Michał Szpak

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Michał Szpak

Post autor: Kamui Shiro »

Flux pisze: Zarzucasz innym, że przesadzają w ostrej ocenie Madonny a sam piszesz coś takiego o młodym, niepozbawionym talentu (dobrego gustu prędzej) wykonawcy i wskazujesz, że ludzie lubią go za "nieheterooptyczność", cokolwiek przez to pojęcie rozumiesz. No i często bronisz innych wykonawców, jak na przykład Beatę Kozidrak, że korzystają z kiczu i nie ma w tym nic wstydliwego. Michał też korzysta z kiczu i patosu, również nieobcego wielu wykonawcom rodzimej i światowej sceny :wink:
Różnica jest taka, że według mnie

a) nie ma co porównywać takich bogiń muzyki pop jak wymienione z nieopierzonym debiutantem, Color of Your Life to ani Piechotą do lata, ani Like a Virgin, ani nic z ich dorobku, błagam o litość

b) na Beacie, Madonnie (itd. itp.) bardzo modne jest wieszanie psów: że są stare, że są głupie, że są tandetne. A na Szpaka jest wielki hajp, chociaż moim zdaniem trochę to niesprawiedliwe. Bronię niepopularnych wykonawców, hejcę przecenianych. Lubię równowagę

c) Szpak i dobry gust? Niemożliwe :ha:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Michał Szpak

Post autor: Flux »

Kamui Shiro pisze:a) nie ma co porównywać takich bogiń muzyki pop jak wymienione z nieopierzonym debiutantem, Color of Your Life to ani Piechotą do lata, ani Like a Virgin, ani nic z ich dorobku, błagam o litość
Dziś jest może ciut nieopierzony, ale to całkiem kolorowy ptak. Może Eurowizja uwolni go z klatki i rozwinie skrzydła? Nie ma co go przekreślać, bo nie ma statusu "bogini popu". Poza tym, od starych wyjadaczy wymaga się więcej niż od żółtodziobów.
Kamui Shiro pisze:b) na Beacie, Madonnie (itd. itp.) bardzo modne jest wieszanie psów: że są stare, że są głupie, że są tandetne. A na Szpaka jest wielki hajp, chociaż moim zdaniem trochę to niesprawiedliwe. Bronię niepopularnych wykonawców, hejcę przecenianych. Lubię równowagę
Nazywanie kogoś "muzycznym g ó w n e m" ciężko nazwać równowagą. Na Szpaku też jest modne wieszanie psów: że stawia na dziwność (polecam obejrzeć wywiad z Raczkiem), kupuje głosy w głosowaniach, że wysokie trzecie miejsce publiczności eurowizyjnej to tylko i wyłącznie zasługa krajanów na emigracji, że jest polską odpowiedzią na Conchitę Wurst. I nie, nie bronisz niepopularnych wykonawców, tylko takich którzy kiedyś odnosili gigantyczne sukcesy, ale gdzieś się ostatnio zagubili. Trudno mieć też pretensje do Szpaka, że jest obecnie na fali wznoszącej.
Kamui Shiro pisze:c) Szpak i dobry gust? Niemożliwe :ha:
Właśnie to napisałem. Z dobrym gustem póki co mu nie po drodze, ale może jeszcze się wyrobi. Garderobę i wizerunek już zmienił na lepsze.

Poza tym dziwnym jest czepianie się wokalu chłopaka, bo siłowy itd. przy jednoczesnym bronieniu innych oraz sugestie, że w popie nie chodzi o piękny głos, nie każdy jest diwą (wyje-marije) itd.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Michał Szpak

Post autor: Kamui Shiro »

Ej, nie nazwałem człowieka muzycznym g... tylko nagranie pt. "Color of Your Life".

Nie wiem, ile osob na nim wiesza psy, ale wystarczy wejsc na pierwszy lepszy portal z newsami i komentarzami, by zobaczyc, że na Szpaka jest raczej bardzo pozytywna reakcja teraz (w głównym nurcie, wiadomo że zawsze ktoś przyhejci), a np. na Rodowicz, Edytę, Beatę itd. sporo negatywizowania.

