Kasia Kowalska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kasia Kowalska

Post autor: endeven »

Steffie pisze:
endeven pisze: Nie wiem czy akurat ta sprzedaż płyt to w roku 2018 taki super miernik tego sukcesu..
Mysle, ze ci, ktorzy moga pochwalic sie platynowymi plytami, moga dzis mowic o tym prawdziwym sukcesie. Tam na pewno polaczyla sie jakosc z iloscia.
To nie jest takie pewne. Przykład: Grzeszczak.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Steffie »

endeven pisze:
Steffie pisze: Mysle, ze ci, ktorzy moga pochwalic sie platynowymi plytami, moga dzis mowic o tym prawdziwym sukcesie. Tam na pewno polaczyla sie jakosc z iloscia.
To nie jest takie pewne. Przykład: Grzeszczak.
Oczywiscie sa tez wyjatki i ona nie jest jedynym, ale - jak to mowia - wyjatek potwierdza regule.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Skoro cały czas nie ma nowego singla, to nie ma co się dziwić, że w drugim tygodniu sprzedaży jest dużo gorszy wynik. Fani kupili płytę w pierwszym tygodniu, a kto miał kupić w drugim? :(
Nie ma nowego singla, nie ma nowego teledysku, nie było żadnego podpisywania płyty w Empiku... A na koncertach Kasia śpiewa z nowej płyty tylko Ayę i Alannah.

Niedawno Kasia była gościem w "Onet rano":
https://www.youtube.com/watch?v=DE6CbdC6SJ8
Co prawda prowadzący był kompletnie nieprzygotowany (Węglarczyk: "Jest jakiś teledysk oficjalny już?", Kasia: "Są nawet dwa już z tej płyty") :roll:, ale i tak fajnie się to ogląda.
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Kasia Kowalska

Post autor: To co najlepsze »

Myślę, ze Kasia dojrzała i moim zdaniem muzycznie to słychać, nie jest to bardzo alternatywne działanie, nie jest też zbyt komercyjne, ale to jest o czymś i w jej stylu.

Kasia wygląda bardzo młodo i świeżo.

Co do starej gwardii z lat 90, to były Artystki jakieś, każda z nich czymś się wyróżniała, ale miały wspólny mianownik - charyzmę i to nie były Gwiazdy sezonu, a dziś niestety mamy typowe ,,sezonówki'' jedni trwają dłużej jak Grzeszczak, Farna a inni dosłownie sezonowo, jest lato jest hit, nie ma lata jest cisza.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kasia Kowalska

Post autor: niuto »

To prawda, wszystkie wymieniane w wątku wokalistki: Kowalska, Steczkowska, Chylińska, Lipnicka, Kukulska, Górniak, Bartosiewicz... były jakieś. Co ciekawe, każda była inna - słysząc ich piosenkę w radiu nie było możliwości, zeby nie rozpoznać wykonawczyni, albo omylić ją z inną koleżanką po fachu. Dziś komercyjnie radzą sobie różnie, ale ludzie je pamiętają. Dziś przeboje wszystkich nowych wokalistek wychodzą spod pióra tych samych ludzi i niczym się nie różnią. Gdyby chcieć wskazać wokalistki, które debiutowały w Polsce w XXI w. i zajęły już stałe miejsce w historii naszej rodzimej muzyki rozrywkowej to poza Dąbrowską, Brodką (choć ona staje się artystką coraz bardziej "niszową" i chyba Grzeszczak nikogo innego nie widzę.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

"Aya" na 23 miejscu na OLiSie.
Po pierwszym tygodniu była na 2 miejscu, po drugim - na 13, po trzecim - dopiero na 23. :beczy:
Szkoda mi Kasi, bo to jest naprawdę dobra, dopracowana płyta.
Minął już prawie miesiąc od premiery i cały czas nic nie wiadomo o nowym singlu...
Wygląda trochę tak, jakby Universalowi w ogóle nie zależało na sukcesie "Ayi" - może przez to, że Kasia nie ukrywa, że to jej ostatni album wydany pod skrzydłami tej wytwórni. :?

