projekcie, jest IMHO słabe, bardzo, bardzo słabe. Właściwie niedorzeczne. Próba niepotrzebnego, dziecinnego hierarchizowania. Nie wnoszącą nic do dyskusji oprócz potencjalnych kłótni.

Supermenka 2.0 <3

Z nowym, starym utworem Nosowskiej muszę się na nowo zmierzyć. Teledysk - rewelacja. :)

Zastanawiam się, czy Edyta dostała propozycję wzięcia udziału w projekcie.
Nawet jeśli nie, zastanawiam się, z kim mogłaby uwspółcześnić jeden ze swoich utworów. Jaki? Jestem kobietą, Dotyk, To nie ja - przy ostatnim utworze byłoby to już 3.0 :-D
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hey

Post autor: endeven »

No nie widzę w Supermence nic poza jakimś tam chwilowym zeszlifowaniem blachy. Nic na dłużej. DS, po prostu lubię na ból pupy konkret <3

Ale na tym chyba polega ten projekt, by sparowac dwa rózne światy i zobaczyć, co tam razem wyplują po interkursie. Zresztą, Zamilska i Nosowska solo to nie takie znowu dwa bieguny. Słyszę w nowej wersji Zamilskiej "rah" Nosowskiej rodem z "Sushi". Mojego ulubionego solowego płodu Kaśki. On był bardzo elektro odległy od mainstreamu, więc może to ukłon Zamilskiej w ten leśny szlak.

Edyta w tym projekcie? Strach sie bać, kogo by sobie wybrała do remiksu.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Hey

Post autor: ray »

endeven pisze:Zdecydowanie jest to lepszy projekt, niz powrót Kayah z Supermenką, gdzie w nowej wersji nie ma nic odkrywczego, nic twórczego i jest powierzchownie. Jak już zabierać się za stare przeboje, to jednak wypadałoby z pomysłem i z nową wartością. W innym wypadku nie widzę większego sensu.
endeven pisze:No nie widzę w Supermence nic poza jakimś tam chwilowym zeszlifowaniem blachy. Nic na dłużej. DS, po prostu lubię na ból pupy konkret <3
Kompletnie się z tym nie zgadzam.
Powiedziałbym, że jest wręcz na odwrót - jeśli porównywać obie piosenki wydane w ramach projektu T-Mobile Electronic Beats Powroty, to właśnie nowa wersja Supermenki jest oparta na jakimś pomyśle i wnosi nową wartość.
W przypadku przeróbki Kayah mamy mocno zmieniony i tekst (monolog Supermenki zmienił się w dialog faceta z Supermenką), i melodię, i aranż. Natomiast w przypadku przeróbki Nosowskiej tekst i melodia pozostały dokładnie takie same, nowy jest jedynie aranż, no i jeszcze dodano mruczenie Kasi na koniec.
Mimo mojej dużej sympatii do Nosowskiej, mam wrażenie, że ona bardzo niewiele tutaj wniosła. To Zamilska odwaliła prawie całą robotę.
Odświeżenie Kataszy w zeszłym roku wyszło dużo, dużo lepiej. Zresztą nie tylko ja tak uważam, wystarczy poczytać komentarze na YouTube - przy nowej wersji Kataszy dominowały pochwały ("Najlepsza wersja na 25 lat"), a teraz krytyka ("Wyszło to tak, jak stara wersja utworu Kasi, tylko ze zmienionymi dźwiękami, które w ogóle tu nie pasują"). W punkt. :)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Hey

Post autor: Piter »

A według mnie, oba remixy są do bani. Męczą, psują oryginalne piosenki. Sztuczne, napuszone, pretensjonalne. Na siłę oryginalne. Supermenkę odsłuchałem raz i bylem zazenowany tym dennym rapem. Nosowska brzmi jakby otworzyła starą kryptę i wypuściła demony.
ODPOWIEDZ