Michał Szpak

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Michał Szpak

Post autor: Kamui Shiro »

Obstawiam, że pewna część jego fanbazy to także panowie, niekoniecznie nawet homo.
Ale kto to tam wie. Samo to, że tak spekulujemy, a nie znamy osobiście zwolenników, o czymś świadczy ;-)
Dziewczynki ogólnie często i przeważnie są fan(k)ami różnych wykonawców.
Nawiasem mówiąc, straszne są ;D

A co to teraz znaczy, złota płyta w Polsce... Bez porównania do sprzedaży Ich 3 i innych tutaj przyrównanych do Szpaka fenomenów minionej dekady, kiedy ludzie naprawdę kupowali płyty. Jednak to, co naprawdę zażre, rozchodzi się nadal dobrze: Adele, Sheeran, Podsiadło...

Ivan Komarenko na przykład też ma swoje fanki oddane, prowadzi aktywnie facebooka i stronę www, daje koncerty, ma przeboje, które co więcej są rzeczywiście popularne. I co z tego?

Słuchaj, każdy może na płycie mieć nie wiem jaki przebój do tańca i różańca, ale promujące single nadają się raczej na stypę.
Trudno żeby nie podtrzymywał kontaktu z fanami, skoro chwilowo jest na fali. Edyta nie wchodzi w d... fanom, bo wyrobiła sobie markę i nie musi być miła. A Ty nie musisz ciągle porównywać facebooka każdego Fiutosława i Dziunildy do jej wizerunku na mediach społecznościowych :roll: Edyta nie będzie jednocześnie Szpakiem, Justyną, Celińską, Margaret i kimś tam jeszcze, jest po prostu sobą. Fejs Szpaka wydaje mi się mocno infantylny. Owszem, to jest na czasie, snapchaty i inne sraty, ale nie każdy musi iść tą samą drogą. Przy czym nie mówię, że fb Edi to ideał ;)

Mercury'emu nie dorasta do pięt i Lambertowi też nie.

Jeszcze co do jego wizerunku --- jak był młodszy, to był strawniejszy. Z zarostem a la Conchita i tymi loczkami, a zarazem wciąż niedorosłą wątlizną, wydaje mi się dosyć obrzydliwy, groteskowy w złym guście. Edyta przynajmniej ślicznie wygląda :edi:

Jednego mu nie odmówię: wyrazistości, zarówno wizualnej, jak i muzycznej. Za 20-30 lat będzie miał status ikony tego, jakie dziwadło może wytworzyć i zaaprobować, a nawet lansować polska kultura masowa.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Michał Szpak

Post autor: ray »