Wizerunek - czy na lepsze? No nie wiem, rzecz śliska gustu, dla mnie dalej na nie. Chociaż na pewno jest 'kolorowo' i ciekawie :roll:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Michał Szpak

Post autor: KrzysiekF »

Szpaku po Eurowizji w końcu dostaje się do TOP10 Olis-u na pozycję -> 10. W Empiku od dwóch tygodni oscyluje między 3-5 pozycją.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Michał Szpak

Post autor: karen »

No i dobrze ;-) Muzycznie nie moja estetyka, w Factorze irytował mnie strasznie, ale jakos po Agencie polubiłam tego chłopaka-taki właśnie kolorowy wolny ptak, i szczerze życze mu dobrze-żeby w końcu trafił na dobrych tekściarzy i kompozytorów i głównie tego zeby sodówka nie walnęła 8P
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Michał Szpak

Post autor: ray »

KrzysiekF pisze:Szpaku po Eurowizji w końcu dostaje się do TOP10 Olis-u na pozycję -> 10.
Czyli dobrze obstawiłem. :D

Na temat Szpaka mam dokładnie takie samo zdanie, co Karen. Niektórzy chyba cały czas nie mogą pogodzić się z tym, że Michał pokonał Edytę w preselekcjach do Eurowizji. I stąd to pisanie o wykupionych artykułach na Pudelku czy sfałszowanych wynikach marcowego głosowania...

Dzisiaj Michał już po raz trzeci zaapelował na swoim Facebooku, by głosować na jego piosenkę na Liście Przebojów Trójki: "Damy rade ? Liczę na wasze głosy ! KTO MOŻE NIECH UDOSTĘPNI. Have a Nice day".
Widać, że bardzo mu zależy... Post polubiło 8,3 tys. osób.
A oto kilka przykładów komentarzy pod postem:
Michał pamiętamy, głosujemy ! Wszystko o co nas poprosisz zapisuje się nam od razu w sercach - nie sposób zapomnieć. Żaden polski artysta nie odniósł takiego sukcesu jak Ty teraz w krajach Europy i nie tylko..., ale przecież tu jesteś kochany najbardziej na świecie!!!! Zdobędziemy i Trójkę !!!! Stoimy murem za Tobą !!!!
Szpaczku, mowisz i masz!!! Zagłosowane z 4 roznych maili - moich i męża. jeden mail stworzony specjalnie na te okoliczność! Piosenka świetna a wykonanie nieziemskie!!! minelo tyle czasu od eurowizji a ja spiewam non stop te piosenke
To obowiązek głosować na tak wspaniały głos!!!!!!!!! przebijasz wszelkie gwiazdy Hollywood!!! Przy tobie chowają się największe historie muzyki!!!! Jesteś unikalny i niezwykły! To prawdziwe wyróżnienie słuchać tak wspaniałego głosu a co najważniejsze głosu, który posiada tak wspaniały ciepły człowiek! Dziękuję Michał!!!!
:lol3: :buahaha: Ależ te fanki Szpaka są podobne do fanusiów Edyty...

Na festiwalu w Opolu Michał ma zaśpiewać aż na 3 koncertach. Czyli będzie Jesteś bohaterem, będzie Color of your life i co poza tym? Pewnie covery.
Przydałoby się, by Szpak wypromował teraz jeszcze jeden kawałek ze swojej płyty. Skoro tak lubi piosenkę Rosanna, że śpiewa ją na recitalach po 2 razy, niech wypuści do niej klip - według mnie, powinien pokazać, że ma w swoim repertuarze nie tylko patetyczne ballady, ale również proste, pop-rockowe piosenki o miłości, w sam raz na lato.

-- Dodano: 27 maja 2016, o 20:27 --

Color of your life dostało się na listę Trójki, ale dopiero na 28 miejsce. Myślałem, że w tych jego fanusiach jest większa siła...
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Michał Szpak

Post autor: spot_me »

https://www.youtube.com/watch?v=afWMF_WRgDc
Jak na prawdziwa dive przystalo, Szpak juz na poczatku swej kariery skonfliktowany i wymienia z nazwiska kolegow i kolezanki z branzy, ktorych ma dosc :lol3:
Wiadomo co sie zdarzylo miedzy nim a Brzozowskim? Jakies nie zagojone rany z czasow 'fellow'?
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Michał Szpak

Post autor: endeven »

hmm juz nie ma go w Trójce na liście.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Michał Szpak

Post autor: KrzysiekF »

W lipcu wychodzi reedycja debiutanckiego albumu Michała.

