Kasia Kowalska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

2770132u pisze:nie należę do żadnej grupy na Fb. Poza tym nie mam Facebooka :)
Napisałeś post 3 czerwca o 1:30 i zaledwie 3 minuty później na facebookowej grupie "Kasia Kowalska Aya" pojawił się screen z naszego forum z tym właśnie postem. Autor tamtego komentarza ma napisane na profilu, że jest z Łodzi, i Ty też masz tutaj napisane, że jesteś z Łodzi, więc wydedukowałem, że to musi być ta sama osoba.
Poza tym w połowie maja napisałeś tutaj:
2770132u pisze:Na grupie Kasia Kowalska Aya na Facebooku pewien Patryk podał taką tracklistę
Jak to możliwe, że nie mając Facebooka, wiesz, co pojawia się na zamkniętej grupie fanów Kasi?

Kamui Shiro,
Kasia Kowalska nie jest żadnym no-namem, była o tym mowa na forum już kilka miesięcy temu. Stare przeboje Kowalskiej lecą w radiu bardzo często, zdecydowanie częściej niż innych popularnych w latach 90. piosenkarek, z Edytą włącznie.
Niemniej jednak brak płyty Kasi w Top100 zamówień na empik.com jest dla mnie lekkim szokiem... Mam nadzieję, że wraz z premierą płyty Kasia wyda od razu nowy singiel, bo nie ma co udawać, że Alannah "chwyciła".
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Steffie »

Koncerty moga pociagnac sprzedaz plyty. Jak na razie Kasia ma kilka w harmonogramie, bilety nawet nie sa takie drogie, ale terminy sa dosc odlegle, bo pazdziernik i grudzien, ale z tego, co pisza, ma byc ich wiecej.
http://www.eventim.pl/bilety.html?affil ... p=1&xtcr=1
KASIA KOWALSKA - trasa jubileuszowa i nowa płyta!!!

Rok 2018 to dla Kasi Kowalskiej rok wyjątkowy. Przed wszystkim obchodzi jubileusz 25-lecia pracy artystycznej, a po drugie wydaje swój nowy album, na który jej fani czekają już 10 lat. Jesienią odbędzie się jubileuszowa trasa koncertowa obejmująca kilkanaście miast w całym kraju. Podczas koncertów nie zabraknie największych przebojów artystki, jak "Prowadź mnie", "Co może przynieść nowy dzień", "Antidotum", "A to co mam", "Coś optymistycznego", "To co dobre" i wielu innych, a także utworów z najnowszej płyty, która ujrzy światło dzienne w czerwcu tego roku. Płytę promuje autorska piosenka Kasi "Alannah (tak niewiele chcę)", którą można już usłyszeć w największych stacjach radiowych w Polsce.

Choć od wydania pierwszej płyty Kasi Kowalskiej, "Gemini" minęło już blisko ćwierć wieku, a w jej życiu wydarzyło się bardzo wiele, to pewne rzeczy pozostały niezmienne: jej niespotykana wrażliwość, miłość do muzyki i pasja, z jaką ją tworzy i wykonuje. Zapraszamy na koncerty w ramach trasy "Kasia Kowalska 25". Czeka nas piękne, mistyczne widowisko przepełnione emocjami, niezwykłą energią wokalistki i wieloma znanymi piosenkami, które Kasia Kowalska wylansowała na przestrzeni 25 lat swojej burzliwej artystycznej kariery.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kasia Kowalska

Post autor: KrzysiekF »

AYA Edycja limitowana z autografem !!!

http://www.empik.com/aya-edycja-limitow ... 5,muzyka-p

Dodano po 3 minutach 43 sekundach:
ray pisze: Niemniej jednak brak płyty Kasi w Top100 zamówień na empik.com jest dla mnie lekkim szokiem... Mam nadzieję, że wraz z premierą płyty Kasia wyda od razu nowy singiel, bo nie ma co udawać, że Alannah "chwyciła".
UMP walczy...
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Kamui Shiro »

ray pisze: Kasia Kowalska nie jest żadnym no-namem, była o tym mowa na forum już kilka miesięcy temu. Stare przeboje Kowalskiej lecą w radiu bardzo często, zdecydowanie częściej niż innych popularnych w latach 90. piosenkarek, z Edytą włącznie.
Niemniej jednak brak płyty Kasi w Top100 zamówień na empik.com jest dla mnie lekkim szokiem... Mam nadzieję, że wraz z premierą płyty Kasia wyda od razu nowy singiel, bo nie ma co udawać, że Alannah "chwyciła".