Kamui Shiro pisze:Obstawiam, że pewna część jego fanbazy to także panowie, niekoniecznie nawet homo.
Na pewno. Ale zdecydowanie przeważają panie. :-)
Kamui Shiro pisze:Nawiasem mówiąc, straszne są ;D
Niektóre fanki Szpaka wręcz przerażają mnie tym, co wypisują na Facebooku. I to nie tylko jakieś gimnazjalistki, ale również dorosłe kobiety. Ten atak najpierw na Edytę, tuż po tym, jak Szpak zajął ósme miejsce na Eurowizji, później na Gawlińskiego, na Rodowicz... Teraz jedna z fanek, niby absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, zaatakowała nawet Steczkowską:
GRATULUJĘ 'wielkiej klasy' w finale ZŁOTEGO OPOLA! niezależnie czy ze STRACHU, czy z przekonania, należy się pani 44% zniżki na okulary w salonach Vision Express oraz 100% środkowego palca
:shock:
Inna napisała na profilu Szpaka:
Kupiłam dziś twoją płytę w Empiku w Bielsku-Białej w sumie 2 ostatnie dla siebie i mamy.Jutro z mamą i moimi dwoma córeczkami będziemy na koncercie.Uwielbiamy Cię wszystkie. Cieszę się,że zobaczę Cię na żywo człowieka o podobnej wrażliwości i uduchowieniu i tak wzruszającym,magicznym glosie. Czekam dziś na bardzo ważny wynik dotyczący mojego zdrowia(rezonans głowy). Bardzo się boje tego maila z wynikiem ,ale słucham sobie twoich utworów ,żeby się uspokoić.Czytałam dedykacje i oczywiście się popłakałam jak to ja...Mam nadzieje,że będzie wszystko dobrze będę żyć i jutro będzie nowy dzień i piękny koncert. Do zobaczenia
:shock:
Kamui Shiro pisze:A co to teraz znaczy, złota płyta w Polsce...
Nadal złota czy platynowa płyta ma znaczenie - to, że obniżono progi dla poszczególnych wyróżnień nie umniejsza tym nagrodom wartości. Rzeczywiście, od paru lat jest tak, że najlepiej sprzedają się płyty tych wykonawców, którzy są poza centrum mainstreamu, którzy nie są bardzo mocno promowani w radiu i na festiwalach w telewizji. Wyjątkiem jest chyba tylko Sylwia Grzeszczak.
Kamui Shiro pisze:Ivan Komarenko na przykład też ma swoje fanki oddane, prowadzi aktywnie facebooka i stronę www, daje koncerty, ma przeboje, które co więcej są rzeczywiście popularne. I co z tego?
Oj, chyba przesadziłeś. Komarenko ma tylko jeden przebój - Jej czarne oczy, nawet ta piosenka, z którą startował na Eurowizji nie została przebojem. Ivan dobrze wypadł w "Tańcu z gwiazdami", potem wygrał "Tylko nas dwoje", ale muzycznie on w ogóle nie istnieje. Na swoim fanpage'u (który zresztą prowadzi naprawdę dobrze) ma 7 tys. fanów, a Szpak ma 205 tys. fanów. Te liczby lajków nie mają przełożenia na sprzedaż płyt (patrz: Ania Dąbrowska vs. Edyta), ale przynajmniej pokazują, kto budzi emocje, zainteresowanie. Ivan już nie wzbudza emocji. Przy całym szacunku do niego, bo nic do niego nie mam - uważam, że jest przebrzmiałą gwiazdą jednego przeboju...
Kamui Shiro pisze:Edyta nie wchodzi w d... fanom, bo wyrobiła sobie markę i nie musi być miła.
Od pewnego czasu sama dokonuje destrukcji tej marki. :PP I właśnie przez to, że nie jest miła, zraża do siebie Naród, który potem nie chce na nią głosować, mimo że Edyta ma nieporównywalnie większy talent i lepsze piosenki niż Szpak czy Margaret. Tak więc na miejscu Edyty zacząłbym w końcu być miły. ;-) Niech zacznie od rozwiązania konkursu na klip do Grateful - przyznania nagród i wypuszczenia tego video.
Awatar użytkownika
agnete
Sit down
Sit down
Posty: 81
Rejestracja: 28 mar 2016, 16:57
Ulubiona piosenka: Stop
Lokalizacja: Polska

Re: Michał Szpak

Post autor: agnete »

Swoją drogą od zawsze nurtuje mnie, czemu ma służyć użycie capslocka przy niektórych słowach w wypowiedziach ludzi. Tak jakby jednym słowem miał wykrzyczeć znaczenie... Przypomina mi to komentarze Antka Muzykanta na Pudelku. 8P
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Michał Szpak

Post autor: Kamui Shiro »

Nie kojarzę komentarzy Antka, ale te wpisy są hmmm... creepy :P

A co zrobiła znowu Szpakowi Steczkowska?

