Poland why not

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poland why not

Post autor: Chill-out »

pilsner pisze:
Hania nie ma kompletnie osobowości, nagrała tak slabą, niemrawą płytę, ze mimo wielkiego potencjału jakim był Idol i zamieszanie wokół niej po zrezygnowaniu mogło ją wynieśc na szczyty...tylko, ze tak niemrawym projektom nawet taka promocja nie pomoże!
Za to Ania Szarmach nagrała płytę bardzo dobrą, perfekcyjnie porusza się po nurtach soulowo-R&B, brzmi rewelacyjnie, niestety stacje radiowe krótko mówiąc ja olały, bo pisoenki zupełnie nie popowe jakimi zalewają nas stacje , krótko mówiąc jeżeli artysta nie spiewa pioseneczek typu "że zna kogos na pamięc bla bla bla, czy tez "nie śpiewa o rzucaniu na kolana i innych pierdu pierdu" to w rozglosniach nie ma szans się pojawić ...a szkoda,
niedługo Ania Szarmach bierze udział w eliminacjach do festiwalu Eurowizji, co wiąże się oczywiście z dużą promocją w TVP i rozgłośni patronujące tym eliminacjom- po tym czasie bedzie można tak naprawde porównac Hankę z Anką...jak narazie jeśli chodzi o marnotrawienie potencjału na cąłej linii wygrywa Hanka!
Co do Hani,racja,płyta słaba ale z pewnoscią niewiele słabsza niż płyta Anki!!Jak mozesz pisać ,ze nagrała bardzo dobrą płytę soulowo-R&B,skoro ten materiał (z wyjątkiem 2 może 3 kawałków) ma tyle wspólnego z soulem i R&B,co ja z Papieżem... 8P To zwykła popowa płyta i pomiomo,ze czekałem na nią i bardzo kibicowałem Ani ,jestem efektem jej pracy rozczarowany...Ania ma kiepski repertuar i nie dziwię się,ze płyta przeszła bez echa.Kompozycja eurowizyjna też nienajlepsza,wiec większych szans Ania nie ma.

Jeśli chodzi o Skrzynkę to jestem do niej poztytywnie nastawiony jako do osoby,chętnie zobaczę co z tego wyjdzie.
Silski-pierwszy Idol bez płyty,przez co zablokował innych uczestników tej edycji,min.bardzo dobrego Sławka U...
Miecz-nie lubię go i tyle.
Ogólnie myślę,ze nic specjalnego z tego projektu nie wyjdzie...
Pola
Sit down
Sit down
Posty: 94
Rejestracja: 03 sty 2007, 7:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Poland why not

Post autor: Pola »

A ja wierzę, że coś dobrego wyjdzie z tego projektu. Przeczytałam sobie na forum S. Uniatowskiego relację z wczorajszego koncertu i trzymam kciuki za Sławka, skoro za Edytę już nie mogę niestety.
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poland why not

Post autor: Chill-out »

W Telekspresie był reportaż o tym projekcie i fragment koncertu/próby Mario...
FRYMIK
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:32
Lokalizacja: z...

Re: Poland why not

Post autor: FRYMIK »

Byłam, widziałam i prawie wszystko odwołuje, co wcześniej napisałam. Ogólnie bardzo mi sie podobało, chociaz był jeden defekt- wystepy były w dwóch miejscach i trzeba bylo pokonywać zatloczone schody raz w dół raz do góry... :d Oprócz nudnej Kasi Szkszyneczkiej (jak mowił Brian) wszyscy wokalisci bardziej lub mniej sie sprawdzili w zderzeniu z "innym" zupełnie swiatem. O matko musze zmykać, potem obficie napiszę swoje wrażenia :d

