Marina Łuczenko

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Marina Łuczenko

Post autor: DeathlySilence »

Sobotnia noc z Mariną, nikotyną, wódą i kolorowymi dopalaczami. :roll:

Marina - O niom (Live Festiwal Piosenki Rosyjskiej 2012)
http://www.youtube.com/watch?v=YhpE1Wt5ir0

Muzycznie się broni, ale najwyraźniej do "nikogo" nie trafia na tyle mocno, by zostać kupioną.
Talent, uroda, muzyka - jest. Tylko sukcesu brak.

Pytanie dlaczego?
Wizerunek - odejście od słodkiej dziewuszki w kierunku... no właśnie jakim.
Repertuar - kojarzyłem ją z lekkim instrumentalnym popem, językowo pół na pół (polski i angielski), a otrzymaliśmy nowoczesne, elektroniczne brzmienia całkowicie po angielsku.
Grupa docelowa - próbuję sobie wyobrazić statystycznego słuchacza muzyki jaką zaserwowała na polskim rynku Marina i oprócz stereotypowego małolata, który woli wydać swoje kieszonkowe na używki niż na mp3 z muzodojni, nikt inny mi nie przychodzi do głowy.
Wytwórnia - brak.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Marina Łuczenko

Post autor: addar »

wytwórni nie ma bo pewnie dobra ciocia edytka rzekła " lepszy mniejszy grosik,ale swój- z żadnymi pier*dolonymi szczurami nie trza sie dzielić" :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marina Łuczenko

Post autor: Blur »

Teledysk jak teledysk, jest ok, ważne, że M wygląda jak milion dolców :-D
Widać, że wielkiej kasy nie było, ale poziom realizacji jest moim skromnym amatorskim okiem wysoki, szczególnie jak na standardy polskich wykonawców.
Sam wybór singla mi się nie podoba, osobiście lubię bardzo Second Best.
addar pisze:wytwórni nie ma bo pewnie dobra ciocia edytka rzekła " lepszy mniejszy grosik,ale swój- z żadnymi pier*dolonymi szczurami nie trza sie dzielić" :lol: :lol:
Przynajmniej dzięki braku wytwórni Marina nie jest niczyim produktem, chyba, że swoim własnym, a to sukces, bo jest przecież bardzo młoda.
A jak przyjdzie większy sukces będzie większa frajda, chociaż myślę, że prędzej czy później Mara się złamie i wejdzie pod skrzydła jakiegoś wydawcy, bo jednak na wyszstko dziewczyna musi sama ciułać.

Płyty nie sprzedała, ale grupę fanów zebrała, może to kiedyś zaprocentuje, no i Electric Bass było/jest popularne, na imprezach leciało. Mamy w końcu erę singli, nie albumów.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Marina Łuczenko

Post autor: Wojtuś »

DeathlySilence pisze: Marina - O niom (Live Festiwal Piosenki Rosyjskiej 2012)
http://www.youtube.com/watch?v=YhpE1Wt5ir0
Bardzo lubie Marine i jej kibicuje ale mając w pamięci wykonanie tej piosenki przez Kasię Wilk 2 lata wcześniej to niestety Marina wykonała ją tylko poprawnie. Dla porównania:
http://www.youtube.com/watch?v=xDz0w-f1-0Q
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Marina Łuczenko

Post autor: ja30 »

Marina wykonala to od serca,kaska chciala sie popisac ale jakos to nie wyszlo.
piekna piosenka i widac jakie braki jezykowe ma kaska w wymowie :)
Awatar użytkownika
Emil45677
Sit down
Sit down
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2012, 17:32
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything, Linger
Lokalizacja: Polska

Re: Marina Łuczenko

Post autor: Emil45677 »

Marina wydała płytę która wyprzedza swoimi rozwiązaniami produkcyjnymi nasz słabiutki rynek muzyczny... ale sukcesu nie odniosła. Wielka szkoda że nasz kraj nie docenia tych którzy naprawdę się starają. Jeszcze wiele pracy przed nią - szczególnie nad głosem. Moim zdaniem musi jeszcze nad nim dużo pracować, a może z tego wyjść naprawdę coś wielkiego :). Większość jej fanów to ten typ "fanów" którzy jarają się teledyskiem, posłuchają jej piosenek na YouTube czy po prostu ściągną je z neta... a kupić płytę to już dla nich "za drogo". Ludzie... wystarczy zrezygnować z paru paczek papierosów(to dla tych palących :p) i już ma się kaskę na płytę muzyczną, ale oczywiście najłatwiej się mówi że nie ma się pieniążków podczas gdy wydaje się je na prawdziwe głupoty :). Niestety ten kraj ma taką a nie inną mentalność. Kiedy rozmawiam ze znajomymi i mówię że zamówiłem sobie płytę muzyczna to Ci od razu wyskakują z tekstem: "Co Ty głupi jesteś? Z neta se ściągnij" - i takie to jest polskie myślenie, zero zrozumienia. Oczywiście taka sytuacja panuje na całym świecie ale polska patologia pod tym względem jest w ścisłej czołówce.

Popatrzcie na taką Julę i oglądalność jej klipów na YT.... tyle milionów je obejrzało że powinna mieć już co najmniej 3 krotny diament :). W Polsce jest naprawdę garstka społeczeństwa zdająca sobie sprawę co to jest singiel i że promuje on konkretny album muzyczny. Ludzi kupujących obecnie płyty muzyczne( nie piszę tu o osobach którzy kupowali je 10 lat temu) jest około 300 - 400 tysięcy z czego wliczają się ludzie którzy kupią jedną - dwie płyty w ciągu roku - co i tak jest dobrym wynikiem jak na przeciętnego Polaka :).

