Beata Kozidrak i Bajm

Jeden z najpiękniejszych polskich głosów.

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Kamui Shiro »

Czemu na siłę?

Dlaczego bronić 57-letniej, zawsze młodej duchem i w sumie nawet wyglądem, legendarnej gwieździe rocka młodzieżowego zachowania?
Jak powinna nazwać płytę i jaką dać okładkę, żeby nie było co skrytykować? Może habit zakonny, ciepłe rajtki i napis "Amarantowa" albo "Dla naiwnych sympatyków mojego kiczu"? Zdjęcia nawet nie są wyzywające ani rozbierane, więc nie rozumiem krytyki. Okładka to zresztą tylko szczegół, płyta i tak się sprzeda, bo ona zawsze znajdzie zainteresowanych swoją nową muzyką - w dużej mierze dzięki temu, że ta muzyka się podoba i trafia do emocji.
B3 to fajny tytuł, odnosi się do (jak mi się zdaje p singlach) idei przewodniej albumu - wolności osobistej - i podkreśla fakt, że jest to jej trzecia solowa płyta.

niuto pisze:W każdym wieku można wszystko, trzeba jednak niestety liczyć się w pewnym momencie z nieprzychylnymi komentarzami. .
Może ona nie musi się liczyć? ;)

"Blondynka" nie była hitem, ale też na pewno nie flopem. Single były za mało wyraziste, a otoczka promocyjna - trasa z okazji XXXV-lecia to za mało, by wzbudzić duże zainteresowanie (choć i tak jakieś było). Teraz Beata bierze głośny rozwód i wszystko, włącznie z muzyką, nabrało rumieńców.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Beata Kozidrak

Post autor: MacLean »

Chyba chodzi o to, że można być sexy babką z klasą (Tina Turner), a można iść drogą Beaty. I tu naprawdę nie chodzi o wiek...
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Beata Kozidrak

Post autor: endeven »

Becia zawsze była bezguściem. Te okładki są szaleńczym potwierdzeniem :lol3:
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Kopaneek »

Na okładce jest Majka Jeżowska!!!
:ha:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Kamui Shiro »

To, co jest bezguściem, a co guściem, to bardzo względne pojęcie. Czego dowodem Nicki Minaj w "Vogue".
MacLean pisze: Chyba chodzi o to, że można być sexy babką z klasą (Tina Turner), a można iść drogą Beaty. I tu naprawdę nie chodzi o wiek...
Można być przede wszystkim tym, kim się chce, i do tego trzeba dorosnąć. Niedojrzałe jest krytykowanie ludzi za to, że nie wpisują się w sztywny schemat wizerunku zewnętrznego.
Dodam jeszcze, że skoro Beata ma nowego kawalera, to niby czemu miałaby robić z siebie nobliwą cnotkę?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak

Post autor: ray »

Kamui Shiro pisze:Jak powinna nazwać płytę i jaką dać okładkę, żeby nie było co skrytykować? Może habit zakonny, ciepłe rajtki i napis "Amarantowa" albo "Dla naiwnych sympatyków mojego kiczu"?
Nie przesadzaj. :-) Przecież poprzednie dwie solowe płyty Beaty nie miały kiczowatych, infantylnych okładek i tytułów. Rzeczywiście, jeśli "B3" przeczytamy po angielsku, wyjdzie "Be free", więc pod tym względem fajnie, że jest taka gra słów. Bo po polsku to brzmi, jakby chodziło o witaminę B3. :-) Ale i tak to tytuł bardziej dla jakiejś Sylwii Lipki czy Margaret niż dla Beaty. Mogła zatytułować płytę "Bingo" albo "Upiłam się Tobą", to nie byłoby się czego czepiać... Co do okładek... Są kiczowate, nie da się tego ukryć. Gdyby chociaż zmieniono ten róż na inny kolor, byłoby to już bardziej strawne.
Lubię Beatę, fajnie wspominam jej koncert w Atlas Arenie, jej piosenki są nieskomplikowane, miłe dla ucha, ale nie ukrywajmy, że nowe produkcje Kozidrak i jej nowy wizerunek są jeszcze prostsze niż to, co prezentowała do tej pory.

