Kasia Kowalska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

DeathlySilence pisze:Płyta bardzo dobra. Każdy znajdzie coś dla siebie i na każdy nastrój - oczywiście wszystko okraszone mniejszą lub większą nutką depresji. CAŁA KAŚKA.
:5:
Tak, płyta jest różnorodna, ale jednocześnie spójna. I właśnie w stylu typowym dla Kasi.
Na początku wcale nie byłem przekonany do tego albumu. O ile "Ent" Varius Manx spodobał mi się od razu, o tyle "Aya" - nie. Na przykład Teraz, kiedy czuję przy pierwszym odsłuchu zabrzmiało dla mnie jak pioseneczka do windy. Ale teraz już jest lepiej. Najbardziej podobają mi się: Przebaczenia akt, Tam, gdzie nie sięga ból i - w dalszym ciągu - tytułowy kawałek.
Odebrałem płytę w Empiku. Album jest bardzo ładnie wydany, są teksty wszystkich piosenek, dokładne informacje o twórcach, dużo zdjęć, tylko trochę szkoda, że wszystkie fotki w książeczce są niemal identyczne.

I ja też nie uważam, że promocja płyty jest nasilona. Najważniejsza rzecz: gdzie jest nowy singiel i teledysk? Jest wręcz potrzebny na gwałt! :) Wygląda na to, że Universal jeszcze nie zdecydował, która piosenka będzie trzecim singlem.
Spotify mocno promuje album Kasi, tak samo Empik (baner na wejściu), był dobry wywiad o płycie w radiowej Trójce (można posłuchać tutaj), wiem też, że w najnowszym numerze pisma "Teraz rock" jest wywiad z Kasią o muzyce. Jutro wychodzi nowa "Viva!" i na okładce jest napis: "Podróże z gwiazdami. Indie Kasi Kowalskiej", więc pewnie i tam będzie co nieco o nowej płycie.
KrzysiekF pisze:AYA numer 1 empik.com
Tak, ale cały czas tylko na liście tygodniowej. Nadal nie rozumiem, czemu w ogóle nie ma jej na tej miesięcznej.
Myślę, że nawet jeżeli złota płyta będzie, to dopiero po kilku miesiącach. Maryli Rodowicz przyznano złotą płytę za ostatni album dopiero po prawie 8 miesiącach sprzedaży. "Ent" Varius Manx zadebiutował na OLiSie wysoko, na 6 miejscu, ale już minęły ponad 2 miesiące, a złota cały czas nie ma i pewnie prędko nie będzie. :(

Jeśli chodzi o płytę "5", to ja ją bardzo lubię. Parę miesięcy temu napisałem, że to mój ulubiony album Kasi, a teraz się zastanawiam, czy "5" czy może jednak "Antidotum", i nie umiem wybrać. :PP
"Samotna w wielkim mieście" nie jest zła, mam do niej sentyment, wtedy właśnie po raz pierwszy widziałem Kasię na żywo, bo byłem w Empiku na podpisywaniu płyt. A na pierwszy koncert musiałem poczekać aż do zeszłego roku... Kasia dopiero niedawno zaczęła grać więcej koncertów biletowanych, wcześniej miała bardzo dużo koncertów zamkniętych.
barth pisze:Po nim przerwa, łatka wiecznie "nawalonej winem", depresja, śpiewa tylko od święta To co dobre, nie koncertuje.
Wydaje mi się, że tutaj przesadziłeś. Przecież jeszcze w 2005 Kasia promowała "Samotną w wielkim mieście", w 2006 wydała Dlaczego nie, jesienią 2007 zaszła w ciążę, będąc w ciąży wystąpiła na sylwestrze TVN, a niedługo po urodzeniu dziecka wydała "Antepenultimate". Ona chyba wtedy nie miała depresji, była przecież zakochana w Ułanowskim, jednocześnie budowała nowy dom...
barth pisze:single słabo wybrane mimo że To Co dobre chwaliła Edyta za piękny tekst, Kayah, Piasek, dobry na festiwale.
:shock: W jakich okolicznościach Edyta, Kayah i Piasek wypowiadali się o To, co dobre?

