VARIUS MANX

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ

Która wokalistka VM jest dla Ciebie najlepsza?

Anita Lipnicka
50
39%
Kasia Stankiewicz
49
39%
Monika Kuszyńska
14
11%
Wszystkie :)
5
4%
Żadna :/
8
6%
Najbardziej lubię śpiew Roberta Jansona :D
1
1%
 
Liczba głosów: 127

Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: VARIUS MANX

Post autor: witcher »

"Ameryka" przywodzi mi na myśl starsze kompozycje Variusów, coś na kształt "Ruchomych piasków". Bardzo przyjemny numer, lubię do niego wracać nawet mimo tego, że muzycznie mi już do zespołu niezbyt blisko. Ale jakoś sentymentalnie - jak najbardziej.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: VARIUS MANX

Post autor: Aro »

Utwór pojawił się na Spotify. Tylko te tagi Varius Manx / Kasia Stankiewicz do d... 8P
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: VARIUS MANX

Post autor: KrzysiekF »

Kasia mówi już o całym albumie z Variusami...nieźle. Jak to się szybko wszystko zmienia. :lol:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: VARIUS MANX

Post autor: ray »

Będzie płytka live. :-)
Kilka dni temu Varius Manx i Kasia zagrali koncert w studiu koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. W wydarzeniu wzięli udział m. in. Włodek Pawlik i Jose Torres. Koncert został zarejestrowany i w październiku ma wyjść na CD. :klaszcze2:
Bardzo mnie cieszy, że Varius Manx ma taki "muzyczny rok" - najpierw biletowana trasa koncertowa w dużych miastach, potem koncerty otwarte w mniejszych, do tego nowy singiel Ameryka i teledysk, sporo muzycznych występów w telewizji i teraz jeszcze płyta live. I to będzie już druga płyta live w dorobku zespołu - 10 lat temu wyszła "Varius Manx symfonicznie", na której śpiewała Kuszyńska.

Ta tegoroczna aktywność Variusów i Kasi przebiega pod hasłem jubileuszu 25-lecia zespołu. Ale przecież zespół powstał w 1989, w następnym roku wyszła pierwsza płyta, w 2004 w Opolu świętowali z Kuszyńską 15-lecie. Tak więc jubileusz 25-lecia tak naprawdę jest spóźniony o 2 lata. ;-)

Fajnie, że w tym roku VM i Kasia znów grają razem, pisałem wcześniej, że bardzo podobał mi się koncert, ale mam takie wrażenie, że zespół nie do końca zachował się fair wobec ostatniej wokalistki - Edyty Kuczyńskiej. Na Wikipedii cały czas figuruje ona jako obecny członek grupy, ale jednocześnie jest o niej cisza... Powinien być jakiś komunikat, że zespół dziękuje jej za te 2 lata, kiedy z nimi śpiewała.

Ameryka ma niezły wynik na YouTube (ponad milion wyświetleń), ale na listach przebojów radzi sobie słabo - na Liście Przebojów Trójki dotarła tylko do 56 miejsca.

Na początku lipca wyszła reedycja albumu "Ego", ale została ona wydana bez zgody zespołu.

Gdyby mnie ktoś zapytał, czego mi najbardziej brakuje na Spotify, od razu wskazałbym na płyty Varius Manx nagrane z Anitą i Kasią. Nie rozumiem, czemu są niedostępne w serwisach streamingowych. Teraz, w tym roku, kiedy o zespole znów zrobiło się głośno, o takie sprawy należałoby zadbać. Piosenka księżycowa ma na YouTube 23,6 mln wyświetleń, a nie ma jej w streamingach... :roll:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: VARIUS MANX

Post autor: Kamui Shiro »

Każdy lubi stare hity VM i w nowych też jest ich charakterystyczna szlachetność, jednak sam lider jakoś nie budzi zaufania i nie od dziś wiadomo, że z częścią wokalistek średnio się obszedł.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: VARIUS MANX

Post autor: Wojtuś »

Nowa piosenka i nowy teledysk Varius Manx - Piątek
http://muzyka.onet.pl/pop/varius-manx-i ... ysk/vbbx3w
Piosenka nawet mi się podoba ale kompletnie nie pasuje mi do Varius Manx. Muszę chyba jeszcze kilka razy posłuchać.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: VARIUS MANX

Post autor: ray »

