Beata Kozidrak i Bajm

Jeden z najpiękniejszych polskich głosów.

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Beata Kozidrak

Post autor: KrzysiekF »

Beata dała radę. Płyta za każdym odsłuchem zyskuje. ;)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak

Post autor: ray »

Przed południem na Facebooku Beaty pojawił się wpis:
Drodzy Fani,

Beata jest po ostatnich badaniach.
Nasza Artystka czuje się dobrze. W jej imieniu dziękujemy za ogromna ilość pozytywnej energii, którą od Was dostała poprzez wiadomości.
Jednoczenie przepraszamy za informacje do ostatniej chwili, jednak jeszcze do dzisiejszych godzin porannych koncert stał pod znakiem zapytania.
Po konsultacji z lekarzem, Beata jest w stanie dziś wystąpić dla Was w Białymstoku. Mimo osłabienia organizmu, znajdzie siłę by nie zawieść swoich fanów oraz organizatorów tego dużego przedsięwzięcia jakim jest trasa Bingo tour.

Ekipa BK
Brawo! I żaden inny koncert też nie został odwołany - chociaż "Fakt" napisał wczoraj, że "Kozidrak odwołuje koncerty z powodu zdrowia":
http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/sony- ... ty/294436d.
:roll:

A płyta jest dobra. Słuchałem już 6-7 razy na Spotify. Chcę Ruchome wydmy na singiel! :)
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Dobi »

Świat się chyba kończy, nawet mi się podoba nowa płyta Beaty! :d :P Nie jest to oczywiście coś niesamowitego ale jest nieźle. Dobrze zaśpiewana, zagrana i wyprodukowana popowa płyta :d

Kupiłem wersję deluxe i nie żałuję, mimo że kosztuje 57 zł. Wydana jest ładnie, zdjęcia w stylu Beaty ;) Wczytałem się w książeczkę i oczywiście do każdej piosenki słowa napisała sama Kozidrak (co słychać) ale już muzykę tworzyła dla niej między innymi Ania Dąbrowska :d
Piosenki trącą trochę grafomanią ale nie jest aż tak źle. Porównując teksty Beaty z takim np. Cleo to ta pierwsza to prawdziwa poetka :ha: :P
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak

Post autor: ray »

Obstawiam, że w najbliższym notowaniu OLiSu płyta będzie na 2 albo 3 miejscu.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Beata Kozidrak

Post autor: KrzysiekF »

ray pisze:Obstawiam, że w najbliższym notowaniu OLiSu płyta będzie na 2 albo 3 miejscu.
Pewnie tak, KęKę 1 i jeszcze z nowości Raz Dwa Trzy mogą coś zdziałać ;)
GrzegorzK
Sit down
Sit down
Posty: 93
Rejestracja: 15 kwie 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Miles and Miles away
Lokalizacja: Madryt

Re: Beata Kozidrak

Post autor: GrzegorzK »

Wlasnie mnie odnalazla ta plyta... Pierwszy raz ją slucham. Chyba mi sie podoba :-)
Wszystkiego po trochu. Są puste, latwe piosenki dla radia ale tez mozna odnalezc pereleczki :-)

Zamek z piasku - fajny kawalek :-)
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Margaret »

Przesłuchałam właśnie wersję podstawową #B3 i jestem pod wrażeniem. Ok, nie ma co za dużo oczekiwać od Beci, ale lekka muzyka, proste ale prawdziwe teksty w których wiele osób może się identyfikować, niezmiennie boski głos Kozidrak. Oceniam na duży plus! Okładki kiczowate ale muzyka bardzo ciekawa. Możliwe, że za jakiś czas zakupię płytę :)

PS. można gdzieś posłuchać utworów z wersji deluxe ?
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Virtual Tom »

Ja właśnie zapoznaję się z CD2 - świetna dodatkowa piosenka "Wiem jak jest", bardzo fajne trzy wersje akustyczne i dwa całkiem udane remixy :dj: plus "Zamek z piasku" w wersji angielskiej :kastaniety:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Beata Kozidrak

Post autor: KrzysiekF »

3 singiel Niebiesko - zielone.
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Beata Kozidrak

Post autor: pijej1 »

Kocham Ruchome Wydmy!!! Obrazek
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Bob »

kupiłem z ciekawości-po waszych zachwytach.
Jestem w szoku, znakomita, smakowita płyta na jesień, świetny moment na premierę...
Przesłuchałem po kawałku , ostatnia 11-tka to wisienka na torcie...Mega pozytywna niespodzianka ...
P.S skusiłem się tez na Wodeckiego -płyta obsypana nagrodami, jeszcze nie odsłuchana..
To co pokazał na jubileuszu w Polsacie powaliło mnie na kolana , skrzypce, trąbka, wokal -Wodecki i długo, długo nic.... Nie ma w Polsce konkurencji , chyba też nikt z obecnie żyjących wokalistów na świecie mu nie dorównuje w nadmiarze talentów, kunsztu, dobrego smaku...
... stara gwardia babć i dziadków trzyma polski pop mocno za mordę .... i nie odpuszcza
Gratulacje...
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Flux »

