Katarzyna Cerekwicka

Była chórzystka Edyty

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Katarzyna Cerekwicka

Post autor: B@r »

Trafilam wlasnie na Interii na teledysk "Na kolanach" Katarzyny Cerekwickiej. Piosenka szybko wpadla mi w ucho, ladna melodia, a dziewczyna ma przyjemny glos. Chetnie bym uslyszala, jak dobry, bo po tej piosence jeszcze trudno do konca powiedziec.

Poszukalam troche na interencie i zauwazylam, ze juz w 2000r. Kasia wydala plyte, na ktora teksty napisal tez Jacek Cygan. http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/231658

:arrow: Znacie, sluchacie, lubicie :?:
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Katarzyna Cerekwicka

Post autor: Marek »

Tak o płycie wiedziałem, nawet ją przesłuchałem w empiku i.... odłożyłem z powrotem na półkę :D tyle jeżeli chodzi o moją przygodę z Kasią C. ;)
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Katarzyna Cerekwicka

Post autor: Estratos »

Mysle, ze teraz dzieki Eurowizji Kasia bedzie miala swoje 5 minut. Jej piosenka jest swietna, zycze jej jak najlepiej. Na Eurowizje sie nie dostanie, podobnie jak Sistars, ale jej kariera powinna ruszyc z kopyta. Przynajmniej umie spiewac. Zyczylbym Edycie takiego hitu jak "Na kolana" :-)
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Katarzyna Cerekwicka

Post autor: Aro »

Obrazek
Magda pisze:Znacie, sluchacie, lubicie
Ja znam. Kasia pierwszy raz pojawiła się w "Szansie na sukces" z Ewą Bem. Zaśpiewała tam piosenkę "Wyszłam za mąż, zaraz wracam" i wygrała (potem wystąpiła w finale w Sali Kongresowej). Pamiętam, ze w "Szansie" mówiła, ze uczy sie w technikum mechanicznym (albo elektronicznym) czym wszystkich zaskoczyła bo taka ładna laska, a interesują ją takie rzeczy. W 1999 roku widziałem ją w chórku Edyty na koncercie w Dąbrowie Górniczej. To była trasa "Live'99". Pamiętam jak tą pierwszą płytę wydała i nawet jedna piosenka mi sie podobała (był do niej teledysk). Pamiętam z nią wywiad chyba w Radiu Kołobrzeg właśnie w 2000 roku. Kasia siedziała w studio pół nocy i opowiadała o sobie. Ja byłem wtedy na wakacjach w Kołobrzegu i słuchałem sobie tego w nocy na walkmanie. :). Ale Kasia niestety szybko znikła. Widywałem ją potem głównie w chórku Kasi Klich. Fajnie, że wydaje coś nowego. Płyta ma się pojawić już wkrótce. Promuje ją nawet RMF i właśnie tam usłyszałem "Na kolana". Jak dla mnie to najlepszy kawałek eurowizyjny, ale uważam podobnie jak Michał, ze Ona nie wygra. Mam nadzieję, ze kariera jednak się rozwinie i, że będzie można Kaśke słuchac równie fajnymi kawałkami jak ten singlowy.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Katarzyna Cerekwicka

Post autor: Virtual Tom »

Ja też Kasię znam i kojarzę od "Szansy na sukces" jej pierwszym większym krokiem w muzyce juz po udziale w "Szansie na sukces" był udział w nagraniu płyty De Mono "Paparazzi" słychać ją wyraźnie w chórkach :)
Debiutackiej płyty nie znam, poza piosenką "Gdzie ejsteś" która ejst cudowna. Niestey Kasia wydała album w bardzo pechowym dla polskiej fonografii okresie i zniknęła.
Oczywiście widziałem ją w chórkach u Edyty w lutym 2000 :)
Fajnie, że powraca - brakuje w chwili obecnej świeżych wokalistek, więc dla tych, któzy mają dośc Kozidrak i Rodowicz Kasia jest z pewnością ciekawa propozycją :)
Podobało mi się wykonanie "Imagine" KAsi w specjalnym wydaniu "Szansy na sukces" kiedy magroda miał byc kontrakt - nie wygrała, ale jakoś teraz głośniej o niej, niż o zwycięzcy :P
Trzymma kciuki, piosenka oczywiście podoba mi się bardzo, ale nie jest to propozycja na obecna Eurowizję 8) niech jedzie sobie Wiśniewski, Kasi szkoda :P
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Katarzyna Cerekwicka

Post autor: Piter »

Lubię jej barwę głosu i kilka piosenek z pierwszej płyty. Myślałem, że już nie wróci, bo pierwsza płyta okazała się komercyjną klapą, a tu niespodzianka. Fajnie, jednak "Na kolana" mi się nie podoba, wolałem dawne klimatyczne kawałki.
Nie wiem czy Kasia będzie miała swoje pięć minut. Jest zbyt szara, przeciętna. Podoba mi się, ale jakoś nie przyciąga uwagi, nie sprawia, że zaczyna się ją kochać.
Awatar użytkownika
betka
The story so far
The story so far
Posty: 556
Rejestracja: 10 gru 2004, 19:57
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: OnTheRun/KolorowyWiatr
Lokalizacja: wrocław

Re: Katarzyna Cerekwicka

Post autor: betka »

też doceniam barwę głosu Kasi.. a "imagine" w jej wykonaniu utkwiło mi w serduchu chyba na zawsze:) pamiętam jak Wojtek Mann pytał dlaczego nie wyszło z płytą Mozaika, a Kasia twierdziła, że zawiodła promocja...no teraz ma zdecydowanie lepszą, bo nową piosenkę można chociaż usłyszeć w rozgłośniach. więc trzymam kciuki za dobre piosenki, sprzyjające warunki dla promocji i złotą płytę :wink:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Katarzyna Cerekwicka

Post autor: Aro »

Dziś w Popliście RMF FM o godzinie 18:00 gościem będzie Kasia Cerekwicka. Jak się okazuje Cerekwicka nie lubi gdy mówi się do niej Katarzyna. Tak przynajmniej w zwiastunie mówi Darek Maciborek.
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: Katarzyna Cerekwicka

Post autor: Titter »

Wlasnie skonczyl sie na VIVIE klip Kasi - fajna jest ta jej piosenka :D
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Katarzyna Cerekwicka

Post autor: KrzysiekF »

16 lutego premiera płyty :)
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katarzyna Cerekwicka

Post autor: Chill-out »

Znam Kasie i obserwuje jej dokonania muzyczne od baaardzo dawna.Nie wiem tylko czy ma teraz stronę internetową?
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: Katarzyna Cerekwicka

Post autor: Titter »

Już Arek gdzies napisal, ze raczej nie ma.
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Katarzyna Cerekwicka

Post autor: Gabra »

Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: Katarzyna Cerekwicka

Post autor: Titter »

Gabra, nagralas calosc???
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Katarzyna Cerekwicka

Post autor: Piter »

A ma ktos Kasie Mos?
ODPOWIEDZ