Kasia Kowalska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Kamui Shiro »

Brzmi jak spirytus zmieszany z denaturatem, nie wiem, po co jej koniecznie te językowe wycieczki w tytułach swych wydawnictw.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Kasia Kowalska

Post autor: karen »

2770132u pisze:"Allanah" pnie się wyżej. 23 miejsce na AirPlay

Dodano po 5 godzinach 50 minutach 6 sekundach:
Kasia Kowalska po 8 latach przerwy wraca do notowania Poplisty RMF FM. "Alannah" debiutuje w notowaniu na 19 miejscu. Przy okazji prezenter zapowiadział , że za miesiąc ukaże się płyta zatytułowana "Aeternus"
Ba już nawet na 7 w Popliscie jest :shock:
a Zetka po wielkiej premierze, śmiechu warte...
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kasia Kowalska

Post autor: KrzysiekF »

@karen w ZET może być tylko gorzej, dyrektorem muzycznym Zetki ma zostać facet, który był 17 lat dyr w Esce :lol3:
Michał Celeda, dotychczas wicedyrektor programowy i muzyczny, który był związany z Radiem Eska (Grupa ZPR Media) przez 17 lat ma wkrótce rozpocząć pracę w Radiu ZET - wynika z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mi ... -radia-zet
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: 2770132u »

Na grupie Kasia Kowalska Aya na Facebooku pewien Patryk podał taką tracklistę
1. Aya
2. Bądź pierwszy
3. Głód
4. Pytaj mnie (jak kochać swiat)
5. Abitrate
6. Dzisiaj odejdę
7. Serce, rozum i nic więcej
8. Gdzieś pomiędzy
9. Nieodkryte miejsca
10. W naszym świecie
11. Alannah (tak niewiele chcę)
12. Tańcz z nią (ostatni bal)
I niektóre osoby podają tytuł "Aeternus"
A Wikipedia dzisiaj dodała 3 singiel z płyty "Tańcz z nią (ostatni bal)
A w rzeczywistości nadal cisza...

Dodano po 4 minutach 4 sekundach:
Najnowsze informacje z grupy Kasia Kowalska Aya
15 czerwca płyta " Aeternus"
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Ja też należę do facebookowej grupy "Kasia Kowalska Aya", więc tym bardziej muszę jedną rzecz sprostować. :)
"Aeternus" to nie jest tytuł nowej płyty!
Jedna z fanek, która jest najbliżej Kasi i jeździ za nią na wszystkie koncerty, napisała dzisiaj:
Tylko ze to nie jest tytul prawidlowy
Poczekajcie az uzupelnia calosc na wiki i zmienia zly tytul plyty.
Ktoś sobie po prostu zażartował, wpisując na Wikipedii, że nowa płyta Kasi będzie się nazywała "Aeternus", a potem ten tytuł bezmyślnie zaczęli powtarzać różni dziennikarze i efekt jest taki, że niektórzy naprawdę w to uwierzyli.
I ta cała tracklista to też jest fake.

Natomiast data premiery płyty (15 czerwca) jest prawdziwa - podała ją agencja Rock House Entertainment, czyli management Kasi. :)
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: 2770132u »

Tańcz z nią (ostatni bal) - premiera 3 singla 10 czerwca podczas recitalu w Opolu
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: 2770132u »

Wygląda na to, że płyta nie ukaże się 15 czerwca tylko 22 czerwca. W Opolu nie będzie premiery singla. Tylko dopiero 15 czerwca premiera trzeciego singla i zrezygnowano z "Tańcz z nią ostatni bal" , ponieważ jest bardzo rockowa co niepodoba się wytwórni . Według zapowiedzi trzecim singlem będzie "Gdzieś pomiędzy" popowa Ballada do radia , rozmyślano też nad "Bądź pierwszy" ale to też zbyt rockowe.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kasia Kowalska

Post autor: KrzysiekF »

Kaśka nagrała cover ZAMKÓW NA PIASKU Lady Pank. 15 czerwca wychodzi ich nowa płyta z jak się domyślam bardzo ciekawymi interpretacjami wielkich hitów. Ponoć wykonanie Nosowskiej i Roguckiego wbija w fotel... Szkoda, że Edyty nie bierze udziału w takich projektach , jej interpretacja mogłaby wnieść coś nowego.

A sama Kaśka wykonuje już Zamki na Piasku na koncertach:

Lady Pank & Kasia Kowalska "Zamki na piasku"


https://www.youtube.com/watch?v=at-NL0xQ6oI

1. Mniej niż zero | Lady Pank i goście
2. Kryzysowa narzeczona | Organek
3. Fabryka małp | Zalewski
4. Pokręciło mi się w głowie | Janerka | Panasewicz
5. Du du | Panasewicz
6. Zakłócenie porządku
7. Zamki na piasku | Kowalska
8. Wciąż bardziej obcy | Rojek
9. Vademecum skauta | Rogucki
10. Moje Kilimandżaro | Markowski | Panasewicz
11. Mała Lady Punk | Borysewicz
12. Tańcz głupia tańcz | Maleńczuk
13. Minus 10 w Rio | Nosowska
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: 2770132u »

Dziś Kasia pokazała okładkę płyty i ujawniła ,że tytuł to "AYA" i premiera 22 czerwca
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

