Poland why not

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Slawek
Sit down
Sit down
Posty: 55
Rejestracja: 18 gru 2004, 4:21
Lokalizacja: Niebo ;)

Poland why not

Post autor: Slawek »

http://muzyka.onet.pl/0,1458251,newsy.html
Sławni kompozytorzy w Polsce

Do Polski przyjadą wkrótce światowej sławy kompozytorzy oraz producenci muzyczni, aby razem z polskimi artystami pisać i nagrywać przeboje. Pokłosiem tej wizyty będzie DVD/CD, zatytułowane "Poland... Why Not?".
W czasie dziesięciodniowego pobytu w naszym kraju słynni kompozytorzy pracować będą z polskimi twórcami nad przebojowymi piosenkami.

Zza Oceanu przyjadą do Polski: Wendy Waldman (ma na swoim koncie współpracę z Vanessą Williams i Garthem Brooksem oraz nagrodę Grammy za utwór "Save The Best For Last"), Jud Friedman (współpraca z Whitney Houston), Steve Dorff (pracował z Celine Dion, Faith Hill, Barbrą Streisand), Keith Brown (współpracował z Desmondem Childem, Richardem Marxem), Mathew Noble (pracował dla Rihanny) oraz Terri Bjerre (współpraca z Sarą Connor i Lutricią McNeal).

Wszyscy oni, razem z Edytą Górniak, Edytą Bartosiewicz, Sławkiem Uniatowskim, Mieczem Szcześniakiem i Piotrem Cugowskim poza studiem spotkają się na specjalnych koncertach, które odbędą się 11 i 12 stycznia w warszawskim klubie "Melodia". Zaprezentowane na nim zostaną stworzone przez nich utwory. Koncert dodatkowo rejestrowany będzie na płytach DVD. Nad całością produkcji będzie czuwał Bo Martin oraz specjalna ekipa techniczna z Francji, która na co dzień współpracuje m.in. z INXS.

DVD będzie wzbogacone o dodatkowy krążek, na którym będzie można zobaczyć jak przebiegała współpraca wybitnych światowych gości i naszych gwiazd, będzie także wiele ujęć spoza sceny.

"Ponadto pod hasłem »Best Of Poland« zaprezentujemy to, co najlepsze i najwybitniejsze w naszym kraju" - piszą organizatorzy. "Wspomniane wydanie DVD pojawi się także na światowym rynku i posłuży będzie wyjątkowym sposobem promującym nasz kraj oraz jego potencjał muzyczny".

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest założyciel zespołu Why Not? - Brian Allan, który nie pierwszy raz styka się z polskimi artystami. To spod jego ręki wyszła piosenka "Lovin' You", którą wykonywała Edyta Górniak, a także kompozycja "I Still Love You", w teledysku do której pojawia się Aleksandra Kwaśniewska. Podczas swego pobytu w Los Angeles współpracował ze wspomnianymi kompozytorami, dzięki czemu możliwe stało się ich zaproszenie do Polski.

Brian jest także odkrywcą i byłym menedżerem Holly Brook, znanej z przeboju "Where'd You Go", wykonywanego wspólnie z Fort Minor.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2007, 11:56 przez Slawek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Poland why not

Post autor: Michael »

Hehe, czyli Edyta maczała w tym palce (Brian Allan) :-) A może pomysł narodził się w wyniku współpracy tego muzyka z Edytą? :>
Szkoda, że dopiero teraz. Spóźnili się o jakąś dekadę. Może kariera Edyty inaczej by się potoczyła :>
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: Poland why not

Post autor: pilsner »

Super! To czekamy na hicior! :hellobaby:
Nie wiedzialem ze ten gościu z "Why not" jest producentem "Lovin you"?!
Zapowiada się ciekawie, żeby tylko Edka nie stwierdziła, ze ten projekt wystarczy i premierę płyty przełoży na 2008 rok! :beczy:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Poland why not

Post autor: Aro »

Edyta Bartosiewicz zgodziła się na coś takiego? Jestem zaskoczony bo ostatnio siedziała cichutko, a podobno ma co wydawać bo płytę nagrała już dawno. Nie wierze na razie, ze wyniknie z tego coś wielkiego. Mnie ucieszy samo DVD z koncertu. :)
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Poland why not

Post autor: DeathlySilence »

I mamy kolejny puzelek, który próbujemy dopasować do Edyty i nowej płyty :wink:

'(From) Lovin(g) You' - pytanie - czy twór ten reklamuje projekt DVD (1), czy płyte długogrająca Edyty (2) :?:

1) czyżby wsparcie ZETki i SonyBMG nie szło w parze z Edytą, a z projektem 'Poland... Why Not?'.
2) czyżby był jakiś drugi twór skomponowany dla Edyty...