-- Dodano: 8 cze 2016, o 17:16 --
spot_me pisze:https://www.youtube.com/watch?v=afWMF_WRgDc
Wiadomo co sie zdarzylo miedzy nim a Brzozowskim? Jakies nie zagojone rany z czasow 'fellow'?
No właśnie ciekawa historia z Brzozowskim :lol3:
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Michał Szpak

Post autor: grzechoo »

Może chodzi o program Ugotowani - występowali w jednym odcinku z Wierzbicką i kimś jeszcze, Brzozowskiemu nie zbyt pasowało towarzystwo Szpaka, nazwał go dziewczyną.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Michał Szpak

Post autor: KrzysiekF »

grzechoo pisze:Może chodzi o program Ugotowani - występowali w jednym odcinku z Wierzbicką i kimś jeszcze, Brzozowskiemu nie zbyt pasowało towarzystwo Szpaka, nazwał go dziewczyną.
Pewnie nigdy nie spodziewał się że Michał zrobi większą karierę. Przecież te kilka lat po X Factorze, nieudanej Ep-ce wszyscy już skreślili Szpaka.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Michał Szpak

Post autor: Virtual Tom »

KrzysiekF pisze: W lipcu wychodzi reedycja debiutanckiego albumu Michała.
Niech sobie ją wsadzą a ass :krzyczy:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Michał Szpak

Post autor: ray »

Kamui Shiro pisze:Myślę nadto, że porównanie Szpaka do VV zrobiłeś trochę na wyrost. Może jeszcze zaraz ktoś napisze, że to nowy Michael Jackson i Elvis Presley? :?
Ale Szpak ma w sobie coś z Villas. :-) Oczywiście nie ma takiego talentu jak ona, ale też ma mocny głos, też jest "dziwny", trochę kiczowaty, przerysowany, też potrafi roztoczyć wokół siebie aurę wielkiego artysty i też (przynajmniej na tym etapie) ma problem z repertuarem. Dlatego uważam, że moje określenie, że Szpak to takie połączenie czy skrzyżowanie Villas z Wiśniewskim jest dobre. :PP I Villas też nie sprzedawała swoich płyt w wielkich nakładach - nawet tuż po jej śmierci żadna składanka jej największych przebojów nie weszła do top 50 Olisu. Dlatego zgadzam się z Witcherem - publiczność Szpaka jest specyficzna i w dużej mierze tworzą ją ci, którzy po prostu nie kupują płyt.
endeven pisze:Dowody przecież są, ale na kupowanie przez Szpaka wyświetlen na you tubie do swoich utworów. Z Azji :)
http://popruntheworld.pl/michal-szpak-k ... a-youtube/
Tak. Wygląda na to, że tutaj faktycznie było chachmęctwo. Powinien jakiś dziennikarz zapytać o to samego Michała, ciekawe, co by powiedział. :-) Ale jednocześnie nie wierzę w to, by menadżer Szpaka miał aż takie wpływy, by udawało mu się oszukiwać wszędzie - i w głosowaniach w Opolu i na Eurowizji, i w lajkach na Facebooku, i na Spotify, i na Olisie, i na empik.com (pozytywne komentarze o płycie) i jeszcze, żeby kupował artykuły na portalach plotkarskich. Na Spotify piosenki z płyty Szpaka (te mniej znane, nie Color of your life) nie mają wielkiej liczby odsłuchań, ale - o dziwo - wygrywają z "Atramentową" Celińskiej, która była przecież najlepiej sprzedającą się polską płytą w 2015...
niuto pisze:A to, że Szpak raptem 2 razy pojawił się na Olisie na miejscu 9 i 10 o niczym nie świadczy - ile to jest sprzedanych egzemplarzy?? 200-500? Wygrywając plebiscyty i odnosząc sukces na Eurowizji powinien być już dawno złoty.
Był już 12 razy na Olisie. Dzisiaj będzie kolejne notowanie i znowu będzie wysoko - bo jego fanki z podstawówek i gimnazjów chciały dostać na Dzień Dziecka właśnie płytę Szpaka. :-) Za chwilę będzie miał złotą płytę. Skoro ma być reedycja albumu, to znaczy, że nakład się wyczerpuje.
endeven pisze:nikła sprzedaż płyty (wzrost nastąpił dopiero przy okazji eurowizyjnej promocji, d top 50 Olisu jego płyta weszła dopiero po wygraniu preselekcji, wcześniej nie była notowana w top 50)
Też się nad tym zastanawiałem, dlaczego płyta Szpaka, wydana pod koniec października ub.r., mimo że zawierała niby-przebój Jesteś bohaterem, zaczęła się sprzedawać dopiero w marcu, po wygranej Szpaka w preselekcjach. I znnalazłem artykuł z listopada, na blogu Dekulturator, w którym autor najpierw zrecenzował album Szpaka (trochę przesadzając z zachwytami), a później opisał działania promocyjne wytwórni, a właściwie ich brak: http://dekulturator.blogspot.com/2015/1 ... szpak.html. I to trochę tłumaczy sprawę.
endeven pisze:hmm juz nie ma go w Trójce na liście.
W poprzednim tygodniu trzykrotnie prosił na Facebooku o głosowanie na niego w Trójce i mimo tysięcy lajków dla tych próśb, skończyło się na 28 miejscu. Pewnie Szpak poczuł się zawiedziony i stwierdził, że daruje sobie namawianie do głosowania w kolejnym tygodniu. A jego fani, tak samo jak fanusie Edyty z Facebooka, sami z siebie nie rwą się do głosowania - to dla nich za dużo zachodu, kiedy konieczne jest założenie konta i logowanie się na to konto - i dlatego Szpak wypadł już z tej listy.
diuk69 pisze:Ktoś z tak wybujałym ego i tak chorobliwą potrzebą akceptacji
Ten opis pasuje zarówno do Edyty, jak i do Michała. :-) I nie piszę tego złośliwie - tak po prostu jest - oboje mają wielkie ego i oboje mają wielką potrzebę akceptacji.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Michał Szpak

