Kora

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Kora

Post autor: karen »

Występujący w niedzielę w Atlas Arenie zespół Scorpions zadedykował Korze jeden z pięknięjszych swoich utworów "Send Me an Angel"
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Kora

Post autor: addar »

Sandra Rusin - opinie jurorów MBTM i Voice of Poland:
https://www.youtube.com/watch?v=eEWJOEMIeus wrzucam tu bo zieloni bija :p powiem ze pojechała mocniej niz pamietałem xd

Opisujemy linki.
ray.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kora

Post autor: Piter »

Ale tam były 4 Nie. Ktoś ma występ Sandry z MBTM.

Edyta tu gada,jakby miała żal do MBTM, że jej nie wzięli do jurorowania.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Kora

Post autor: karen »

Oglądałam tą edycję,a zupełnie nie kojarzę tej Sandry, niewiem czemu w głowie miałam ze to dotyczyło Sarsy :lol3:
Sandra jakos kariery nie zrobiła do dziś, a ponoć lepsza wokaliska z niej od Kory...
Swoją droga w MTBM miała 4 NIE!
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kora

Post autor: KrzysiekF »

17 tytułów Maanamu i Kory w TOP100 Empiku...

<3
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Kora

Post autor: Steffie »

No, Kora zjechala ta Sandre, ale czego sie spodziewac po starej rockmence. Mysle, ze taka stylistyka diwy byla jej zawsze obca i wedlug niej pretensjonalna. Taki czlowiek. Najlepszy komentarz zrobil Marek Piekarczyk: "Eee tam, sie przejmujesz", gdy Edyta oznajmila w programie, ze Sandre skrytykowala Kora. ;) I mysle, ze slowa Marka to byl najlepszy komentarz. Ale Edyta lubi takie aferki. Ta byla jej raczej niepotrzebna.

"Zlota kolekcja" Kory byla jeszcze dostepna dwa dni temu w ilosci co najmniej 100 sztuk na bonito.pl za niecale 20 zl, dzis jest juz wszystko niedostepne. Jej plyty beda znikac z polek tak jak Maanam w latach 80, zwlaszcza w obecnej sytuacji. A Empik bedzie na tym zarabiac.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kora

Post autor: ray »

Kora jako jurorka "Must be the music" była świetna. Fakt - czasem przeginała, czasem bardzo chwaliła tych, którzy mnie drażnili (np. Enej), ale kiedy oglądałem ten program, to najbardziej byłem właśnie ciekaw, co powie Kora.
Karolina Korwin Piotrowska w swojej pierwszej książce napisała o Korze jako jurorce "MBTM":
Karolina Korwin Piotrowska pisze:To, jak ocenia, w jaki sposób formułuje nawet megaostrą krytykę, robi wrażenie. Zawsze w punkt. Zawsze celnie. Bez wchodzenia w tyłki, taniego mentorstwa, bez ściemy. Do tego wygląda niewiarygodnie - jej białe włosy, okulary, rękawiczki, szale, świetny styl ubierania... W jej wizerunku, teraz i zawsze, wszystko się składa i ma sens, nawet Ramona, jej mały biały piesek, jest dopełnieniem idealnym.
I ja się pod tym podpisuję.
Sandra Rusin dostała w "MBTM" 4 razy "Nie", a w "Voice" odwrócili się do niej tylko Edyta i Marek Piekarczyk. Czyli w sumie na dziewięcioro jurorów tylko dwojgu ona się naprawdę spodobała. Ta dziewczyna - przy całym szacunku do niej - kompletnie przepadła, dzisiaj autorzy artykułów o Korze i Edycie na portalach plotkarskich nawet nie pamiętali, jak ona się nazywa, u nas na forum było podobnie. Tak więc wygląda na to, że Kora od razu wiedziała, że "z tej mąki chleba nie będzie". ;-)
Później, po komentarzu Edyty w "Voice" i po jej wpisie na Facebooku, Kora nawet słowem nie odniosła się do tej "afery". Tym samym po raz kolejny pokazała, że miała klasę.

Przeczytałem wpis Magdy Umer. Faktycznie poruszający. I nie wiedziałem wcześniej, że Kora w młodości występowała razem z rodzicami Mai Ostaszewskiej. :shock:

Na empik.com już 19 płyt Maanamu i Kory jest w Top100 - również te, o których wspomniałem poprzedniej nocy (#96 - "Znaki szczególne", #97 - "Hotel Nirwana"). :D
Na merlin.pl 16 albumów Maanamu i Kory jest w Top100.
Tak więc teraz, jak już zauważyła Steffie, płyty Maanamu będą miały wzięcie jak za dawnych czasów. Skoro szał na muzykę Wodeckiego trwa już ponad rok, to oby tak samo było teraz z Maanamem! Chociaż, szczerze mówiąc, nie sądzę, by tak się stało... Wodecki był chyba bardziej "nieodkryty" za życia, natomiast przeboje Maanamu cały czas grano w radiu.
Na pewno na TVN-owskim festiwalu w Sopocie Kora zostanie nie raz wspomniana, może artyści przygotują jakiś wspólny hołd dla Niej...
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kora

Post autor: KrzysiekF »

we wtorek Kamil Sipowicz podkreślił, że jego żona do końca pozostała wierna religii słońca, wiatru i kwiatów. "Nie przyjęła ostatniego namaszczenia" - dodał.


Do końca wierna swoim przekonaniom i sobie.

Kocham !!!
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kora

Post autor: Piter »

A czemu przy końcu miałaby być im niewierna?

