Beata Kozidrak i Bajm

Jeden z najpiękniejszych polskich głosów.

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Beata Kozidrak

Post autor: karen »

Nie ukrywam ze mi równie zaczyna działac na nerwy -ale widać nie jestem wyjątkiem...
Przypadkowo trafiłam na fragment wywiadu w radiu-gdzie Beata się podniecała, ze jest znana tylko dzięki swojej pracy artystycznej-ze nie sprzedała się -że mogla już 10 razy tańczyć w programie czy jurorować,ale ona jest zbyt ambitna na coś takiego i szanuje swoich fanów im tego nie zrobi-cos takiego gadała... A potem mnie naszła myśl ze przecież Beatka wystąpiła w Bitwie na Głosy-ale widocznie pamięć już słaba u niej...
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Kamui Shiro »

Mam wrażenie, że ktoś jej poradził, aby przy promocji solowej płyty postawiła na agresywne dojadanie koleżankom po fachu plus prezentowanie siebie jako wyzwolonej amazonki, która wysoko ceni i zna swoją wartość, aż za wysoko, tudzież pozwoli sobie na wszystko, nawet na młodego kochanka i krytykę władz. Bo żeby była taka napastliwa i zbuntowana, to nie pamiętam, ale może dawniej mniej ją obserwowałem... Bajm i ona zaciekawili mnie na poważniej dopiero w 2012r.
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Nuklodem »

Trafiłem wczoraj na "Niebiesko - Zielone "nie mogę się oderwać taki fajny ciepły utwór, z B3 znam tylko 3 utwory "Bingo" "Upiłam się Tobą" i chyba po tych przesłucham całość.
Te są całkiem dobre takie fajne lekkie utwory do których chce się wracać, zwłaszcza do "Niebiesko - Zielone", widziałem komentarz że ktoś słysząc tę piosenkę myślał że to Mikromusic.

Ubóstwiam Edkę liryczną, kolumnową, emocjonalną, ale czasem chciałbym posłuchać czegoś lekkiego radosnego nie konieczne CQ choć i na to mam fazę czasem :D, albo żeby nas przenosiła do innego świata GLONAMI :(
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak

Post autor: ray »

Niebiesko-zielone to właśnie taki lekki utworek do pogibania się. Lubię tę piosenkę, ale i tak uważam, że Ruchome wydmy i Letni wiatr są jeszcze lepsze. :)

Na YouTube Niebiesko-zielone radzą sobie zdecydowanie gorzej niż Upiłam się Tobą (po ponad 2 miesiącach od premiery teledysk ma tylko 583 tys. wyświetleń).
Ale...
Zrobiła się afera wokół "gejowskiego" klipu fanów do tej piosenki:
-> Beata Kozidrak - Niebiesko-zielone (Jakub & Dawid video)
Jakiś czas temu Beata opublikowała ten klip na swoim Facebooku, skrytykował ją za to "Dziennik Narodowy", teraz o sprawie piszą portale plotkarskie, tak więc kto jeszcze nie słyszał tej piosenki, zaraz ją usłyszy.
Najnowszy singiel Beaty ma teraz dodatkową promocję tylko i wyłącznie dzięki głupocie i zacietrzewieniu pseudokatolickich pismaków.
Swoją drogą, ten teledysk fanów podoba mi się bardziej niż oryginalny teledysk Beaty. :)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Kamui Shiro »

To chyba tak jak z Roxette, więcej wiadomo z Pudelków o gejowskim teledysku fanów niż o nowej muzyce ich samych
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Beata Kozidrak

Post autor: KrzysiekF »

Album B3 otrzymał status Złotej Płyty.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Beata Kozidrak

Post autor: karen »

Nieoficjalnie mówi sie że Beata zgłosiła piosenkę "Only You" do preselekcji na Eurowizję... Ciekawe
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Dobi »

KrzysiekF pisze:Album B3 otrzymał status Złotej Płyty.
Czyli pewnie na koncercie w Warszawie 15 lutego wręczą jej złotą płytę :d To drugi koncert z trasy więc okazja idealna bo wątpię aby chciało się kierownictwu Sony jechać do Lublina :P
karen pisze:Nieoficjalnie mówi sie że Beata zgłosiła piosenkę "Only You" do preselekcji na Eurowizję... Ciekawe
To byłaby dobra wiadomość bo w zalewie kiczu i beznadziei jaka została zgłoszona do tej pory piosenka Berty jaki się jako arcydzieło ;) Musiałby ją jednak skrócić.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Beata Kozidrak

Post autor: B@r »

karen pisze:Nieoficjalnie mówi sie że Beata zgłosiła piosenkę "Only You" do preselekcji na Eurowizję... Ciekawe
Niestety to plotka.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak

Post autor: ray »

Szkoda. Tym bardziej, że komu jak komu, ale Beacie ewentualna porażka w krajowych preselekcjach by nie zaszkodziła.

