Kasia Kowalska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Marek »

Nie dziwię się, że płyta sprzedaje się dobrze. Kasia trzyma swój styl. Może bardziej złagodniała ale klimat jest ten sam. Ma stałych odbiorców i wielbicieli, fanów również. Trzeba porównać..... niestety. Nie wyobrażam sobie Kasi, która udaje discolaskę i wykonuje piosenkę pokroju Andromeda itd. Wiem, że nigdy nie mów nigdy (patrz Chylińska) ale Kasia ma swój styl i dobrze jej z tym. Mi brakuje u niej bardziej rockowych brzmień. Może jeszcze kiedyś nagra. Aya mi się podoba. Trzeba wsłuchać się w teksty i kilka razy przesłuchać. Dźwięk wbijają się same. Tak jak z nowym Variusem. Genialne dwa powrotu w 2018 r.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Steffie »

Z pan startujacych w latach 90. to chyba wlasnie Kaska najmniej zawodzi swoimi dzialaniami muzycznymi, mimo ze miala dlugoletnia przerwe z wydaniem nowego materialu.
Jednakze udalo jej sie zaciekawic publike, a przynajmniej jakas jej czesc, jednoczesnie pozostajac wierna swojemu stylowi muzycznemu i swojemu ja jako artystce. I chwala jej za to, ze pozostala w swojej stylistyce, ze nie sprzedaje sie nadmiernie mediom, ze prowadzi to z glowa. Ja jestem na tak. Oczywiscie to nie jest az tak wazne, ktore miejsce ma w rankingach sprzedazy czy listach przebojow, ale to o czyms swiadczy, zwlaszcza gdy porowna sie z nia jej rowiesnice, ktore nie moga sie czyms takim pochwalic. :o
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Kamui Shiro »

Jeden tydzień i już sprzedaje się dobrze? Poczekajcie może trochę. Na razie drugie miejsce ma dzięki starym fanom i sezonowi ogórkowemu.
Nie nagrywała nigdy discolaskowych piosenek, za to zapomniała trochę, że styl muzyczny wymaga odświeżania. Edyta Górniak nie była nigdy rockmanką z gitarą itp., więc nie wiem, czemu miałaby sobie żałować tanecznej Andromedy - o ile w ogóle takie wypominanie artyście zmiany klimatu jest na miejscu. Przestańcie już w koncu z tymi porownaniami debiutujących w latach 90-tych polskich bab, ile można?
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kasia Kowalska

Post autor: endeven »

Kamui Shiro pisze:Edyta Górniak nie była nigdy rockmanką z gitarą itp., więc nie wiem, czemu miałaby sobie żałować tanecznej Andromedy - o ile w ogóle takie wypominanie artyście zmiany klimatu jest na miejscu.
To nawet nie jest zmiana klimatu. Edyta już 22 lata temu bawiła sie w disco przy Love is on the line, by w 1997 ponownie wejśc w taneczne rytmy na angielskiej płycie (Anything, One and One), nie mówiąc juz o materiale na Invisible... naprawdę Edyta obracała się w wielu stylistykach od niemal początku kariery.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Kamui Shiro »

Dla mnie od początku tysiąclecia jest discolaską, tak ją odbieram od Perły :)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kasia Kowalska

Post autor: endeven »

Kowalska w drugim tygodniu spada na #13 miejsce OLISu, to gorszy wynik niż w tym samym okresie sprzedaży miała płyta "My" Edyty (#10, 2nd week).
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kasia Kowalska

Post autor: KrzysiekF »

endeven pisze:Kowalska w drugim tygodniu spada na #13 miejsce OLISu, to gorszy wynik niż w tym samym okresie sprzedaży miała płyta "My" Edyty (#10, 2nd week).

Kowalska AYA na # 2 , MY na #4 . Jeżeli chcemy być poprawni porównujmy od początku sprzedaży.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kasia Kowalska

Post autor: endeven »

Jestem poprawny Krzysio, bo mam na mysli wynik obu płyt w drugim tygodniu sprzedaży.
My #10 (drugi raz w top 10)
Aya #13
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Flux »

