Edyta Geppert

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5026
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Edyta Geppert

Post autor: addar »

Blur pisze:19.10.2009 w Bydgoskiej Operze odbędzie się koncert Edyty Geppert.
wow geppertowa, chciałbym na nim byc uwielbiam jej charyzmatyczny głos a szczególnie " jaka róża taki ciern" czy "zamiast, lub "nie żałuje", coś w tym musi być że u nas edyty takie zdolne są. górniak, geppert i bartosiewiczto moje 3 ulubione piosenkarki, szkoda że o wszytskich trzech ostatnio jakoś głucho (oczywiście muzycznie, bo nasza edi bryluje w brukowcach :-D )...dobra koncze offa, bo jeszcze alerta zaliczę:P:P:P:P:P:P :lol3: :lol3:
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2009, 19:15 przez addar, łącznie zmieniany 1 raz.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Edyta Geppert

Post autor: Piter »

addar pisze:
Blur pisze: Edyty Geppert
wow geppertowa, chciałbym na nim byc uwielbiam jej charyzmatyczny głos a szczególnie " jaka róża taki ciern" czy "zamiast, lub "nie żałuje", coś w tym musi być że u nas edyty takie zdolne są. górniak, geppert i bartosiewiczto moje 3 ulubione piosenkarki, szkoda że o wszytskich trzech ostatnio jakoś głucho (oczywiście muzycznie, bo nasza edi bryluje w brukowcach :-D )...dobra koncze offa, bo jeszcze alerta zaliczę:P:P:P:P:P:P :lol3: :lol3:
Jak to głucho. Geppert wydała w zeszłym roku album podsumowujący jej 25-letnią karierę z piosenkami Krajewskiego. Kilka nowych, kilka przearanżowanych. Na koncercie w zeszłym roku też jej byłem. Jak zawsze miło, tylko formuła ta sama, co przy ostatniej trasie. Nawet konferansjer mąż mówił to samo.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5026
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Edyta Geppert

Post autor: addar »

Piter pisze:Geppert wydała w zeszłym roku album podsumowujący jej 25-letnią karierę z piosenkami Krajewskiego
nie lubię takich albumów, zawsze są nakierowane na zbicie kasy, i zazwyczaj nic nowego nie wnoszą , ale dzieki za info poszukam na necie to sobie może kupię(zależy ile będzię tych nowych kawalków:P)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Edyta Geppert

Post autor: KrzysiekF »

Byłem na recitalu Edyty w sobotę :) GENIALNIE , chociaż zdecydowanie lepiej wypada w refleksyjnych utworach :)
Madlen
Lunatique
Lunatique
Posty: 2909
Rejestracja: 06 paź 2008, 13:34
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta Geppert

Post autor: Madlen »

Ja też byłam na recitalu :) 27.02.09.

Naprawdę muszę przyznać, że genialna artystka i kobieta! :-)

I cytując panią Edytę:

,,Nie, nie żałuję, przeciwnie - bardzo Ci dziękuję kochanie.'' :D

Ależ ona ma głos... <3
Wielki fan
Hope for us
Hope for us
Posty: 27
Rejestracja: 26 lip 2009, 22:19
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Hold on your heart
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta Geppert

Post autor: Wielki fan »

Ależ Ona jest strasznie charyzmatyczna. Jej głos nadaje takie emocje Jej przepięknym i mocnym tekstom, że niesposób nie skupić sie na Jej piosenkach.Jest niesamowita....
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Edyta Geppert

Post autor: Piter »

Fenomenalne, bardzo temperamentne wykonanie "Meshuge"
http://www.youtube.com/watch?v=PByaaIjfE-I
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5026
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Edyta Geppert

Post autor: addar »

Piter pisze:Fenomenalne, bardzo temperamentne wykonanie "Meshuge"
http://www.youtube.com/watch?v=PByaaIjfE-I
świetny wykon:P:P:P

z wiekiem jej głos coraz bardziej nabiera tego wspaniałego, szorstkiego tembru

też wolę ja w bardziej refleksyjnych utworach:)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Edyta Geppert

Post autor: Piter »

Hmmm, prawdę mówiąc, nigdy nie skupiam się na brzmieniu jej głosu, bo to tylko forma. U Geppert liczy się treść, i tekst i interpretacja. Niestety, jeśli chodzi o interpretację niektórych piosenek (Geppert co kilka lat je odświeża, również na płytach), wolę te starsze. Wyjątkiem jest "Do trzeciej z cnót" - na ostatnim albumie zaśpiewana fenomenalnie. Czuć w niej miłość. :)
Awatar użytkownika
Anu$$ia
Impossible
Impossible
Posty: 1817
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:26
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania,On the run
Lokalizacja: z Łodzi