Mnie się podoba. Refren jest bardzo wpadający w ucho - chociaż mógłby być trochę mocniejszy...
Klip jest OK, tylko że animowany teledysk z napisami widziałem ostatnio u Anity Lipnickiej (Ptasiek)...
Tak więc jeśli ten post przeczyta jakiś dziennikarz "Faktu" albo innego brukowca, niebawem może gdzieś pojawić się artykuł: "Nowy konflikt między Lipnicką a Jansonem? Lider Varius Manx ściągnął pomysł na klip od pierwszej wokalistki zespołu!" czy coś w tym stylu. Tylko wtedy poproszę o pieniążki za wykorzystanie mojego pomysłu. ;-)

Premiera płyty live już 21 października. :hura:
Onet pisze:Piątek będzie promował koncertowe wydawnictwo zespołu pt. "25 Live", na którym singiel będzie wyjątkowym bonusem. Premiera albumu zaplanowana jest na 21 października 2016 roku. Na półkach ukażą się dwie wersje krążka: pojedyncza płyta CD, która będzie swego rodzaju "The Best Of…" zespołu świętującego swoje 25-lecie oraz deluxe – dwupłytowy album, który jest niebywałą gratką dla fanów. Znajdzie się na nim całość zarejestrowanego materiału, łącznie 19 piosenek wraz z zapowiedziami.
Dodano po 14 godzinach 28 minutach 42 sekundach:
Jutro Varius Manx wykona najnowszy singiel w "Dzień Dobry TVN" - ok. 10.45. I jeszcze tego samego dnia zagra koncert plenerowy w Dzierżoniowie - o 20.15.
2 października zespół ma koncert biletowany na Torwarze, a następnego dnia - koncert biletowany w Filharmonii Szczecińskiej (gdzie gościem specjalnym będzie Mateusz Smoczyński - skrzypek jazzowy, lider i założyciel Atom String Quartet).
Varius Manx i Kasia mają naprawdę "muzyczny rok" (jak to zwykła mawiać Edyta) z prawdziwego zdarzenia. Brawo! :klaszcze:

PS
Niedawno na Spotify i Deezer udostępniono wreszcie Piosenkę księżycową i Orła cień.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: VARIUS MANX

Post autor: ray »

Album "25 Live" zadebiutował na 5 miejscu na OLISie - przeboje Variusów sprzed 20 lat cieszą się większym wzięciem niż najnowsze płyty Leonarda Cohena czy Lady Gagi. :shock:
Kiedy 10 lat temu wyszła pierwsza koncertowa płyta "Varius Manx symfonicznie", na której śpiewała Monika Kuszyńska, ten album przeszedł bez echa, o jego istnieniu wiedzą chyba tylko najwierniejsi fani zespołu. Dlaczego więc tym razem jest inaczej? Pewnie to wypadkowa kilku czynników.
Po pierwsze, "25 Live" to naprawdę dobry album, często słucham go na Spotify. Bardzo dobrze dobrane utwory, nie brakuje żadnych największych przebojów (no może z wyjątkiem Tokyo, tym bardziej, że na koncercie, na którym byłem w kwietniu Kasia zaśpiewała tę piosenkę). Aranżacje są nieco zmienione, ale utwory nie są powywracane do góry nogami, nadal czuć w nich ducha lat 90. Do tego goście specjalni - Włodek Pawlik, Jose Torres, Mateusz Smoczyński, Robert Majewski. No i wokal Kasi - naprawdę bardzo przyjemnie się go słucha. W jednym z wywiadów promujących to wydawnictwo Robert Janson podkreślił, że po rejestracji koncertu Kasia już niczego nie poprawiała w studiu, że jej głos na tym albumie to jest dokładnie to samo, co zarejestrowano w studiu koncertowym Polskiego Radia.
Po drugie, Variusi nie dość, że zagrali w tym roku już kilkadziesiąt koncertów (biletowanych i plenerowych), to jeszcze są cholernie aktywni w mediach - w ramach promocji albumu odwiedzili i TVN, i Radio Zet, i radiową Jedynkę, i radiową Trójkę. Od początku tego roku Kasia już chyba z 10 razy wykonała w telewizji Orła cień, śpiewała też w TV Ruchome piaski oraz nowe single - Amerykę i Piątek. Do tego zespół bardzo dobrze prowadzi swój fanpage na Facebooku.
I po trzecie, Variusi mają teraz przebój. Teledysk do ich ostatniego singla, Piątku po półtora miesiąca od premiery ma ponad 2 miliony wyświetleń na YouTube (dla porównania - ostatni teledysk Edyty Górniak, czyli Your high (Night) po 29 miesiącach od premiery nie przekroczył nawet jednego miliona wyświetleń). Ta popularność ostatniego klipu VM wynika po prostu z tego, że piosenka przyjęła się w radiach - singiel grają i RMF, i Zet, i Jedynka, i Trójka - Piątek jest na 27 miejscu na liście AirPlay - Top. Na listach przebojów na razie jest średnio - #51 na Liście Przebojów Trójki i #12 na POPliście RMF, ale może jeszcze podskoczy... Cieszę się, że ten singiel został doceniony, bo to jest naprawdę bardzo miła dla ucha piosenka. :) Tylko trochę dodałbym do pieca w refrenach, dla mnie ten utwór jest odrobinę zbyt delikatny.
Kto by pomyślał, że po tylu latach Varius Manx będzie przeżywał renesans popularności... No, ale jak się pracuje, to się ma. Brawo Varius Manx! :klaszcze:
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: VARIUS MANX

