Reni Jusis

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reni Jusis

Post autor: endeven »

Inaczej bym to ujął. W ciągu 2 lat z kawałkiem, Reni serwuje fanom drugi album, łącznie 19 kompozycji na przestrzeni tego czasu. Inni wykonawcy nie są takimi wyrobnikami lol :)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Reni Jusis

Post autor: ray »

Też jestem zdziwiony, że na nowej płycie będzie tylko 9 piosenek i 4 remiksy Ćmy.
Fajnie, że Tyyyle miłości będzie otwierało album - nie przepadam za tą piosenką, więc będzie mi łatwiej ją omijać, po prostu będę sobie włączał album na Spotify od drugiego tracka. :)
Cały czas czekam na klip do Ćmy - dziwne, że jeszcze go nie ma...

I szkoda, że "Magnes", wbrew zapowiedziom Reni, jednak nie został udostępniony w streamingach. Reni napisała, że to z powodu problemów technicznych. :beczy:
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Reni Jusis

Post autor: ediva »

Tylko 9 utworów? Z czego dwa już znamy, więc pozostaje tylko 7 nowych piosenek... Oby ĆMA nie okazała zwykłym molem płytowym :? Wygląda na to, że Reni nie nagrała zbyt wiele materiału, wyłuskała to co w miarę ujdzie i zamknęła album.
Zaś w transowej kompozycji "Jeżeli porcelana to wyłącznie taka" słynny wiersz Stanisława Barańczaka recytuje jeden z najzdolniejszych polskich aktorów młodego pokolenia, Jakub Gierszał. Ta nowoczesna adaptacja poezji to kontynuacja literackiego wątku, zapoczątkowanego w muzycznym opowiadaniu "Biletu wstępu" na płycie "Bang!”.
źródło:https://www.empik.com/cma-jusis-reni,p1 ... 4,muzyka-p


Czyli ostatni utwór to snująca się melorecytacja Gierszała, z pojękiwaniem Reni w tle... To za krótki album na takie eksperymenty. Oby pozostałe 6 nowości wynagrodziło te dwa średnie single i czytanie poezji z Gierszałem.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reni Jusis

Post autor: Dobi »

Teledysk do -> Ćmy :d
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Reni Jusis

Post autor: fookmetoo »

Chyba normą staje się wydawanie krótkich płyt. Ot Chylińska.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Reni Jusis

Post autor: addar »

Dziwny teledysk z brzydkimi ludźmi w okropnych szmatkach i całkiem spoko piosenką
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Reni Jusis

Post autor: Piter »

Według mnie zabawny.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Reni Jusis

Post autor: Angie29 »

Dziś premierę miał album Ćma który mam już w ręku ...
Uczucia mieszane kserokopia Bangu z Magnesem ...hmm...może narazie pod wpływem jednego odsłuchu mam mieszane uczucia ....Reni nigdy nie kochałem z uwielbieniem jak innych typu Podsiadło , Sarsa, Lipnicka ,Nosowska czy ostatnio Kowalska ale czymś zawsze intrygowala po bardzo fajnym albumie Bang (fajny w sensie dziwny ,ciekawy ,inny niż pop ) nagrała kontynuację jakby kopie ....poczekam aż może wejdą mi w krew te koszmarki po 50 odsłuchu ....
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Reni Jusis

Post autor: ray »

Angie29 pisze:Dziś premierę miał album Ćma który mam już w ręku ...
Jak wygląda fizyczne wydanie albumu? Jest dużo zdjęć? Są teksty piosenek?

Ja też po pierwszych przesłuchaniach jestem lekko zawiedziony. Miało być połączenie "Trans misji", "Magnesu" i "Bang!", a ja tu słyszę przede wszystkim "Bang!". :(
Cóż... W końcu Reni postawiła na tego samego producenta - Stendka.
Najlepsze są Aureola i Zabierz mnie na pustynię bez postów. No i oczywiście Ćma. :)
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Reni Jusis

Post autor: Angie29 »

Tak sa teksty piosenek i obrazki .
Mnie też się podoba Aureola najbardziej i ta piosenka numer 9 gdzie ten gościu recytuje haha ...muszę w wolnej chwili zajrzeć jeszcze raz i odsłuchać bo wczoraj tylko w aucie w drodze powrotnej słuchałem ale pierwsze wrażenia niezbyt ....monotonia utworów w większości ....szkoda . JEDNAK przy trzecim dobrym singlu na tym poziomie popularności Renatka się utrzyma .Jednak nie wróżę jej kolejnego Fryderyka lub ochow i achow nad płytą .
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Reni Jusis

Post autor: ediva »

Moim zdaniem ĆMA jest dużo lepsza niż BANG!. To płyta bardziej melodyjna i subtelna, nie tak kanciasta jak poprzedniczka. Kilka utworów faktycznie przywodzi na myśl pastelowe odcienie Trans Misji, gdzie indziej trochę neonowych barw, ale całość stanowi zgrabną fuzję dawnej i współczesnej Reni. Jedyne co można zarzucić, to zbyt krótki materiał i na siłę dokoptowane cztery średniawe remixy Ćmy, które zupełnie nic nie wnoszą. Reni nigdy nie robiła długich płyt, ale przydałyby się jeszcze ze dwa lub trzy nowe utwory. Gdyby wziąć to co najlepsze z BANG! i ĆMY, powstałby jeden naprawdę znakomity album.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reni Jusis

Post autor: endeven »

Angie29 pisze:i ta piosenka numer 9 gdzie ten gościu recytuje haha
Ten gościu??

Bie chcę być złośliwy, ale myślałem że to oczywiste kto to jest, osobiście średnio śledzę polskie kino, ale to przecież jeden z najważniejszych aktorów młodego pokolenia lol
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Reni Jusis

Post autor: Steffie »

endeven pisze:
Angie29 pisze:i ta piosenka numer 9 gdzie ten gościu recytuje haha
Ten gościu??

Bie chcę być złośliwy, ale myślałem że to oczywiste kto to jest, osobiście średnio śledzę polskie kino, ale to przecież jeden z najważniejszych aktorów młodego pokolenia lol
Jakub Gierszal! Jest genialny! <3

Wiecej info o plycie:
http://muzyka.interia.pl/koncerty/news- ... Id,2634431
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Reni Jusis

Post autor: Angie29 »

Sorry nie śledzę polskiego kina więc akurat nie znam mimo ze zajrzałem na Google i nadal nie znam ...widocznie niezbyt popularny jak Roznerski lub Kurdej Szatan ..Moja pasja jest muzyka więc nie muszę znać wszystkich widać mega znanych aktorów haha .
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Reni Jusis

Post autor: Virtual Tom »

Album ogólnie bardzo mi się podoba, ale pozostawia niesamowity niedosyt, bo to tylko 7 nowych piosenek, dwie i remiksy już znaliśmy wcześniej. Ale jest zdecydowanie bardziej przystępny niż "Bang"

Z tych siedmiu nowych moje top 3 to: "Bez Filtra", "So Far" i "Jeżeli Porcelana To Wyłącznie Taka" :taniec:
ODPOWIEDZ