VARIUS MANX

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ

Która wokalistka VM jest dla Ciebie najlepsza?

Anita Lipnicka
50
39%
Kasia Stankiewicz
49
39%
Monika Kuszyńska
14
11%
Wszystkie :)
5
4%
Żadna :/
8
6%
Najbardziej lubię śpiew Roberta Jansona :D
1
1%
 
Liczba głosów: 127

ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: VARIUS MANX

Post autor: ray »

Według mnie, spośród wszystkich gwiazd, które występowały wczoraj na telewizyjnych sylwestrach, to właśnie Varius Manx zaprezentował się najlepiej.

Zagrali aż 8 piosenek w całości:
Orła cień
Zanim zrozumiesz
Kiedy mnie malujesz
Piątek
Ten sen
Pocałuj noc
Ruchome piaski
Piosenka księżycowa.

Wideo:
http://www.tvn.pl/wideo/olsniewajaca-ka ... 6,0,0.html.

Piątku nie pokazano w TV, ale ktoś, kto był na miejscu, wrzucił nagranie na YouTube.

Dodano po 3 godzinach 13 minutach 41 sekundach:
Piątek na 1 miejscu Listy Przebojów Radia Zet!
:shock:
Cieszę się, bo bardzo lubię tę piosenkę (o czym pisałem już nie raz), ale pachnie ustawką na kilometr... Jakim cudem Varius Manx jest na 1 miejscu, wyżej niż Chylińska czy Grzeszczak?
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: VARIUS MANX

Post autor: Kamui Shiro »

Moim zdaniem dziwnie robią, że na koncertach odcinają się w repertuarze od nagrań z Kuszyńską (i z Lubieniecką).To też były hity, choć oczywiście mniejsze. Maj jest typowo w stylistyce starych VM. Mogliby zrobić taki ukłon w stronę Kuszyńskiej, ale po co. Nie wiem jednak też, czy powodem nie jest nieco konfliktowa sytuacja zespołu z obiema tamtymi wokalistkami...

Nie słyszałem jeszcze Piątku, ale to może być efekt chociażby świeżości, ileż można się jarać tą samą nudną już piosenką Chyły na przykład. Chyba że coś nowego już wydała...?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: VARIUS MANX

Post autor: ray »

Kamui Shiro pisze:Moim zdaniem dziwnie robią, że na koncertach odcinają się w repertuarze od nagrań z Kuszyńską (i z Lubieniecką).
Moim zdaniem, również - skoro te wszystkie koncerty odbywają się pod hasłem "25 lat Varius Manx", to powinien być przekrój przez całą ich karierę, ale:
- Maj pojawiał się na zeszłorocznych koncertach - zazwyczaj tę piosenkę śpiewała osoba wybrana z publiczności, można to zobaczyć na przykład tu albo tu. Nie wiem tylko, czemu Kasia sama nie chce śpiewać ani tej, ani żadnej innej piosenki Kuszyńskiej czy Lubienieckiej.
- Lubieniecka zaśpiewała Przebudzenie podczas zeszłorocznego koncertu VM w Pruszkowie - tak więc nie ma żadnej "kosy" między Lubieniecką a Jansonem.

13 stycznia ukażą się reedycje 3 płyt nagranych z Kuszyńską: ""Eta", "Eno" i "Emi". Varius Manx nic nie pisze o tych reedycjach na swoim profilu, tak więc najprawdopodobniej zostaną one wydane bez zgody zespołu - tak jak w zeszłym roku "Ego".
Dziwne jest dla mnie też to, że właśnie te 3 płyty z Kuszyńską to są jedyne albumy VM, które są dostępne w serwisach streamingowych... Cały czas nie ma tych najważniejszych - "Emu", "Elf", "Ego", "End".

W najbliższą niedzielę Varius Manx i Kasia mają uświetnić finał WOŚP koncertem otwartym w centrum handlowym Galeria Korona Kielce. Na luty i marzec mają już ogłoszone 3 koncerty biletowane - w Toruniu, w Gdańsku i w Bydgoszczy. Mam nadzieję, że przyjadą też do Łodzi, to wybiorę się na ich koncert jeszcze raz. :)

Kasia powiedziała niedawno, że zostaje w Varius Manx na co najmniej dwa kolejne lata ("Dostaliśmy jako Varius propozycję przedłużenia kontraktu o kolejne dwa lata. Mam wrażenie, że ten 2016 jest taką trampoliną do przyszłych lat".). Fajnie, tylko przydałoby się też coś nowego - albo niech nagrają zupełnie nowy album, albo niech grają na koncertach również inne, niewykonywane w zeszłym roku piosenki (np. Mówią mi, Czy tak chcesz).
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: VARIUS MANX

Post autor: ray »

Teledysk do Piątku przekroczył 4 miliony wyświetleń na YouTube. Mogli zgłosić się z tym singlem na Eurowizję. :)
Piątek dotarł do 1 miejsca na Liście Przebojów Radia Zet, do 6 miejsca na POPliście RMF i do 50 miejsca na Liście Przebojów Trójki. Tak więc to był sukces.

