Grażyna Łobaszewska

nowy materiał

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Grażyna Łobaszewska

Post autor: Piter »

Ten głos cudownie wyraża emocje. Wspaniale wybrzmiewa.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Grażyna Łobaszewska

Post autor: KrzysiekF »

Byłem wczoraj na koncercie w Żyrardowie...

Jestem zawiedziony. Organizacja, występ wszystko poniżej poziomu , który powinna reprezentować doceniona artystka - Grażyna. Jeden z najdziwniejszych koncertów w moim życiu.

Dom Kultury , ładna sala z balkonami. Sala na około 300 miejsc. Zajętych może 60-70 miejsc. Absolutna porażka. Nie wierzyłem w to co widzę. Bilety w cenie 60 zł, jednak w czwartek przed koncertem najwidoczniej centrum kultury stwierdziło, że nie ma wyjścia i musi rozdać bilety seniorom +60 za darmo.

Mimo rozdawnictwa biletów , sala świeciła pustkami. Nikt z organizatorów nie wpadł na pomysł, aby poprosić widzów o zajęcie pierwszych rzędów , by chociaż trochę zatrzeć pustki. W konsekwencji w kilkunastu rzędach siedziało po 4-5 osób.

Grażyna grała z zespołem Ajagore. Mikrofon, realizacja koncertu, trzeszczące kolumny rozpraszały uwagę. Chłopaki z zespołu w środku każdej piosenki robili sobie rozgrywki na improwizację, które trwały po kilka minut. Okropne wrażenie. Piosenki ze zmienioną linią melodyjną. W trakcie występu można było usłyszeć jak muzycy mówią do siebie na scenie. " no Graj"...

Miałem wrażenie , że jestem na próbie. Przykre i smutne , Grażyna była oświetlana przez cały koncert stałym białym światłem. 0 kolorów, realizacji koncertu. Przy znakomitej dykcji Łobaszewskiej trudno było zrozumieć słowa.

Po Czas nas uczy pogody ludzie zaczęli wychodzić , zapaliło się światło. Grażyna zmieszana ukłoniła się i zakończyła koncert.

Przygnębiający obraz Polski powiatowej, Polski gdzie trzeba tworzyć kulturę za mizerny budżet na siłę.

W lutym premiera płyty. Prapramiera piosenki POMOST miała miejsce w Żyrardowie. Mimo zapowiadanej premiery na luty Artystka nie była w stanie podać konkretnej daty. Album Przepływamy został przyjęty bardzo ciepło. Sprzedał się również na przyzwoitym poziomie.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Grażyna Łobaszewska

Post autor: ediva »

Przykra sprawa, ale w sumie Graża trochę sama sobie winna. Ona traktuje chłopaków z zespołu jak kolegów, za bardzo im pobłaża. Dla nich to po prostu kumpela od wódeczki, papieroska i chałturzenia. Poza tym, Loba sporadycznie udziela wywiadów; zaraz nowa płyta, a jeszcze nic praktycznie o niej nie wiadomo (to już :edi: więcej mówiła o swojej płycie-widmo). Większość ludzi nawet nie wie, że ona jeszcze w ogóle śpiewa... Zawsze dbała o warstwę muzyczno-tekstową, ale nigdy o oprawę, stąd zdarzają się powyżej opisane sytuacje. Podobnie nie dba o zdrowie niestety.
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Grażyna Łobaszewska

Post autor: grzechoo »

13.02 premiera nowej płyty
ryba
Sit down
Sit down
Posty: 60
Rejestracja: 29 gru 2016, 16:47
Lokalizacja: polska

Re: Grażyna Łobaszewska

Post autor: ryba »

Niestety bardzo przykre jest to kiedy wybierasz się na koncert a sala widowiskowa jest praktycznie pusta, dlatego ważne jest to aby Artysta kiedy jest u szczytu nagrał możliwie jak najwięcej przebojow - ktore potem będą takim jego pewniakiem, że gdzieś go zapraszą , ze przyjdzie na jego koncert więcej osob niż np. u p. Grażyny.

Czas nas uczy pogody - utwor przepiękny. Pamiętam jak w jednym z wywiadów margaret bardzo ciepło wypowiadała się o tworczości p. Grażyny i jej wpływie na Artystkę.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Grażyna Łobaszewska

Post autor: ediva »

ryba pisze:Czas nas uczy pogody - utwor przepiękny. Pamiętam jak w jednym z wywiadów margaret bardzo ciepło wypowiadała się o tworczości p. Grażyny i jej wpływie na Artystkę.
Smutne jest to, że młode pokolenie praktycznie Grażyny nie zna i prędzej zanuci "Paparapa" Margaret niż "Czas...". Szkoda, że tego wpływu Łobaszewskiej jakoś kompletnie u Margaret nie słychać. Graża zawsze stawiała na treść - mądre, dobre teksty, których próżno szukać u dzisiejszych śpiewających celebrytek.

