Mikromusic

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Mikromusic

Post autor: Flux »

Zespół zagrał niedawno ostatni koncert przed kilkumiesięczną przerwą. Wrócą na scenę dopiero jesienią. Decyzję uznałbym za dziwną, zważywszy na fakt wydania nowego albumu za niespełna miesiąc, ale na fotkach ze wspomnianego koncertu widać mocno zaokrąglony brzuch wokalistki. Najwidoczniej jest już w zaawansowanej ciąży i chce odchować malucha.
Awatar użytkownika
Martynkaa
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2053
Rejestracja: 23 sty 2010, 15:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mikromusic

Post autor: Martynkaa »

Co u Mikromusic? Jakieś nowości?
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Mikromusic

Post autor: Flux »

Martynkaa, dzięki za podbicie!

Obrazek

http://www.empik.com/piekny-koniec-mikr ... 9,muzyka-p

Można już zamawiać w przedsprzedaży nowy album, Piękny koniec.
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Mikromusic

Post autor: keraj »

Martynkaa pisze:Co u Mikromusic? Jakieś nowości?
No właśnie !!!

Chociaż tak na prawdę w ogóle mnie to nie interesuje - ale pobijam temat na wyraźną prośbę Fluxia :D
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Mikromusic

Post autor: Flux »

Dzięki keraj :D

http://jazzsoul.pl/nowy-utwor-mikromusi ... -chlopaka/

Mikromusic właśnie zaprezentował kolejny utwór z nadchodzącej płyty. Takiego chłopaka to druga propozycja po Zostań tak, jaką poznaliśmy z nowego repertuaru.
Awatar użytkownika
Mona.
Impossible
Impossible
Posty: 1780
Rejestracja: 29 mar 2010, 17:22
Lokalizacja: Polska

Re: Mikromusic

Post autor: Mona. »

Niestety, premiera płyty zostanie przesunięta na 5 marca:
Mikromusic pisze:Przed chwilą dostaliśmy informację od naszej wytwórni.

"Premiera albumu przewidziana była na 26 lutego, opakowanie nowego wydawnictwa okazało się jednak na tyle wyjątkowe że jego produkcja wymaga więcej czasu. Album pojawi się na półkach sklepowych 5 marca wcześniej dostępny będzie w serwisie Deezer."

Czyli jednak. Okładeczka opóźni nam trochę premierę analogową. Cyfrowa jedna odbędzie się w terminie.
-- Dodano: 26 lut 2013, o 18:45 --

W serwisie Deezer już można przedpremierowo posłuchać albumu "Piękny Koniec".
:arrow: http://www.deezer.com/pl/album/6364159

Po pierwszym przesłuchaniu mogę powiedzieć, że jestem oczarowana tą płytą. Subtelna, nienachalna, poruszająca, podszyta melancholią. "Jestem super", "Śmierć pięknych saren", "Pożar" czy "Halo" - to chyba utwory, które po pierwszym odsłuchu najbardziej przykuły moją uwagę. Bardzo lubię też singlowe piosenki. Zresztą każda z nich jest naprawdę wyjątkowa.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Mikromusic

Post autor: Flux »

Teledysk do drugiego singla z nowego albumu, utwór pt. TAKIEGO CHŁOPAKA:

http://www.youtube.com/watch?v=6km-dDFjnTk
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Mikromusic

Post autor: keraj »

Brak słów by wyrazić mój zachwyt nad tym utworem... Po porostu uwielbiam - coś wspaniałego !!!
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Mikromusic

Post autor: Flux »

Po wielokrotnym osłuchaniu się z albumem mogę go polecić z czystym sumieniem każdemu, kto kocha muzykę, bez względu na podziały. Kocham różnorodność - jest tutaj szczypta popu, nuta folku, odrobina nu-jazzu i wpływy różnych innych nurtów, eklektyzm w najlepszym wydaniu. Niezwykle ważna jest poetyka i tematyka tekstów, wyjątkowo charakterystyczna i przede wszystkim nie ciągle o miłości. Zespół w prostych słowach zawiera bogactwo znaczeń. Jeszcze ten eteryczny wokal Natalii Grosiak. Cudo.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Mikromusic

