Kasia Kowalska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Kamui Shiro pisze:Co to znaczy Alannah? Nie można by tak w końcu nadać jakiejś bezpretensjonalnej, zrozumiałej nazwy?
Pewnie ten tytuł ma odnosić się do kanadyjskiej piosenkarki rockowej, Alannah Myles.
karen pisze:Ferie Kasia spędziła na Zanzibarze wraz z zespołem i prawdopodobnie tez nagywali jakis clip
Raczej miała tam sesję zdjęciową. Towarzyszył jej Tomek Tomkowiak, który jest fotografem. Może Kasia - dokładnie tak samo jak Edyta - zrobiła sobie na Zanzibarze fotki do płyty. :)

Kasia ostatnio powiedziała w jednym z wywiadów, że jej nowa płyta na pewno będzie różnorodna, bo to będzie "zbieranina różnych tam kompozycji z ostatnich lat". Czyli wiemy, że przynajmniej nie wyrzuciła nagranego materiału do kosza... Chociaż tyle. :)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Kamui Shiro »

ray pisze:
Kamui Shiro pisze:Co to znaczy Alannah? Nie można by tak w końcu nadać jakiejś bezpretensjonalnej, zrozumiałej nazwy?
Pewnie ten tytuł ma odnosić się do kanadyjskiej piosenkarki rockowej, Alannah Myles.

Sprawdziłem i domyśliłem się, była też chyba jeszcze inna opcja znaczenia... Niemniej nie wydaje mi się, żeby popularności jej nowych singli służył fakt, że ich nazwy mają niezrozumiałe dla przeciętnego Polaka brzmienie i pisownię - no i do tego większości trzeba poszperać w google, aby załapać o co chodzi. O tej rockmance też pierwsze słyszę, w sumie szkoda, bo z notowań wynika, iż kiedyś była popularna w Ameryce.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Kasia Kowalska

Post autor: spot_me »

Tak troche klimatem country mi zalatuje, a wiec nie w moim guscie:
Jaka to melodia - Allanah: https://www.youtube.com/watch?v=OvbsIvfmaKQ
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Flux »

Aya zdecydowanie lepsza. Nieporównywalnie. Pod każdym względem. Kasia na nagraniu wygląda kwitnąco :smile:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Premiera singla Alannah (tak niewiele chcę) w najbliższy piątek. Dzień wcześniej piosenkę przedpremierowo zagra Radio Zet.
Marcin Wojciechowski pisze:Nowy singiel Kasia Kowalska "Alannah (tak niewiele chcę)" już w czwartek przedpremierowo zagram w "Wieczorze z Radiem ZET".

15 marca, po 18. Radio ZET.

Z przyjemnością zapraszam. Marcin
Wreszcie. :)
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Kasia Kowalska

Post autor: karen »

A przeciez w zeszłym tygodniu ktoś z fanów otrzymał wiadomość z Universalu-że piosenke jest nienagrana :lol3:
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ediva »

karen pisze:A przeciez w zeszłym tygodniu ktoś z fanów otrzymał wiadomość z Universalu-że piosenke jest nienagrana :lol3:
A kto powiedział, że jest już nagrana? Kaśka teraz prędziutko nagrywa (nawet dziś mszę opuściła!), spokojnie, w sam raz się wyrobi 8P
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Kasia Kowalska

Post autor: karen »

Bo nagrana z clipem była w listopadzie.
Kaska siedzi teraz w Tajlandii to moze i kilka mszy dziś odbębniła :PP
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Dzisiaj premiera nowego singla Kasi.
Universal pisze:Premiera nowego singla Kasia Kowalska już dziś o godz. 18 w Radio ZET i o godz. 20 w RMF FM!
Premiera klipu jutro o 15.

Jest też info na stronie Kasi:
Kasia Kowalska na swoją kolejną płytę kazała czekać fanom kilka lat. Dziś, na trzy miesiące przed szczęśliwym rozwiązaniem, prezentujemy utwór, który jest nowego zwiastunem albumu.

„Alannah (tak niewiele chcę)” jest efektem współpracy Kasi Kowalskiej z Kenem Rose (Marianne Faithfull, Lionel Richie, Toto, Kansas) - prywatnie przyjacielem Kasi i gitarzystą Bartkiem Kapłońskim. Produkcją zajął się Adam Abramek, z którym Kowalska pracowała już przy swoich dwóch wcześniejszych albumach. Nie bez znaczenia jest fakt, że angielski tekst do tej kompozycji napisała Alannah Myles. Stąd właśnie tytuł utworu.

