Małgorzata Ostrowska

Ex-Lombard

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Małgorzata Ostrowska

Post autor: Flux »

Zaskakujące, że tak ważna osobistość polskiej sceny nie doczekała się swojego tematu na forum. No nic, pora to nadrobić. Charyzma, niepowtarzalny głos, prawdziwy wulkan energii, sceniczne zwierzę. Śpiewając w Lombardzie wylansowała masę przebojów (często z własnymi tekstami), które po dziś dzień zna każdy od lat 7 do 77. W latach '80 ubiegłego wieku obok Kory i Beaty Kozidrak była najważniejszą postacią żeńskiego rocka, prawdziwą ikoną i symbolem kobiecej siły. Od wielu lat działa solowo, ze zdecydowanie gorszym skutkiem komercyjnym, ale warto się pochylić nad jej twórczością. Choćby dla barwy i siły głosu oraz szacunku do tego, co osiągnęła. W tym roku szykuje się album live, którego wyczekuję z niecierpliwością. Po więcej informacji odsyłam na oficjalną stronę artystki:

http://www.ostrowska.pl/

Zapraszam do dyskusji :smile:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Małgorzata Ostrowska

Post autor: KrzysiekF »

Odwiedziłem stronę Ostrowskiej i od razu nasunęło się porównanie do Górniak...

Aktualności, terminarz, specjalne bonusy (jak np zaproszenie na kameralny koncert)...

padam padam....
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Małgorzata Ostrowska

Post autor: Flux »

Ze starej gwardii Ostrowska ma jedną z najlepszych stron internetowych, jeśli nie najlepszą. Na fejsie też jest dość aktywna, organizuje różne konkursy, wrzuca fotki etc.
Awatar użytkownika
Niekonwencjonalny
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1316
Rejestracja: 17 maja 2010, 19:44
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Tczew

Re: Małgorzata Ostrowska

Post autor: Niekonwencjonalny »

Bardzo lubię jej album "Małgorzata Ostrowska" z 1993 roku :D
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Małgorzata Ostrowska

Post autor: Flux »

To w zasadzie składanka niepublikowanych nagrań z zespołami Lombard, Zander, Dżem, Basspace i Acid Drinkers oraz Michałem Urbaniakiem a nie pełnoprawny album :smile: Jej najlepsze solowe dokonanie to Alchemia z 1999 roku i nowe wersje przebojów Lombardu (+ kilka premierowych kompozycji) na krążku Instynkt (2001 r.) Co ciekawe, nagrywając te przeboje po latach zaśpiewała je jeszcze lepiej niż kiedyś. Świetna ekspresja, moc głosu i opracowanie muzyczne pierwsza klasa. Im starsza, tym lepsza :D
Awatar użytkownika
Niekonwencjonalny
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1316
Rejestracja: 17 maja 2010, 19:44
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Tczew

Re: Małgorzata Ostrowska

Post autor: Niekonwencjonalny »

Taaak, patrzę w mojej lastowej bibliotece na okładkę "Instynktu", a piszę "Małgorzata Ostrowska" :lol:

W poprzednim poście chodziło mi oczywiście o "Instynkt". Pamiętam jak usłyszałem po raz pierwszy "Adriatyk, ocean gorący" <3
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Małgorzata Ostrowska

Post autor: Flux »

Szkoda, że Alchemia i Instynkt nie są już dostępne w regularnej sprzedaży, nakład się wyczerpał a nie został dotąd wznowiony. Żeby zdobyć te krążki, trzeba polować na allegro i wybulić 100-150 zł za każdy :?
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Małgorzata Ostrowska

Post autor: ja30 »

mozna kupic i za 40zl tylko trzeba poszukac
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Małgorzata Ostrowska

Post autor: Flux »

http://www.polskieradio.pl/6/1020/Artyk ... m-i-Goscie

Pod tym linkiem można obejrzeć koncert Małgosi w Radiowej Trójce :smile:
Małgorzata Ostrowska pisze:No i znów można obejrzeć Trójkowy koncert- powrócił na stronę Trójki! Niestety, lekko OCENZUROWANY... Nie zobaczycie na nim SZKLANEJ POGODY i MAM DOŚĆ, ponieważ Grzegorz Stróżniak ( mimo mojej prośby) nie zgodził się żeby piosenki, które kiedyś skomponował dla mnie były publicznie udostępniane. No cóż....ale jest jeszcze cała reszta! :-)))
Zobaczcie więc jak to wygląda po cenzurze.:-)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Małgorzata Ostrowska

