Kora

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Kora

Post autor: Natu$ »

I jak tam się podoba płytka? :d Moim zdaniem - jest świetna. Nie jestem biała i nie jestem czarna uwielbiałam już wcześniej, Ping Pong także mi przypadło do gustu już od razu w Must be the music, a teraz doszła miłość do Strefy ciszy. :wub: Lubię także Jak narkotyk. Jedyny minus to fakt, co Kora zrobiła z piosenką z Soyką - Nigdy nie zamknę drzwi przed Tobą! :shock: Wersja wcześniejsza jest wspaniała, miodzio, wszystko płynie, a ta oficjalna to jakiś suchar, którego nie mogę przegryźć. Pozostaje mi słuchanie starej. :wink:

P.S. Jeśli wszystko się uda, to się chętnie wybiorę 20 stycznia na koncert w Poznaniu. :d
Awatar użytkownika
angela2311
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 381
Rejestracja: 13 wrz 2010, 22:03
Ulubiony album: Dotyk, My, Perła
Ulubiona piosenka: Większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Kora

Post autor: angela2311 »

Też uważam, że jest to świetna płyta ze znakomitymi kompozycjami, ambitnymi tekstami. Uwielbiam "Nie jestem biała i nie jestem czarna" przypomina mi to takie stare dobre klimaty wielkich przebojów Maanamu. "Ping Pong" tez świetny dynamiczny utwór i te gitary, ach :581: :wub: Zgadzam się co do "Strefy ciszy" piękna, klimatyczna ballada. "Jak narkotyk" też robi wrażenie. W ogóle słuchanie tej płyty w całości to sama przyjemność.
Znakomita płyta, muzyka rockowa w najlepszym stylu dynamiczna, inteligentna i z klasą. Brawo dla Kory :klaszcze: która udowodniła, że świetnie sobie radzi jako solowa artystka. :)
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Kora

Post autor: Virtual Tom »

Natu$ pisze:Jedyny minus to fakt, co Kora zrobiła z piosenką z Soyką - Nigdy nie zamknę drzwi przed Tobą!
Nie przeboleje tego faktu, nie mogę słuchać nowej wersji :beczy:
Awatar użytkownika
~~Eddi~~
Hope for us
Hope for us
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2011, 22:05
Ulubiony album: wszystkie
Ulubiona piosenka: Teraz TU i inne ;P
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Kora

Post autor: ~~Eddi~~ »

Virtual Tom pisze:
Natu$ pisze:Jedyny minus to fakt, co Kora zrobiła z piosenką z Soyką - Nigdy nie zamknę drzwi przed Tobą!
Nie przeboleje tego faktu, nie mogę słuchać nowej wersji :beczy:
ja również :( masakra ... ale po za tym to super płyta !
Awatar użytkownika
Niekonwencjonalny
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1316
Rejestracja: 17 maja 2010, 19:44
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Tczew

Re: Kora

Post autor: Niekonwencjonalny »

Dopiero wczoraj kupiłem sobie płytę. To był bardzo dobry pomysł, żeby krążek był też w sieci sklepów Relay i InMedio - dzięki temu nie musiałem jechać kilkudziesięciu kilometrów do Gdańska ani też zamawiać przez internet.

Płyta jest cudowna. Cały czas jej słucham, nie mogę się oderwać. Najbardziej podoba mi się "Strefa ciszy" <3.
Tak jak Wy, jestem zaskoczony (negatywnie) tym, co zrobiła z "Nigdy nie zamknę drzwi przed Tobą" - wersja z Soyką była o wiele, wiele lepsza...
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kora

Post autor: KrzysiekF »

Spodziewałem się większego boom w sklepach. Poświęciłem dziś kilka chwil na sprawdzenie list bestsellerów i ku mojemu zdziwieniu Kora wypadła z Olisu po 1 tygodniu. W empiku płyta jest dopiero na 102 pozycji, a co miesięczne zestawienie ZPAV mówi o zamówieniach na płytę w okolicy 4 tys.

Ja osobiście płytą zachwycony nie jestem. Miał być HIT , a zapowiada się kolejna komercyjna klapa w tym roku.
Jeżeli kogoś ciekawi np: odbiór płyty Halinki Mlynkovej - smutne to, ale gorzej chyba być nie może. Zawojowała raz OLIS na pozycji bodajże 48 i znikła. Empik nie sprzedał nawet 10 % zamówionych płyt.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Kora

Post autor: Natu$ »