Ivan jest popularny wśród fanów disco polo chyba z uwagi na jeszcze parę innych piosenek - niekoniecznie własnych - tak mi się zdaje, że np. utrzymał swoją renomę dzięki coverowi "Żono moja". Ale mogę się mylić,bo nie śledzę zbytnio tej branży ;-)
No i Szpak też ma tylko 1 przebój. Powiedziałbym że dwa, ale po pierwsze nigdy i nigdzie nie słyszałem Bohatera poza transmisjami z Opola... A po drugie, brzmi to dla mnie jak jeden kit z tymi "Barwami życia" eurowizyjnymi.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Michał Szpak

Post autor: ray »

Kamui Shiro pisze:A co zrobiła znowu Szpakowi Steczkowska?
Nic. :-)
Chodzi o to, że "Fakt" napisał kilka dni temu:
Fakt pisze:Artystom nie spodobało się także zachowanie reżysera koncertu, który podszedł do Michała Szpaka i jego zespołu i zaprosił go na scenę jeszcze w czasie trwania głosowania. Dla wielu uczestników „Złotego Opola", było jasne, że to on zdobędzie Grand Prix. Artyści zaczęli wtedy używać mocnych słów. W ramach protestu zbojkotowali finał koncertu, nie wychodząc na scenę, mimo że byli na nią zapraszani.
Samo to, że Justyna była w gronie artystów, którzy nie wyszli na scenę na moment ogłoszenia wyników, spowodowało taką reakcję... :roll:

Szpak poprosił o głosowanie na niego na liście przebojów Eski (aktualnie #18). Sprawdziłem na "Odsłuchane" i widzę, że od paru dni Eska puszcza Color of your life 6-7 razy na dobę. W komentarzach pod aktualnym notowaniem pełno jest próśb, by grano też inne piosenki Szpaka. Tak więc to naprawdę się dzieje - mamy nową Diwę. :-)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Michał Szpak

Post autor: Kamui Shiro »

Włączam czasami Eskę i dzięki niebiosom jeszcze nie trafiłem na Barwy życia.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Michał Szpak

Post autor: addar »

Szpaczysko ma tylko jeden hit -"happy bersdej tu ju MARLENA" 8) https://www.youtube.com/watch?v=vF-Bt_3a0ck
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Michał Szpak

Post autor: ray »

ZPAV przyznał dzisiaj złotą płytę za album "Byle być sobą".
Późno, bo późno, potrzeba było na to aż 15 tygodni na Olisie, ale w końcu ta złota płyta jest. :-)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Michał Szpak

Post autor: KrzysiekF »

A w ubiegłym tygodniu najlepsza pozycja w historii pobytu albumu na OLIS-ie. -> 6.

http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang=
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Michał Szpak

Post autor: ray »

Płyta Michała w 17 tygodniu na Olisie spada z miejsca 6 na 11.
Ale... Od wczoraj trwa promocja albumu w Empikach - teraz płyta kosztuje 19,99 zł. Od wczoraj Szpak jest na pierwszym miejscu na empik.com. Dodatkowo Michał zamieścił na swoim Facebooku wideo, w którym informuje o tej promocji i o tym, że potrwa ona do 17 lipca.

Koncertowy grafik Michała w te wakacje wygląda tak:
8 lipca - Słubice
9 lipca - Łeba
10 lipca - Rewal
16 lipca - Świnoujście
17 lipca - Kielce
24 lipca - Mrągowo
26 lipca - Ostróda
5 sierpnia - Giżycko
6 sierpnia - Kołobrzeg
7 sierpnia - Rewal
10 sierpnia - Olsztyn
11 sierpnia - Ustronie Morskie
12 sierpnia - Władysławowo
13 sierpnia - Darłówko
26 sierpnia - Człuchów
28 sierpnia - Tarnowiec
Natomiast koncertowy grafik Edyty Górniak w te wakacje to okrąglutkie zero - tak samo okrąglutkie jak logo, które Edyta podpie*dzieliła od Emmy Graham. ;-)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Michał Szpak

Post autor: KrzysiekF »

1 miejsce na Olis-ie.

18 tygodni w Top50 budzi szacunek. Wynik nieosiągalny dla większości topowych Artystów w naszym kraju.

Z klapy albumu w 1 miesiącach po premierze dzięki Eurowizji Szpak pretenduje do jednego z większych sukcesów komercyjnych w roku. I co warte podkreślenia bez wsparcia Rmf Zet czy Eski.

