Dorota Osińska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Dorota Osińska

Post autor: Flux »

dorotaosinka.pl pisze:Urodziła się w 1978 roku we Wrocławiu.

Ukończyła Andragogikę i Animację Kulturalną na Uniwersytecie Warszawskim. Występowała na wielu prestiżowych scenach muzycznych i teatralnych w Polsce a także w USA, Kanadzie, Niemczech i Francji.

Jej dotychczasowy repertuar tworzyli najwybitniejsi autorzy i kompozytorzy m.in.: Włodzimierz Korcz, Jerzy Satanowski, Zygmunt Konieczny, Magda Czapińska, Jacek Cygan, Ernest Bryll.

Śpiewała u boku takich wykonawców jak: Zbigniew Wodecki, Irena Santor, Alicja Majewska, Stanisława Celińska, Magda Umer, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Kolberger, Grupa MoCarta.

W 2004 roku pod opieką Włodzimierza Korcza nagrała swój debiutancki album pod tytułem „Idę”. Płytę wydały: Agencja Fonograficzna Polskiego Radia (na rynku polskim) i wielokrotnie nagradzana agencja artystyczna z Chicago The Paderewski Symphony Orchestra of Chicago (na rynku amerykańskim). Płyta spotkała się z życzliwym przyjęciem słuchaczy i krytyki w obu tych krajach. Promocji albumu towarzyszył specjalnie na tę okazję przygotowany recital pt. „Wpadłam na chwilę” w reż. Laco Adamika, którego premiera odbyła się w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Jest laureatką wielu ważnych konkursów piosenki:
W 1999 roku zajęła II miejsce w konkursie na interpretacje piosenek Agnieszki Osieckiej w konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie oraz I miejsce na Zamkowych Spotkaniach „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie.
W roku 2000 zdobyła I miejsce w konkursie „Czy to jest kochanie?” w Elblągu, Grand Prix w konkursie piosenki artystycznej w Rybniku. Podczas konkursu Debiutów na KFPP w Opolu w 2000r. oprócz II nagrody jury otrzymała większość ważnych regulaminowych wyróżnień, w tym od Polskiego Radia dziennikarzy i fotoreporterów.
Na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu została wyróżniona dwukrotnie, a w 2003 roku na tymże przeglądzie otrzymała specjalną nagrodę z rąk samej Ewy Demarczyk.

Istotną rolę w życiu zawodowym Doroty odgrywa współpraca teatralna z Jerzym Satanowskim. Oprócz wspólnego przedsięwzięcia „Oskary, Oskary…” kompozytor ten powierzył jej rolę w wielu swoich widowiskach takich jak np.: „Ulica Szarlatanów”, „Nie ma szatana” (premiera telewizyjna jako „Myślenie ma kolosalną przeszłość”), „Para nasycona”, „Dobranoc panowie”. Można ją oglądać na deskach warszawskiego teatru Bajka w Roli Czapli (czasem Żurawia…) w spektaklu KOMPANIA DROPSA w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego i na Nowej Scenie Teatru Roma (Ulica Szarlatanów, Dobranoc Panowie) Śpiewała także w widowisku „Trzymaj się swoich chmur” w reż. Magdy Umer, w oratoriach „A kto się odda w radość” i „Woła nas Pan” Ernesta Brylla i Włodzimierza Korcza w reż. Krzysztofa Jaślara oraz w „Mszy Polskiej” ks. Jana Twardowskiego z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego.

W ostatnim czasie artystka związała swoje życie zawodowe z warszawskim Teatrem Rampa. Po udanych rolach w spektaklach: „Sztukmistrz z miasta Lublina” „Brat naszego Boga”, „Jajokracja”, „Oskary, Oskary”, stała się etatową aktorką tego teatru. W styczniu 2009 roku zagrała tytułową rolę w nowym spektaklu Rampy „Pinokio”.
22 stycznia wydała drugi solowy album pod tytułem „Kamyk zielony”, Z tej okazji została przygotowana nowa premiera Rampy pod tym samym tytułem.
Aktorka teatralna, piosenkarka, filigranowa dziewczyna o głosie potężnym i czystym. Obdarzona piękną barwą i wrażliwością pozwalającą w pełni wykorzystać niezwykłe właściwości jej wokalu. Nagrała do tej pory dwa albumy, na których najważniejsza jest wartość słowa i interpretacja. Raz poruszająca i wiarygodna jak Edyta Geppert, innym zaś razem beztroska, lekka i bezpretensjonalna niczym Hanna Banaszak. Oscyluje gdzieś na emocjonalnych antypodach, popadając z euforii w depresję. A wszystko to z sobie właściwym wdziękiem. Jak to ktoś o niej powiedział - można nie zauważyć kiedy wchodzi na scenę, ale nie sposób też zapomnieć kiedy z niej schodzi. Zapraszam do słuchania i dyskusji.