Post autor: vanity »

Flux pisze:Nie zobaczycie na nim SZKLANEJ POGODY i MAM DOŚĆ, ponieważ Grzegorz Stróżniak ( mimo mojej prośby) nie zgodził się żeby piosenki, które kiedyś skomponował dla mnie były publicznie udostępniane.
O co w tym chodzi? Jakiś konflikt? Zaskakująca informacja (przynajmniej dla mnie) obie te piosenki są bardzo popularne i aż dziw bierze, że nie może ich "udostępniać".
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Małgorzata Ostrowska

Post autor: Flux »

Nie wiem o co dokładnie chodzi, ale Małgosi teledyski i występy z Lombardem jakiś czas temu były blokowane na youtube, może jakieś przepychanki z prawami autorskimi. Nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Małgorzata Ostrowska

Post autor: Natu$ »

Parę dni temu, na koncercie w poznańskiej Strefie kibica śpiewała obie. :P Ciekawe, o co chodzi.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Małgorzata Ostrowska

Post autor: Flux »

Strozniak twierdzi, ze to Ostrowska zostawila go z zakontraktowanymi koncertami. Mysle, ze oboje maja za uszami i tak jak powiedzialem wyzej- dziecinada doroslych ludzi. Oboje ida w zaparte nazwajem sie osmieszajac. Na ich miejscu chyba juz wolalbym roztrygnac sprawe raz na zawsze w sadzie.
Jeden z komentarzy pod tym wpisem Małgosi. Także coś jest na rzeczy.

-- Dodano: 16 cze 2012, o 19:13 --

http://www.codziennypoznan.pl/ostrowska ... 0,akt.html

Do odsłuchania jedna z nowych propozycji Małgosi ;) "Po niebieskim niebie" :smile:
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Małgorzata Ostrowska

Post autor: karen »

Bardzo Lubie Pania Małgosie-byłam kilka razy na jej koncertach i jest niesamowita , energia,moc, świetny kontakt z publicznością-super!!
Co do sporu-domyslam sie o co poszło... Jakis czas temu na kilku antenach radiowych (min.Eska rock) leciała reklama czegos tam do której spiewała Pani Małgorzata do muzyki z piosenki MAM DOŚĆ ( muzyka autorstwa Stróżniaka) tekst był zmieniony prócz tego MAM DOŚC ( sam refren był)... Reklamy juz nie słychac w radiu,a zaczeły sie te problemy... Chyba Pani Małgosia zgarneła kase a o kompozytorze zapomniała...
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Małgorzata Ostrowska

Post autor: Flux »

Przed chwilą w "Kawa czy herbata" Małgosia śpiewała Po niebieskim niebie, nieźle wtopiła z playbackiem. Siedziała na stołku, dzielnie ruszała ustami aż tu nagle zgaga ją złapała czy coś, opuściła mikron i już się nie kłopotała żeby dalej udawać. A śpiew z taśmy dalej leciał :d Powiedziała w chwilę później, że ten studyjny (jak zresztą była słychać) kawałek promuje jej nadchodzący we wrześniu album live. Materiał zostanie złożony z trzech koncertów, w tym umieszczonego wyżej przeze mnie z Radiowej Trójki. Małgosia powiedziała, że miała już serdecznie dość doradców, wujków i cioci dobra rada i nagrała nowe piosenki zgodnie ze sobą, dlatego tkwią korzeniami w latach '80. Stwierdziła, że lubi nowoczesną muzykę, ale tym razem chciała się odwołać do swoich początków, ale nie zamierza już pisać publicystycznych tekstów jak wtedy, bo nie ma już takich powodów do buntu i byłoby to śmieszne. Woli skupić się na tym, co dotyka ją jako kobietę. Jutro z Po niebieskim niebie zagości również w "Pytaniu na śniadanie" w TVP2 :smile:

-- Dodano: 19 cze 2012, o 10:07 --

Uwielbiam to wykonanie. Idź precz z jubileuszu zespołu Perfect - Sopot '06 Fantastyczna energia!

http://www.youtube.com/watch?v=mBZDgv7YWHU

-- Dodano: 5 lip 2012, o 18:23 --

Małgosia nagrała nowy teledysk, najprawdopodobniej do Po niebieskim niebie, choć nie powiedziała tego wprost. Napisała, że być może już za 2 tygodnie będzie można podziwiać efekt finalny. Fotka z planu:

Obrazek
ODPOWIEDZ