Odnośnie do dzisiejszej afery z Kostkiem Yoriadisem...
Jestem zdumiony, że ten wywiad ukazał się akurat teraz, kilka dni po tym, jak Kasia wreszcie wydała płytę. Co ten Kostek chciał przez to osiągnąć? Myślał, że jak obsmaruje Kasię w "Fakcie", to potencjalni nabywcy jej nowej płyty jednak się rozmyślą? ;-) Obecną partnerką Yoriadisa jest Ewa Coll, prawniczka, była żona Bartosza Żukowskiego. Może ona mu to podpowiedziała? Zajrzałem teraz na profil tej Ewy Coll na Facebooku i znalazłem jej jakby "list otwarty" do Kasi:
Ewa Coll pisze:Szanowna Pani Katarzyno, odnoszac sie do ostatnich publikacji na temat Pani zamiaru wspierania Bartosza żukowskiego w postępowaniu rozwodowym uprzejmie apeluje o nie używanie mojego nazwiska w tego typu brukowcach. W przeciwieństwie do Pani jestem osoba nieznaną i prosze to uszanowac. Buduje Pani od lat kariere nie na muzyce a na klamstwach pod adresem bylego partnera. Prosze zostawic w spokoju mnie i moje dziecko. Dodam, ze w aktach sprawy sa trzy obdukcje, ktore zlozylam po tym jak Pani nowy przyjaciel Bartosz mnie potraktowal. Zapraszam do akt w SO Warszawa Praga. Z poważaniem Ewa Coll
:shock:
barth
Hope for us
Hope for us
Posty: 20
Rejestracja: 13 cze 2018, 14:02
Lokalizacja: Polska

Re: Kasia Kowalska

Post autor: barth »

Ray.
W programach w których byli jurorami. Kayah na Polsacie, już nie pamiętam nazwy to było niebawem przed wydaniem Antepenultimate, Piasek na TVP i Edyta podobnie. W innym też miło Jej obecność przyjęła jak z jakimś chłopaczkiem śpiewała, może była to kurtuazja ale nie chcę z Edyty robić wiecznie udającej aktorki.
Zresztą wobec Kasi, wielu uznanych muzyków, artystów jest serdecznych i chętnie z nią współpracują.

W latach 2005/2008 na różnych plotkarskich portalach pisano, "Pijana Kowalska?" "Kowalska z zakupami i depresją" "Kowalska ciągle w depresji" "Pije wino z Gawlińskim, dalej w depresji?". Pamiętam bo jeszcze miałem trochę bezkrytycznego fanatyzmu wobec Kasi.

Co do tego patałacha Kostka. Typowy południowiec, rozkochał, później motał się i nawywijał żeby się rozeszli. Dalej tatusiem chciał być i z dzieckiem kontakty zbudować w czasie jak Kowalska dużo nagrywała, koncertowała. Następnie w sądzie zrobić z niej wyrodną matkę co jeździ i karierki robi zamiast Olą się zająć, powinna mu płacic alimenty może?
Tak sobie to cwaniaczek wymyślił. Ma pecha bo w Polsce matka z dzieckiem zawsze jest na wygranej pozycji w oczach społeczeństwa. Inna sprawa, fakt nie jest traktowany na poważnie :) prędzej na pudelku można uzyskać wiarygodne info. Ta kobieta od d.y strony się wzięła za to, emocje musi mieć rozchwiane. Ma numer to managera Kaśki to mogła się najpierw z nią jakoś skontaktować i później swojej 5 groszy dorzucać.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kasia Kowalska

Post autor: KrzysiekF »

ray pisze: Odebrałem płytę w Empiku. Album jest bardzo ładnie wydany, są teksty wszystkich piosenek, dokładne informacje o twórcach, dużo zdjęć, tylko trochę szkoda, że wszystkie fotki w książeczce są niemal identyczne.
Szkoda tych zdjęć faktycznie . Całość grafiki bardzo na plus.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ediva »

