Kora

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Kora

Post autor: addar »

Niekonwencjonalny pisze:Cudowny teledysk. Musicie go zobaczyć!

http://www.youtube.com/watch?v=OHHgZRo_ArI

Piosenka opowiada o tym, jak zgwałcił ją ksiądz.
ten cudowny teledysk, przy treści utworu zabrzmiał strasznie :P


kora to stara wyjadaczka i cwaniara , chce wypromować siebie i swoją piosenkę wywołując skandal, wywiad teraz piosenka, .chcę wrócić na szczyt ale jej się nie uda..piosenka dziwna, wyczuwam inspirację z pieśniami religijnymi, zawsze na takie dziwactwa z zainteresowaniem się patrzę
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Kora

Post autor: DeathlySilence »

addar pisze:kora to stara wyjadaczka i cwaniara , chce wypromować siebie i swoją piosenkę wywołując skandal, wywiad teraz piosenka, .chcę wrócić na szczyt ale jej się nie uda..piosenka dziwna, wyczuwam inspirację z pieśniami religijnymi, zawsze na takie dziwactwa z zainteresowaniem się patrzę
Skandal? To próba otworzenia oczu.
Skandalem jest fakt, że takie sytuacje mają miejsce, a ludzie od lat przechdzą koło tematu molestowania dzieci przez ksieży (pedofilii) obojętnie. Czarna mafia skrzętnie ukrywa wszelkie "incydenty" i zamiata pod dywan, udając, że nie ma problemu.

Skandal - wymiękam.

Można zawsze zastanawiać się, jakie pobódki kierowały Korą tworząc taki utwór.
Nawet jeśli byłyby one "cwaniackie" to mam to gdzieś.
Temat pedofilii poruszyła w taki sposób, że tylko pogratulować.
"Zabawa w chowanego" to utwór specyficzny, tak jak i twórczość Kory, jak i sama artystka.
Nie wyobrażam sobie lepszej kompozycji, jak i teledysku obrazującego ten temat.
Wielki szacunek.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Kora

Post autor: Bob »

teledysk bardzo dobry .
Tak się składa że widziałem dziś wstrząsający polski film o podobnej tematyce Świnki o mafii pedofilskiej na polsko niemieckim pograniczu, jestem w szoku...
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Kora

Post autor: grzechoo »

Bob pisze:Tak się składa że widziałem dziś wstrząsający polski film o podobnej tematyce Świnki o mafii pedofilskiej na polsko niemieckim pograniczu, jestem w szoku...
A ja wczoraj go obejrzałem
Aktualnie słucham róznych utworów Edyty (live i z Perły) a potem po raz kolejny Kylie z Aphrodite :D
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kora

Post autor: Piter »

Niekonwencjonalny pisze:Kora i jej ostatni singiel "Zabawa w chowanego" - to aktualnie rozbrzmiewa w moich głośnikach. Cudowny teledysk. Musicie go zobaczyć!

http://www.youtube.com/watch?v=OHHgZRo_ArI

Piosenka opowiada o tym, jak zgwałcił ją ksiądz.
Nie mam jeszcze zdania o piosence, forma mnie zaskoczyła. Klip bardzo mi się podoba, mistrzostwo (to zasłanianie oczu!). Korę od zawsze lubię i szanuję, podoba mi się bystrość jej umysłu, charyzma, styl i nieowijanie w bawełnę.

A skandalem jest dla mnie obłuda kleru, zamiatanie tak poważnych spraw pod dywan, komentarze papieża w tym temacie ograniczające się do tego, że będzie się modlił za Kościół, i w związku z tym również pouczanie w kwestiach moralności. Kora jako ofiara ma pełne prawo wygrzebać ten syf na sam środek bieluśkiego kościelnego obrusa. Muszę przyznać, że robi to dość subtelnie, w przemyślany sposób.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Kora

Post autor: addar »

DeathlySilence pisze:Skandal - wymiękam.
sam nie lubię kleru, i jestem pewny że niejednemu z nich samo onanizowanie nie wystarcza,a że biedne dzieci pod ręką... w swiadomości ludzi księża powinni być czyści i dlatego to tak bardzo bulwersuję.

Ale dla mnie jest wielce niesmacznym nagrywać o tym piosenkę i robić z tego takie wielkie halo. korze przypomniało się po latach o ciężkich przeżyciach i dlatego wszem i wobec udziela wywiadów i piszę piosenkę którą nazywa zawoalowanie "zabawą w chowanego", może skandal to trochę nadużycie ,ale na pewno na rozgłosie jej zależało...inaczej piosenka nie wywołałaby takich emocji i zainteresowania...ale to tylko moje nic nieznaczące zdanie

Temat wydzielony,
Blur
Ostatnio zmieniony 27 cze 2010, 0:22 przez addar, łącznie zmieniany 1 raz.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kora

Post autor: Piter »

addar pisze:
DeathlySilence pisze:Skandal - wymiękam.
sam nie lubię kleru, i jestem pewny że niejednemu z nich samo onanizowanie nie wystarcza,a że biedne dzieci pod ręką... w swiadomości ludzi księża powinni być czyści i dlatego to tak bardzo bulwersuję.

