Goya

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Goya

Post autor: Chill-out »

Nie znalazłem tematu o zespole... :?: Więc zakładam bo wiem,że są tu Ci,którzy Goyi słuchają...Chciałem powiedzieć,że na dniach do rozgłośni trafi(lub już trafił) nowy singiel promujący kolejną płytę zespołu.Do nowego kawałka " W zasięgu Twego wzroku"(tytuł już mi się podoba)już powstaje klip...Premiera płyty(o czym wspominałem) 23.03.2007.
tomasz
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 364
Rejestracja: 08 gru 2006, 21:27
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Śląskie

Re: Goya

Post autor: tomasz »

ja jestem ciekawy jaka będzie kolejna płyta, bo dotychczasowe mi sie podobały, chociaż jak dla mnie nie jest to muzyka, której moge słuchać non stop, ale często sobie do ich piosenek wracam. a zaczęlo sie w moim przypadku od "bo ya"
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Goya

Post autor: Chill-out »

Singiel miał dziś premierę w RMF FM.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Goya

Post autor: Magda M »

i co, fajna piosenka???? mozna gdzies jej posluchac na necie??
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Goya

Post autor: Chill-out »

Nie wiem czy jest już w necie...ja piosenki jeszcze nie słyszałem.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Goya

Post autor: Kamui Shiro »

Jeden z moich ukochanych polskich zespołów :) Już kilka lat temu wpadło mi w ucho "Jesli bedę taka", a prawdziwej sympatii do nich doznałem przy pięknej piosence z niegłupim tekstem, tym słynnym "Smaku słów". Niestety podejrzewam, że będą od jej czasu coraz bardziej komercyjni i pod publiczkę... Ale może i nie :]
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Goya

Post autor: Chill-out »

"Horyzont zdarzeń", czwarty album zespołu Goya, to płyta pełna niespodzianek. Począwszy od mrocznego tytułu, który okazuje się nie być aż tak ponury. "To dla nas najbardziej poetycka nazwa wśród terminologii naukowej. Kojarzy nam się z przestrzenią w muzyce, a jednocześnie opisuje teksty Magdy, które traktują o relacjach i zdarzeniach między kobietą a mężczyzną" - tłumaczą członkowie Goyi. Niech nikogo nie zwiodą również minorowe brzmienia utworów. Po raz kolejny muzycy sięgnęli po klasyczne dźwięki fortepianu, gitar akustycznych, sekcji smyczkowej i połączyli je z nowocześniejszymi dźwiękami. To, że nie są depresyjne, to zasługa wokalistki i autorki tekstów, Magdy Wójcik. Swoim dziewczęcym głosem subtelnie opowiada o dojrzałym uczuciu, bliskości, intymności i zmysłowości. Po raz kolejny muzycy Goyi udowodnili, że to co ambitne, może być także piękne, pogodne i mądre.
http://muzyka.onet.pl/0,1498895,newsy.html tu mozna przesłuchać "W zasięgu Twego wzroku"
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Goya

Post autor: Marrcino »

Chill-out pisze:Do nowego kawałka " W zasięgu Twego wzroku"(tytuł już mi się podoba)już powstaje klip...
Piosenke słyszalem na Rmfce. I nawet wpada w ucho. Kiedys kiedys lubilem "Bo ja". :-)
Grzechu
Perła
Perła
Posty: 1038
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:35
Lokalizacja: Posen

Re: Goya

Post autor: Grzechu »

Dzisiaj mialem okazje byc na koncercie zespolu Goya i jestem pozytywnie zaskoczony bo na podstawie koncertow w TV wydawalo mi sie ze wokalistka nie umie spiewac na zywo (np. Opole) a tu sie okazalo ze spiewa jednak bardzo dobrze :)
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Goya

Post autor: Chill-out »

No z tym śpiewaniem na żywo to u Magdy róznie bywa ale ja równiez zaliczyłem koncerty,na których sobie świetnie dziewczyna radzi.A np.cover Nirvany w wersji live wypada 100 razy lepiej niż wersja studyjna.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Goya

Post autor: vanity »

Grzechu pisze:wydawalo mi sie ze wokalistka nie umie spiewac na zywo (np. Opole)
w Opolu to zdaje się gardło miała chore
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Goya

Post autor: Chill-out »

Setlista:
1. Intro HZ
2. Nikt i nic
3. Piękny czas
4. W zasięgu Twego wzroku
5. Zmiany
6. Dzień inny, niż zwykle
7. Za szybki świat
8. Gdy odchodzisz...
9. Zielony
10. Dobre sny
11. Oczekiwanie
12. Pewność
13. Horyzont zdarzeń


http://www.merlin.com.pl/frontend/brows ... 00982.html
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Goya

Post autor: Magda M »

Chill-out pisze:No z tym śpiewaniem na żywo to u Magdy róznie bywa
róznie, róznie.. zresztą nie tylko u niej ;] nie bede wskazywać palcem ktorym z naszych wokalistek nie wychodzi spiewanie na zywo [bo szybciej mozna wymienić te ktorym wychodzi :lol: ] więc ja sie nie czepiam Magdy.... ;)


Co do nowej piosenki Goya to mi sie podoba :) To jest taka ich typowa piosenka. zNawet gdyby nagle wokalistke zmienili to po przesłuchaniu tej piosenki kazdy powie że to Goya... No cóz, troche na jedno kopyto to wszystko. ale grunt że mimo wszystko te piosenki mają swoj urok :)
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Goya

Post autor: Chill-out »

Wraz z premierą nowej plyty ruszyła nowa strona zespołu(na której można zobaczyć najnowszą sesję).Niedlugo pojawi się teledysk.
"Horyzont zdarzeń" nie zaskakuje jakoś specjalnie,w sumie jakoś bardzo nie czekalem na tą płytę i póki co nie wsluchiwalem się w nią.Na razie + za smyczki,które się pojawiły.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Goya

Post autor: KrzysiekF »

Przesłuchałem płytkę, kurde coś mi brakuje...fajne te smyczki :) Płyta zdecydowanie mniej przebojowa niż poprzednia :)
ODPOWIEDZ