Post autor: Kamui Shiro »

Z tym że Edyta powszechnie jest teraz wyśmiewana (mniejsza z tym, czy sama sobie winna, czy nie ^^), a on spotyka się raczej z superlatywami, pochwałami i podlizywaniem się - mam np. wspólnych znajomych z nim, którzy przy okazji jego sukcesów usiłują zabłysnąć odbitym światłem :roll: Sam z nim kiedyś zamieniłem parę miłych zdań(on do mnie napisał xD), ale jakoś nie przyszłoby mi do głowy tak tego wykorzystywać, głupio mi nawet tutaj o tym wspominać.
Tak że Edi potrzeba akceptacji jest chyba w znacznie mniejszym stopniu spełniona niż jego, aktualnie.

Ray, wydaje mi się, że żartujesz z tymi dniami matki i dniami dziecka... w Polsce nikt aż tak nie kupuje płyt, żeby to miało realne odzwierciedlenie na listach. Mam kontakt z dziećmi i młodzieżą z racji zawodu i przyznam, że w żadnym dziecięcym pokoju nie widziałem płyty ani plakatu Szpaka. Ba, nie piszą o nim w "Bravo" itd. Sercami nastolatków rządzi Violetta, Dawid Kwiatkowski tudzież oryginalna wersja - Bieber, Bars and melody. Ewentualnie Metallica i Nirvana. Ktoś tam na pewno kupił mamie czy synowi i córce płytę Szpaka, ale to chyba nie od tego zależy utrzymanie się na Olis... chyba że w tych dolnych rejonach listy, gdzie 100 sprzedanych egzemplarzy dużo znaczy, a pewnie nawet i 50 ;)

Bez wątpienia budzi teraz zainteresowanie dorosłych słuchaczy jako facet, który wyrwał się jak filip z konopi i wygrał kilka festiwalowych konkursów pod rząd. I takie osoby z ciekawości odsłuchają jego nagrania. Części się spodoba, bo wieśniacko-patetyczna muza z równie podniosłymi tekstami i koturnowym wizerunkiem - owiana smaczkiem niemalże-niemalże sukcesiku na Eurowizji - może się podobać masom. Tylko wciąż nie zdarzyło mi się nawet spotkać na ulicy nikogo, kto by nucił czy puszczał z telefonu, z okna piosenki Szpaka, tak jak to było z Feel, Ich 3, Blue Cafe czy Łzami, nie mówiąc o wszelkiej maści potancowach, weselach, klubach itd. Feel, Ich 3, Łzy i Blue Cafe nagrywali piosenki w dużej mierze biesiadne, do których można było potanczyc po 5 piwach i pośpiewać razem z płytą. Do któej piosenki Szpaka można by to zrobić? :hellobaby: one nadają się chyba tylko na stypę.

