Hey

Dyskusje na temat szczecińskiej grupy

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hey

Post autor: endeven »

ray pisze:to właśnie nowa wersja Supermenki jest oparta na jakimś pomyśle i wnosi nową wartość.
jesli pomysł jest beznadziejny, to wnosi wartość ujemną. a to żadna wartość. jak rapowanie Kekę. Suchar. Dla supermenek 40 plus.
ray pisze:W przypadku przeróbki Kayah mamy mocno zmieniony i tekst (monolog Supermenki zmienił się w dialog faceta z Supermenką), i melodię, i aranż.
o Kekę sie wypowiedziałem. Melodia? możę jestem głuchy. Aranż?? Tak moim zdaniem by brzmiał aranż, gdyby to nagrywano oryginalnie w tym roku. To żadna zmiana zatem.

Zresztą wyliczanie w punktach, kto wygrał, bo teoretycznie więcej "zmienił" nie ma żadnej racji bytu. Bo muzyka to nie matematyczne równanie. Albo coś zagra, albo nie. W muzyce 2+2=5.

ray pisze:Zresztą nie tylko ja tak uważam, wystarczy poczytać komentarze na YouTube - przy nowej wersji Kataszy dominowały pochwały ("Najlepsza wersja na 25 lat"), a teraz krytyka ("Wyszło to tak, jak stara wersja utworu Kasi, tylko ze zmienionymi dźwiękami, które w ogóle tu nie pasują").
Czemu nie przytoczyłeś tych komentarzy, które pisza o geniuszu wersji Zamilskiej? Po co to gumkowanie?
Łapek w górę i łapek w dół też nie policzyłeś. Zawiodłem się, że ta analiza jest tak tendencyjna.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Hey

Post autor: ray »

To, że pomysł Kayah i KęKę był beznadziejny, to Twoje zdanie. Cóż... Masz do tego prawo.
Pisząc o nowej melodii, miałem na myśli fragment zaczynający się od słów: "Otwórz serce!" i wstawki Kayah podczas rapu KęKę.
Dla mnie pomysł na odświeżenie tej piosenki był dobry, słychać, że oboje artyści wnieśli coś nowego. W przypadku nowej wersji JWCCP już tego nie słyszę.
endeven pisze:Czemu nie przytoczyłeś tych komentarzy, które pisza o geniuszu wersji Zamilskiej? Po co to gumkowanie?
Łapek w górę i łapek w dół też nie policzyłeś. Zawiodłem się, że ta analiza jest tak tendencyjna.
Znów prowokujesz. :roll:
Spójrz na 5 najwyżej ocenionych komentarzy - wszystkie są negatywne. I tyle w temacie.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hey

Post autor: endeven »

Nie prowokuję, widzę że jest mnóstwo pozytywnych komentarzy, które przemilczałeś, tak samo jak stosunek łapek w górę nad tymi w dół, to tez przemilczałeś, byle tylko podeprzeć swoją wizję i narzucić swoja interpretację. To, że hejt sprzedaje sie lepiej w internetach i zawsze więcej osób zamiast pochwalić, będzie chciało zrugać, to kwestia naszych czasów, należało to wziąć pod uwagę. Lapek w dół jest stosunkowo mało. Zabrakło ci tu obiektywnej oceny, a tak próbowałeś argumentować swoje zdanie, podpierając się "faktami" "obiektywnymi". Proszę mi nie zarzucać bezpodstawnie prowokacji, skoro nie potrafisz inaczej odpowiedzieć. Oczekuję jednak od moderatora większego luzu w podejściu do swojej osoby, a jednocześnie nie wykręcania się od odpowiedzi i nie unikania niewygodnych "faktów", o których wspomniałem.

Dodano po 2 minutach 47 sekundach:
ray pisze:"Otwórz serce!
tak w tym fragmencie Kayah jest niczym ten gołąb z poświatą, o którym kiedyś pisała Edyta. Zmaterializowała się w tej sekwencji jakaś pretensjonalna egzaltowana starsza Pani, która podrzyna gardło swojej spostrzegawczości i artystycznemu wigorowi z 1997 roku.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Hey

Post autor: ray »

Po pierwsze, to jest temat o zespole Hey i o Kasi Nosowskiej, nie o mnie.
Po drugie, skoro nie widzisz we mnie luzu, to teoretycznie mógłbym Ci odpowiedzieć dokładnie tak samo jak Ty niedawno napisałeś na czacie do jednej z naszych forowiczek: "Może ze złej strony patrzysz". Ale praktycznie wolę jednak tak nie odpowiadać, by nie dawać Ci pretekstu do kolejnych prowokacji i dalszego jątrzenia. Bo chcę, by na forum był porządek.
Może któregoś pięknego dnia docenisz nową wersję Supermenki, ten groove i flow. Życzę Ci tego.