Być może potrzebna jest jakaś wysokobudżetowa, długotrwała kampania reklamowa wyjaśniająca kto to są artyści muzyczni i jakiego wsparcia potrzebują. Poza tym myślę że gdyby ujednolicono ceny płyt polskich artystów np. 20 - 25 złotych za każdą oraz zdecydowano się wprowadzić single do fizycznej sprzedaży wtedy nasz rynek zyskał by na wartości :). Najlepiej żeby single były sprzedawane w papierowych opakowaniach eko po to by było po prostu taniej.... taki singiel powinien kosztować około 5 zł każdy... ale to tylko marzenia :). Przepraszam że może zboczyłem z tematu ale ten problem dotyczy także Mariny.

A co co do najnowszego teledysku Mariny to ani nie wygląda on tanio ani drogo. Widać sporo inspiracji zagranicznymi artystami, a szczególnie pewnym klipem jednej takiej R... :). Jak dla mnie może być ale bez rewelacji. Natomiast widać duży profesjonalizm w wysyłaniu klipu do stacji muzycznych. Wczoraj premiera klipu Mariny do "Saturday Night" odbyła się na YouTube a dziś widziałem już ten klip na 4FUN TV... można?.... można :). Kiedy przypomnę sobie ile czasu na premierę telewizyjną "CQ" Edyty(nie mówiąc już ile na klip) trzeba było czekać to aż mnie coś ściska... Tyle lat na scenie... a widać trzeba się uczyć od "świeżynek" :).
Awatar użytkownika
KlaudinLoveEdzie
Impossible
Impossible
Posty: 1924
Rejestracja: 16 sty 2010, 12:38
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: wszystkie są magiczne.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Marina Łuczenko

Post autor: KlaudinLoveEdzie »

Marina Łuczenko odwiedziła Dzień Dobry TVN, by zaśpiewać piosenkę i pochwalić się swoim nowym teledyskiem do utworu Saturday Night.
http://dziendobry.tvn.pl/video/marina-n ... 56977.html
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Marina Łuczenko

Post autor: addar »

Piosenkarka została swoją managerką. Dlaczego?

ach te właściwe wzorce :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marina Łuczenko

Post autor: Blur »

MaRina - Jack live (Gala Męska Rzecz - TVN Turbo
Taką Marinę lubię najbardziej, a ta piosenka została zajebiście wyprodukowana, chyba najciekawsza na płycie.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Marina Łuczenko

Post autor: DeathlySilence »

Bardzo dobry występ. :)

Powinna być z siebie zadowolona... i była.
Niestety przedwcześnie wyszła z "roli", a w takich piosenkach to duży błąd, bo psuje całe nabudowane napięcie.
Jednak przyznać muszę, że próby zapanowania nad "rogalem", w wymiarze czysto ludzkim , są słodkie.

Tak, czy owak - BRAWO. :)
Go, go MaRina.
adam25
Make it happen
Make it happen
Posty: 105
Rejestracja: 04 sie 2012, 9:38
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: nie zapomnij
Lokalizacja: chojnice

Re: Marina Łuczenko

Post autor: adam25 »

Marina fajnie śpiewa i jest ładna kobieta ale musi zmieić mniemanie o sobie bo jak doda robi podobnie uważa sie za bóg wie jaką artystke a ludzie tego nie lubią....
zgadzam sie też z cenami płyt - ludziska żyjemy w Polsce gdzie każdy zarabia jak zarabia przecietny Polak nie wyda 40zl na plyte artysty jak może sciągnąc z netu wiec takie złoto jest w Polsce sukcesem
gdyby plyty kosztowaly te 20 zl sprzedaż na pewno byłaby wieksza a tak nie mamy o czym pisać ......
Awatar użytkownika
Martynkaa
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2053
Rejestracja: 23 sty 2010, 15:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marina Łuczenko

Post autor: Martynkaa »

Awatar użytkownika
iga103
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 628
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:24
Ulubiony album: Dotyk, EG, MY
Ulubiona piosenka: wszystkie
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Marina Łuczenko

Post autor: iga103 »

Nie znałam takiej Mariny...Ładnie wyglądała,tak troszkę Edytowo :)
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Gosia Andrzejewicz

Post autor: addar »

beniu od mariny to sie ...wiesz odczep, dziewczyna ma dobry głos, nagrała swietna płyte i w przeciwiectwie do reszty przez ciebie wymienionych pokazała ze ma telent.... co do gosi, no cóz to gosia... dla mnie bedzie juz na zawsze dziewczyna reklamujaca zbyszko 3 cytryny :lol:
Awatar użytkownika
beniu
Linger
Linger
Posty: 830
Rejestracja: 04 lip 2009, 19:30
Ulubiony album: Dotyk, Live 99
Ulubiona piosenka: To nie ja, Litania
Lokalizacja: Kraków

Re: Gosia Andrzejewicz

Post autor: beniu »

addar pisze:beniu od mariny to sie ...wiesz odczep, dziewczyna ma dobry głos, nagrała swietna płyte i w przeciwiectwie do reszty przez ciebie wymienionych pokazała ze ma telent.... co do gosi, no cóz to gosia... dla mnie bedzie juz na zawsze dziewczyna reklamujaca zbyszko 3 cytryny :lol:
Marina nagrala SWIETNA plyte? o matko... :roll: jedyna dobra piosenka ''Jack'' wyroznia sie czyms i slychac tam ten ''dobry glos'' reszta jest na jedno kopyto. Demi Levato wannabe, jednak zdecydowanie nie te warunki wokalne. A Gosia i 3 cytryny to jak Edyta i ''Tina'' -.-
Troszke empatii :ha:
ODPOWIEDZ