Jeśli chodzi o sprzedaż, to myślę, że ta płyta dobije do złota. Beata ma teraz wsparcie Zetki i RMF, oba single zyskały jakąś tam popularność, w przedsprzedaży na empik.com wersja deluxe jest już na 2 miejscu. Poza tym Beata jest teraz na fali wznoszącej przez to, że ludzie trzymają jej stronę po rozwodzie, doceniają, że ona nie robiła z tego rozwodu szopki, tylko zakończyła swoje małżeństwo szybko i z klasą.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Beata Kozidrak

Post autor: niuto »

Jak powinna nazwać płytę i jaką dać okładkę, żeby nie było co skrytykować? Może habit zakonny, ciepłe rajtki i napis "Amarantowa" albo "Dla naiwnych sympatyków mojego kiczu"?
Jeśli uważasz, że nie ma nic pomiędzy habitem a sileniem się na bycie młodzieżową w wieku 57 lat no to bardzo mi przykro, ale chyba nie zrozumiesz o co nam chodzi :)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Kamui Shiro »

Przede wszystkim, to Beata ma 56 lat. Sorry za pomyłkę; D

Jaką Ty masz za przeproszeniem wizję młodzieżowego bycia? Widziałeś jakąś osobę nastoletnią na plaży, w różowej sukni z rozcięciem i z tego powodu uważasz, że nikt w średnim wieku nie ma prawa zrobić sobie takiej sesji zdjęciowej na okładkę swojej płyty?

... co za zacofanie. :roll:

Nie wiem, co złego w kolorze różowym, taki kolor jak i inne - błagam, nie wchodźmy teraz w dyskusję, które kolory są nieładne, a które dla ludzi z klasą.

kicz jest be? lol, cała homo-kultura sławiona przez wasze środowisko trzęsie się od kiczu w najgorszym wydaniu, z piosenkami EG na czele.Obłuda...


W kiczu nie ma nic złego. Rozumiem krytykę, gdyby do tej pory BK słynęła z czegoś zupełnie innego. Okładki fajne, trochę jak lalka Barbie, szczerze to życzę wam takich zdjęć w wieku 50 kilku lat, w sensie- życzę dobrej formy fizycznej... i psychicznej, bo trzeba mieć też charakter do tego, by nie obawiać się pokazania trochę ciała w niewulgarnej, profesjonalnej sesji zdjęciowej. To własnie nastolatki powinny mieć więcej oporów. Gdyby jeszcze pokazała obwisłą, pomarszczoną skórę z przebarwieniami, to bym rozumiał głosy niesmaku. Nie ma się czego wstydzić, wstyd że wy uważacie, iż po 50 człowiek może pozować tylko zakryty od stóp do głów i na cnotkę. Podejrzewam jednak, że hejt jest wywołany tym, że to Beatka, to forum ma jakiś spory bóldupizm na jej temat (jak zresztą i na wiele innych).
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Beata Kozidrak

Post autor: niuto »

Kamui, ty weź się chłopie ogarnij i nie rób dramatu. Nikt tu Beatce nie odmawia formy fizycznej i wszyscy ciesza się z jej dobrej formy psychicznej, tym bardziej w kontekście jej ostatnich perypetii miłosnych. Po prostu kilka osób zauważyło, że Beata jak zwykle nie zawodzi i serwuje kicz, choć w trochę większym stopniu niż poprzednio. Na pewno nie ma tu hejtu. Zresztą:
trochę jak lalka Barbie
No i sam przyznałeś nam rację, więc nie wiem o co się tak pieklisz :)
kicz jest be? lol, cała homo-kultura sławiona przez wasze środowisko trzęsie się od kiczu w najgorszym wydaniu, z piosenkami EG na czele.Obłuda...
Obłudą jest chyba pisanie "wasze" środowisko, zamiast "nasze" :P
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Beata Kozidrak

Post autor: MacLean »