Wracając do Nosowskiej...
Zwróciłem uwagę na pozytywne komentarze i na stosunek łapek w górę do tych w dół. Tylko że łapek w górę jest niemal zawsze więcej - nawet pod filmikiem z Andromedą w "Voice" przeważają łapki w górę, i co z tego? Nic - to nie zmienia faktu, że akurat ten występ był po prostu słaby.
Przejrzałem również komentarze na fanpage'u Nosowskiej - i tutaj też najwyżej ocenione wpisy to te negatywne.
Napisałeś: "hejt sprzedaje się lepiej w internetach". Tylko że te 5 najwyżej ocenionych komentarzy, na które wczoraj się powołałem, to absolutnie nie jest hejt - to krytyka, nie hejt.
Na przykład ten komentarz ma w tej chwili 87 lajków:
Klip ekstra, Kasia Nosowska jak zwykle cudowna, ale dlaczego ta muzyka tak koszmarnie brzydko nudna, jednostajna, bez polotu... Przez cały czas czekałam na jakikolwiek "zwrot" akcji, rozwinięcie, cokolwiek, ale niestety- rozczarowanie.
W pełni się z tym zgadzam, dlatego osiemdziesiąty ósmy lajk był mój. :)
Może jeszcze intro ma jakiś urok, ale potem, kiedy Kasia wchodzi z wokalem, ta muzyka coraz bardziej nudzi i drażni. Zamilska powinna sobie zmienić nazwisko na Zamulska, bo zamuliła ten kawałek. ;-)
Nosowska jest fantastyczną komentatorką rzeczywistości, bardzo ją lubię, przeczytałem niedawno jej książkę. Tym bardziej szkoda, że ona na przykład nie dołożyła tutaj jakiegoś nowego fragmentu tekstu, który odnosiłby się do współczesności (właśnie tak jak w nowej wersji Kataszy).
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Hey

Post autor: Kamui Shiro »

Pardon, że się wtrącę, ale tak na logikę:

ray pisze:Po pierwsze, to jest temat o zespole Hey i o Kasi Nosowskiej, nie o mnie.
Endeven pisze na temat, odpowiada na Twoje słowa w wątku - dyskusja.
Na przykład ten komentarz ma w tej chwili 87 lajków:
(...)
W pełni się z tym zgadzam, dlatego osiemdziesiąty ósmy lajk był mój. :)
Absurd logiczny :P

A propos Heya, zaciekawiło mnie, że podobno mieli widoki na karierę w USA, którą zaprzepaściła decyzja o pozostaniu w kraju (ciąża) wokalistki - w połowie lat 90-tych.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Hey

Post autor: Piter »

A czy tekst Kaski nie jest wciąż na czasie? Czy trzeba tu coś dokładać?
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Hey

Post autor: DeathlySilence »

Obrazek
Męskie Granie

Zobacz streaming live finałowego koncertu Męskiego Grania w Żywcu.

Oglądaj nas na jednym z 4 kanałów:
http://www.meskiegranie.pl
https://www.facebook.com/MeskieGranie/v ... 6595806226
https://www.youtube.com/watch?v=bm02KFQHkdM
http://www.onet.pl

Start: 25.08, godz. 16:00.

Na Scenie Głównej zagrają:

DARIA ZAWIAŁOW
EABS
ILLUSION
Krzysztof Zalewski
MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA (KORTEZ, PODSIADŁO, ZALEWSKI, Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski)
NOSOWSKA
ØNA
PINK FREUD 20 LAT

Na scenie Ż zagrają:

Barbara Wrońska
Bass Astral x Igo
LIMBOSKI
New People
:)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Hey

Post autor: KrzysiekF »

Płyta zatytułowana „BASTA” trafi na półki sklepowe 12 października

Dziś rano premierę miał drugi singiel z płyty Nosowskiej.

NAGASAKI

https://www.youtube.com/watch?v=dIngXupNdVM

Płytę wyda KAYAX.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Hey

Post autor: Wojtuś »

Świetna piosenka i super teledysk!
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Hey

Post autor: KrzysiekF »

Geniusz.

Teledysk, tekst, tło słuchane na słuchawkach w tym utworze. Wow.

Nosowska znów zaskakuje. Wiele koleżanek z branży oglądając ten numer będzie darło z zazdrości włosy.

Czyżby Nosowska przebiła w tym roku samą siebie i miała mega bestseller w Literaturze i Muzyce ?
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Hey

Post autor: 2770132u »

Co to będzie za mocna jesień : Nosowska, Mela Koteluk, Dawid Podsiadło, Agnieszka Chylińska, Ania Dąbrowska, Anna Maria Jopek (sami artyści, których albumy osiągają 1 miejsca na Olisie i platynowe płyty )
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hey

Post autor: endeven »

Muzycznie przyzwoicie, ale tak jak pierwszy singiel, to nie do końca jest jakoś świeży trop. Tekst bardzo tak, ale sposób zaśpiewania lekko drażniący, coś mi nie gra. Męczę się z tą specyficzna manierą. Teledysk ma mocne plusy, swietny pomysł gry z klipem carterów. Mniej świetne chowanie się, taki trochę sucharek. Nie podoba mi się wygląd Kaśki, bo chętnie zobaczyłbym zmarszczki na twarzy a tyle tam swiatla i blasku że widzę jakby manekina nosowskiej.

Dodano po 1 minucie 33 sekundach:
A jak się potem z podpowiedzi you tube włączy Nomadę to czuję jednak przeskok jakości. Twm był geniusz.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Hey

Post autor: addar »

Bardzo fajne jako jednostkowe zjawisko artystyczne. Bardzo słabe jeśli chodzi o regularne słuchanie jako piosenki.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Hey

Post autor: Piter »

Ten nowy kawałek do mnie nie trafia. Nawet tekstu wczoraj nie zrozumiałem.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Hey

Post autor: KrzysiekF »

BASTA

https://www.empik.com/basta-nosowska-ka ... 9,muzyka-p

1. Goń
2. Boję się
3. Ja Pas!
4. Takie to przykre
5. Kto ci to zrobił?
6. Lanie
7. Do czasu
8. Brawa dla państwa
9. Nagasaki
10. Mówiła mi matka
11. Dosyć
ODPOWIEDZ