Post autor: endeven »

Słaby ten nowy singiel.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: VARIUS MANX

Post autor: KrzysiekF »

ray pisze:Album "25 Live" zadebiutował na 5 miejscu na OLISie - przeboje Variusów sprzed 20 lat cieszą się większym wzięciem niż najnowsze płyty Leonarda Cohena czy Lady Gagi. :shock:
I oto stało się to co przewidywałem. Płyta po tygodniu wyleciała z 50. Czyli kupili najwierniejsi Fani w dzień premiery i do widzenia. Po sukcesie...przeminęło z wiatrem.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: VARIUS MANX

Post autor: Flux »

Która to już próba wskrzeszenia czegoś, co minęło? Kasia ma moje błogosławieństwo tylko, jeśli to chwilowe zainteresowanie jej osobą przeniesie się na solowe projekty. Nie kupuję powrotu Varius Manx, czuć jakąś desperację i łaknienie sukcesu w tej reaktywacji.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: VARIUS MANX

Post autor: Kamui Shiro »

Ojej. Byłem na koncercie i masa ludzi się cieszyła z tego powrotu. Co z tego, że chodzi o pieniądze?
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: VARIUS MANX

Post autor: Flux »

Nie neguję radości ludzi. Wątpię jednak w pewną szczerość intencji i zasadność tej reaktywacji. Przeczuwam też, że po pierwszym szybkim przypływie nostalgii, nastąpi jeszcze szybszy odpływ.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: VARIUS MANX

Post autor: ray »

Dziś w "Kulisach sławy" na TVN będzie materiał o Kasi.

W najbliższy czwartek zespół spotka się z fanami w Empiku przy Marszałkowskiej.

Piątek dostał się na listę przebojów Radia Zet (aktualnie #15), ale za to wypadł już z POPlisty RMF (gdzie dotarł do #6). Na Liście Przebojów Trójki piosenka cały czas jest tylko w "Szczęśliwej Trzynastce" - aktualnie #52.

A na YouTube teledysk do Piątku przekroczył już 2,5 mln wyświetleń - w niespełna 2 miesiące!
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: VARIUS MANX

Post autor: ray »

Nie odpuszczają...
W piątek wieczorem Varius Manx i Kasia wystąpili w Polsacie podczas finału wyborów Miss Supranational. Zagrali Orła cień i Piątek. Pierwotnie miał wtedy wystąpić Michał Szpak, ale ponieważ się rozchorował, zastąpiono go Variusami.
A już w sobotę rano Kasia, Robert Janson i Mateusz Smoczyński gościli w "Pytaniu na śniadanie", gdzie promowali płytę "25 Live". W wywiadzie Janson wspomniał, że w tym roku zagrali z Kasią ponad 60 koncertów. :shock:
I znów dwa razy wystąpili na scenie, tym razem wyjątkowo pominęli Orła cień. ;-) Polecam obejrzeć wykonanie Piątku - w trakcie śpiewania Kasia dostała ataku śmiechu. :)
-> wywiad
-> Wstyd
-> Piątek
Variusi i Kasia wystąpią na sylwestrze TVN w Warszawie, ogłosili też 2 kolejne koncerty biletowane - już w nowym roku:
15.02.2017 - Toruń - Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki
28.02.2017 - Gdańsk - Filharmonia Bałtycka.

Bardzo się cieszę, że o Varius Manx znów jest głośno. Tylko zaczynam się zastanawiać, czy oni wręcz nie przesadzają ze swoją aktywnością w mediach - jeszcze trochę i ludzie mogą zacząć mieć ich dość...
ODPOWIEDZ