Kasia Kowalska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

I teraz wreszcie mamy czarno na białym, że Kasia jednak nie jest "cieniem przeszłości" i że "skończyła się w muzycznym mainstreamie minimum 10 lat temu". :PP

Poprzedni album studyjny Kasi, "Antepenultimate" też zadebiutował na OLiSie na 2 miejscu. I jeszcze poprzedni, "Samotna w wielkim mieście" - też. Tak więc tradycji stało się zadość. :)
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Kasia Kowalska

Post autor: karen »

No i brawa dla Kasi-ja ciągle sie przymierzam dopiero do kupna ;)

Poprzedni album też debiutował na 2 i chyba 3 tygodnie był na drugim-a na pierwszym wtedy pamiętam Coma sie wytrwale trzymała kilka tygodni, nie dajac szans nikomu ;)

A kiedy była premiera Lisowskiej?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Nieee, "Antepenultimate" w drugim tygodniu był już na miejscu 5, a w trzecim - aż na 12.

Teraz sukces Kasi jest tym większy, że przecież płyta nie jest promowana żadnym nowym singlem!
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Kasia Kowalska

Post autor: karen »

ray pisze:Nieee, "Antepenultimate" w drugim tygodniu był już na miejscu 5, a w trzecim - aż na 12.

Teraz sukces Kasi jest tym większy, że przecież płyta nie jest promowana żadnym nowym singlem!
Ta? To moze z kimś innym mi sie powieszło ze było ciągle na 2 a Coma ciagle na pierwszym-no cóz to tak dawno było :lol3:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kasia Kowalska

Post autor: KrzysiekF »

karen pisze:
A kiedy była premiera Lisowskiej?
Dokładnie, w dniu premiery Cd Kaśki.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Kasia Kowalska

Post autor: karen »

Ok, dzięki to faktycznie-i niech szanowny UNIVERSAL sobie porówna teraz...

Nawiazujec do sensacji z odtatniego tygodnia pan Konstanty sie ucieszy :PP
Nawet podójnie, do córcia wrzuciała na Insta foto z ojcem .... jej brata Ignacego Marcinem Ułanowskim ;)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kasia Kowalska

Post autor: KrzysiekF »

Pora na kolejnego singla! Może w końcu UMP się obudzi po tym sukcesie na OLISIE.

CZAS SIĘ KURCZY i jedziemy dalej z koksem
barth
Hope for us
Hope for us
Posty: 20
Rejestracja: 13 cze 2018, 14:02
Lokalizacja: Polska

Re: Kasia Kowalska

Post autor: barth »

Bardzo dobry wynik. Czyli płyta chwycila choć z tego co widzę na empik to leci już na "łeb " niestety, 44zl nie zachęcają kiedy dua lipa jest np po kilkanaście zł.

Druga rzecz jak Kaśka nie puści singla w przeciągu tygodnia to szkoda gadać. Zawsze z uniwersalem pod górę miała choć z komercyjnego punktu widzenia to "czas się kurczy " byłby faktycznie idealny. Zresztą ja akurat ten kawałek bardzo lubię i chyba radia by go przetrawily bez problemu.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Steffie »

Moim zdaniem, jesli chce miec mocnego singla, to powinna uderzyc z grubej rury i wypuscic np. "Tam gdzie nie siega bol". ;) To mogloby chwycic w radiach.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kasia Kowalska

Post autor: endeven »

Hmmm ale @Krzysio troszkę się spieszysz z wyrokowaniem. Trzeba uczciwie powiedzieć, że w tym tygodniu poza Kowalską nie było żadnej znaczącej premiery, a walka o czołowe miejsca w każdym tygodniu rozgrywa się w dużej mierze przy udziale premier w danym tygodniu. A tu niczego takiego nie było, a przecież często bywają tygodnie że połowa top 10 to same nowości. Na tak dobry wynik Aya w 1 tygodniu wpływ mają też po prostu też inne czynniki, nie tylko broniąca sie muzyka i dobry pr. Takie bardziej natury rynkowej kalkulacji. Kolejne tygodnie zweryfikują faktyczne zainteresowanie. Trzeba jednak przyznać, że strategicznie to dobry czas na tak mocny powrót w sezonie ogórkowym, mniej przeszkód na Olisie. Jakoś to firma sobie nawet wymyśliła.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Flux »

KrzysiekF pisze:Jestem mega happy. Dowód na to, że muzyka i odbiorcy dobrej muzy w tym kraju jeszcze żyją. Oczywiście to tylko początek, 1 tydzień sprzedaży. Ale sam fakt, że Kaśka pokonała płyty: Górniak, Steczkowskiej, Kukulskiej, Lipnickiej, Kozidrak ze starej gwardii lat 90 o czymś świadczy. BRAWA!
No właśnie Krzysiu, to tylko początek. Na jakiej podstawie piszesz, że Kowalska pokonała płyty Górniak, Steczkowskiej czy Kukulskiej? Bo zadebiutowała na wyższej lokacie? Nie wiadomo jak długo zagości w zestawieniu i jaki realny wynik osiągnie. Przedwczesna to radość, nie dzielmy skóry na niedźwiedziu.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Kasia Kowalska

Post autor: karen »