Przepraszam, w jakim radiu? :o złote przeboje może jakieś? rmf czy tam zet męczy jeszcze Pieprz i sol? Górniak może być w radiu w ogole nie grywana, ale ludzie są nią codziennie zasypywani w tv, Internecie i prasie. Plus nagrywa z Donatanem, skacze boso w pióropuszu po ringu, idzie do Eurowizji... co robi Kasia Kowalska, żeby nie być zapomnianą, zanim ktokolwiek sobie o niej przypomni?
Alannah nie chwyciła w sumie mocniej niż Andromeda.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Kamui Shiro pisze:Przepraszam, w jakim radiu? :o
W przeróżnych. Sprawdź sam na przykład na Odsłuchane.eu. :)

Odnośnie do porównania Górniak z Kowalską...
Tak, ludzie są codziennie zasypywani Edytą w TV, internecie i prasie, ale nie w kontekście muzycznym. Natomiast Kasia cały czas gra koncerty, nie opowiada o swoim życiu prywatnym i nie sygnuje swoim wizerunkiem kolekcji ubrań i lakierów do paznokci.
I Kasia śpiewa w telewizji swoje przeboje nawet częściej niż Edyta. Niedawno zaśpiewała Alannah w "Dzień Dobry TVN" i w "Nowej tonacji" w Canal+. Jutro po raz kolejny będzie można zobaczyć w TV, jak ona śpiewa Antidotum - w sierpniu wykonała ten przebój na festiwalu w Sopocie, potem na sylwestra, w "Jaka to melodia?", dzisiaj jeszcze w "Teleexpressie" pokazano fragment klipu do Antidotum, a jutro ten hit zabrzmi w Opolu. Edyta żadnego swojego starego przeboju tak nie wałkuje.
Kamui Shiro pisze:Alannah nie chwyciła w sumie mocniej niż Andromeda.
Powiedziałbym, że obie nie chwyciły tak samo mocno.
W eterze wygrała Kowalska - na liście AirPlay-Top Alannah dotarła do 19 miejsca, Andromeda - do 26.
Na listach przebojów jest w zasadzie remis - Alannah dotarła do 23 miejsca na Liście Przebojów Trójki i do 3 (jak na razie) na POPliście, a Andromeda była tylko w propozycjach do obu tych list. Ale za to była #1 na liście Radiu Zet, gdzie z kolei w ogóle nie było Alannah.
Na YouTube zdecydowanie wygrywa Edyta, ale trzeba wziąć poprawkę na to, że na początku była wręcz eksplozja wyświetleń Andromedy, a teraz już mało kto ją ogląda.
Na Spotify jeszcze wygrywa Andromeda, ale Alannah ją goni i po premierze płyty ją przegoni.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Kamui Shiro »

EDIT -> dół posta xD

Tak, widziałem tę migawkę w Teleexpressie. I przykro mnie zaskoczyło w tym momencie, jak bardzo się ta piosenka zestarzała. Jeszcze niedawno wydawało mi się, że to taki jedyny 'wieczny hit' Kasi K. Gdyby nim jednak było, to samo jej pojawienie się w tv nie byłoby dla mnie takim niespodziewanym i niezbyt oczekiwanym powrotem z przeszłości. Mam akurat dużą zajawkę ostatnio na pop z okolic 2002 roku i nawet inne piosenki KK z tamtego okresu przyjąłbym wdzięczniej, to jakoś nie. Ale może inni nadal lubią, może ja się źle nastawiam. Podobnie odbieram lansowanie po latach zbankrutowanego Wiśniewskiego na niedocenioną wielką gwiazdę estrady i bożyszcze, podczas gdy jego emploi zawsze było kaprawe.

Edyta nie wałkuje swoich starych piosenek tak często może dlatego, że doszło jej dość nowych, a stare wałkują się same ;) Bardzo często wraca do Your High, ale w tym czasie, kiedy ją nagrywała, Kasia spała.

Jestem, jak nieraz pisałem, przeciw porównaniom artystów, więc nie chcę za bardzo wchodzić w ten narzucony przez Ciebie układ Edyta kontra Kasia. Moim zdaniem jednak w zestawieniu takim Kowalska przegrywa, niewazne czy promowałaby się lakierem do paznokci, czy skandalem, czy tylko dobrą muzyką i profesjonalizmem. Ważne że się nie wypromowała na tyle, by to, co u niej aktualnie się dzieje, spotykało się z odpowiednim poziomem zainteresowania. A w koncu też czytamy o jej historiach rodzinnych czy sylwetce w bikini, też nagrywa reklamy itd. Edyta budzi emocje, często złe, ale budzi. Kasia już nie...

Nie przeczysz moim słowom, też napisałem o Andromedzie i Alannah w podobnym sensie - że obie piosenki poradziły sobie dość podobnie, niezbyt. Moim zdaniem Alannah wręcz słabiej, ale nie chcę budzić zbędnej dyskusji, więc niech będzie, że tak samo.