[ Dodano: 2007-01-13, 17:40 ]
Na poczatku wystapił Mietek, byl bardzo wyluzowany, zartował i chyba sam swietnie sie bawił. Wokalnie jest rewelacyjny, zaspiewał kilka swoich numerów a potem piosenke skomponowaną specjalnie dla Niego. Przy fortepianie zagrał później Uniatowski, ma chłopak talent, ale zmierziło mnie jego zachowanie, tzn był bardziej brytyjski od zaproszonych gości :d Wystep Hani Stacz :d :d :D był króciutki (tylko przy fortepianie, i pół playbacku)wywołał natomiast gorący aplauz wsród zgromadzonych, Hania strasznie wychudła i nie podoba mi sie w blondzie, straciła charakter :) wokalnie poprawnie, ale jak na moje ucho bez rewelacji, szczerze mówiac takich jak ona na zachodzie jest wiele...Nastepny wystep Braci był cudowny dla ucha- mocno, głosno, z powerem. piotrek był troszkę przeziebiony, co było słyszalne, ale swietnie zaspiewał. Zagrali kilka swoich utworów i w miedzy czasie dwa napisane przez gości- pierwsza piosenka to niewatpliwie hicior, druga nic specjalnego. Jak zasugerował Piotr wszystko komponowane, nagrywane, przygotowywane było na kolanie- wiec szybko i to było słychac w aranzacjach- takie troszke niedopracowane...Mario ....yyyyy REWELACJA, wystapił z półplaybackiem przy pianie (w kapelusiku)- może mu sie uda......licze na to i odwołuje, to co napisałam wczesniej- było czyściutko!!!!! Reszta póxniej
Pola
Sit down
Sit down
Posty: 94
Rejestracja: 03 sty 2007, 7:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Poland why not

Post autor: Pola »

Dzisiaj w "Dzień dobry TVN" było o tym projekcie. Oczywiście była aluzja do gwiazd, które nie wzięły w nim udziału, ale za to skorzystały na tym wschodzące gwiazdki, o ile do takich można zaliczyć Miecza czy Skrzynecką :lol3: .
Tutaj link do fragmentu programu, wypowiedź Briana, Sławka, kompozytorów i próby w Melodii.
http://dziendobrytvn.onet.pl/1384522,aktualnosci.html
FRYMIK
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:32
Lokalizacja: z...

Re: Poland why not

Post autor: FRYMIK »

Szczerze mówią bardzo się cieszę, że Edyta nie wzięła udziału w tym projekcie, bo jeżeli promocja artystów będzie taka jak piosenki dla nich napisane, to nie wróżę dalekiej przyszłości temu projektowi. Jeżeli chodzi o towarzystwo- Edi to nie ta sama półka- ale już Ona sama wie dlaczego nie chciała wystąpić. Oprócz jednego numery Braci, który naprawdę fajnie zabrzmiał, reszta kompozycji jest wg mnie do bani- takie nazwiska i flaki z olejem, nudy...muzyczne Artyści zaskoczyli mnie bardzo pozytywnie, zważywszy na bardzo krótki czas w jakim musieli sie przygotować (niektórzy poznali piosenki dzień przd koncertem :d To jest :d właśnie magia całego projektu...teksty kompozycji wszyscy czytali z kartek... :shock:
Niczego nowego nie wniosłoby to do życia zawodowego Edyty, bo (muszę to powiedzieć mimo bezgranicznej miłości)Ona od wielu lat nagrywa same szmiry (oprócz coverów, które pięknie interpretuje). Jedna nieudana piosenka więcej czy mniej nie stanowi róznicy.... 8P

[ Dodano: 2007-01-13, 22:40 ]
Stawiam na Braci- dadzą radę chłopaki, maja wielki potencjał. Na rynku Skandynawskim zaistniało mnóstwo fajnych kapel o zabarwieniu rockowym, dlatego uważam, że maja ogromne szanse. Drugi mój faworyt to Uniatowski- chodzący talent- sam pisze, gra, jest "ładniutki" i baaardzo wysoki :D- spokojnie wdrapałby się na brytyjskie listy przebojów z kompozycją o uroczej melodii i fajnym teledyskiem :-)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

hihihi

Post autor: Kamui Shiro »

Nie wiem, gdzie to dać, mam nadzieję, ze mogę tutaj :D

źródło: www.muzyka.pl

Blog 27 doceniony przez "Billboard"

Zespół Blog 27 został doceniony przez jednego z redaktorów prestiżowego magazynu "Billboard". Piosenkę grupy umieścił on wśród swoich ulubionych singli minionego roku.
Charles Eddy, starszy redaktor magazynu "Billboard", umieścił wśród swoich ulubionych singli 2006 roku kompozycję Blog 27 "Hey Boy (Get Your Ass Up)", pochodzącą z debiutanckiego krążka grupy, "LOL". Lista ulubionych ubiegłorocznych płyt i singli dziennikarza znajduje się tutaj .