2770132u pisze:W Opolu nie będzie premiery singla. Tylko dopiero 15 czerwca premiera trzeciego singla i zrezygnowano z "Tańcz z nią ostatni bal" , ponieważ jest bardzo rockowa co niepodoba się wytwórni . Według zapowiedzi trzecim singlem będzie "Gdzieś pomiędzy" popowa Ballada do radia , rozmyślano też nad "Bądź pierwszy" ale to też zbyt rockowe.
Skąd Ty miałeś takie informacje? Widziałem, że to samo napisałeś też na grupie "Kasia Kowalska Aya" na Facebooku. Tymczasem na nowej płycie w ogóle nie będzie piosenek pod tymi tytułami. Pisałem już wcześniej, że ta cała tracklista, która była na Wikipedii, to fake.
Ostatecznie płyta ma tytuł "Aya", będzie na niej 13 piosenek, a data premiery to 22 czerwca. Ekipa Kasi bardzo chciała wyrobić się już na 15 czerwca, ale dogrywanie projektu okładki i inne ostatnie dociągnięcia spowodowały, że album wyjdzie jednak tydzień później. Znana jest już tracklista i ruszyła już przedsprzedaż na empik.com:
http://www.empik.com/aya-kowalska-kasia ... 9,muzyka-p

Tytuł płyty "Aya" i fakt, że właśnie piosenka Aya otwiera album, może oznaczać, że Kasia chciałaby, by ten singiel zyskał teraz "drugie życie". Bardzo lubię ten kawałek i życzyłbym Kasi, by tak się właśnie stało. Po prawie dwóch latach od premiery Aya ma w tej chwili 225 tys. odsłuchań na Spotify. Ciekawe, ile będzie za pół roku - myślę, że jest szansa nawet na pół miliona.
Podobają mi się tytuły piosenek, niektóre są bardzo oryginalne (Wyspy miliardów gwiazd, Krew ścinanych drzew).
Myślę, że komercyjnie ten album niestety nie będzie aż takim sukcesem jak poprzednie płyty Kasi. Widzę, że na YouTube i na listach przebojów Alannah radzi sobie raczej słabo... Nie sądzę, żeby to był taki sukces jak w przypadku powrotu Edyty Bartosiewicz z "Renovatio". Obstawiałbym, że "Aya" sprzeda się mniej więcej tak jak "Ent" Varius Manx.
KrzysiekF pisze:Kaśka nagrała cover ZAMKÓW NA PIASKU Lady Pank. 15 czerwca wychodzi ich nowa płyta z jak się domyślam bardzo ciekawymi interpretacjami wielkich hitów.
Pisałem o tym już w kwietniu. :) To będzie jakby nowa wersja debiutanckiej płyty Lady Pank.

W niedzielę Kasia zaśpiewa na festiwalu w Opolu. W sumie na obu koncertach ma zaśpiewać 3 piosenki: Antidotum, Alannah i cover Lady Pank, Zawsze tam gdzie Ty. I to jest dla mnie bardzo dziwne, że za chwilę wyjdzie album, na którym Kasia śpiewa Zamki na piasku, a tymczasem w Opolu ona wykona zupełnie inny przebój Lady Pank. :)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Kamui Shiro »

Bardzo się zdziwię, jak ta płyta nie przejdzie niezauważona. KK to jest jedyny przykład wokalistki, do której miałem tyle sympatii i tak to wszystko się rozrzedziło przez brak zainteresowania słuchaczami ze strony artysty, brak porządnej muzyki. Alannah i tak sobie stosunkowo nie najgorzej radzi jak na to, że ani to przebojowe, ani potrzebne. Na liście Polish National Top 50 serwisu appchart (moim zdaniem miarodajnego odpowiednika dawnych 30 Ton) Alannah doszło do miejsca 35 i wciąż oscyluje w końcówce top 40. Powinna nagrywać piosenki do seriali i reklam, zostać jakąś drugą Anką Jurksztowicz, z tej mąki juz chleba nie będzie. Ani alternatywnej Kukulskiej, ani popowej diwy Górniak, ani eko mamy Jusis... nawet pod kątem ociągania się z powrotem przebiła ją Bartosiewicz. Strasznie bez wyrazu. Nie wiem, jaki ona ma pomysł na siebie po tym wszystkim, żerowanie na dawnych fanach to wszystko? Zaraz będzie kolejną starszą panią z 'Dzień dobry na śniadanie', która coś kiedyś śpiewała, gdzieś czasem wystąpi i co z tego. Tylko żelaznych hitów nie miała. Artyzm dla własnej przyjemności głównie, mam nadzieję, że chociaż tyle.

Sorry za kolejny hejt na Kasieńkę.
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: 2770132u »

Nic nie pisałem na grupie, ponieważ nie należę do żadnej grupy na Fb. Poza tym nie mam Facebooka :)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kasia Kowalska

Post autor: KrzysiekF »

Nie wygląda to dobrze. Płyta Kaśki po tylu latach nieobecności wydawniczej powinna w ciągu kilku godzin wylądować na 1 empik.com

Tymczasem od ponad 24 h nie weszła nawet do 100...
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Kasia Kowalska

Post autor: DeathlySilence »

Ooo, w końcu wydała. Może do końca roku uda mi się wysłuchać. Teraz jakoś ciśnienia nie mam. :wink:

"Alannah" przyjemnie snuje się w radiu. :)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Kamui Shiro »

KrzysiekF pisze:Nie wygląda to dobrze. Płyta Kaśki po tylu latach nieobecności wydawniczej powinna w ciągu kilku godzin wylądować na 1 empik.com

Tymczasem od ponad 24 h nie weszła nawet do 100...

Nie wyląduje. Ona jest no-namem dla dużej grupy ludzi pobierających muzykę aktualnie. A dla kolejnej dużej grupy tychże niczym zbytnio nie zachęciła do nowej twórczości - to, że ponoć wygląda jak nastolatka, to chyba za mało.
ODPOWIEDZ