Re: Edyta Geppert

Post autor: Anu$$ia »

Wiecie gdzie mogę znaleźć video z wykonaniem przez Edytę "Ciałka" ? :-)
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Edyta Geppert

Post autor: Natu$ »

Polecam wywiad z Edytą. Rozmowa głównie na temat Magdy Welc i miana artysty. Bardzo mądra kobieta.
-> http://muzyka.onet.pl/10172,1632745,0,1,wywiady.html
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5026
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Edyta Geppert

Post autor: addar »

W eliminacjach zaśpiewała też inną piosenkę z pani repertuaru, "Nie żałuję".

Wiem. To bardzo zaskakujące, jest to poważny repertuar, a my mówimy o małej dziewczynce. Nawet "Och, życie kocham cię nad życie" wcale nie jest takie pogodne i jednoznaczne.

Myślę, że udało jej się dotknąć warstwy znaczeniowej tekstów, z której są one zbudowane. Jeszcze niezbyt głęboko, ale na to ma szansę w przyszłości… Ogromnie zaskoczyła mnie jej osobowość. To, co mówiła, i jak się zachowywała, było bardzo dojrzale. Zaciekawiło mnie, skąd w takim małym człowieczku tyle roztropności. Najbardziej podziwiam ją jednak za odwagę. Ja jako dziecko nigdy nie odważyłabym się poddać publicznemu osądowi, na tak dużym forum.
no edyta potwierdziła moje wrażenia, na wiecej nie mogła sobie pozwolić by nie sprawic małej przykrości... małe szcylska nie powinny śpiewąć takich utworów. uwielbiam edytę, mam nadzieję że bedę miał okazje pójść na jej koncert


a i super definicja "artysty" made by geppert
Mogę przedstawić tylko swój punkt widzenia. Artysta to człowiek od początku do końca świadomy tego, z czym wychodzi na scenę, jakich używa środków i jaki cel przy ich pomocy chce osiągnąć. Dysponuje rzemiosłem, które w jego rękach uzyskuje rangę kunsztu. Ma też pewien dar – wyjątkową wrażliwość. Dopiero wtedy ma szansę na trafienie do serc odbiorców. Nie wystarczy posiadać tzw. dobry głos – to tylko podstawowy warunek – tak jak baletnicą człowiek nie staje się automatycznie dlatego, że ma ręce i nogi. To miłe, gdy ktoś pięknie śpiewa, ale ludzi śpiewających pięknie – wydających perfekcyjnie ładne dźwięki – jest sporo, a prawdziwych artystów niewielu. Martwi mnie, że tak często kończy się edukację na samym początku, gdy tak naprawdę powinna ona się dopiero rozpocząć. Ktoś pięknie śpiewa i od razu się go eksploatuje.

:klaszcze:
Ostatnio zmieniony 07 gru 2010, 19:33 przez addar, łącznie zmieniany 1 raz.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Edyta Geppert

Post autor: Piter »

addar pisze:uwielbiam edytę, mam nadzieję że bedę miał okazje pójść na jej koncert
17 stycznia będzie wraz z zespołem Kroke w łódzkiej filharmonii.
Awatar użytkownika
Anu$$ia
Impossible
Impossible
Posty: 1817
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:26
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania,On the run
Lokalizacja: z Łodzi

Re: Edyta Geppert

Post autor: Anu$$ia »

Piter,

Nie wiesz, czy można już rezerwować bilety i ile one kosztują? W przypadku pani Geppert wiem, że nie są one tanie.

Pani Edyta dosyć często jest w Łodzi :-D
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Edyta Geppert

Post autor: Piter »

Anu$$ia pisze:Piter,

Nie wiesz, czy można już rezerwować bilety i ile one kosztują? W przypadku pani Geppert wiem, że nie są one tanie.

Pani Edyta dosyć często jest w Łodzi :-D
Pani w filharmonii powiedziała, że bilety mają być ok. 17 grudnia - wtedy również będą znane ceny. Nie pamiętam już, ile płaciłem ostatnio, w lutym, i rok wcześniej za koncert Geppert. Wydaje mi się, że bilety były w granicach 50-100, bliżej 100.
ODPOWIEDZ