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu z Blog 27 rozstała się wokalistka Alicja Boratyn. Tola Szlagowska postanowiła kontynuować działalność pod tym szyldem. Na początku listopada młoda piosenkarka odebrała nagrodę MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy.


Blog 27 doceniony przez Komisję Europejską


W niedzielę, 21 stycznia 2007 w Cannes Komisja Europejska już po raz czwarty zorganizuje ceremonię wręczenia nagród European Border Breakers (EBBA). Zespół Blog 27 wybiera się do Cannes, by odebrać nagrodę osobiście i wystąpić z jedną piosenką na żywo podczas gali.

Nagrody European Border Breakers (EBBA) zostaną przyznane dziesięciu europejskim zespołom, wyróżnionym na podstawie statystyk opracowanych przez Billboard Information Group zgodnie z następującymi kryteriami:

- oryginalny album debiutancki artysty lub zespołu, reprezentującego jeden z krajów UE
- sprzedaż w UE poza krajem, w którym został wydany
- wyniki sprzedaży z ostatniego roku (od 1 września 2005 do 31 sierpnia 2006)

Poprzez tę nagrodę Komisja Europejska wspiera wysiłki europejskiego rynku muzycznego w dążeniu do potwierdzenia swej pozycji zarówno na rynku europejskim jak i międzynarodowym. Zdobywcy EBBA oraz ich wytwórnie mogą również starać się o współfinansowanie europejskiej trasy koncertowej, która powinna obejmować co najmniej cztery kraje członkowskie UE.

Badania wykazują, że ponad 60% Europejczyków codziennie słucha muzyki. To oczywiste, że muzyka stanowi podstawowy element życia kulturalnego w Europie. Komisja Europejska odgrywa znaczącą rolę w jej promowaniu wśród instytucji publicznych, wspierając wiele wspólnych projektów muzycznych (festiwale, koncerty), głównie poprzez program Kultura. Nagrody European Border Breakers stanowią dowód woli współpracy między Komisją a przemysłem muzycznym, reprezentowanym przez UNIVERSAL, SACEM, EMO, GESAC, ICMP/CIEM, IFPI, IMPALA oraz stację MTV France, MTV Europe, a także Billboard Information Group.

Oto cała dziesiątka nagrodzonych:

Corinne Bailey Rae "Corinne Bailey Rae"
Blog 27 "LOL"
Celtic Woman "Celtic Woman"
José Gonzalez "Veneer"
Vittorio Grigolo "In The Hands Of Love"
Beatriz Luengo "Beatriz Luengo"
Ilona Mitrecey "Un monde parfait"
Helena Paparizou "My Number One"
Gabriel Rios "Ghostboy"
Tokio Hotel "Schrei"
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Poland why not

Post autor: ANETA »

Tragedia z tym Blogiem, beznadzieja, jak tego mozna słuchac i sie jeszcze tym zachwycac. A ta czarna poprostu przyprawia mnie o mdłosci swoim zadufaniem, wyglądem i spiewem
tomasz
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 364
Rejestracja: 08 gru 2006, 21:27
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Śląskie

Re: Poland why not

Post autor: tomasz »

Kamui Shiro pisze:Oto cała dziesiątka nagrodzonych:

