Anna Maria Jopek

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
whatever
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 343
Rejestracja: 29 wrz 2008, 18:47
Lokalizacja: Łosice

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: whatever »

Byłam wczoraj na koncercie Ani.

Nigdy nie byłam jakąś wielką fanką, ale znałam Ją i szanowałam jako artyskę. Usłyszałam o koncercie, więc postanowiłam się wybrać.
Muszę powiedzieć, że nawet sobie nie wyobrażałam, że tak bardzo mnie wciągnie... To jest muzyka stworzona do takiego słuchania- mały kameralny koncert, wspaniały kontakt zespołu z publicznością i ten głos... Zupełnie inne wrażenie i odczucia niż przy słuchaniu płyty. Jestem zachwycona. :smile:
Dionesque
Sit down
Sit down
Posty: 74
Rejestracja: 20 sie 2009, 15:23
Ulubiony album: Dotyk, Edyta
Ulubiona piosenka: too many... ;)
Lokalizacja: Soest / Germany
Kontakt:

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Dionesque »

Zazdroszczę Ci, szczęściaro! :D Ja bardzo chcialabym zobaczyć Anię na żywo, bo mam jej wszystkie plyty i uwielbiam jej muzykę i glos! :)
Najgorsze jest to, że zeszlej jesieni koncertowala w Niemczech i jeden z koncertów byl nawet nie tak daleko ode mnie (jakaś godzine jazdy) i akurat wtedy musialam się dość mocno rozchorować... No taki pech... :( :(
Cieszę się, że tak Ci się podobalo na koncercie Ani - zresztą nie podejrzewalabym innej opcji, hehe! ;)
whatever
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 343
Rejestracja: 29 wrz 2008, 18:47
Lokalizacja: Łosice

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: whatever »

Dionesque, Ania chyba ostatnio dużo koncertuje, więc może jeszcze do Niemiec kiedyś zawita :) A mieszkasz tam na stałe? Wracasz czasem do Polski? Bo jeśli wracasz to jest większa szansa, że trafisz na jakiś koncert :wink:

A te 2 godziny tak szybko minęły... Ale zdecydownie odmieniły moje spojrzenie na muzykę AMJ. Jeśli jeszcze kiedykolwiek nadarzy się okazja, by pójść jeszcze raz, nie będę się nawet zastanawiać :d
Dionesque
Sit down
Sit down
Posty: 74
Rejestracja: 20 sie 2009, 15:23
Ulubiony album: Dotyk, Edyta
Ulubiona piosenka: too many... ;)
Lokalizacja: Soest / Germany
Kontakt:

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Dionesque »

W Niemczech mieszkam na stalę a w Polsce bywam niestety bardzo rzadko, ostatnio wlaściwie tylko raz na rok i to na niezbyt dlugo więc prawie nie mam szans wybrania się wtedy na jakikolwiek koncert.
Dlatego mam ogromną nadzieję, że Ania jeszcze przyjedzie z koncertami tutaj do Niemiec. :)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Piter »

Wojtuś pisze:Nowa piosenka i nowy teledysk Ani:

http://www.plotek.pl/plotek/1,78646,688 ... szawa.html

Dla mnie piękna jest ta piosenka a teledysk też świetny!!!
Bardzo mi się podoba!
Dionesque
Sit down
Sit down
Posty: 74
Rejestracja: 20 sie 2009, 15:23
Ulubiony album: Dotyk, Edyta
Ulubiona piosenka: too many... ;)
Lokalizacja: Soest / Germany
Kontakt:

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Dionesque »

Smutne ale piękne... Glos Ani, jej wibrato... mm... balsam dla uszu! :D
Awatar użytkownika
beniu
Linger
Linger
Posty: 830
Rejestracja: 04 lip 2009, 19:30
Ulubiony album: Dotyk, Live 99
Ulubiona piosenka: To nie ja, Litania
Lokalizacja: Kraków

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: beniu »

