Michał Szpak

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Skyfury
Sit down
Sit down
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:58
Ulubiona piosenka: Kolorowy Wiatr
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Michał Szpak

Post autor: Skyfury »

ray pisze:
A jeśli chodzi o płytę, to jestem zdziwiony tracklistą - jeżeli w tym, co podał Empik, nie ma błędów, to znaczy, że dwóch utworów, które są na wersji standard, nie ma na wersji de luxe. Czyli mamy tu do czynienia z klasycznym zdzieraniem kasy z fanów - chodzi o to, by fani kupili obie wersje. :kciuk:
Płyta się jeszcze nie pojawiła, ale na empik.com ma już 30 ocen, których średnia wynosi 5 :shock: Fani się powoli mobilizują.

Zdzieranie kasy zdzieraniem, ale czy większej kasy by nie miał gdyby rozszerzona wersja wyszła później?
To się tyczy też statusów, jeżeli album ma dwie wersje to ZPAV może zaliczać na jedno konto (łatwiej o przyznanie statusów). Oczywiście są tacy, którzy kupią obie wersje, ale myślę że więcej by się sprzedało gdyby pojawiły się w odstępie czasowym
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Michał Szpak

Post autor: KrzysiekF »

Udostępniono 3 utwór z płyty, która premiera będzie mieć w piątek.

Znów na jedno kopyto...

Rainbow


https://www.youtube.com/watch?v=aXP-wFJ9tFU
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Michał Szpak

Post autor: addar »

Do dziś nie kumam jak te dzwadlo uwstecznione tandetne i żenujące mogło zrobić taką karierę udając że umie spiewac
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Michał Szpak

Post autor: endeven »

No cóż. Słabe, mimo że chyba najlepsze z tych 3 singli. Ale te jego piosenki to jest tak zapuszkowany zgnieciony archaizm przemielony i przeżuty, żę głowa mała. Plus odrzucająca poza kolorowego ptaszka, nieznosna egzaltacja, patos i błyszcząca megalomania. Ja myśle, że Michał wierzy, że jest dla gimbazy jakimś wcieleniem Niemena XXI wieku. Niestrawne, żeby chociaż był przystojny... ale i tu nic a nic.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Michał Szpak

Post autor: Piter »

On jest chyba popularny wśród tych zakompleksionych, czujacych ból świata dzieci emo... czy jak to się teraz nazywa? Zamiast do Niemena porownalbym go do bardziej spedalonej wersji Stana Borysa.
Śpiewa świetnie.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Michał Szpak

Post autor: addar »

Piter pisze:Śpiewa świetnie.
]yyyyyyyyyyyyy yyy OKEJ??
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Michał Szpak

Post autor: max28 »

KrzysiekF pisze:Udostępniono 3 utwór z płyty, która premiera będzie mieć w piątek.

Znów na jedno kopyto...

Rainbow


https://www.youtube.com/watch?v=aXP-wFJ9tFU
Jak dla mnie piosenka, której w ogóle, nawet dość przyjemnie, można posłuchać, w porównaniu do jego poprzednich singli.
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Michał Szpak

Post autor: Margaret »

endeven pisze:Ja myśle, że Michał wierzy, że jest dla gimbazy jakimś wcieleniem Niemena XXI wieku
Piter pisze:On jest chyba popularny wśród tych zakompleksionych, czujacych ból świata dzieci emo... czy jak to się teraz nazywa?
Chyba jednak nie jesteście na bieżąco :PP jego fankami są kobiety 50+, emertyki... wystarczy popatrzeć na profile na FB, na nagrania i fotki z koncertów. Jego muzyka trafia do dojrzałych osób i wcale się nie dziwię, bo jego produkcje przypominają te z lat 90. (czyli z okresu młodości jego fanek).

A co do samej piosenki - najlepsza ze wszystkich trzech propozycji, choć nadal do mnie nie trafia :roll:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Michał Szpak

Post autor: Piter »

W sumie moja mama go uwielbia. Ale dzieciaki chyba tez są wśród jego fanów. Co do śpiewu, jego duet z Marylą na Sylwestrze w Zakopcu był świetny. Jak wszystkim, brakuje mu dobrego repertuaru.
Awatar użytkownika
Skyfury
Sit down
Sit down
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:58
Ulubiona piosenka: Kolorowy Wiatr
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Michał Szpak

Post autor: Skyfury »

Wczoraj w salonach empik (cała sieć; bez empik.com) sprzedano niespełna 500 sztuk nowego albumu co dało mu drugie miejsce w top, było to przed oficjalną premierą, która jest dopiero dziś.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Michał Szpak

Post autor: KrzysiekF »

Chyba jest to możliwe, bo było spotkanie w Wawie i podpisywanie płyty.
kirin
Make it happen
Make it happen
Posty: 129
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Błękit myśli
Lokalizacja: Toruń

Re: Michał Szpak

Post autor: kirin »

płyta nawet fajna :) kupiłem w mp3...
nie jestem fanem talentu ale słucha się albumu przyjemnie
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Michał Szpak

Post autor: KrzysiekF »

Numer 1 OLIS 07.09.2018 - 13.09.2018. Michałowi nie dała rady promowana przy kasach Abba, nowości HH, nowa płyta Alvaro czy Kravitza. Jestem ciekaw jak będzie wyglądała sprzedaż w kolejnych tygodniach...

http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang=
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Michał Szpak

Post autor: Angie29 »

Bardzo dobrze debiut na 1 pozycji . Cieszę się ogromnie gdyż lubię Michała . Z nim jest jak z Agnieszką Chylinska muzyka na drugim planie a sympatią wygrywa . Płyta jest całkiem przyjemna aczkolwiek nie do końca w moim stylu wszystkie kawałki . Mimo tego życzę Michałowi szybkiego złota i dobrej promocji bo na radia liczyć nie może zapewne ....
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Michał Szpak

Post autor: ray »

W serwisach streamingowych pojawiła się właśnie "Dreamer EP", czyli koncertowe wersje kilku piosenek Michała z poprzedniej płyty. Polecam zwłaszcza końcówkę Upaść, ale wstać (live).

Cieszę się, że nowy album Szpaka zadebiutował na 1 miejscu na OLiSie. :klaszcze:
Płyta jest całkiem fajna, nie jest to arcydzieło, ale to prawda, że przyjemnie się jej słucha. Lubię taką muzykę, trochę w stylu lat 80. i 90. Chociaż ja też nie jestem jakimś wielkim fanem talentu Michała...
Parafrazując słowa Maryli o Dodzie, powiedziałbym tak: "Szpak repertuaru nie ma, to fakt, ale nie on jeden w tym kraju. Ma kawał głosu, może jest on momentami trochę za bardzo manieryczny, czasem wręcz drażniący, ale wokal jest". :)
Zastanawiam się, czemu Michał postawił teraz na całkowicie anglojęzyczną płytę... Przecież skoro jego fani to głównie panie w średnim wieku i małe dziewczynki, to łatwiej byłoby mu do nich trafić, śpiewając po polsku.
On chce tę płytę wydać również za granicą? :hmmm:

Lubię Szpaka jako osobę. Podoba mi się, że on nigdy nie wypowiada się źle o innych gwiazdach i że nie mówi za dużo o swoim życiu prywatnym. No bo czy cała Polska musi wiedzieć, z kim on się spotyka? Nie, nie musi. :)
Natomiast z wyglądu to on mi się kompletnie nie podoba.
ODPOWIEDZ