Wkońcu DVD z 'koncertu' edytowego 8)
DYZIO_MARZYCIEL
Impossible
Impossible
Posty: 1858
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:35
Ulubiony album: LIVE'99
Ulubiona piosenka: CHYBA WSZYSTKIE
Lokalizacja: ZASIEDMIOGÓROGRÓD

Re: Poland why not

Post autor: DYZIO_MARZYCIEL »

dvd z koncertu '''Poland... Why Not'' pewnie bedzie jedna piosenka Edyty i koniec, skoro ma byc wielu artystow... ale i tak fajnie ze bedzie, swoja droga mam nadzieje ze Zetka i Sony to jednak promocja solowego albumu a nie , tej mega produkcji


swoja droga , skoro Edyta odmawia udzialu ''podobno'' w innych koncertach bo nagrywa, a tu taki projekt to sadze ze rok 2007 to nie rok solowego albumu, wiosna 2008 tak typuje, TAK BARDZO CHCIALBYM SIE MYLIC
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Poland why not

Post autor: Marrcino »

Pomysl jest fajny. Oby tylko Edyta zaspiewala kilka piosenek. I oby wspolpraca z tymi producentami nie skonczyla sie na tej jednej plycie. :P
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Poland why not

Post autor: grzechoo »

Extra wiadomość, ciekawe czy koncert będzie w tv pokazany, a kiedy te dvd będzie w sprzedazy?
DYZIO_MARZYCIEL
Impossible
Impossible
Posty: 1858
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:35
Ulubiony album: LIVE'99
Ulubiona piosenka: CHYBA WSZYSTKIE
Lokalizacja: ZASIEDMIOGÓROGRÓD

Re: Poland why not

Post autor: DYZIO_MARZYCIEL »

extra jak extra, poczekajmy z zachwytami, jesli na plycie i na dvd bedzie tylko ''loving you'' w wykonaniu Edyty to mnie raczej bedzie szkoda na takie wydawnictwo kasy
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Poland why not

Post autor: Estratos »

ciekawe co z tego wyniknie. Jestem ciekaw tych nowych kompozycji ;-)
Awatar użytkownika
Invisible
Linger
Linger
Posty: 864
Rejestracja: 08 lis 2005, 20:11
Ulubiony album: .:INVISIBLE:.
Ulubiona piosenka: The story so far
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poland why not

Post autor: Invisible »

To chyba jest pierwszy teledysk "promujący" cały projekt...

Why not?
"Blessed Be The Angels"

Gościnnie z Brianem Allanem zaśpiewali: Miecz Szcześniak, Sławek Uniatowski, Patrycja Gola, Beata Bednarz i Ewa Broczek.

EMI MUSIC

http://teledyski.onet.pl/10172,1856757,teledyski.html
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Poland why not

Post autor: Estratos »

mozliwe, ale to rownie dobrze moze byc tylko piosenka zespolu "why not?", ktorego zalozycielem jest Allan

tu kolejny teledysk

http://teledyski.onet.pl/10174,1440346,teledyski.html
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Poland why not

Post autor: vanity »

DeathlySilence pisze:'(From) Lovin(g) You' - pytanie - czy twór ten reklamuje projekt DVD (1), czy płyte długogrająca Edyty (2)

1) czyżby wsparcie ZETki i SonyBMG nie szło w parze z Edytą, a z projektem 'Poland... Why Not?'.
2) czyżby był jakiś drugi twór skomponowany dla Edyty...

Wkońcu DVD z 'koncertu' edytowego
fajnie ujęte to wszystko :D

ja mam pytanko: czy to będzie 1 taki projekt wogóle? czy też któryś z kolei? jeśli któryś z kolei to jak się skończyły? mam wrażenie że to taki "album reklamowy" który się ukaże, ale z racji braku jakiejkolwiek promocji (za granicą) to wyląduje do 2 sklepów w każdym kraju i tyle ludzie płytę zobaczą.
DYZIO_MARZYCIEL
Impossible
Impossible
Posty: 1858
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:35
Ulubiony album: LIVE'99
Ulubiona piosenka: CHYBA WSZYSTKIE
Lokalizacja: ZASIEDMIOGÓROGRÓD

Re: Poland why not

Post autor: DYZIO_MARZYCIEL »

DeathlySilence pisze:I mamy kolejny puzelek, który próbujemy dopasować do Edyty i nowej płyty :wink:

'(From) Lovin(g) You' - pytanie - czy twór ten reklamuje projekt DVD (1), czy płyte długogrająca Edyty (2) :?:

1) czyżby wsparcie ZETki i SonyBMG nie szło w parze z Edytą, a z projektem 'Poland... Why Not?'.
2) czyżby był jakiś drugi twór skomponowany dla Edyty...

Wkońcu DVD z 'koncertu' edytowego 8)
from loving you nie moze promowac tego mega wydawnictwa poniewaz wydawca jest sony bmg a jak widzimy po niby promocyjnym jednym z 1 teledyskow tym zaprezentowanym powyzej , dvd i plyte w tym mega projekcie wydaje EMI MUSIC
Pola
Sit down
Sit down
Posty: 94
Rejestracja: 03 sty 2007, 7:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Poland why not

Post autor: Pola »

Danielsss pisze:To chyba jest pierwszy teledysk "promujący" cały projekt...

Why not?
"Blessed Be The Angels"

Gościnnie z Brianem Allanem zaśpiewali: Miecz Szcześniak, Sławek Uniatowski, Patrycja Gola, Beata Bednarz i Ewa Broczek.

EMI MUSIC

http://teledyski.onet.pl/10172,1856757,teledyski.html
Niezły ten teledysk. Coś widzę, że ten Brian nieźle namiesza w polskim showbiznesie.
Chyba Edyta dobrze trafiła z "Loving You".
ODPOWIEDZ