:edi:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Michał Szpak

Post autor: addar »

przerażające :strach:
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Michał Szpak

Post autor: max28 »

Niech się chłopakowi wiedzie, sukces nie trwa wiecznie.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Michał Szpak

Post autor: KrzysiekF »

Poczytałem trochę FB Szpaka.
Iwona Górecka Empic. Przy kasie stosik płyt "Byle być sobą", biorę 4 sztuki, kładę przed sprzedawcą. Zrobił duże oczy i rzekł, że takiej ilości jednej płyty nie sprzedał. Uśmiechnęłam się i rzekłam, że to za ludzkie przykrości wobec Michała.
<3 W końcu Fanusie Edyty mają konkurencję. :lol3:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Michał Szpak

Post autor: ray »

Bardzo się cieszę z tego sukcesu Michała. Szpak koncertuje, śpiewa na festiwalach, w śniadaniówkach, wydaje teledyski, a przede wszystkim szanuje swoich fanów - więc są tego efekty. :-) Poza tym, ta płyta - jako całość - wcale nie jest zła.
Dzisiejsze notowanie Olisu dotyczy wyników sprzedaży w okresie 1-7 lipca, a promocja na płytę Michała trwa od 6 lipca. Czyli album w niższej cenie musiał mieć naprawdę ogromne wzięcie, skoro mimo tylko dwóch dni promocji i tak znalazł się na szczycie zestawienia. Płyta Michała cały czas jest na pierwszym miejscu na empik.com. Czyli mało prawdopodobne, by za tydzień kto inny okazał się liderem na Olisie.
Michał zamieścił na Facebooku wideo, w którym mówi, że jest ogromnie szczęśliwy, że jego album jest teraz na 1 miejscu i... przypomina, że promocja potrwa jeszcze tylko 4 dni. :-) I właśnie po to są fanpage'e na Facebooku - nie po to, żeby wklejać linki do Faktu i do Jastrzabpost. Niestety, 44-letnia Edyta Górniak nie ma wokół siebie mądrych ludzi, którzy by jej to uświadomili. :(
Wśród facebookowych fanek Szpaka jest kilka takich, które cały czas nawołują do tego, by kupować jego płytę. Piszą: "Jeśli już masz jeden egzemplarz, to kup drugi i trzeci, będziesz mieć na prezent dla rodziny i przyjaciół". :-) Odwalają dla niego kawał naprawdę dobrej roboty.

Napisałem wcześniej, że przydałoby się, by Szpak wypromował teraz jeszcze jeden singiel ze swojej płyty, inny stylistycznie od patetycznych Jesteś bohaterem i Color of your life. I rzeczywiście - kolejnym singlem będzie pop-rockowa Rosanna. Teledysk do piosenki kręcono w ostatni weekend podczas koncertów Michała w Słubicach, w Łebie i w Rewalu.

Za miesiąc, 15 sierpnia, Szpak wystąpi w Koszalinie podczas koncertu "Na fali". Będzie transmisja w TVN.
15 sierpnia 2016r. Amfiteatr w Koszalinie po raz kolejny odwiedzi plejada polskich Artystów.
Wystąpią: IRA, Varius Manx & Kasia Stankiewicz, FEEL, Grzegorz Hyży, Michał Szpak, Natalia Szroeder, Szymon Chodyniecki, Daria Zawiałow. Po raz pierwszym partnerem telewizyjnym wydarzenia będzie telewizja TVN.
PS Jak to możliwe, że na drugim miejscu na Olisie, tuż za Szpakiem, znalazła się jakaś Sylwia Lipka ze swoją debiutancką płytą? Na empik.com nie ma jej nawet w pierwszej setce. Nie grają jej radia. Jak ona to zrobiła, że jest na drugim miejscu? Sama wykupiła parę tysięcy egzemplarzy? :-)
Dobrze, że Edyta nie wydała w tym tygodniu nowej płyty, bo przegrałaby na Olisie i ze Szpakiem i z Lipką. I co by wtedy napisał Jastrzabpost? :PP
ODPOWIEDZ