Co do porównania do VV, niech Ci będzie, ale obrażasz ją :P Trzeba dodać, że VV była do tego wszystkiego za młodu bardzo sexy, a Szpak... cóż, raczej creepy odmiana bycia atrakcyjnym.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Michał Szpak

Post autor: ray »

Kamui Shiro pisze:Ray, wydaje mi się, że żartujesz z tymi dniami matki i dniami dziecka... w Polsce nikt aż tak nie kupuje płyt, żeby to miało realne odzwierciedlenie na listach. Mam kontakt z dziećmi i młodzieżą z racji zawodu i przyznam, że w żadnym dziecięcym pokoju nie widziałem płyty ani plakatu Szpaka. Ba, nie piszą o nim w "Bravo" itd. Sercami nastolatków rządzi Violetta, Dawid Kwiatkowski tudzież oryginalna wersja - Bieber, Bars and melody. Ewentualnie Metallica i Nirvana. Ktoś tam na pewno kupił mamie czy synowi i córce płytę Szpaka, ale to chyba nie od tego zależy utrzymanie się na Olis... chyba że w tych dolnych rejonach listy, gdzie 100 sprzedanych egzemplarzy dużo znaczy, a pewnie nawet i 50 ;)
Po prostu wydaje mi się, że fanami Szpaka są przede wszystkim panie w średnim i starszym wieku i małe dziewczynki. :-) Sam na własne oczy widziałem na rynku łódzkiej Manufaktury wiele dziewczyn z serduszkami dla Szpaka (http://www.dzienniklodzki.pl/kultura/mu ... ,18564738/), na jego fanpage'u jakieś 95% wszystkich lajków i komentarzy pochodzi od płci zwyczajowo zwanej piękną, według badań telemetrycznych, preselekcje do Eurowizji oglądali przede wszystkim widzowie spoza grupy 16-49 lat, poza tym mam też w pamięci, co powiedział mój kolega, który oglądał te eliminacje na żywo na Woronicza - że było tam sporo fanek Michała i że jakieś dziewczynki na wieść o jego wygranej aż się popłakały ze szczęścia. :lol3:
W najnowszym notowaniu Olisu płyta Szpaka spada na 21 miejsce. Nie jest to wysoka pozycja, ale z drugiej strony - to wciąż pierwsza połowa zestawienia. :-) Nadal jestem zdania, że złota płyta za ten album to tylko kwestia czasu.
Nie jest tak, że piosenki Szpaka nadają się tylko na stypę. Akurat te, które są znane (Jesteś bohaterem i jej angielska wersja, czy Such is life i jej polska wersja, i może nawet Color of your life) - tak, ale na całym albumie jest też parę piosenek w zupełnie innym klimacie, takich, które nie są patetyczne - Tic tac clock, Rosanna, What a shame. Mnie się akurat te 3 piosenki bardzo podobają. :PP Nie najgorsza jest też Znika cały mrok.

Szpak dobrze sobie radzi w mediach społecznościowych, cały czas podtrzymuje kontakt z fanami. Codziennie dodaje nowe zdjęcia i posty, w których pisze krótko, co akurat porabia. Teraz pochwalił się, że jest w Szwecji, że był na koncercie Queen+Adam Lambert i że poczuł się tym koncertem zawiedziony - "nie ta wrażliwość, nie ta charyzma. Zbyt wielkie oczekiwania z mojej strony ... Buuu". I właśnie tak powinno się utrzymywać kontakt z fanami na portalach społecznościowych - Edyta ma profil na Facebooku od ponad 5 lat i nigdy nie napisała, czy była na jakimś koncercie i jakie były jej wrażenia - ciągle tylko linki do Pudelków i ":::KOMUNIKATY OFICJALNE:::". ;-) Przydałoby się jednak, by Szpak przyłożył większą wagę do tego, jak pisze - zarówno po polsku, jak i po angielsku - chociaż dramatu pod tym względem nie ma.
Gorzej jest z jego stroną internetową. Zajmuje się nią Jacek Jastrowicz, czyli menadżer Szpaka, który zasłynął bójką z Donatenem. W "Aktualnościach" pełno jest linków do Jastrzabpost... :roll:
ODPOWIEDZ