Corinne Bailey Rae "Corinne Bailey Rae"
Blog 27 "LOL"
Celtic Woman "Celtic Woman"
José Gonzalez "Veneer"
Vittorio Grigolo "In The Hands Of Love"
Beatriz Luengo "Beatriz Luengo"
Ilona Mitrecey "Un monde parfait"
Helena Paparizou "My Number One"
Gabriel Rios "Ghostboy"
Tokio Hotel "Schrei"
Jose Gonzales - to rozumiem i polecam, ale Tokio Hotel? Nie podoba mi się ich muzyka, a pozostałych wykonawców niestety (bądź stety) nie znam i nie kojarzę ich muzyki. Nawet słynnego Blog 27
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Poland why not

Post autor: Kamui Shiro »

ANETA pisze:Tragedia z tym Blogiem, beznadzieja, jak tego mozna słuchac i sie jeszcze tym zachwycac. A ta czarna poprostu przyprawia mnie o mdłosci swoim zadufaniem, wyglądem i spiewem
Nie zachwycam się, ale przyznam, że słucham czasami - och, jestem tragiczny xD Nie wiem, cóż takiego strasznego jest w wyglądzie Toli, a co do głosu - ona ma 13 lat ledwo ^^ a i tak nie jest źle.

A Tokio Hotel to przeciętny niemiecki pop-rock, muzyka obleci, image nie bardzo ^^

wp.pl: Queens podbijają Szwecję

Niedawno grupa Queens gościła w Szwecji. To właśnie w Sztokholmie w Star Studio dziewczyny nagrywały swoją najnowszą piosenkę "We’re The Queens".

Star Studio oddalone jest kilkadziesiąt metrów od miejsca, w którym niegdyś mieściło się legendarne Studio Polar, w którym powstały największe przeboje Abby. Czy będzie ona tak wielkim hitem jak nie jedna piosenka Abby okaże się już wkrótce…

Kompozytorem i producentem piosenki jest Jany Schella, mający za sobą współpracę z Britney Spears, Celine Dion, Kelly Rowland, Boyzone i Samantą Mumbą. Mimo sukcesów ze światowymi gwiazdami, Jany nadal pozostał skromnym człowiekiem. Podczas nagrania udzielał wielu rad dziewczynom, a wspomagał go w tym jego asystent Michael db. Nagranie z tak renomowanymi producentami w studiu, gdzie powstawały światowe hity, było dla dziewczyn niezwykłym przeżyciem i ogromnym doświadczeniem.

[ Dodano: 2007-01-20, 21:14 ]
ANETA pisze:Tragedia z tym Blogiem, beznadzieja, jak tego mozna słuchac i sie jeszcze tym zachwycac. A ta czarna poprostu przyprawia mnie o mdłosci swoim zadufaniem, wyglądem i spiewem
Nie zachwycam się, ale przyznam, że słucham czasami - och, jestem tragiczny xD Nie wiem, cóż takiego strasznego jest w wyglądzie Toli, a co do głosu - ona ma 13 lat ledwo ^^ a i tak nie jest źle.

A Tokio Hotel to przeciętny niemiecki pop-rock, muzyka obleci, image nie bardzo ^^

wp.pl: Queens podbijają Szwecję

Niedawno grupa Queens gościła w Szwecji. To właśnie w Sztokholmie w Star Studio dziewczyny nagrywały swoją najnowszą piosenkę "We’re The Queens".

Star Studio oddalone jest kilkadziesiąt metrów od miejsca, w którym niegdyś mieściło się legendarne Studio Polar, w którym powstały największe przeboje Abby. Czy będzie ona tak wielkim hitem jak nie jedna piosenka Abby okaże się już wkrótce…

Kompozytorem i producentem piosenki jest Jany Schella, mający za sobą współpracę z Britney Spears, Celine Dion, Kelly Rowland, Boyzone i Samantą Mumbą. Mimo sukcesów ze światowymi gwiazdami, Jany nadal pozostał skromnym człowiekiem. Podczas nagrania udzielał wielu rad dziewczynom, a wspomagał go w tym jego asystent Michael db. Nagranie z tak renomowanymi producentami w studiu, gdzie powstawały światowe hity, było dla dziewczyn niezwykłym przeżyciem i ogromnym doświadczeniem.