Niesamowite! Całkiem przypadkiem odkryłem ten cover Anny Mari Jopek do piosenki 'No Doubt - Don't Speak'.
Piosenka robi furorę w zagranicznych stacjach muzycznych między innymi w Rosji, Japonii czy Portugalii. Polecam bo na prawdę warto.
http://www.youtube.com/watch?v=_UAsrsx9ljA
Awatar użytkownika
homerowa
Impossible
Impossible
Posty: 1784
Rejestracja: 27 sty 2005, 14:09
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Stop
Lokalizacja: Jak najdalej stad

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: homerowa »

beniu pisze:Niesamowite! Całkiem przypadkiem odkryłem ten cover Anny Mari Jopek do piosenki 'No Doubt - Don't Speak'.
Piosenka robi furorę w zagranicznych stacjach muzycznych między innymi w Rosji, Japonii czy Portugalii. Polecam bo na prawdę warto.
http://www.youtube.com/watch?v=_UAsrsx9ljA
Dla kogos kto zna muzyke Ani to nic nowego, gdyz utwor ukazal sie w 2005 roku na plycie "Secret". Ale utwor rzeczywiscie jak wiekszosc piosenek w wykonaniu Ani jest swietny.
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: witcher »

20 września Anna Maria Jopek zaśpiewa przed Stingiem

Anna Maria Jopek zaśpiewa przed koncertem Stinga z okazji otwarcia Stadionu na Euro 2012 - poinformował podczas konferencji prasowej Prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Koncert odbędzie się 20 września.

- Jestem przeogromną entuzjastką Stinga, a dodatkowo jestem pod wrażeniem tego koncertu Stinga z orkiestrą symfoniczną na stadionie piłkarskim. Zobaczymy, jak w takich warunkach zabrzmi wyrafinowana muzyka - powiedziała dziennikarzom Anna Maria Jopek.

Jopek zaśpiewa podczas otwarcia stadionu 20 września swoje utwory inspirowane polską muzyką ludową.

Gwiazdą wieczoru będzie Sting, który w Poznaniu przedstawi utwory ze swojej najnowszej płyty "Symphonicity". Koncert jest częścią tourne promującego płytę.

Sting nie boi się żadnych wyzwań, on wychował się na koncertach stadionowych, ale tu będzie musiał zagrać utwory z orkiestrą i pewnie podejdzie do tego koncertu szczególnie - powiedział ambasador tego koncertu dziennikarz muzyczny Marcin Kydryński.

Jak poinformowali organizatorzy, wszystkie ogólnodostępne bilety zostały sprzedane, można je już tylko wygrać lub kupić w zamkniętej sprzedaży, dla fanów brytyjskiego muzyka. Koncert przewidziano na 30 tys. widzów.

Koncert jest trzecim z cyklu "Koncertów dla Ziemi" organizowanych w Poznaniu. Ideą tych koncertów jest zrekompensowanie energii pochłoniętej na organizację konferencji klimatycznej w tym mieście w 2008 roku. Dla realizacji różnego rodzaju działań ekologicznych od każdego biletu odprowadzane jest na ten cel pięć złotych.

Pierwszą gwiazdą cyklu była w 2008 roku Nelly Furtado, rok później w Poznaniu wystąpił zespół Radiohead.(...)
Źródło: wirtualnemedia.pl

Myślę, że dla wszystkich fanów artystki to znakomita informacja.
A Edka->TZG...
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Meg »

Wiadomo Poznań rulez :paker:
witcher pisze:Myślę, że dla wszystkich fanów artystki to znakomita informacja.
Ja nie jestem jakąś wielką fanką Ani jednak z przyjemnością Jej posłucham na "naszym" stadionie.
Zapowiada się wspaniałe widowisko.