Dzisiaj Beata napisała na swoim Facebooku:
Beata Kozidrak pisze:Właśnie się dowiedziałam...
Kochani... Złota Płyta dla B3!!
W czasach kiedy wszyscy powtarzają, że płyty się nie sprzedają jestem szczególnie wdzięczna tym którzy sięgają po muzykę z legalnych źródeł.
Włożyliśmy wiele pracy aby album brzmiał jak brzmi i wyglądał tak jak wygląda... To motywuje do działania!!
Tym czasem już 3 lutego startuje trasa Beata 3xclusive gdzie usłyszycie na żywo aż połowę płyty w towarzystwie instrumentów dętych!!!
Nie mogę się doczekać ❤
B
Fajny wpis, tylko szkoda, że "tymczasem" napisała rozdzielnie, zupełnie jak Edyta. :PP

Złota płyta dla "B3" jest jak najbardziej zasłużona. Ale obawiam się, że do platyny już nie dobije... :(
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Kamui Shiro »

"Blizny" poszły na czwarty singiel? Leciało w radiu ostatnio
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak

Post autor: ray »

Czwartym singlem promującym "B3" zostały Ruchome wydmy.
Beata Kozidrak pisze:Mamy przyjemność ogłosić, że kolejnym singlem ze złotego albumu B3 został utwór RUCHOME WYDMY!
W najbliższym czasie zostanie nakręcony teledysk do piosenki, który na pewno zaskoczy wszystkich fanów.
Muzykę skomponowała Ania Dąbrowska, natomiast tekst to dzieło Beaty Kozidrak.
Z jednej strony cieszę się, bo - jak już wcześniej pisałem - to moja ulubiona piosenka z "B3". Z drugiej strony - ze wszystkich 11 utworów z podstawowej edycji płyty akurat ten ma najmniej odsłuchań na Spotify - to nie wróży dobrze. Ale może teledysk "wyciągnie" piosenkę...

Beata była bohaterką wczorajszego odcinka "Uwaga - Kulisy sławy". Można obejrzeć tutaj.
Widać, że program nagrywano jeszcze w starym roku - na planie klipu do Niebiesko-zielonych i za kulisami jednego z ostatnich koncertów z trasy Bingo Tour. Ciekawe jest to, że w nagrywaniu tego reportażu wziął udział były mąż Beaty - powiedział, że jej nowa płyta bardzo mu się podoba, że jest bardzo dobra.

Był ktoś na którymś z koncertów z nowej trasy Beaty, Exclusive Tour?
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Dobi »

Ja byłem na koncercie w Warszawie. Spodziewałem się dobrej zabawy, szczególnie po oglądnięciu w zeszłym (?) roku koncertu Bajmu w Polsacie.

Niestety przez 90% koncertu po prostu się nudziłem. Beata śpiewała piosenki Bajmu których kompletnie nie znałem, chociaż z tego co widziałem po widowni były to tzw. dawno nie śpiewane "perełki". Z nowej płyty zaśpiewała tylko cztery piosenki, "Bingo", "Upiłam się tobą", "Niebiesko-zieloni" oraz "Obok nas".
Spotkałem forumowego kolegę B@ra, który nagrał cover -> I Feel Good/September
Beata mimo, że niezwykle sympatyczna i miła, była bardzo sztywna na scenie. Niby fikała, kręciła biodrami, podwijała sukienki to jednak miałem wrażenie, jakby robiła to bez przekonania. Myślałem, że jest ona "zwierzęciem scenicznym" ale to raczej diva która woli stać przy mikrofonie i śpiewać.

Na koncercie był również szef Sony Poland który wręczył Beacie złotą płytę za album "B3".

Jeśli ktoś chce się wybrać na koncert z serii "Exclusive Tour" polecam, ale warto odświeżyć sobie (porządnie!) dyskografię Bajmu bo można się nudzić jak ja :]
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Beata Kozidrak

Post autor: karen »

Beata w DD TVN zapowiedziała własnie ogromną przyszłoroczną trasę z okazji 40-lecia Bajmu-jak powiedziała-nikt z polskich artystów takich koncertów jak oni planują nie miał-i pewnie nie bedzie miał/ Ale jednak mysle ze prym w wielkich trasach wiedzie jednak Edzia-i chyba nikomu tego nie odda-bo trasę koncertów rozłozonych na 3 lat-chyba nikt nie da rady powtórzyć..
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Beata Kozidrak

Post autor: KrzysiekF »

Byłem wczoraj na koncercie Beaty z Bajmem.

Wszystkie piosenki odśpiewane przez publiczność od A do Z. Beata solo ma hita. Utwór UPIŁAM SIĘ TOBĄ zaśpiewany chóralnie z wokalistką. ( na YT teledysk ma prawie 14 mln wyświetleń)

Solo powtórzyła również na bis . Niebiesko - Zielone oraz Upiłam się Tobą.

Kozidrak w świetnej formie, bawi się, skacze, śpiewa, tańczy.

Zapowiedziała również , że ma bardzo twórczy okres. Już niedługo pojawią się całkiem nowe utwory. Jej przypadek potwierdza , że miłość otwiera skrzydła .

<3
ODPOWIEDZ