Dobrze chociaż, że powoli dochodzą kolejne daty jubileuszowych koncertów:
B X - Poznań, Aula UAM
17 X - Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska
14 XI - Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
19 XI - Wrocław, Impart
25 XI - Warszawa, Stodoła
5 XII - Szczecin, Filharmonia

W najnowszym "Twoim stylu" jest fajny wywiad z Kasią - przede wszystkim o życiu, ale jest też trochę o nowej płycie.

Kasia wystąpi na festiwalu Top of the Top w Sopocie - pierwszego dnia i trzeciego. Wiadomo, że trzeciego dnia na koncercie "The best of Sopot" zaśpiewa razem z dziewczynami z Tulii (one już to potwierdziły na Facebooku). Czyli pewnie usłyszymy A to, co mam na ludowo. :)
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Kasia Kowalska

Post autor: karen »

Dziewczyny z Tulii w DD TVN powiedziałay ze wykonają razem AYE , i tu szok.
Ale to dziwne bo raczej A to co mam pasuje do tego koncertu-moze jednak Kasia zaśpiewa dwie piosenki? Byłoby super-bo i a to co mam wieki w TV nie wykonywała a z Ayą nigdy nie była na zadnym festiwalu
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

A to, co mam dostało przed laty nagrodę w Sopocie, więc skoro koncert nazywa się "The best of Sopot", to wydawało się, że będą tam piosenki, które w przeszłości wygrywały na tym festiwalu. A tak wygląda na to, że to będzie taki trochę miszmasz jak ostatnio w Opolu.
Ale... Cieszę się, że będzie Aya. To świetny, niedoceniony kawałek. Z dziewczynami z Tulii może zabrzmieć super.

Kasia wystąpi też pierwszego dnia festiwalu - niech zaśpiewa cokolwiek, tylko już nie Antidotum i Pieprz i sól, błagam. Uwielbiam te piosenki, ale chcę wreszcie jakiejś odmiany. :)
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Kasia Kowalska

Post autor: karen »

W pierwszy dzien bedzie gościem na Jubileuszu lady Pank i zaspiewa pewnie "Zamki na Piasku"
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Kasia Kowalska

Post autor: spot_me »

"Aya" sprzedała się w zaledwie trzech tysiącach egzemplarzy
https://www.pomponik.pl/plotki/news-bol ... Id,2613964
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Kasia Kowalska

Post autor: karen »

Tu orginał autor Bartosz Pańczyk :lol3: który pisze ze "Dla taty" było singlem, płyta nie zalega-bo mało zamiawiali po 2 czy 3 sztuki na empik-więc raczej nie ma co zalegać.... W Trójce mówili że trzeci singiel i clip jesienią, ale rozumiem ze Pańczyk wie lepiej ze nie będzie, niz stacja radiowa która ma patronat...
https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/nowa ... pa/th01ppv

Swoja drogą o MY nie pisał takich artykułów, a sprzedaż podobna, i ciekawe czemu Fakt znów jedzie po Kasce, a na przykład nie wspomina o Lisowskiej-bo sama jestem ciekawa w takim razie ile sprzedała-skoro ani razu nie weszła na Olis-20 czy 30 sztuk?
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Kasia Kowalska

Post autor: fookmetoo »

Fajnie, to chyba norma z taką ilością. Jeśli, podobnie jak Wiśniewski, dostaje 10 zł od sprzedanej płyty to myślę że 30 tys. nie jest dramatem. Z drugiej strony, jak pisał Gadomski, może ludziom nie podoba się to że na koncertach patrzy się w podłogę zamiast nawiązać kontakt z publicznością?
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Steffie »

Pytanie ile z tego to prawda, a ile bajki.
Dobrze byloby wstawiac tresci artykulow z "Faktu" do postow, zeby niepotrzebnie nie nabijac wyswietlen niepotwierdzonym informacjom.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Steffie pisze:Dobrze byloby wstawiac tresci artykulow z "Faktu" do postow, zeby niepotrzebnie nie nabijac wyswietlen niepotwierdzonym informacjom.
Ja właśnie tak robię już od paru miesięcy. Lepiej zacytować i podać autora niż dawać link bezpośrednio do strony "Faktu".