BTW, co takiego Addar napisał o Korze, że Ray to wygumkował?
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Kora

Post autor: addar »

napisałem w kontekscie jej jurorowania ze zachowywała sie jak stetryczała sucz która robiła wrzuty na uczestników którzy nie spiewali po jej mysli... Ray uznał ze ja obrazam po tym jak zgłosiłem post to conajlepsze ze zwrócniem uwagi ze obraza edyte nazywajac ja zakłamana... ray odwrócił kota ogonem i mnie chciał zmusic do samocenzury. Powiedziałem że jak chce to niech sam zmieni...zmienił ale i tak mnie ostrzegł przy okazji wymieniając wszytskie moje grzechy xd
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Kora

Post autor: ediva »

Pożegnanie naszej ukochanej Kory odbędzie się 08.08.2018 (środa) o godz. 11 w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie
;(
Trudno w to uwierzyć... Odeszła najbardziej wyrazista polska wokalistka, prekursorka Steczkowskiej, Przemyk, Nosowskiej i wielu innych. Jak napisała Edyta, Kora była tak jedyna w swoim rodzaju, że nie miała w naszym kraju żadnej konkurencji. Jedyna polska ikona scenicznej awangardy na miarę Davida Bowie i Grace Jones. Tak charyzmatycznej i elektryzującej postaci na polskiej scenie chyba już nie będzie. Na zawsze Kora... ;(
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kora

Post autor: Piter »

Przepraszam za seksizm, ale jesteś jak Krystyna Pawłowicz.

Nie żeby podobały mi się te słowa, ale dlaczego muszą być gumkowane? Uznamy wtedy, że ich tu nie było? Że nie padły?
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Kora

Post autor: ediva »

Kora potrafiła być niczym Cruella DeMon, zwłaszcza w MBTM podkreślała tę stronę swojej osobowości. Nigdy, nawet za młodu nie była typem słodkiego dziewczątka, księżniczki, która nieustannie się pieści jak dzisiejsze ytuberki, szafiarko-piosenkarki i inne wydmuszki. Kora zjadała takie osóbki na śniadanie. A także w przeciwieństwie do większości celebrytek, nie chciała na siłę niczyjej sympatii, nie zgrywała "równej babeczki", nie mizdrzyła się. Miała swój świat, swoje klimaty, swoje ścieżki jak ten czarny kot. Natomiast Edyta jako jedna z nielicznych miała odwagę powiedzieć, że Kora nigdy nie była wybitną wokalistką, przyznając jednak, że niewątpliwie jest legendą i ma świetne piosenki.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kora

Post autor: ray »

Piter pisze:BTW, co takiego Addar napisał o Korze, że Ray to wygumkował?
Tak jak napisałem w temacie "Upomnienia / Ostrzeżenia", Addar użył wobec Kory obraźliwego określenia. Pozwolę sobie nie cytować. Ale zaznaczam, że powyższe tłumaczenie Addara trochę mija się z prawdą.
Uważam, że szacunek należy się każdemu, ale tym bardziej kobietom, tym bardziej zmarłym, tym bardziej Korze.
Nikt nie każe Addarowi lubić Kory, ale pewna, chociaż elementarna kultura wypowiedzi musi być zachowana.
Odnośnie do "gumkowania"... Jeżeli ktoś kogoś obraża na forum, nie widzę powodu, bym miał te epitety zostawiać. Bo jeszcze ktoś mógłby pomyśleć, że tutaj jest przyzwolenie na obrażanie innych.

Niesmak wzbudziły we mnie dzisiejsze artykuły "Faktu".
"Suczka Kory przestała jeść z tęsknoty" - nie wiem, czy się śmiać, czy płakać. Bo niby skąd autor o tym wiedział? :roll:
W innym artykule "Faktu" padło zdanie, że ostatnią płytą Kory był "Ping Pong" promowany piosenką Zabawa w chowanego. Tylko że tego kawałka w ogóle nie ma na tym albumie.
Ponieważ temat Kory teraz się klika, to artykuły pisane są na szybko, bez namysłu, i dlatego pojawiają się w nich takie "kwiatki".

Odejście Kory przypadło na poranek po najdłuższym w tym stuleciu całkowitym zaćmieniu Księżyca i na 20. rocznicę śmierci Herberta i teraz data pogrzebu też będzie oryginalna - 8.08.18. Pamiętam, że kilka lat temu ktoś tutaj zażartował, że skoro Edyta jest numerologiczną ósemką i przygotowuje ósmą płytę, to pewnie wyda ją właśnie 8.08.18. Życie zdecydowało inaczej.

Cieszę się, że w necie dostępnych jest mnóstwo starych materiałów z Korą - na YouTube jest tego masa, życia mi nie starczy, by to wszystko obejrzeć. Jest na przykład taki wywiad sprzed ponad 30 lat:
-> Kora i K. Szewczyk - Wywiad z ok. 1987 r.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kora

Post autor: Piter »

Jeśli słowo to było obraźliwe, to chyba lepiej było je mimo wszystko zostawić i dać ostrzeżenie. Wtedy jest wyraźny sygnał, że nie toleruje się tu tego rodzaju słów. Przy okazji każdy by wiedział, o jakie słowo chodzi. Naprawdę @ray, moderator to nie korektor!

Też się zastanawiałem w sobotę co z Ramoną. To już jest starszy piesek. Pamiętam, że Kora była z nią w Kawie czy herbacie, gdzie nawiazywała do ówczesnej pomarańczowej rewolucji. Ramona pobiegła do kuchni i Kora krzyczała, żeby tylko nie karmić jej czekoladą. To był schyłek 2004 roku więc Ramona miałaby dziś jakieś 15 lat jak nic.

Poziom artykułów jakichkolwiek lub w ogóle dziennikarstwa dziś to osobny temat. Zero szacunku do informacji, do słowa, do języka. Przedruki z zagranicy, z których nic nie wynika. Chwytliwe tytuły mające się nijak do treści. Ogólne dno.
ODPOWIEDZ