Chylińska & O.N.A.

Opinie na temat muzyki oraz wokalistki

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Chylińska & O.N.A.

Post autor: KrzysiekF »

Ile ona ma lajków na profilu . Szoking :shock:

To w sumie 8 płyta Agi. 5 z O.n.A. i 3 solówki... :edi:
W ciągu godziny z półki wykupiono kilkanaście egzemplarzy. Ostatni dla mnie Pozdrowienia z Torunia.
:PP
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Chylińska & O.N.A.

Post autor: dorota »

też weszłam na jej profil..

ludzie zabijają się o bilety, których brak :)

btw. w jakiej cenie są bilety?
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Chylińska & O.N.A.

Post autor: Marrcino »

Płyta jest świetna <3 To się nazywa powrót :d
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Chylińska & O.N.A.

Post autor: niuto »

Niestety jednak nie moje klimaty i najbliżej mimo wszystko do singlowych kawałków. Reszta jest taka jakaś "dziwna". Tak czy siak kibicuję Adze. Duży plus, że nie obiecuje tylko robi i kiedy jest gotowa wydaje. Tylko tyle i aż tyle.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Chylińska & O.N.A.

Post autor: ray »

dorota pisze:btw. w jakiej cenie są bilety?
Na koncert w Gdańsku 11 grudnia:
- 69zł - w przedsprzedaży
- 79zł - od 4 grudnia
- 99zł - Early Entrance (wcześniejsze wejście)

Chylińska napisała na swoim Facebooku:
Agnieszka Chylińska pisze:Uwaga! Pierwszy nakład albumu "Forever Child" w sklepie empik.com został wyprzedany! Już wkrótce pojawi się ponownie w sprzedaży. Prosimy o chwilę cierpliwości.
W salonach Empik, Saturn i Media Markt płyty są jeszcze dostępne.
W tym roku i Reni Jusis i Agnieszka Chylińska wydały nowe płyty po 7-letniej przerwie. O ile pierwsza z pań poniosła wielką klapę komercyjną, o tyle w drugim przypadku zapowiada się na megasukces...
Dziwi mnie aż tak ogromna dysproporcja, bo ani jedna, ani druga płyta nie jest zła - są mniej więcej na tym samym poziomie.

Coraz bardziej podoba mi się "Forever child". Po pierwszym przesłuchaniu byłem bardziej krytyczny, bo to również nie są "moje klimaty", ale przekonałem się nawet do Zostaw i do Borderline. I nadal uważam KCACNL za najlepszy kawałek na albumie.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Chylińska & O.N.A.

Post autor: niuto »

Mnie ta dysproporcja nie dziwi w ogóle. Reni Jusis nawet u szczytu kariery komercyjnie nie biła rekordów. Najwiekszym sukcesem sprzedażowym była "Transmisja", ale trudno określić te płytę bestsellerem. Agnieszka natomiast w najlepszych latach naprawdę wymiatała ("Modern Rocking" też było ogromnym sukcesem). Poza tym w latach "milczenia" Aga w tv zjednywała sobie coraz większą rzesze ludzi, a Reni co najwyżej w śniadaniówkach narażała się na kpiny swoimi ekologicznymi gadkami :)
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Chylińska & O.N.A.

Post autor: dorota »

Aga zawsze była bardzo lubiana, w pełni zasłużenie, ona i jej muza ...

ludzie kupują Forever Child bo im się płyta po prostu podoba.... i tak powinno być ...
zwłaszcza teraz, kiedy płytę można wczesniej przesłuchać w internecie przed kupnem ...

A Reni? no cóz.... nie sięgnęłabym po jej płytę nawet gdyby ktoś podał mi ją na tacy...
nie moje klimaty i tyle ..
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Chylińska & O.N.A.

Post autor: ediva »

To ja przerwę trochę to pasmo zachwytów nad nową Chylińską i pozwolę sobie zacytować samą artystkę:
"Człowiek czeka na płytę tej ci** tyle lat a one se leci w ch***"
Nowa płyta to brzydsza, bardziej chaotyczna i niespójna siostra Modern Rocking.
I nie do końca jest tak, że Agnieszka jej nie zapowiadała - dwa i pól roku temu wydała przecież pierwszy z niej singiel, który sugerował powrót do rockowych korzeni. Płyta miała być dużo wcześniej, lecz artystka co chwilę zmieniała koncepcję, nie bardzo wiedząc czy znów chce być rockmanką czy może dansowym dzieckiem z adhd. Po drodze zrobiła jeszcze z pięć kolejnych edycji Mam Talent i napisała dwie książki dla dzieci, odwlekając tę płytę w czasie. Zatem wychodzi aż siedem lat po swej poprzedniczce.
Forever Child to wg mnie najsłabsza solowa płyta Agniechy; niedoceniona, rockowa 'Winna' i spójna, popowa 'Modern Rocking' mają w sobie coś, że chce się do nich wracać. Najnowsze dziecko Chyliny jest bardzo pogubionym i męczącym potworkiem.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Chylińska & O.N.A.