Pogoda ducha:
http://www.youtube.com/watch?v=bufpoEVIEO0

Prognoza na jutro:

http://www.youtube.com/watch?v=IIynCVbQKBA

Tamta miłość:
http://www.youtube.com/watch?v=LqXpTyZTefc

Z duszą na ramieniu:

http://www.youtube.com/watch?v=PA9qOHrCW_c

Senne zioła:
http://www.youtube.com/watch?v=87Gs0gH4UCs

Cud w winiarni:
http://www.youtube.com/watch?v=2rYEJ5tZEjk
Awatar użytkownika
Mona.
Impossible
Impossible
Posty: 1780
Rejestracja: 29 mar 2010, 17:22
Lokalizacja: Polska

Re: Dorota Osińska

Post autor: Mona. »

Swego czasu miałam "fazę" na Dorotę i jej debiutancki album "Idę". Coś pięknego! I choć poezję śpiewaną lubię, ale rzadko słucham - tak tu zakochałam się od razu. Niesamowity głos, taki kolorowy, nieprzewidywalny - raz tańczy jak szalony wariat, raz czaruje swoją delikatnością.

A moja ukochana piosenka Doroty, jak do tej pory, to "Łódeczki moich marzeń". Cudeńko! No aż mi się ciepło na sercu robi :d
http://www.youtube.com/watch?v=BpKv6f4AzzY
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dorota Osińska

Post autor: Flux »

Po aktywnym rodzinno koncertowym wyjeździe pracowity dzień:rano Pinokio potem obiad rodzinny a jeszcze potem nagrania do płyty z muzyką filmową pana JS, następnie sala zabaw i jeszcze na końcu rozmowa długo odkładana z powodu strachu ze znanym aktorem w sprawie duetu na płytę, rozmowa dodam ze skutkiem POZYTYWNYM a zatem to był dobry dzień i będzie dobry ROK Ja to Wiem!!! ps. czego i Wam życzę!
Taką notkę Dorota przed chwilą zamieściła na swoim profilu fejsbukowym. Pan JS to zapewne Jerzy Satanowski, więc szykuje się coś na wysokim poziomie. Duetów z aktorami nie lubię, takie zestawienie niemal zawsze mnie razi.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Dorota Osińska

Post autor: Virtual Tom »

Jako ciekawostkę dodam, że Dorota wygrała Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w roku 2000, tego samego wieczoru gwiazdą była Edyta Górniak :edi:

http://www.ofpa.pl/main/konkurs_krajowy.php?year=2000

http://www.ofpa.pl/main/program.php?year=2000
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dorota Osińska

Post autor: Flux »

Dorota postanowiła spróbować swoich sił w The Voice of Poland. Wykonała Calling you, które już wielokrotnie śpiewała. Występ poniżej:

http://www.youtube.com/watch?v=3Zxj43PGGp8
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Dorota Osińska

Post autor: Virtual Tom »

Pięknie! Ilekroć słyszę tę piosenkę mam gęsią skórkę, przypomina mi się film :placzka:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dorota Osińska

Post autor: Flux »

Ciekawe którego trenera wybrała. Mam nadzieję, że Justynę :D Pytanie tylko czy którykolwiek z trenerów będzie w stanie ją czegoś nauczyć, bo warsztatem i talentem wcale od nich nie odstaje, a w przypadku takiej Markowskiej nawet wielokrotnie przewyższa :D
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Dorota Osińska

Post autor: Virtual Tom »

Właśnie. Tym bardziej, że ma za sobą lata współpracy z Włodzimierzem Korczem.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Dorota Osińska

Post autor: karen »

prawdopodobnie trafi do Piekarczyka-ale to nie jest oficjalne , w sobotę się okaże czy to prawda ;-)
Awatar użytkownika
Mona.
Impossible
Impossible
Posty: 1780
Rejestracja: 29 mar 2010, 17:22
Lokalizacja: Polska

Re: Dorota Osińska

Post autor: Mona. »

Ależ się Dorota zmieniła, odkąd ostatni raz oglądałam jej występy. Zaskoczył mnie jej udział w tym programie. Zaśpiewała przepięknie.

Co to za durny podpis: "niedowidząca uczestniczka"? 8P Głupota i wredność ludzi naprawdę mnie czasem zadziwia.
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Dorota Osińska

Post autor: ja30 »

Moze byc w czolowce ale programu nie wygra
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Dorota Osińska

Post autor: Natu$ »

Pierwszy raz o pani słyszę, ale Calling you mnie zachwyciło. :cloud9:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dorota Osińska

Post autor: Flux »

Dorota niestety nie jest tak niedowidząca, żeby nie zauważyć podpisu. Tak skomentowała zajście na swoim fb:
Wszystko fajnie, ale żal, że co by nie robić to dla nich i tak najważniejsze, że słabowidząca wokalistka...
Może być nawet całkowicie niewidoma, póki jej głos tak olśniewa.
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Dorota Osińska

Post autor: keraj »

Wow ... rzeczywiście dziewczyna ma genialny głos.....a Calling You to już najwyższa klasa
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dorota Osińska

Post autor: Flux »

Obrazek
Płyta T E R A Z w sklepach już 5 listopada,dziś okładka a po niedzieli singiel!!!
ODPOWIEDZ