Nie wiem, jak z tymi przeróznymi radiami, może sprawdzę... Wiem, że ogólnie radiostacje grają po nocach dużo starszej polskiej muzyki pop, gdzieś tam zawsze się przewija taka Kasia i owaka, jakieś zakurzone pamiątki sprzed lat, inna sprawa, że w ciągu dnia się tego nie utrafi. Jestem w stanie jednak uwierzyć, że któraś z dużych rozgłośni wiernie katuje po dziś dzień jedną czy dwie piosenki Kowalskiej z przełomu milenijnego, na tej samej zasadzie, co np. Born To Make You Happy Britney leci tam od 20lat niemal i mimo to nikt chyba nie uważa, że Britney wymiata w polskim airplay.

Edit: Sprawdziłem losowo kilka playlist o kilku porach z dzisiaj na tej stronie (fajna :) przyda się, szkoda że nie ma mojej ulubionej rozgłośni, gdzie często brakuje mi tytułu i wykonawcy, Muzyczne Radio Jelenia Góra). Faktycznie, w jednej stacji, w nocy oczywiście, leciała Spowiedź. Ogólnie jednak częściej - i nie tylko nocną porą - odnotowałem utwory np. Kukulskiej, Chylinskiej, Dody, Edyty... Wierzę, że Kasia Kowalska ma lepsze dni, nie jestem w stanie przecież przekopać się pod jej kątem przez całe archiwum, jakbym pisał pracę magisterską na ten temat :lol: niemniej ośmielam się postawić hipotezę, że to takie nocne granie staroci, na które nikt nie zwraca większej uwagi. Alannah pewnie zalatuje tu czy tam, czy to się przekłada mocno na popularność piosenki? Wątpię, bo ta piosenka jest stworzona do bycia niepopularną.


EDIT. Muszę oddać troszeczkę sprawiedliwości Kaśce dzisiaj.
Po pierwsze, Alannah leciało nawet w autobusie, którym jechałem.
Po drugie, ktoś z "niemuzycznych" znajomych wrzucił na oś czasu piosenkę Cukierek z 1994r.
Po trzecie, w sumie po namyśle nadal mam szacuneczek do Antidotum. Ciekawe, jak wypadnie dziś.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

Występy Kasi na festiwalu w Opolu:
-> Antidotum, Pieprz i sól
-> Zawsze tam, gdzie Ty

Miała być Alannah, a nie Pieprz i sól. Nie rozumiem, czemu Kasia jednak nie zaśpiewała swojego najnowszego singla - za 12 dni wyda pierwszą od 10 lat płytę, a dzisiaj w Opolu wykonała swoje dwa przeboje z 2002. :roll: Wyobraźmy sobie, że Edyta za 4 lata wyda wreszcie płytę, po 10 latach przerwy, i na kilkanaście dni wcześniej na festiwalu w Opolu zamiast zaśpiewać nowy singiel, ona wykona Jak najdalej i Nie proszę o więcej. :lol3: Kasia dzisiaj nawet słowem nie wspomniała, że za chwilę wyjdzie jej nowy album, była taka dobra okazja do promocji płyty i kompletnie ją zmarnowano.
Ale i tak Kasia wypadła bardzo dobrze. Szczególnie podobało mi się Zawsze tam, gdzie Ty - przepiękna aranżacja. <3 Kiedyś bardzo lubiłem tę piosenkę, potem nie mogłem jej słuchać, bo wydawała mi się już ograna do granic możliwości, teraz znów mi się podoba. Bardzo, bardzo dobry występ. No i Kasia wygląda rewelacyjnie.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Kasia Kowalska

Post autor: karen »

ray byłeś w Opolu?
Fakt ilez mozna Pis wałkować? ?o Ayi to nawet nie marzę,ale Zalana by pasowała, pomalutku sie rozkeca w stacjach radiowych ( prócz Zetki, bo Wojciechowski oczywiscie szumnie zapowiadał premiere zapowiadał i na tym sie kariela Zalanej w zetce skończyła :lol3: )
I czemu wystąpiła w kaloszach-podtopienia jakies w Opolu były czy co?
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Steffie »

KrzysiekF pisze:AYA Edycja limitowana z autografem !!!
http://www.empik.com/aya-edycja-limitow ... 5,muzyka-p
Super. Kupuje!! :D
karen pisze:I czemu wystąpiła w kaloszach-podtopienia jakies w Opolu były czy co?
W Opolu padal deszcz, pewnie kalosze sie wpasowaly do awangardowej stylizacji. ;) Byly nawet ulice niezle zalane.