Post autor: Kamui Shiro »

Nie wiem, czy już tego gdzies nie pisałem (również w odpowiedzi na post Raya, który lubi porównywać każdą wokalistkę z każdą wokalistką pod kątem chwilowej popularności ;) )... może się powtórzę. Gdyby Reni też grzała pupcię przez x lat w Mam talent i robiła z siebie ciepła kluchę z pazurkiem, to pewnie też byłaby teraz bardzo upragniona masowo. Chociaż muzycznie może ma mniej do zaoferowania. Ja lubię obie panie i obie uważam za bardzo mądrze i ciekawie kierujące swoją karierą, jeśli jednak Reni zależało na podboju czołówki OLiS, no to gorzej obrała strategię i reklamodawców.

Słuchacze u nas bywają strasznie tępi i domagają się, żeby ktoś był albo niezależnym rockmanem, albo nie. Wszystkie głosy, że Agnieszka się sprzedała, są z d... wzięte, kobitka się rozwijała cały czas i jej zmiana toru była bardzo dobrze i mocno uzasadniona. Jest bardzo szczera. Nowa twórczość nie wydaje mi się (po pierwszym singlu! nie słuchałem płyty) jej opus magnum, ale jest dobrze i prawdziwie, z przekazem i mocą.

Bardziej "Modern Rocking" wydaje mi się rockowe, ambitne i niezależne niż "Mrok" z 2001 roku.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Chylińska & O.N.A.

Post autor: niuto »

Mimo wszystko to nie kwestia grzania krzesła jurorskiego. Jak pokazuje historia, bycie jurorem wcale nie zwiększa sprzedaży płyt i zainteresowania muzyką. Najlepszym przykładem jest Edyta, która od wielu lat niemal non stop występuje w jakimś programie. To samo można powiedzieć o Sadowskiej, Steczkowskiej czy Okupnik. TV im nie pomogła. Chylińska ma ogromną charyzmę i ludzie ją kupują niezależnie od tego w jaką stronę muzycznie pójdzie.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Chylińska & O.N.A.

Post autor: Virtual Tom »

ediva pisze:"Człowiek czeka na płytę tej ci** tyle lat a one se leci w ch***"
To jest chyba najlepsza recenzja!!!! :placzka: :buahaha: :rotfl:
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chylińska & O.N.A.

Post autor: Dobi »

To jak w końcu jest z tym albumem? Jest dobry czy słaby? Pudelek rozpisuje się o kryzysie Agnieszki w życiu prywatnym, zresztą sama Aga powiedziała w niedawnym wywiadzie dla Kuźniara, że "nie złożyła wniosku rozwodowego, ale życie układa się jak się układa". W wywiadzie w TVN mówiła z kolei, że album powstał pod wpływem tego co dzieje się u niej prywatnie, a płyta ponoć za wesoła nie jest.
Mam problem z zakupem, bo boję się takiej kaszanki jaką zaserwowała przywołana tutaj Reni Jusis.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Chylińska & O.N.A.

Post autor: niuto »

Jak dla mnie średnia. Takie rozdarcie między rockowa Agą, a "Modern Rocking" - niektóre piosenki wręcz męczące. Tak jak pisałem wcześniej, jak dla mnie najlepsze są single.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Chylińska & O.N.A.

Post autor: Virtual Tom »

Ja nie zmieniam zdania 5/10 i nie ciągnie mnie do ponownego słuchania.

Na "Królową Łez" mam alergię, ale po części skutecznie mi ją obrzydził klip. :ban:
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Chylińska & O.N.A.

Post autor: Wojtuś »

Mi się płyta podoba i na pewno ją kupię. Daje mocne 7/10. Jeśli nie wiesz czy kupić to możesz przesłuchać za darmo na spotify lub deezer i sam zdecydujesz czy ci się podoba.
ODPOWIEDZ