KrzysiekF pisze:W empiku płyta jest dopiero na 102 pozycji, a co miesięczne zestawienie ZPAV mówi o zamówieniach na płytę w okolicy 4 tys.
Serio? :shock: Byłam przekonana, że się przyjmie, bo moim zdaniem płyta jest rewelacyjna, poza tym, Kora to jednak marka.
KrzysiekF pisze:Miał być HIT , a zapowiada się kolejna komercyjna klapa w tym roku.
Komercyjna może i tak, ale moim zdaniem na pewno nie artystyczna.
Awatar użytkownika
angela2311
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 381
Rejestracja: 13 wrz 2010, 22:03
Ulubiony album: Dotyk, My, Perła
Ulubiona piosenka: Większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Kora

Post autor: angela2311 »

KrzysiekF pisze:W empiku płyta jest dopiero na 102 pozycji, a co miesięczne zestawienie ZPAV mówi o zamówieniach na płytę w okolicy 4 tys.
To, że w Epiku jest tak nisko, wynika zapewne z tego, że płyta od 10 listopada jest sprzedawana w salonach prasowych Relay oraz Inmedio w niższej cenie niż w empiku.
Ale szkoda, że tak mało osób kupiło tę płytę w ogóle, bo jest świetna.
KrzysiekF pisze: Ja osobiście płytą zachwycony nie jestem. Miał być HIT , a zapowiada się kolejna komercyjna klapa w tym roku.
płyt.
Tu zgadzam się z Natu$. Poza tym nie jest to muzyka komercyjna tylko alternatywna, dla określonej grupy odbiorców, więc nie koniecznie musi osiągać sukces komercyjny. A w sensie artystycznym dla mnie jest to wielki sukces Kory. :)
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Kora

Post autor: Natu$ »

Byłam wczoraj na Korze we Wrocławiu. Matko - kobieta wulkan! 1,5 godziny ostrego grania, żadnych zbędnych przemówień, świetna gra świateł i te kocie ruchy. :d Uwielbiam! :wub: Kora już swoje latka ma, ale power w głosie i na scenie nadal jest. Naliczyłam 20 piosenek, z tego 5 z Ping Pong, reszta stary dobry Maanam. Średnia wieku to była jakieś 45 lat ( 8P ), więc myślałam, że stypa będzie, ale Kora potrafiła publikę rozruszać. Energia, którą wysłała, została jej zwrócona. Nie żałuję wydanej kasy, było meeeeeeega. :D

P.S. Rynek wrocławski jest przepiękny, a burdel na dworcu na parę dni przed Euro przerażający. :wink:
Awatar użytkownika
Mona.
Impossible
Impossible
Posty: 1780
Rejestracja: 29 mar 2010, 17:22
Lokalizacja: Polska

Re: Kora

Post autor: Mona. »

Ja się właśnie dowiedziałam, że 2 czerwca Kora zagra koncert w moim mieście! :hura:
Aż się zdziwiłam, że przyjedzie do takiej małej mieściny. Bardzo się cieszę, już się nie mogę doczekać.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kora

Post autor: KrzysiekF »

Kora pracuje jak dziki wół od początku 1 edycji Must be the music. Mnóstwo koncertuję , są dni że jest na południu i północy Polski. Koncert za koncertem...

Mimo tego , że mogłaby się zaszyć i żyć z tego co zarobiła całe życie. Tantiemy, płyty...A może i reklama kremu do twarzy.

Osobiście nienawidzę jak KORA jedzie z playbacku. Mimo to na koncertach dla publiki zawsze jest na 100%.

Wybaczam jej dużo, wpisała się do historii polskiej muzyki rozrywkowej. Dokonała dużo,wpływ na ludzi, otwartość.Teksty takich jakich nie ma w tym kraju nikt!.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Kora

Post autor: Natu$ »

KrzysiekF pisze:Koncert za koncertem...
Zgadza się.
W ten weekend widzimy się:
18.05 Wrocław - Arkady Wrocławskie (imp. biletowana)
19.05 Rawa Mazowiecka - Rawska Majówka (wstęp wolny)
20.05 Ujrzanów k.Siedlec - Piknik rodzinny (wstęp wolny)
3 koncerty w 3 dni!

Krzysiu, to się po prostu nazywa miłość do muzyki, ale według niektórych to tylko "wyrób". :roll:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kora

Post autor: KrzysiekF »

Kora wystąpiła kilka dni temu oficjalnie z kościoła :smile: Dziś zrobił to Palikot 8)
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Kora

Post autor: Flux »

Was też irytuje reklama Okocim z przeróbką To tylko tango? :roll:
Awatar użytkownika
Niekonwencjonalny
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1316
Rejestracja: 17 maja 2010, 19:44
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Tczew

Re: Kora

Post autor: Niekonwencjonalny »

Flux, tak, ta przeróbka jest strasznie drażniąca. Zawsze, kiedy emitują tę reklamę na chwilę przełączam na inny kanał :?
ODPOWIEDZ