Dodano po 9 minutach 48 sekundach:
ryba pisze:Niestety bardzo przykre jest to kiedy wybierasz się na koncert a sala widowiskowa jest praktycznie pusta, dlatego ważne jest to aby Artysta kiedy jest u szczytu nagrał możliwie jak najwięcej przebojow - ktore potem będą takim jego pewniakiem, że gdzieś go zapraszą , ze przyjdzie na jego koncert więcej osob niż np. u p. Grażyny.
Cóż, Grażyna nigdy Marylą nie była, nie umiała się sprzedać, nie dbała o układy. Jakoś to się u niej toczyło od papieroska do papieroska, stosunkowo mało nagrywała. 10 płyt przez ponad 40 lat kariery? Rzadko o sobie przypominała, nie zależało jej. Teraz trzeba dorobić do emeryturki, a tu publiczności brak... Grażka sama wie z czego to wynika.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Grażyna Łobaszewska

Post autor: Flux »

ediva pisze:młode pokolenie praktycznie Grażyny nie zna i prędzej zanuci "Paparapa" Margaret niż "Czas..."
Akurat to "paparapa" to Ireny Santor na szczęście :PP Tylko pewnie mało kto o tym wie.

Co do Graży - byłem na trzech koncertach, za każdym razem pełne sale. Tylko, że to był mały klubik, knajpa i regionalny dom kultury. Nie wiem jak to wygląda w większych obiektach. Może akurat ten koncert, na którym był Krzysiek był słabo rozreklamowany? Wolę myśleć, że to nie standard w przypadku artystki tej klasy, co Łobaszewska :-)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Grażyna Łobaszewska

Post autor: Piter »

Podobnie kiedyś promowała Przepływamy w Łodzi. Wtedy akurat sala była pełna, Grażyna miała być zwieńczeniem jazzowego wieczoru. Miała problemy z odsłuchem, co chwila pokazywała, czy mają jej ściszyć czy pogłośnić pianino, przez co nie była skupiona, bardzo słaby występ.
Mi się wydaje, że Grażyna umie opieprzyć, jeśli chce. Nieważne, czy koledzy z zespołu, czy z ekipy.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Grażyna Łobaszewska

Post autor: KrzysiekF »

Następna profesjonalna ekipa...

W deezer.com nie można znaleźć albumu pod nazwiskiem Łobaszewska w wyszukiwarce... istnieje tam pod AJAGORE 8)
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Grażyna Łobaszewska

Post autor: grzechoo »

Płyta nie powala, miała być zupełnie inna niż Przepływamy i tak też jest :?
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Grażyna Łobaszewska

Post autor: KrzysiekF »

grzechoo pisze:Płyta nie powala, miała być zupełnie inna niż Przepływamy i tak też jest :?
Niestety, mnie również , rzekłbym że 1 odsłuch mnie zmęczył. W aranżach słychać okropną manierę zespołu Ajagore.

Na pewno gdyby ktoś inny wziął się za obróbkę muzyczną tekstów byłaby o niebo lepsza płyta.

:(
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Grażyna Łobaszewska

Post autor: Piter »

To trochę mnie zdziwiliscie. Nigdy nie rezygnuję z płyty po pierwszym odsłuchu.
Podobają mi się kompozycje Ajagore (wszystkie) i teksty Wołka, ale to mój ulubiony teksciarz. Poniedzielski mnie zawiódł. Tekst Grażyny też zgrabny. I Pełnoletni Justyny Holm - chyba mój naj.
Chyba przytule się do tego albumu.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Grażyna Łobaszewska

Post autor: ediva »

Nowy album jeszcze nie wystygł, a Grażyna już zapowiada nowy album - swoje największe hity nagrane na nowo z Ajagore! Bowiem Graża wyznała, że już nie bardzo identyfikuje się aranżacjami sprzed lat i pragnie zaaktualizować swoje szlagiery do obecnego brzmienia, które tworzy wraz z chłopakami.

https://www.radiomerkury.pl/informacje/ ... oznan.html
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Grażyna Łobaszewska

Post autor: Piter »

Powstaje klip do piosenki Pomost
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Grażyna Łobaszewska

Post autor: Flux »

Płyta Dziwny jest... po kilku latach doczekała się reedycji. Dotąd była właściwie zupełnie niedostępna więc jeśli ktoś ceni Grażynę i Niemena, polecam uzupełnić domową kolekcję :wink:
ODPOWIEDZ