No ,ale macie obok Kaśki premiera w ten sam dzień Lisowskiej-typowego tworu radiowego-i co ? nawet na 50-tkę sie nie załapała. Do tego niedawne wielkie premiery nowej płyty Wodeckiego , owszem pokonał ja Wodecki ale ze starszą płyta w promocji, i Malinowa -co mnie dziwi ze juz spada, szkoda... Ja też nie twierdzę ze to suces niewiadomo jaki, ale właśnie obawiałam sie z kaska może byc jak z Jusis na przykład...
A Kukulska czy Steczkowska były kiedyś w ogóle notowane na Olisie>? Pytam serio szczegolnie o Natalie, bo nagrywa przyzwoite płyty które jednak NIESTETY przechodzą bez zainteresowania odbiorców ( bo Justynie pewnie nie o Olisy chodzi w twórczości :P )
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kasia Kowalska

Post autor: KrzysiekF »

Flux pisze:e piszesz, że Kowalska pokonała płyty Górniak, Steczkowskiej czy Kukulskiej? Bo zadebiutowała na wyższej lokacie? Nie wiadomo jak długo zagości w zestawieniu i jaki realny wynik osiągnie. Przedwczesna to radość, nie dzielmy skóry na niedźwiedziu.
Na, którym miejscu była ostatnia płyta Kukulskiej (ta solo bez Napiórkowskiego) ?

Na, którym Steczkowskiej cygańska, ANIMA, czy nawet XV ?

Stąd moje stwierdzenie , że pokonała . Bo co do tego nie ma chyba żadnej wątpliwości.
Jestem pewien , że AYA finalnie pokona pod względem komercyjnym sprzedaży płyty o , których wspominamy wyżej.
karen pisze:ale właśnie obawiałam sie z kaska może byc jak z Jusis na przykład...
)
Jusis z BANGIEM nawet w tygodniu promocji przy kasach nie potrafiła być w TOP10. Wciąż jest w sklepach po dwie dyszki i próżno jej szukać na listach. BANG dotarł tylko do 21 miejsca.

Zgadzam się , to nie będzie wynik który zakasuje polski rynek, jak to robią Podsiadło czy KORTEZ. Ale już dziś widać , że 2 dla Kowalskiej jest wynikiem dobrym, którego nie spodziewała się z pewnością sama Kaśka.

Jest sezon ogórkowy, ale też mnóstwo przecen płyt po 19,99 , więc i konkurencja duża. Dobrze eksponowanych płyt w EMPIKACH W przyszłym tygodniu awans zanotuje na pewno SŁAWOMIR w promocji.

Dzięki cenie znów do notowania na 19 miejsce wróciła płyta SZPAKA. Apropo tego Pana, na wrzesień jest zapowiadany nowy album . Jak myślicie, jaką siłę mogą mieć w sklepach Fani Michała ?
Awatar użytkownika
yourhighglowon
Sit down
Sit down
Posty: 60
Rejestracja: 20 lis 2014, 20:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kasia Kowalska

Post autor: yourhighglowon »

Mam dostęp do danych sprzedaży w Empiku. W tym tygodniu sprzedaż płyty wynosiła około 60-70 sztuk dziennie. Maksymalnie we wtorek było 77, najmniej wczoraj - 60. To jest tylko sprzedaż z salonów. Niestety nie mam dostępu do wyników sprzedaży z Empik.com.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Flux »

Kochani, jaracie się tak tymi pozycjami, jakby to miało jakieś wielkie znaczenie. Nie ma dziś znaczącej różnicy między debiutem na pozycji 2, 5 czy 10. Płyty w Polsce sprzedają się w znikomej ilości. Nie licząc kilku zjawisk, które utrzymują się w zestawieniu tygodniami i ta sprzedaż jest ciągła, naprawdę nie ma się czym jarać.

Fajnie, że Kowalska zajęła drugą lokatę ale jeszcze o niczym to nie świadczy. Pojęcie "pokonania" koleżanek Steczkowskiej i Kukulskiej, bo sprzeda 500-700 egzemplarzy więcej? Zwłaszcza, że wymienione panie od wielu lat nie nagrywają przytupajek pod radio. Kasia ze swoją muzyką wciąż jest bardziej radio-friendly.

Aya zwiastowała pewną rewolucję i odświeżenie repertuaru, tymczasem reszta materiału już tak świeża i oryginalna nie jest. Klasyczna Kowalska, choć na przyzwoitym poziomie. I to się liczy. Nagrała dobrą płytę.

Za chwilę jak spadnie na dalsze pozycje lub całkiem wypadnie z listy, znów zaczną się jęki zawodu o źle prowadzonej promocji. A nawet jeśli będzie miłe zaskoczenie i zagrzeje miejsce na dłużej to faktycznie można wtedy bić brawa i zastanawiać się jaki jest klucz do sukcesu. I pamiętajmy. Wyższa sprzedaż nie jest tożsama z tym, że dany artysta nagrał lepszą płytę od konkurencji.

Co do Eweliny "Polska nie jest gotowa na prawdziwe ciężkie brzmienia, więc nagrywam badziew pod publiczkę" Lisowska już dawno komercyjnie wypadła z obiegu. Symptomy można obserwować od lat. Tylko debiut i niskie ceny miały jakąś siłę przebicia. Jeszcze nie zauważyła, jak jej kolega z Xfactor Podsiadło zjednał sobie publiczność? Przemawiając własnym głosem, nie wytwórni.
ODPOWIEDZ