W ostatnią niedzielę Variusi znów wykonali tę piosenkę w "Dzień Dobry TVN":
-> Piątek

I w najbliższym czasie zagrają 5 koncertów biletowanych:
- 14 lutego - Sosnowiec - Sala Widowiskowo-Koncertowa Muza
- 15 lutego - Toruń - Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki
- 28 lutego - Gdańsk - Filharmonia Bałtycka
- 11 marca - Koszalin - Filharmonia Koszalińska
- 12 marca - Bydgoszcz - Filharmonia Pomorska.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: VARIUS MANX

Post autor: karen »

Nie znalazłam oddzielnego watku o Monice Kuszyńskiej -więc wrzuce tu:
jak donosi jastrząb Monika została mamą :d
http://jastrzabpost.pl/newsy/monika-kus ... 81101.html
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: VARIUS MANX

Post autor: ray »

Dzisiaj w "Pytaniu na śniadanie" Variusi zaprezentowali nową piosenkę:
-> Biegnij
Nowy singiel ma fajne, pozytywne przesłanie, w sumie nie jest zły, ale... nie jest to utwór najwyższych lotów. Wygląda na to, że zespół, zachęcony sukcesem Piątku, postanowił stworzyć kolejny singiel dokładnie w tym samym stylu. Tylko że Piątek był lepszy. :PP
Ale Biegnij też może się przyjąć w radiach. I pewnie dobrze się sprawdzi na koncertach plenerowych, których VM zagra w wakacje mnóstwo.
Oficjalna premiera teledysku we wtorek. A nowy wspólny album Variusów i Kasi ma wyjść na początku przyszłego roku.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: VARIUS MANX

Post autor: KrzysiekF »

Najsłabszy utwór od reaktywacji z Kaśką...

Jeżeli to ma być motywacja dla sportowców to powodzenia.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: VARIUS MANX

Post autor: ray »

Jest już teledysk: -> Biegnij
Ładnie pokazano Wrocław. Ale Kasia... - ona w tej fryzurze i w tej sukience wygląda jak pani woźna w szkole. :) Doceniam to, że Kasia jest naturalna - nie jest ostrzyknięta i ponaciągana jak wiele jej rówieśniczek, ale przesada w drugą stronę też nie jest dobra. I jej stylizacja w tym klipie kompletnie nie pasuje do przesłania piosenki.
Zgadzam się z Krzyśkiem, że Biegnij jest najsłabszym ze wszystkich trzech ostatnich singli.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: VARIUS MANX

Post autor: Blur »

Takie sympatyczno-bezpłciowe są te nowe utwory, mam nadzieję, że jak Kaśka odbije się finansowo, to wróci do kariery solowej i nagra kolejną dobrą płytę, która może tym razem trafi do nieco szerszego grona odbiorców. Bardzo jej tego życzę.
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: VARIUS MANX

Post autor: Marcin A. »

Słaba piosenka, kiepski klip.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: VARIUS MANX

Post autor: Flux »

Blur pisze:Takie sympatyczno-bezpłciowe są te nowe utwory, mam nadzieję, że jak Kaśka odbije się finansowo, to wróci do kariery solowej i nagra kolejną dobrą płytę, która może tym razem trafi do nieco szerszego grona odbiorców. Bardzo jej tego życzę.
O, dokładnie! Nie trafia do mnie któraś z rzędu reanimacja trupa. Czekam na Kasię solo, ma po stokroć więcej charakteru. Cholernie przykro, że musiała wrócić do kapelmistrza Jansona i równie przykro, że - sądząc po wpisach na jej facebooku - była złakniona takiej uwagi i namiastki dawnej popularności.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: VARIUS MANX

Post autor: Blur »

Nie widzę nic dziwnego w tym, że była złakniona uwagi, każdy artysta jest, inaczej nie wychodziłby na scenę. Kaśka zrobiła kilka fajnych rzeczy, dużo w to sama zainwestowała, a odzewu praktycznie nie było. Artysta musi mieć publikę, może siedzieć w niszy, ale jednak musi mieć za sobą nieco więcej niż kilkadziesiąt osób.
Smutne, że musiała powstrzymać swoje ambicje, ale ja to absolutnie rozumiem, przecież ona nie mogła nawet grać koncertów.
kirin
Make it happen
Make it happen
Posty: 129
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Błękit myśli
Lokalizacja: Toruń

Re: VARIUS MANX

Post autor: kirin »

ale Kasia nadal grywa solowe koncerty i jest ich coraz wiecej :)

nadal grywa koncerty z materiałem z LUCY i MIMIKRY
ponad miesiąc temu taki koncert odbył się w Kuźni kulturalnej
gdzie obok Kasi w jednej z piosenek wystapila Bela Komoszyńska i cudnie połączyły swe głosy w piosence Kasi z Mimikry ŻÓŁTE SŁONIE....

https://www.youtube.com/watch?v=xS-ozN6sXyI[url][/url]

aktualnie pracują z zespołem nad nowym materiałem na płytę :) która już w 2018 <3

Dodano po 1 sekundzie:
ale Kasia nadal grywa solowe koncerty i jest ich coraz wiecej :)

nadal grywa koncerty z materiałem z LUCY i MIMIKRY
ponad miesiąc temu taki koncert odbył się w Kuźni kulturalnej
gdzie obok Kasi w jednej z piosenek wystapila Bela Komoszyńska i cudnie połączyły swe głosy w piosence Kasi z Mimikry ŻÓŁTE SŁONIE....

https://www.youtube.com/watch?v=xS-ozN6sXyI[url][/url]

aktualnie pracują z zespołem nad nowym materiałem na płytę :) która już w 2018 <3
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: VARIUS MANX

Post autor: Kamui Shiro »

Lubię Zółte słonie i wiele innych nagrań z Extrapopu i Mimikry. Muszę się wybrać na taki koncert, ostatnio mi się nie udało...
kirin
Make it happen
Make it happen
Posty: 129
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Błękit myśli
Lokalizacja: Toruń

Re: VARIUS MANX

Post autor: kirin »

nowy album Variusa już nagrany :)

teraz tylko mastering :D został....
ODPOWIEDZ