Ale dla mnie jest wielce niesmacznym nagrywać o tym piosenkę i robić z tego takie wielkie halo. korze przypomniało się po latach o ciężkich przeżyciach i dlatego wszem i wobec udziela wywiadów i piszę piosenkę którą nazywa zawoalowanie "zabawą w chowanego", może skandal to trochę nadużycie ,ale na pewno na rozgłosie jej zależało...inaczej piosenka nie wywołałaby takich emocji i zainteresowania...ale to tylko moje nic nieznaczące zdanie

Temat wydzielony,
Blur
Moim zdaniem chodziło jej o wywołanie dyskusji na temat tego, co mimo iż bardzo niektórych razi, to często przymyka się na to oko. Bo może dla wielu, tak jak dla Ciebie, temat jest niesmaczny i wygodniej go nie poruszać.
Czym innym jest tego rodzaju skandal, a czym innym pokazanie majtek w celu zwrócenia na siebie uwagi, by gazety pisały i płyta się sprzedała.
Świadomość ludzi na temat księży to jedno. Robienie z siebie świętych, lustrzanych odbić Bozi (chyba w mocno krzywym zwierciadle), kreowanie się na autorytety moralne dzięki posiadanej koloratce to drugie. I chyba bardziej razi reakcja na problem niż występowanie pedofilów wśród księży.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kora

Post autor: Blur »

Kolejny singiel z zapowiadaniej na marzec nowej płyty Kory:
Kora & Stanisław Soyka - Nigdy nie zamknę drzwi przed tobą
Podoba mi się ta piosenka, chociaż Kora ma specyficzny styl śpiewania (pomijam już sam repertuar-Maanam to nie moja historia), to ciekaw jestem jaka będzie płyta.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kora

Post autor: Piter »

Blur pisze:Kolejny singiel z zapowiadaniej na marzec nowej płyty Kory:
Kora & Stanisław Soyka - Nigdy nie zamknę drzwi przed tobą
Podoba mi się ta piosenka, chociaż Kora ma specyficzny styl śpiewania (pomijam już sam repertuar-Maanam to nie moja historia), to ciekaw jestem jaka będzie płyta.
Świetny kawałek, dobry tekst i super wykonanie.
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Kora

Post autor: Meg »

Tak zgadzam się z Piterem tekst jest bardzo dobry... Mimo to ja nie za bardzo czuję muzykę Kory - mimo to mam do niej wielki szacunek.
Awatar użytkownika
Niekonwencjonalny
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1316
Rejestracja: 17 maja 2010, 19:44
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Tczew

Re: Kora

Post autor: Niekonwencjonalny »

Nie wiem czy wiecie, ale Kora szykuje nową płytę. Od kilku miesięcy w internecie krąży singiel "Nigdy nie zamknę drzwi przed tobą" w duecie z Soyką, a na koncertach śpiewany jest utwór "Nie jestem biała".

W tym roku obchodzi 35-lecie na scenie i z tej okazji w czasie tegorocznego festiwalu Top Trendy odbędzie się koncert jubileuszowy, tak samo jak to było w przypadku Edyty :)

Tutaj można posłuchać "Nigdy nie zamknę drzwi przed Tobą: http://www.youtube.com/watch?v=Quh9Lswx ... re=related . Ja tam już od dawna się zachwycam :hellobaby:
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kora

Post autor: Blur »

Nigdy nie zamknę drzwi przed tobą jest świetne, ale najbardziej podobają mi się partie Soyki!
Awatar użytkownika
Niekonwencjonalny
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1316
Rejestracja: 17 maja 2010, 19:44
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Tczew

Re: Kora

Post autor: Niekonwencjonalny »

Ja tam jednak wolę Korę :hellobaby:

A tutaj link do utworu śpiewanego na koncertach: http://www.youtube.com/watch?v=iSbkHm5TGHg . Tam jest zatytułowany jako "Nie jestem biała", choć niektórzy mówią, że to utwór pt. "Nie jestem biała, nie jestem czarna" :)

W sobotę, w czasie trwania "Must be the music. Tylko muzyka" Kora coś zaśpiewa, jeszcze nie wiadomo co dokładnie ;)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kora

Post autor: Piter »

"Nigdy nie zamknę drzwi przed tobą" jest genialne. Bardzo mi się podoba.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Kora

Post autor: DeathlySilence »

Blur pisze:Nigdy nie zamknę drzwi przed tobą jest świetne, ale najbardziej podobają mi się partie Soyki!
W porównaniu do tego "miałczenia" Kory partie wokalne Soyki są nieziemskie - dojrzałe, wyraziste, emocjonalne i oddające w pełni treść słów. Chciałbym usłyszeć całość tylko w Jego wykonaniu.
Jednak rozumiem, że ten "słitaśny" wokal Kory to Jej koncept na ten utwór - sprawdza się.
Piękny utwór, piękny tekst. :)

Nigdy nie zamknę drzwi przed Tobą.
Życie to długa, kręta droga.
Przy Tobie zawsze, zawsze jestem soba.
Nigdy nie zamknę przed Tobą drzwi.
ODPOWIEDZ