Rzeczywiscie szkoda, ze Kasia nie zaspiewala zadnej nowej piosenki, ale moze byly naciski z TV, zeby spiewala przeboje, kto to wie. :o Wydaje mi sie tez, ze taka osoba jak Kaska nie uwaza pewnie za dobry pomysl wyskakiwanie z info o nowej plycie po 10 latach na imprezie typu festiwal w Opolu. ;)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Kamui Shiro »

Zgadzam się, to jakaś pomyłka i fatum, że nie wystąpiła z nową piosenką, tylko ze starym i niejarym Pieprzem i solą. Zła decyzja... Mogła być Alannah, mogła być Aya, a choćby i nowsza niż wybrany utwór Spowiedź. Wysoko puntuję jednak występ z Antidotum, znakomicie w tym wypadła, z mocą, z energią - zaliczyła u mnie wszystkie zaległości na pięć z plusem. Podobał mi się też cover z repertuaru Lady Pank. Wizualnie - bardzo dobrze, faktycznie wygląda tak, jakby czas stanął w miejscu, ale jest to komplement.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ray »

karen pisze:ray byłeś w Opolu?
Nie byłem, oglądałem Opole w TVPiS.
Może właśnie dlatego Kasia zdecydowała, że zaśpiewa Pieprz i sól, bo to pasuje do siebie: PiS w TVPiS. :lol3:
Steffie pisze:moze byly naciski z TV, zeby spiewala przeboje, kto to wie. :o
Nie było żadnych nacisków. Znów się muszę powołać na fankę Kasi, która jest z nią bardzo blisko i jeździ za nią po całej Polsce:
Kasia sama wybrała te piosenki. Nikt Jej nic nie narzucał.
W dalszym ciągu płyta Kasi nie weszła do Top100 zamówień na empik.com, nawet edycja z autografem. Obawiam się, że szykuje się wielka klapa... Żeby nie skończyło się jak w przypadku Sośnickiej - rozżalona, że sprzedało się tylko 5 tys. sztuk płyty, schowała się przed ludźmi...

W tę sobotę Kasia ma koncert otwarty w Warszawie - będzie gwiazdą Pikniku Wesoła. Korci mnie, żeby jechać, bo do tej pory byłem tylko na jej akustycznym koncercie, a chciałbym zaliczyć też taki zwykły. Szkoda tylko, że to tak daleko od centrum stolicy...
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kasia Kowalska

Post autor: KrzysiekF »

ray pisze: W dalszym ciągu płyta Kasi nie weszła do Top100 zamówień na empik.com, nawet edycja z autografem. .
Jest jakaś awaria systemu który to liczy i faktycznie nie następują praktycznie żadne zmiany widoczne w TOP100. Także może nie jest tak źle
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Kasia Kowalska

Post autor: DeathlySilence »

ray pisze:
karen pisze:ray byłeś w Opolu?
Nie byłem, oglądałem Opole w TVPiS.
Może właśnie dlatego Kasia zdecydowała, że zaśpiewa Pieprz i sól, bo to pasuje do siebie: PiS w TVPiS. :lol3:
Genialne. :lol3:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Kamui Shiro »

Czyli zaprezentowała Antidotum przed PiS.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kasia Kowalska

Post autor: KrzysiekF »

Ktoś ewidentnie nie panuje nad wszystkim co dzieję się wokół płyty Kaśki... Krecia robota ? :roll:

Ceny CD na Empik.com wylądowały na poziomie 44,99... kiedy jeszcze wczoraj było 36 zł . Również edycji z autografem.

Zarobić na płycie , która jak już chyba wszyscy wiemy marnie się sprzeda ... Niemożliwe ?

Doprowadzić do sytuacji kiedy potencjalny chętny , odłoży na półkę cd zobaczywszy canę za polski album 45 zł... Możliwe.

Kaśka nie jest TACO, Wodeckim żeby sprzedawać polski album po 10 latach abstynencji wydawniczej za 45 złotych. :shock: :shock: :shock:

Wodecki 41 , Taco 42 , Celińska 35, Kortez 34. KOWALSKA 45 :lol3: :lol3: :lol3:

Lista bestsellerów wygląda już na aktualizowaną, w TOP100 wciąż brak Kaśki. Nawet edycji z podpisem co już jest rzadko spotykane wśród innych sygnowanych wydawnictw na empik.com Bodajże nawet do 20 miejsca doszła płyta Kaśki Groniec.

UMP chyba nie ratuje... pogrąża. Dlaczego nie ma już przed premierą 3 singla ???? HALO ?

Dodano po 3 minutach 12 sekundach:
karen pisze:( prócz Zetki, bo Wojciechowski oczywiscie szumnie zapowiadał premiere zapowiadał i na tym sie kariela Zalanej w zetce skończyła :lol3: )
Tak jest z większością nowych utworów. P. Wojciechowski nie wiele może... Reni Jusis zachwalała rozmowę z Nim, chwaliła wiedzę etc. A Tyyyle miłości jak nie było tak nie ma na falach Zetki.

dyr. muzyczny rządzi. Dopóki nie da zielonego światła na rotację na falach , piosenka idzie do zamrażalki.
ODPOWIEDZ