Płyta dobra, bez niespodzianek, bez rewolucji, dokładnie to czego można się spodziewać po starej, dobrej Kaśce. Mam nadzieję, że będzie ona dalej nagrywać gdyż jest to jej ostatnia płyta dla Universalu i kontrakt wygasa. Kaśka powiedziała, że w szufladzie ma jeszcze sporo mrocznych utworów, jednak tę płytę chciała zachować w pogodnym tonie, by "zamknąć pewien etap".
Tymczasem media rozpisują się o Kowalskiej odurzonej indiańskimi naparami i jej problemach z byłym-alimenciarzem. O nowej płycie raptem jeden wywiad - mam nadzieję, że Kaśka będzie mówić więcej o swojej muzyce i nie zginie ona w zalewie artykułów typu "Odcinała córkę od ojca! Zrobiła ze mnie potwora!".
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Kasia Kowalska

Post autor: karen »

Niech wydaje kolejny singiel i robi clip, inne rzeczy nie sa potrzebne :P ale coś cicho na temat singla
kirin
Make it happen
Make it happen
Posty: 130
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Błękit myśli
Lokalizacja: Toruń

Re: Kasia Kowalska

Post autor: kirin »

kolejna słaba promocja płyty ... prawie jak z Entem
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1890
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Grzegorz »

Mam już album , podpisany ;)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kasia Kowalska

Post autor: endeven »

ray pisze:"Ent" Varius Manx zadebiutował na OLiSie wysoko, na 6 miejscu, ale już minęły ponad 2 miesiące, a złota cały czas nie ma i pewnie prędko nie będzie.
Przygoda Enta z Olisem była dość podobna do wyników "My" Edyty. Nie bardzo kumam skąd "oczekiwanie" na złoto dla Enta, przy jednoczesnym pisaniu o klapie komercyjnej "My"...
Prędko nie będzie? Nic nie wskazuje by w ogóle miało kiedykolwiek być.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kasia Kowalska

Post autor: KrzysiekF »

Dokładnie za 6 miejsce na OLISIE nie ma ZŁOTA.

To może być w porywach kilkaset sztuk. Zauważcie np na KORTEZA BUMERANG 128 tygodni w TOP50. Obecnie jest nieco ponad 70 tys sprzedane. Więc na tydzień wychodzi ok 600 sztuk. Trzeba również zauważyć, że BUMERANG był sporo razy w TOP3 , TOP10.

Obecnie trzeba naprawdę być długo w TOP50 aby dobić do ZŁOTA albo mieć rzut w 1 tyg sprzedany bardzo mocny, jak np Taconafide. Kiedy w 1 tyg sprzedaje 30 tys egz.

Kaśka będzie wysoko!!! :)
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ediva »

endeven pisze:Przygoda Enta z Olisem była dość podobna do wyników "My" Edyty. Nie bardzo kumam skąd "oczekiwanie" na złoto dla Enta, przy jednoczesnym pisaniu o klapie komercyjnej "My"... Prędko nie będzie? Nic nie wskazuje by w ogóle miało kiedykolwiek być.
Ent to dość nudna, nijaka płyta, taka wymęczona jak ten "kot bez ogona"... Aya jest dużo ciekawsza i bardziej wyrazista.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Kasia Kowalska

Post autor: karen »

Prawda jest tak ze i w przypadku i Kaski i Variusów płyty kupują jedynie starzy fani, tyle i aż tyle ;) Ktos kto nie był ich fanem wczesniej nawet nie wie że coś tam wydali, a nawet jeśli to conajwyżej przesucha album w róznych serwisach, ale na pewno nie kupi płyty tak fizycznie. Jeśli Kaska dobije jakos do złota-nie mówię juz teraz ale za pół roku, to bedzie sukces jakis tam, bo platyny to raczej nie wróze
Zresztą teraz są takie chore te naliczenia dla mnie-za wyświetlenia na youtube, namiszane to takie niewiadomo o co chodzi
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

KrzysiekF pisze:Dokładnie za 6 miejsce na OLISIE nie ma ZŁOTA.
Ale z drugiej strony popatrzmy na Marylkę - ona ze swoim ostatnim albumem też zadebiutowała na 6 miejscu na OLiSie, potem płyta już tylko spadała, łącznie utrzymała się w zestawieniu 9 tygodni, a jednak złoto jest (co prawda dopiero po prawie 8 miesiącach, no ale jednak jest).
Z "Entem" może być podobnie - Variusi grają teraz sporo koncertów plenerowych, od września ruszają z biletowaną trasą, może też będzie promocja płyty przy kasach w Empiku za 19,99 zł... Pewnie będzie jeszcze przynajmniej jeden singiel, może wreszcie jakiś porządny teledysk? Promocja albumu cały czas trwa i jest jeszcze za wcześnie, by przesądzać, że złotej płyty na pewno nie będzie.

