Dorota Osińska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Dorota Osińska

Post autor: KrzysiekF »

Zobaczymy jak się płyta przyjmie. Universal pokłada w niej szanse na komercyjny sukces...
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dorota Osińska

Post autor: Flux »

Nowej płyty można już posłuchać na platformie Deezer:

http://www.deezer.com/album/7048381

W utworze Szaleć na końcu wokaliza w stylu Steczkowskiej :D :wink:
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Dorota Osińska

Post autor: Marcin A. »

Płytę zamówiłem w ciemno.Mam nadzieję, że warto...
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dorota Osińska

Post autor: Flux »

Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Dorota Osińska

Post autor: KrzysiekF »

Debiut na OLIS dopiero na -> 39 ...

http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang=pl
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dorota Osińska

Post autor: Flux »

Niestety, ze względu na poród nie spodziewam się intensywnej promocji nowego albumu. Szkoda, że stało się akurat wtedy kiedy ludzie o Dorocie usłyszeli. Publiczność bywa bezlitosna i szybko zapomina o swoich bohaterach...
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Dorota Osińska

Post autor: addar »

przesłuchałem kilka razy , bardzo dobra płyta, uwielbiam głos doroty, a tu w kilku kawałkach daje mocno znać o sobie ...piosenki lekkie , melodyjne i sympatyczne słucha się z wielką przyjemnością ...uwielbiam singlowe szaleć i w prost rewelacyjne "to nie banał".... no i duet Zzamachowskim baaardzo klimatyczny, szkoda mi doroty aż postanowiłem że kupie płyte , naprwde udany materiał. Polecam , posłuchajcie sobie ( na chomiku jest :gwizd: )
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dorota Osińska

Post autor: Flux »

Z nowej płyty najlepsze kawałki to Nie dla skorpionów i Jestem chora. Płyta taka pół na pół, kilka naprawdę dobrych piosenek i kilka totalnych zapchajdziur. Ogólnie album mniej wyszukany, prostszy niż dwa poprzednie ale obciachu nie ma. W kategorii popowego grania niezła pozycja.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Dorota Osińska

Post autor: KrzysiekF »

Z nowej płyty uwielbiam COŚ Z COHENA.

Myślę, że Dorocie nigdy nie zależało na wielkiej sławie, ściankach i brylowaniu w popkulturze. Płyta pewnie sprzeda się w jakimś mizernym nakładzie 2 tys egz. Dorota wciąż będzie grać dla swoich odbiorców w małych salach Domów Kultury i na scenie Teatru Rampa.

Ona sama, płakać z tego powodu nie będzie. Taki typ , będąc np w centrum handlowym chowa się i peszy na widok ludzi.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dorota Osińska

Post autor: Flux »

Na fb Dorota pisała, że po to startowała w The Voice, żeby koncertów było więcej i aby móc wydać trzecią płytę, na którą większość materiału miała już dawno gotową. Zgadzam się, że akurat nie jest to typ próżnego dziewczęcia, ale ucieszyłbym gdyby udało jej się dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Zwyczajnie na to zasługuje.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Dorota Osińska

Post autor: addar »

Od wczoraj jestem pod dużym zauroczeniem płyty, nie jest to jakiś genialny materiał na miarę nagród Grammy czy innych ,ale dla fanów Edyty którzy lubią emocje wyśpiewane potężnym głosem to moim zdaniem pozycja obowiązkowa.

Każda piosenka zyskuje po ponownych przesłuchaniach, wyłapuje sie smaczki wcześniej niedosłyszane, dorota maluje wokalem, przechodząc z pełnego piersiowego śpiewania do delikatnego urokliwego falseta. Piosenki to miks popu, piosenki aktorskiej i poezji śpiewanej, znajdzie się tu tez trochę miejsca dla folkloru a nawet country. W mojej opinii ( nie zgadzam się z fluxem) na płycie nie ma zapachajdziur, każda piosenka ma swoje miejsce i powód umieszczenia jej na longplayu...

Kto spodziewał się że dorota będzie jedynie zawodzić do księżyca grubo się pomylił. Pomroczność to bardzo stylowe rozrachunek zdrdzonej kobiety , która z charakterem kwituje swojego byłego. Singlowe Szaleć z kazdym przesłuchaniem wprawia w coraz to bardziej pogodny humor, no i ta koncowa wokaliza :edi: .Jedną z najsilniejszych pozycji jest To nie banał co za Emocje !! co za głos !! mogę słuchać i słuchać. Nastepnym killerem wokalnym korespondującym z "to nie banał" jest Jestem Chora ,Wow utwór ma w swojej budowie coś z edytowego "nie opuszczaj mnie" ,słucha się to z bijącym sercem. Podoba mi się urokliwy i czuły tekst Czterech słońc, piosenka matki do nienarodzonego jeszcze dziecka, czuć miłość... Po emocjonalnych karuzelach fajnie utylić się do kawałków Biec w nadzieje czy bardzo klimatycznych piosenka minimalistyczna i Nie dla skorpionów - na sen rewelacja .Troszkę mniej do gustu przypadli mi nieznajomi sprawcy , choć rewelacyjny nowoczesny bridge rekompensuje wszystkie braki. Jak zazwyczaj nie lubię piosenek stylizowanych folklorem, tak Song o morzu ma w sobie to coś , co nie powoduje u mnie odruchu "nastepna prosze "- a to już dużo. Na koniec pozostawiłem W samochodzie- takie se, ani tekstowo ani muzycznie niczym szczególnym nie uwodzi , choć piosenki złą tez bym nie nazwał...