No to mamy to niekwestionowane zwycięstwo nad koleżankami z gwardii lat '90... KAYAh by się uśmiała :lol3: Nie mówiąc np. o Chylińskiej. Oczywiście nie twierdzę, że Kowalska "przegrała" (bardzo niewłaściwe pojęcie w tym kontekście) z konkurencją i nie ma czego szukać na polskim rynku. Tak samo debiut na drugiej pozycji nie oznaczał, że zakasowała wszystkich. Życzę powodzenia nie tyle w dalszej sprzedaży, co przede wszystkim w tym, aby muzyka docierała i zatrzymywała się w uchu i sercu. Może mniejszej grupy odbiorców niż 20 lat temu, co wcale nie umniejsza wartości sztuki.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kasia Kowalska

Post autor: KrzysiekF »

@Flux. Wiem, że lubisz jak Twoje jest na górze. Ale proszę Cie zachowuj rzetelność. Czy ja pisząc o starej gwardii wspominałem o KAYAH, która Transoriental Orchestra sprzedała blisko 60 tys kopii, czy ja wspominałem o Chylińskiej ? dlaczego zatem kontynuując wątek sprzedaży drwisz ze słów których nie napisałem ?? i wciskasz w moje usta Artystki: KAYAH i Chylińską ??
Flux pisze:No to mamy to niekwestionowane zwycięstwo nad koleżankami z gwardii lat '90... KAYAh by się uśmiała :lol3: Nie mówiąc np. o Chylińskiej.
KrzysiekF pisze: Jestem mega happy. Dowód na to, że muzyka i odbiorcy dobrej muzy w tym kraju jeszcze żyją. Oczywiście to tylko początek, 1 tydzień sprzedaży. Ale sam fakt, że Kaśka pokonała płyty: Górniak, Steczkowskiej, Kukulskiej, Lipnickiej, Kozidrak ze starej gwardii lat 90 o czymś świadczy. BRAWA!
Masz niewątpliwie zasługi dla forum, bardzo często cenne analizy i uwagi, ale troszkę się zagalopowałeś kolego. Mam wrażenie, że to wogółe jest zły czas dla tego forum i ostatnie wydarzenia, m.in hejt na raya , obrażanie wszystkiego co inne, jest tylko zabawą i spędzeniem czasu tutaj dla wyzwisk, obrażania i obelg.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Kamui Shiro »

Niektorzy muszą po prostu spuscic powietrze. Nie ma co przenosić wojenek do kolejnych działów.
Nie rozumiem, na czym polega to zestawianie, ile ktora z lat 90tych sprzedała - wątpię, czy to jest faktycznie aż takie istotne i czy o czymkolwiek swiadczy :) Nie rozumiem tez, czemu piszesz KAYAH duzymi literami ;)
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Steffie »

KrzysiekF pisze:
endeven pisze:Kowalska w drugim tygodniu spada na #13 miejsce OLISu, to gorszy wynik niż w tym samym okresie sprzedaży miała płyta "My" Edyty (#10, 2nd week).

Kowalska AYA na # 2 , MY na #4 . Jeżeli chcemy być poprawni porównujmy od początku sprzedaży.
A gdzie mozna znalezc zestawienie na temat "My", jesli juz tak porownujemy?
Ile tygodni bylo na Olisie? Jaka byla sprzedaz?
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kasia Kowalska

Post autor: endeven »

w archiwum OLIs.
sprzedaży egzemplarzowej oficjalnie nikt nie zna.
podaję tylko dane statystyczne.
nie ja oceniłem po pierwszym tygodniu, że jedna pobiła drugą.
małe ma to znaczenie, ani o niczym nie świadczy.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Steffie »

Jak to sie stalo, ze nie ma oficjalnych danych na temat sprzedazy "My"?
Przynajmniej Kaska nie boi sie liczb ani statystyk i ma odwage zmierzyc sie z wlasnymi wynikami, czego nie mozna powiedziec o innych.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kasia Kowalska

Post autor: KrzysiekF »

Oficjalne dane były takie że jak Kopanek zapytał Pana z Anacondy to dostał odpowiedź. Nie ma takiego czegoś jak nakład.

Sprzedaż pewnie wyniosła ok 5 tys sztuk. Przypomnę jeszcze że po 1 tygodniu sprzedaży MY kiedy zadebiutowała na 4 OIis portale pisały newsy pt. Zabrakło płyt Gorniak w sklepach ! Jak się okazało po latach płyta do dziś nie zdobyła nawet złota... Przepraszam zdobyła karton od Fanów :)

http://www.party.pl/newsy/szok-w-sklepa ... -69607-r1/

:edi:
Ostatnio zmieniony 12 lip 2018, 13:30 przez KrzysiekF, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