Kamui Shiro pisze:To, co jest bezguściem, a co guściem, to bardzo względne pojęcie. Czego dowodem Nicki Minaj w "Vogue".
MacLean pisze: Chyba chodzi o to, że można być sexy babką z klasą (Tina Turner), a można iść drogą Beaty. I tu naprawdę nie chodzi o wiek...
Można być przede wszystkim tym, kim się chce, i do tego trzeba dorosnąć. Niedojrzałe jest krytykowanie ludzi za to, że nie wpisują się w sztywny schemat wizerunku zewnętrznego.
Niedojrzałe to jest udawanie, że interlokutor napisał coś innego niż w rzeczywistości... Tina z pewnością miała sztywny wizerunek... Mogłem dodać w nawiasie nie mylić z Ireną Santor czy cuś :roll: I owszem, można robić z siebie coraz większą wieśniarę, zaliczać wpadkę za wpadką, będąc rzadką okazją do zgodności ludzi znających się na modzie. Wolny wybór. Tylko po co? Nie lepiej oddać się w ręce jednego z tych stylistów, który nawet Gesslerowej umiał dobrać kobiecą markizę? Zdanie sobie sprawy z własnych ograniczeń nie oznacza utraty niezależności, a raczej mądrość i dojrzałość, o których wspominasz.
W ogóle nie rozumiem Twojego oburzenia. Trudno nie uwzględniać Kozidrak na krótkiej liście polskich legend muzycznych. A życie w zgodzie ze sobą i stwierdzenie awersji do płodów jej gustu w żaden sposób tej legendzie nie zaszkodzi :)
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Beata Kozidrak

Post autor: karen »

a ja bym nawet odpuściła te dwie -faktycznie kiczowate okładki- gdyby Beata nagrywała piosenki na przyzwoitym poziomie-natomiast te dwa zaserwowane nam single są tak banalne tak niestrawne ze,aż mi tak jakoś przykro-jak je słyszę w radiu... ale w sumie to wszystko na jednym poziomie - i okładki i muzyka/
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Kamui Shiro »

Co kto lubi, moim zdaniem "Bingo" na tle ostatnio obecnych w typowym radiu pop polskich piosenek tego gatunku prezentuje się raczej ciekawie i nie jest piosenką o niczym ani nie jest utworem źle skomponowanym. A że nie do każdego przemawia to inna bajka.

Proszę bardzo, żyjcie w zgodzie z sobą i krytykujcie co chcecie, ale ja też mam prawo do krytycznej reakcji na krytyczną reakcję na to, że pop-rockowa, będąca w dobrej formie gwiazda zrobiła sobie zdjęcie na okładkę w rozciętej różowej sukni :roll: wasza pruderia jest chwilami nieznośna.
A to jakiś grzech mieć sesję inspirowaną wizerunkiem lalki Barbie?
Nie oburzam się, tylko wyrażam inną, stanowcza opinię, żeby odczepić się od wyżej wymienionego pomysłu na wizerunek i walczę z ageismem czyli w tym przypadku krytykowaniem osób publicznych bądź niepublicznych z uwagi na to, że ubrały się niby niestosownie jak na swój wiek.
Wystarczy mieć inną opinię niż stado wron i już dostaje się łatkę osoby nieogarniętej i oburzającej się. Sorry, ale szeptem nie piszę, jak czyjaś opinia wydaje mi się kategorycznie nie do przyjęcia, z racji tego, że godzi w prawa pewnych osob - w tym przypadku osob w srednim wieku.
Jakby Beata była na paradzie równości w tym stroju, pewnie całowalibyscie ją po stopach, nie?

Sorry, Niuto, ale mnie pod żadne środowiska nie podciągaj ;)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Beata Kozidrak

Post autor: KrzysiekF »

Zamówienia na empik.com nie " prorokują" dobrze.

Jeżeli Fani nie kupią płyty w Empikach stacjonarnych to szykuję się chłodne przyjęcie albumu Beaty.
alternatywna
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 249
Rejestracja: 27 cze 2015, 11:26
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Your high Glow On
Lokalizacja: Polska

Re: Beata Kozidrak

Post autor: alternatywna »

Utwór ,, Upiłam się Tobą '' myślę że spełnił swoją rolę miał przypomnieć o Beacie Kozidrak w komercyjnych stacjach radiowych. Te przeboje Bajmu są grane , ale solowe utwory Beaty z 2 pierwszych płyt jakby ucichly w ostatnim czasie. Teledysk nie ujął niczym , tekst nie powalil - ale utwor w moim odczuciu na plus ( nie za duży)
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 304
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Na empik.com ruszyła przedsprzedaż nowej solowej płyty Beaty

http://www.empik.com/b3-deluxe-edition- ... f4798b456b
ODPOWIEDZ