Ps. tak sobie teraz pomyślałam co by to było gdyby zamiast Ani na stadionie przy Bułgarskiej wystąpiła Edyta... ach te marzenia :P
autech
The story so far
The story so far
Posty: 468
Rejestracja: 02 maja 2009, 22:55
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nie prosze o wiecej!!!
Lokalizacja: Wrocław

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: autech »

a ja mam pytanie do fanów Ani i bywalców jej koncertów-co Ania gra na koncertach teraz??? Czy mozna usłyszec jej przeboje z lat 90-tych np. "Ale Jestem" czy "Ja wysiadam" ???
Awatar użytkownika
efka
Make it happen
Make it happen
Posty: 169
Rejestracja: 19 gru 2004, 16:54
Ulubiony album: live'99 , MY
Ulubiona piosenka: Never will I
Lokalizacja: Poznań

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: efka »

Dziś przypadkowo usłyszałam wywiad z A.M. Jopek w radiowej Trójce- okazało się, że to premiera nowego singla! piosenka z płyty "portugalskiej"- mnie zauroczyła:) http://www.youtube.com/watch?v=WfJfUq5IQvU Zazdroszczę z całego serca fanom Ani, ponieważ po "długiej" przerwie trwającej trzy lata (!) wydaje... trzy albumy... więcej o projekcie- tutaj: http://anna-maria-jopek.com/pl/
Awatar użytkownika
Niekonwencjonalny
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1316
Rejestracja: 17 maja 2010, 19:44
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Tczew

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Niekonwencjonalny »

Wysłuchałem kilkukrotnie nowego utworu AMJ i, pomimo tego że bardzo lubię jej wcześniejsze projekty - jakoś nieszczególnie mnie porwała. Ale cóż, zobaczymy, może porwie mnie później? :)
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: Meg »

Aż trzy nowe albumy Anny Marii Jopek w jednym dniu!
14 października ukażą się trzy płyty Anny Marii Jopek – "Polanna", "Haiku" oraz "Sobremesa".
"Polanna" to poszukiwania istoty duszy polskiej w muzyce, w aranżach wielokrotnego zdobywcy nagrody Grammy – Gila Goldsteina i Krzysztofa Herdzina. W powstałym specjalnie na ten projekt zespole znaleźli się kubański mistrz fortepianu, Gonzalo Rubalcaba, wielka dama polskiego folku Maria Pomianowska i klasyczny wiolonczelista Rafał Kwiatkowski. Gościnnie pojawia się natomiast Stanisław Soyka.

"Haiku" to z kolei próba odnalezienia wspólnego zbioru dla tradycji muzyki polskiej i japońskiej. Współtwórcą dzieła jest japoński artysta jazzowy, pianista Makoto Ozone. Gościnnie na bambusowych fletach gra artysta teatru Kabuki, Tomohiro Fukuhara. Album został audiofilsko nagrany i zgrany przez Tadeusza Mieczkowskiego w warszawskim studiu Sound and More.

Ostatnie dzieło to – jak określa artystka – "deser" po wymagających, wyrafinowanych daniach głównych. Zbiór ukochanych piosenek Jopek ze świata kultury portugalskiej. Wśród gości znaleźli się między innymi "książę fado" Camane, charyzmatyczne głosy z Wysp Zielonego Przylądka – Sara Tavares i Tito Paris, portugalski pieśniarz Paulo de Carvalho, angolański multiinstrumentalista i wokalista Yami czy brazylijski kompozytor i wokalista Ivan Lins. W zestawie znajdą się trzy premierowe utwory, także popularny już duet z Tito Parisem "Tylko tak mogło być" i powstałe specjalnie na ten projekt polskie słowa do luzofońskich melodii. Materiał nagrany został w Lizbonie ze stworzonym specjalnie na tę okazję multikulturowym zespołem.

Trzy albumy będą dostępne także w specjalnym pojedynczym wydawnictwie, gdzie muzyce towarzyszy fotograficzna opowieść w stu kadrach z ostatnich trzech latach Anny Marii Jopek.
-> http://muzyka.dziennik.pl/artykuly/3551 ... -dniu.html

Aż mi się ryczeć chce gdy czytam coś takiego... :placzka: g:\
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Anna Maria Jopek

Post autor: strzalka21 »

Fani Jopek są zapewne przeszczęśliwi :placzka:
Edyta ucz się ad Anki !!! :wpale:
ODPOWIEDZ