Piosenka, jak i cały album, powstały w Hazelrigg Bros. Studio w Kalifornii. Więcej szczegółów dotyczących nowego albumu Kasi Kowalskiej już wkrótce, a tymczasem zapraszamy na spotkanie z Alannah. Premiera 15 marca w Radio ZET, RMF.fm i Muzo.fm. Zapraszamy!
O, proszę, czyli za 3 miesiące nakładem wytwórni Universal Music Polska ukaże się nowy album Kasi Kowalskiej nagrany w Kalifornii. To może również ta sama wytwórnia wyda nowy album Edyty Górniak, także nagrany w Kalifornii? ;-) :lol3:
angielski tekst do tej kompozycji napisała Alannah Myles
Ale chyba nie specjalnie dla Kasi? :shock:

Po występie w "Jaka to melodia?" zapowiada się na to, że będzie to zwrot Kasi w stronę bardziej radiowego, komercyjnego brzmienia. No, ale zobaczymy...
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Kasia Kowalska

Post autor: karen »

Tak Alannah napisała test dla Kasi po angielsku, ale ta wersja bedzie na płycie,singiel będzie po polsku z Kasi tekstem
Piosenka mega radiowa, ale czy bedą grac? Czas okaże. Aya sie nie przyjeła w radiach-aiec chyba tym razem Kasia chce postawić na cos co pewnie ma nadzieje bedą grać. Dla mnie Aya to było wow, teraz no ładna pioseneczka, miła dla ucha
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Alannah Myles jest już legendą, chyba każdy kojarzy jej hit, Black velvet. I ona specjalnie dla Kasi Kowalskiej napisała tekst piosenki? :shock: Jeżeli tak, to dziwię się, że Kasia się tym nie pochwaliła...
Na płycie ma się znaleźć wersja po angielsku, a ta, która wyszła teraz - nie? Dziwna sprawa.
Alannah (tak niewiele chcę) to niezła kompozycja, refren wpada w ucho, ale... to jest średnia piosenka, tak jak Andromeda - 6/10. Tekst jest trochę miałki, banalny. Brakuje tu wyrazistości. To prawda, że Aya była lepsza pod każdym względem.
Przedziwną sprawą są relacje na linii Kasia - Universal. Podobno Kowalska nawet nie miała wpływu na datę premiery singla. Nie rozumiem, czemu utwór wyszedł akurat teraz, kiedy Kasia przebywa w Indiach...
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Dobi »

Nowa piosenka "mega radiowa"? Nie wiem ale chyba ja mam inne pojęcie o radowej piosence. Nowy utwór Kaśki jest hmm... nudny. Przesłuchałem raz, drugi, trzeci i w ogóle nie zapadł mi w pamięć. Muzyka może jedynie przyciągnąć. Może to kwestia osłuchania? Na razie bez szału.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kasia Kowalska

Post autor: KrzysiekF »

Aya - Alannah 1:0
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Kamui Shiro »

Kojarzę oczywiście "Black Velvet", ale nie miałem pojęcia, jak nazywa się autorka tej piosenki - w sumie dziwne w moim przypadku, raczej orientuję się w wykonawcach znanych przebojów. Tym bardziej odniesienia raczej nie załapie nieobeznany lub młody słuchacz. Piosenka Kowalskiej w melodii ok, głos mi się podoba, ale ogólnie takie smętne poproczkowe smęcenie polskie, żywcem wyjęte z lat 90-tych. Równie dobrze mogłaby to nagrać wtedy czy teraz Urszula, Beata Kozidrak, Edyta Bartosiewicz... Jest ok na drugi singiel, ale na ożywienie odrętwiałej kariery nie. Tak, jak wspomniałem, dla wielu osób Kasia Kowalska jest depresyjną popową nudziarą typu "szare bo polskie", no i jak widać - nie odcina się od swojej etykietki. W radiu może mieć znaczenie głównie wypełniacza, jakby mi to poleciało do porannej kawy, to chybabym się popłakał do kubka i został w domu takiego dnia. Wolę "Black Velvet".
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Teledysk:
-> Alannah (tak niewiele chcę)
Z klipem piosenka trochę zyskuje - są tu piękne ujęcia natury.
Niestety, jak na razie singiel radzi sobie słabo - ani Zet, ani RMF go nie grają, a teledysk ma mało wyświetleń na YouTube. :(
Podobnie jak Aya, ta piosenka ma optymistyczny wydźwięk, to nie jest już "smęcenie" Kowalskiej o tym, że ona czuje ból.

Kasia pochwaliła się na Facebooku i na Instagramie mailem od Alannah Myles:
https://www.instagram.com/p/BgYCvM-hIWa ... kaofficial

I cały czas nie wiadomo, co z płytą. Termin czerwcowy, mimo że taki jest podany na stronie Kasi, wcale nie wydaje się pewny. Kasia, zapytana przez Marcina Wojciechowskiego o termin wydania płyty, zrobiła unik:
Kasia Kowalska pisze:Płyta w większości już jest nagrana, zostało jeszcze kilka utworów do nagrania przeze mnie, już jest bliżej niż dalej, tyle mogę powiedzieć.
ODPOWIEDZ