Nie ukrywam że jako wielbiciel "divowych" woali duży wpływ na tak pozytywny odbiór miał rewelacyjny wokal osińskiej- jest w nim wszystko moc , barwa i najważniejsze EMOCJE. Podoba mi się ze Dorota nie homogenizuje się , nie pokazuje jedynie jak mocno i wysoko może zawyć, kombinuje , szuka, szepcze, krzyczy , piszczy....Płyta od produkcynej strony jest co prawda zachowawcza ale z nowoczesnym modernistycznym sznytem.Obok gitary klasycznej mamy elektryczną, z instrumentami zywymi przygrywają też syntetyczne komputerowe dźwięki.To że płyta jest bardziej "zpopiona " od poprzednich czyni ją bardziej przystepną i ciekawszą do ponownego przesłuchania.Tak jak piosenek z poprzednich płyt nijak nie widział bym w radiu tak tu znależc mozna kilka radiowych kompozycji...szkoda ze pewnie i tak płyta przejdzie bez większego echa

W tym roku mieliśmy wiele premier,ale wszystkie czy to Gagi , Katy Perry czy nawet długo wyczekiwany przeze mnie long play Edyty Bartosiewicz nie wywołały u mnie tak pozytywnych emocji.POLECAM!! jezeli nie chcecie nie kupujcie, ale nie ściągnąć i nie posłuchać to duży błąd.


ps

a zapomniałbym , duet z Zamachowskim Coś z Cohena jest rewelacją , dialog dawnych kochanków , których los i codzienność nie pozwala byc ze sobą ..słuchając człowiek mimowolnie wyobraża sobie całą sytuacje
Ostatnio zmieniony 23 lis 2013, 3:58 przez addar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dorota Osińska

Post autor: endeven »

ja nie wiem..
dopiero przesłuchałem ten singlowy kawałek. Nie podoba mi się i nie zachęca mnie nawet, by ściągnąć cały album. Urok wyparował. Tekst tego "Szaleć" jest dla mnie grafomanią. Nie rozumiem, jak forum czepia się tekstu "Dzisiaj Dziękuję" a tu nikt nie zwrócił uwagi na drażniącą, niewyszukaną prostotę słów i zbitki typu " w sercu piekę chleb". Może to miało być subtelne, zwiewne i zawierać ulotność i piękno chwili, ale temperatura moich uczuć nie drgnęła. Muzycznie.. nie moja bajka. Pretensjonalna poetyckość? No dobra, nie moja bajka.
Wokal też gdzies obok, bez dreszczu. A może moje zainteresowanie Dorotą opadło już pod koniec Voice, kiedy manieryczność jednokopytowa pogalopowała w znużenie.
Nie wiedziałem, że będzie aż tak źle.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dorota Osińska

Post autor: Flux »

Singlowe Szaleć to jedna z tych - jak to nazwałem - totalnych zapchajdziur. Grafomańskie teksty to główna bolączka tej płyty, zwłaszcza że dwa poprzednie albumy stoją pod względem wartości słowa na b. wysokim poziomie (nazwiska autorów zobowiązują). Dorota ma jednak podobne cechy do Edyty. Jej głos na tyle ozdabia nijakie kompozycje i słowa, że stają się przyswajalne, momentami przyjemne nawet. Jej głos jest jak membrana półprzepuszczalna, przepuszcza emocje i filtruje te słabsze punkty jak miałka kompozycja czy tekst właśnie. Kwestia modelowania materiału. Ten sam tekst włożony w różne usta, zawsze ma inny wydźwięk. Ładunek emocjonalny jest na tej płycie obecny i potrafi odcisnąć swoje piętno na słuchaczu. Ja Dorocie wierzę, zarówno kiedy jest dramatyczna, liryczna, refleksyjna czy beztroska. Bo wbrew pozorom, patetyczność to nie wszystko, co ma do zaoferowania i ubolewam, że w The Voice zaprezentowała się tylko od tej właśnie strony.

PS. nie miałbym nic przeciwko, gdybyśmy w radio mogli usłyszeć nawet te najsłabsze kawałki Doroty niż kolejne ogłupiające pioseneczki od Eweliny Lisowskiej czy innej Honey Bunny...
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dorota Osińska

Post autor: endeven »

Z kwestią modelowania materiału i wybrzmieniu tych samych słów w zupełnie inny sposób w zależności od osoby, interpretacji, samej formy muzycznej nawet - całkowicie sie zgadzam. O tym, że nawet tak słaba piosenka byłaby lepsza w radio od 90 procent tego, co grają - również.
Może któregoś dnia posłucham jednak całej płyty.
:)
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dorota Osińska

Post autor: Flux »

http://www.deezer.com/album/6710713

Polecam serdecznie SATANALIA, gdzie Dorota niesamowicie śpiewa Iskry i łzy oraz wokalizę w utworze Kochankowie z Marony

Iskry i łzy:
http://www.youtube.com/watch?v=pi-fodDDsQA

Kochankowie z Marony
:
http://www.youtube.com/watch?v=aKAcJHT9QIA
ODPOWIEDZ