Post autor: Natu$ »

Pierwsze widzę, pierwsze słyszę, ale "Takiego chłopaka" jest cudowne. Nie tylko wokalnie, tekstowo, ale przede wszystkim przekazowo. Świetny teledysk, świetnie ujęte postrzeganie kobiet z przełomu lat 80/90 na temat mężczyzn. Jestem zachwycona!
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Mikromusic

Post autor: Flux »

Nowe video, tym razem do piosenki Sopot:

http://www.youtube.com/watch?v=BwulzG0EBu0

-- Dodano: 17 mar 2014, o 18:35 --

Teledysk do piosenki Za mało. Nie polecam oglądać miłośnikom zwierząt, wegetarianom i osobom o słabych nerwach.

https://www.youtube.com/watch?v=wTgoMxyOqq4
Awatar użytkownika
Mona.
Impossible
Impossible
Posty: 1780
Rejestracja: 29 mar 2010, 17:22
Lokalizacja: Polska

Re: Mikromusic

Post autor: Mona. »

Dawno nie widziałam tak poruszającego i ważnego w swoim przekazie teledysku. Mikromusic dostarczyło ogromnego materiału do przemyśleń i za to jestem im wdzięczna. Myślę, że równie istotny jak sam obraz jest również jego opis zamieszczony przez zespół, dlatego pozwoliłam sobie go tutaj przytoczyć.
"Teledysk do piosenki "Za mało", która pochodzi z albumu "Piękny koniec", to obraz codzienności , której nie chcesz widzieć i do której nie chcesz się przyznawać. Każdego dnia w okrutny sposób traktowane są zwierzęta: hodowane nie tylko na mięso, ale również na futro, skórę, ozdoby, biżuterię. Czy masz świadomość co dzieje się za ścianą, za naszymi plecami, za płotem naszego domu? Świadomość tego, że gdy budzisz się witając kolejny dzień zaraz koło Ciebie zaczyna się kolejny dzień koszmaru zwierząt, które przez całe swoje życie cierpią w bólu i lęku, abyś mógł zjeść kolejnego kotleta, nosić skórzane rękawiczki, czy też nosić sztuczne rzęsy z futra norki?
Cierpienie zwierząt to wierzchołek góry lodowej, bo to co człowiek człowiekowi potrafi uczynić jest równie nieprawdopodobne. Dla pieniędzy, dla coraz większej chęci posiadania.
Nie musisz tego wszystkiego mieć. To nie uczyni cię szczęśliwym. Masz wybór. I tylko dzięki Tobie może się coś zmienić"
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Mikromusic

Post autor: ediva »

Taka sobie muzyczka do windy. A wokalistka miauczy, drażni mnie. Trudno mi się skupić na tym, co śpiewa :?
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Mikromusic

Post autor: Flux »

"Lato 1996" w wykonaniu Mikromusic to premierowy utwór stworzony w ramach wyjątkowego projektu muzycznego. Na zaproszenie marki Dilmah najciekawsi polscy muzycy piszą i nagrywają piosenki inspirowane cyklem zmieniających się pór roku - zgodnie z mantrą "W rytmie natury".
https://www.youtube.com/watch?v=lRxE444kklo
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Mikromusic

Post autor: Kamui Shiro »

Nie jestem fanem, wydaje mi się, że taka muzyka i teksty (zabrzmi seksistowsko?) trafiają bardziej do kobiet... Np. Takiego chłopaka nie rozumiem zbytnio nawet ;)
Ale jest w tym coś fajnego. Byłem też na ich koncercie ponad 10 lat temu, gdy debiutowali, we wrocłąwskiej Bezsenności - i było to dobrze zrobione, zagrane.
https://www.youtube.com/watch?v=OwABO_wB2fw - dosyć nowe, dosyć niezłe. Choć muzyka dość generyczna, niezbyt nowoczesna, nadrabia tekstem i klipem.
ODPOWIEDZ