Monika, Julia i Sylwia były pod ogromnym wrażeniem wizyty w Szwecji. Mamy nadzieję, że będzie można to usłyszeć na ich singlu, który ma właśnie swą premierę. Pod koniec stycznia pojawi się teledysk, którym królowe zamierzają mocno zaszokować…

[ Dodano: 2007-01-20, 21:14 ]
ANETA pisze:Tragedia z tym Blogiem, beznadzieja, jak tego mozna słuchac i sie jeszcze tym zachwycac. A ta czarna poprostu przyprawia mnie o mdłosci swoim zadufaniem, wyglądem i spiewem
Nie zachwycam się, ale przyznam, że słucham czasami - och, jestem tragiczny xD Nie wiem, cóż takiego strasznego jest w wyglądzie Toli, a co do głosu - ona ma 13 lat ledwo ^^ a i tak nie jest źle.

A Tokio Hotel to przeciętny niemiecki pop-rock, muzyka obleci, image nie bardzo ^^

wp.pl: Queens podbijają Szwecję

Niedawno grupa Queens gościła w Szwecji. To właśnie w Sztokholmie w Star Studio dziewczyny nagrywały swoją najnowszą piosenkę "We’re The Queens".

Star Studio oddalone jest kilkadziesiąt metrów od miejsca, w którym niegdyś mieściło się legendarne Studio Polar, w którym powstały największe przeboje Abby. Czy będzie ona tak wielkim hitem jak nie jedna piosenka Abby okaże się już wkrótce…

Kompozytorem i producentem piosenki jest Jany Schella, mający za sobą współpracę z Britney Spears, Celine Dion, Kelly Rowland, Boyzone i Samantą Mumbą. Mimo sukcesów ze światowymi gwiazdami, Jany nadal pozostał skromnym człowiekiem. Podczas nagrania udzielał wielu rad dziewczynom, a wspomagał go w tym jego asystent Michael db. Nagranie z tak renomowanymi producentami w studiu, gdzie powstawały światowe hity, było dla dziewczyn niezwykłym przeżyciem i ogromnym doświadczeniem.

Monika, Julia i Sylwia były pod ogromnym wrażeniem wizyty w Szwecji. Mamy nadzieję, że będzie można to usłyszeć na ich singlu, który ma właśnie swą premierę. Pod koniec stycznia pojawi się teledysk, którym królowe zamierzają mocno zaszokować…
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poland why not

Post autor: Chill-out »

Troche chyba od tematu odeszliście...Jeśli ktoś jest zainteresowany to na haniastach.fan.pl można pobrać nagranie z koncertu dla Poland ...,piosenkę "Ewerything and more"...
Pola
Sit down
Sit down
Posty: 94
Rejestracja: 03 sty 2007, 7:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Poland why not

Post autor: Pola »

A tutaj krótki wywiad z Brianem, Sławkiem i Mietkiem oraz fragmenty utworów z koncertu.

http://muzyka.interia.pl/teledyski/vide ... a,-1441592
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Poland why not

Post autor: Marrcino »

Oj i ten projekt chyba nie wypalił bo nic nie słychac w mediach. Gdzie ta plyta promujaca polskich artystow? Edyta miała nosa ze nie wzieła w tym udziału. 8)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Poland why not

Post autor: vanity »

marrcino pisze:Oj i ten projekt chyba nie wypalił bo nic nie słychac w mediach. Gdzie ta plyta promujaca polskich artystow? Edyta miała nosa ze nie wzieła w tym udziału.
to było do przewidzenia, przecież nie daliby reklamy jak Stonsom, paru nieznanym artystom z "jakiejś Polski" tylko dlatego że sobie pośpiewali po angielsku. ja bym stawiała, że ONI sobie wpadli do Polski, skrzyknęli polskich artystów i chcieli zrobic szum ...ale w Polsce. generalnie nic nowego. wystarczy że polski artysta ma natchnienie żeby śpiewać po innemu a już mu się przykleja łątkę że wybór języka to nie przypadek.
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poland why not

Post autor: Chill-out »

DVD z zapisem koncertu ma sie ukazać w drugim kwartale 2007 roku.
ODPOWIEDZ