Wracając do Kasi...
W tej chwili w Top100 na empik.com (bestsellery tygodnia) są aż 4 wydawnictwa Kasi:
#1 - "Aya"
#57 - "Antepenultimate"
#79 - box: "Gemini" + "Samotna w wielkim mieście" + "Pełna obaw"
#99 - box: "Antidotum" + "Koncert inaczej" + "5"
I "Aya" jest wreszcie na liście bestsellerów miesiąca (na 2 miejscu).
Kostek Yoriadis pewnie nie może wytrzymać ze szczęścia. ;-)

Polecam Wam bardzo dobrą stronę o Kasi:
http://www.kasiakowalska.prv.pl/
Jest tutaj na przykład lista jej wszystkich koncertów z całej kariery i mnóstwo skanów jej starych wywiadów. I czytając te wywiady hurtowo, widzę, że Kasia jednak jest trochę kłamczuszką. :PP
Na przykład w najnowszej "Vivie!" jest relacja z podróży Kasi do Indii i Kasia opowiada, że zaczęła tam ćwiczyć jogę:
Kasia Kowalska pisze:Pomyślałam, jaka joga? Maratony, półmaratony, góry, zakwasy, wycisk - to mój żywioł. Wydawało mi się, że joga to siedzenie w pozycji lotosu i rozmyślanie. Nuda.
OK, tylko że kiedy ona promowała płytę "Antidotum", to wtedy w prawie każdym wywiadzie powtarzała, że ćwiczy jogę.
Z kolei we wrześniu 2004 Kasia powiedziała w "Super Expressie", że Kostek od 5 lat ma prawny zakaz kontaktowania się z nią i ich córką, a już w następnym miesiącu w "Twoim stylu" powiedziała, że rok wcześniej spotkała się z Kostkiem, bo do niej zadzwonił i pomyślała, że może się zmienił, więc da mu szansę na odbudowanie relacji z Olą...
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kasia Kowalska

Post autor: KrzysiekF »

ray pisze:
KrzysiekF pisze:Dokładnie za 6 miejsce na OLISIE nie ma ZŁOTA.
Ale z drugiej strony popatrzmy na Marylkę - ona ze swoim ostatnim albumem też zadebiutowała na 6 miejscu na OLiSie, potem płyta już tylko spadała...

Tak , sprzedała podczas koncertów. Co nie było odzwierciedlone na OLISIE. Normalna praktyka, bierze się płyty od wydawcy i sprzedaje z wyższym zyskiem bez marż dla dystrybutora, sklepy itd..
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Kasia Kowalska

Post autor: karen »

To chyba najlepsza opcja straganik :lol3:
Swoja droga kaska też ma straganik, jedna fanka to zwykle prowadzi-zapewne i nowa płyta sie pojawi
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kasia Kowalska

Post autor: KrzysiekF »

I jest pięknie. Promocja w dwóch komercyjnych stacjach? po co ? , nie ustawki i sztucznie kreowane newsy. Koncerty na żywca i praca!!!

Jestem mega happy. Dowód na to, że muzyka i odbiorcy dobrej muzy w tym kraju jeszcze żyją. Oczywiście to tylko początek, 1 tydzień sprzedaży. Ale sam fakt, że Kaśka pokonała płyty: Górniak, Steczkowskiej, Kukulskiej, Lipnickiej, Kozidrak ze starej gwardii lat 90 o czymś świadczy. BRAWA!

(na marginesie dodam, że nowe dzieło Eweliny Lisowskiej nie weszło nawet do 50 8) )

Kasia przegrywa na OLIS-ie tylko z promowaną przy kasach płytą Wodeckiego za 19,99

AYA -> 2 MIEJSCE!

http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang=
ODPOWIEDZ