Bob pisze:P.S skusiłem się tez na Wodeckiego -płyta obsypana nagrodami, jeszcze nie odsłuchana..
To co pokazał na jubileuszu w Polsacie powaliło mnie na kolana , skrzypce, trąbka, wokal -Wodecki i długo, długo nic.... Nie ma w Polsce konkurencji , chyba też nikt z obecnie żyjących wokalistów na świecie mu nie dorównuje w nadmiarze talentów, kunsztu, dobrego smaku...
Przepraszam za lekki offtop, ale nie mogę się powstrzymać. Niedawno byłem na jubileuszowym koncercie Wodeckiego, który był w zasadzie rozszerzeniem formuły polsatowskiego koncertu. Zbigi jest wręcz niedorzecznie dobry w tym, co robi. Mistrzowska precyzja, nienaganna dykcja, wyczucie estetyki, praca oddechu (zero zadyszki, ani w piosenkach ani pomiędzy nimi, kiedy mówił nie można wyłapać takiego momentu). Nieważne, czy śpiewa swoją piosenkę, coveruje Sinatrę czy gra czardasz na skrzypcach. Człowiek-orkiestra. Drugi raz słyszałem na żywo i naprawdę budzi najszczerszy podziw. Jest przy tym najlepszym z możliwych konferansjerów. Nikt nie zapowiada siebie samego tak dobrze, jak Wodecki już pierwszymi dźwiękami i dowcipem. Płyta prześwietna. Zaśpiewana nawet lepiej niż te niespełna cztery dekady temu.

Co do Beci - oglądałem dziś płytę w obu wersjach w Empiku, ale się nie zdecydowałem na zakup mając w pamięci ostatnie single Kozidrak i kiepską płytę Bajmu. Koszmarne zdjęcia "zdobią" oba wydania. Może jednak się przemogę w najbliższej przyszłości, skoro tak zachwalacie...
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Margaret »

Dzięki zapoznaniu się z wersją Deluxe muszę stwierdzić, że płyta jest świetna!
Ok, to nie jest to Beata z Bajmu, nie ma tam pokazanej zadziorności i siły głosu, ale znając "Bingo" i "Upiłam się..." nie spodziewałam się za wiele, dlatego też nie jestem rozczarowana.
Płyta lekka, przyjemna, subtelna, wersje akustyczne ciekawe, przyjemnie się ich słucha. Dodatkowa piosenka jest REWELACYJNA, aż żal, że nie dodali jej do wersji podstawowej. Only You jest fajnym bonusem, akcent kiepski, ale odbiór pozytywny. Jedyne co mi się nie podoba w wersji rozszerzonej to remix "Bingo" ... przecież to wygląda tak jakby do oryginału dokleili umpa-umpa i nazwali to remixem ... nie ma tam powiewu świeżości.

Choć Wy zachwycacie się nowym singlem "Niebiesko-zielone", to mi ten utwór kompletnie się nie podoba. Dla mnie jest to najgorszy utwór z płyty.
Wg. mnie 3cim singlem powinna zostać "Obok nas" lub "Zamek z piasku" (moje ulubione piosenki <3 )
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak

Post autor: ray »

Wywiad o nowej płycie:
http://muzyka.interia.pl/wywiady/news-b ... Id,2276926.

W piątek Beata zaśpiewała w "Tańcu z gwiazdami" Upiłam się Tobą. Towarzyszyli jej ci sami tancerze, którzy występują z Edytą, m.in. Artur Golec i Tomek Prządka z "You can dance".
W weekend Kozidrak zagrała z Bajmem 2 biletowane koncerty w ramach Bingo Tour - w sobotę w Lesznie, a w niedzielę w Koninie.
A wczoraj Beata gościła w RMF FM, gdzie zaśpiewała Siedzę i myślę, Bingo i Upiłam się Tobą w akustycznych aranżacjach:
http://www.rmf.fm/magazyn/news,6308,bea ... mf-fm.html.

ZPAV przyznał dzisiaj złotą płytę za singiel Upiłam się Tobą. Ta piosenka nadal bardzo dobrze sobie radzi i w eterze i na YouTube (4 mln wyświetleń w zaledwie 3,5 miesiąca). No, proszę... 56-letnia polska wokalistka, właściwie już żywa legenda, a tu taki sukces... :)
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Dobi »

18 listopada nasza poetka będzie podpisywała płyty w warszawskim Empiku Junior :d Ktoś się wybiera na spotkanie z legendą? :> :tanczy:
ODPOWIEDZ