[quote="Bartosz Pańczyk w "Fakcie""]Nowa płyta Kowalskiej to klapa

Miała nadzieję, że po 10 latach przerwy znowu podbije listy przebojów, a polska publiczność rzuci się jej do stóp. A tutaj klops. Najnowsza płyta Kasi Kowalskiej (45 l.) nie sprzedaje się i zalega na półkach.

Jak udało nam się dowiedzieć album „Aya” kupiło zaledwie 3 tysiące osób. – Wytwórnia prawie w ogóle nie reklamuje tego krążka, bo wraz z tą płytą kończy się ich kontrakt z Kasią. Ona zapowiadała, że nie chce go przedłużać, więc zdecydowali, że nie będą wykładać dużych pieniędzy na promocję. Kasia jest wściekła i uważa, że gdyby dostała pieniądze na teledyski sprzedaż by się poprawiła – mówi nasz informator.

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca Kasia Kowalska wydała pierwszą od 10 lat nową studyjną płytę zatytułowaną „Aya”. Promowały ją single „Alannah (Tak niewiele chcę)”, „Dla Taty” oraz tytułowa piosenka „Aya”. Wszystko wskazuje na to, że kolejnych singli już nie będzie...[/quote]
Nie wiem, dlaczego autor powyższego tekstu ostatnio ciągle popełnia błędy rzeczowe - dwa dni temu napisał w artykule o Korze, że płyta "Ping Pong" była promowana singlem Zabawa w chowanego (ale już zostało to poprawione), a dzisiaj napisał, że Dla Taty było singlem. :roll:
Karen ma rację - jeżeli płyta Kasi to klapa, to nie wiem, jak nazwać album Lisowskiej, który przecież miał premierę dokładnie tego samego dnia.
"Aya" w piątym tygodniu na OLiSie nadal utrzymuje się na 23 miejscu, czyli cały czas jest w pierwszej połowie zestawienia - już teraz widać, że ten album sprzedał się lepiej niż "Ent" Varius Manx czy "Miód i dym" Lipnickiej. 6 lat temu "My" Edyty po piątym tygodniu było na 26 miejscu na OLiSie, czyli minimalnie niżej niż teraz "Aya".

Patrzę teraz na swój post tutaj z 20 lipca i mam wrażenie, że B@r wykorzystał to, co wtedy napisałem, i jednocześnie tak ponaginał fakty, by dokopać Kasi.
Przekaz "Faktu" jest prosty: i Steczkowskiej, i Kowalskiej już nikt nie chce słuchać, to są przebrzmiałe gwiazdy, które mają się za nie wiadomo kogo, obie powinny wziąć przykład z Edyty - ona szanuje swoich fanów, dzięki czemu wszystkie jej liczne koncerty wyprzedają się w 100%. :lol3:

W najbliższą niedzielę Kasia zaśpiewa w telewizji na koncercie "Lato, muzyka, zabawa" w Stalowej Woli.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Kamui Shiro »

ray pisze: Przekaz "Faktu" jest prosty: i Steczkowskiej, i Kowalskiej już nikt nie chce słuchać, to są przebrzmiałe gwiazdy
Za ostro, ale jest w tym ziarenko prawdy. Kowalska i Steczkowska, ale takze i Edyta to przygasle gwiazdy lat 90-tych i 00 (Steczkowska raczej te pierwsze), fani beda je ubostwiac do dnia sadu ostatecznego plus dzien dluzej, ale na ogól ludzie maja juz ich nowa muzyke w nosie. Do czego same sie przylozyly kiepskimi decyzjami.
ODPOWIEDZ