Dorota Osińska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Dorota Osińska

Post autor: KrzysiekF »

Oj 2 tys egz , których wspomniałem w ubiegłym tygodniu będzie chyba przesadzone...

Osińska w drugim tygodniu sprzedaży wypada z TOP50 Olis - u...
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Dorota Osińska

Post autor: Wojtuś »

Ukazał się teledysk do drugiego singla To nie banał:
http://teledyski.onet.pl/pop-dorota-osi ... 034,w.html

Bardzo fajna piosenka, lepsza niż pierwszy singiel.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Dorota Osińska

Post autor: addar »

uwielbiam te płyte, szczególnie ten utwór, fajny teledysk
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dorota Osińska

Post autor: Flux »

To pierwszy profesjonalny teledysk Doroty. Całkiem miły dla oka.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Dorota Osińska

Post autor: KrzysiekF »

Dekulturator
To banał" - tak właściwie powinien nosić tytuł ten teledysk.
Gdy Universal Music Polska przypomniał sobie po kilku miesiącach, że płyta Doroty Osińskiej jest w sklepach i sama się nie sprzedała, postanowił po 4 miesiącach od premiery zrobić "promocję". I jest.
Znakomita płyta i najgorszy teledysk roku. Pomijam fatalny montaż, pomijam brak filtrów, ale są rzeczy, których w tej taniej produkcji nie da się pominąć:
- Dorota w kocu w ujęciach głownie z tyłu - czy naprawdę wydawca tak źle jej życzy? Czy ktoś w Universal słyszał pojęcie Personal PR?
- scenariusz - czy ktoś w Universal słuchał tej piosenki? cytaty "jestem sama!" , "nie dzwonisz - cisza dzwoni" ...itp To piosenka o bólu i samotności, tymczasem w video widzimy zakochaną parę, szczęśliwą i cieszącą się sobą!
Pierwsza wersja strategii Universalu dla "promocji" tej płyty, czyli brak promocji, była lepsza. Bo przede wszystkim - nie szkodzić, A tu zaszkodzono bardzo....
Universal bierze wszystkich pod swoje skrzydła z The Voica i wychodzi wielkie NIC...Szkoda, tych ludzi.

Trudno się z tym nie zgodzić...Wśród chłamu na polskim rynku płyta Osińskiej jest dobra! Do dziś sprzedaż jest tak mizerna, że szkoda słów... :shock: Osińska ma problem taki jak Edyta -> brak repertuaru na miarę talentu...
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Dorota Osińska

Post autor: Natu$ »

Chyba autor cytowanego tekstu wyżej nie zrozumiał tego teledysku. Przecież to o to chodzi, że niby są zakochani, niby wszystko ładnie pięknie, a potem on nie dzwoni, zostawił ją i ta wraca w to miejscu po jakimś czasie i stoi tam sama (Dorota). Mi się bardzo podoba ten teledysk, widzę w nim przekaz, nastrój i spójność z tekstem piosenki. Szkoda, że się płyta słabo sprzedaje, mimo, że jest dobra.

Jest jeszcze jedna rzecz, o której nikt nie napisał, a którą osobiście odczuwam. Jeśli słucham jakiegoś pojedynczego wykonania, jakiejś jednej piosenki, to wszystko jest ok, ale Dorota śpiewa na takich wysokościach, że podczas słuchania kilku piosenek pod rząd mój mózg się męczy. Płyta jest dobra, poszczególne piosenki są dobre, ale często nie mogę dosłuchać całości do końca, bo to chwilami pogranicze hałasu, którego słuchanie dłuższy czas powoduje ból głowy. Czy ktoś ma podobne odczucia?
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Dorota Osińska

Post autor: addar »

i mówi to fanka edzi? moja rodzina nie lubi edzianny własnie ztego powodu, :lol: to prawda nagromadzenie dory na jeden raz to troch za duzo,ale znacznie bardziej meczy mnie np ciagłe słuchanie beyonce :d
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Dorota Osińska

Post autor: Piter »

Co mnie klip interesuje. Ta piosenka!!! Cudo. Płyta może się nie sprzedaje, bo to za trudny repertuar. Społeczeństwo ogłupione i rozleniwione.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Dorota Osińska

Post autor: Natu$ »

Miałam w sobotę przyjemność uczestniczyć w koncercie Doroty i jestem zachwycona. Niesamowity głos w takim malutkim ciele, niesamowita prawda i autentyczność na scenie. Żadnych przebieranek, żadnej oprawy graficznej, żadnych wygibasów i bajerów - na scenie tylko ona, gitarzysta i klawiszowiec. Nic więcej nie potrzeba.

Dorota zagrała repertuar z Teraz i Kamyka zielonego oraz z dwie czy trzy piosenki na cześć Jana Pawła II (m.in. Zostań z nami). Na początku taka troszkę niepewna w zapowiedziach, potem pokusiła się o kilka anegdotek. Zagrała dwa bisy, z czego w drugim zabawne Ptasie radio. Naprawdę niesamowita i szczera osoba, która kocha to, co robi. Po koncercie ludzi przepychali się do stoliczka, żeby kupić płytę.

Justyna Steczkowska miała rację. Dorota nie nadaje się na żadne gale, festiwale, sylwestry czy nie daj Boże festyny. Jej miejsce jest w Amfiteatrach i Domach Kultury! Dorota jest niszowa i taka powinna pozostać.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dorota Osińska

Post autor: Flux »

Byłem wczoraj na koncercie Doroty. Po raz pierwszy słyszałem ją na żywo a wrażenie robi iście piorunujące. Gitara, klawisze i jej głos rozsadzający scenę, głośniki i słuchaczy. Śpiewała głównie piosenki z ostatniego albumu, nieco się żaląc że nagrała Teraz z myślą o radiostacjach a rozgłośnie i tak tego nie grają. Punktem kulminacyjnym programu było niezwykle dramatyczne Jestem chora, gdzie w końcowej fazie utworu Dorota odeszła od mikrofonu i śpiewała bez towarzyszenia instrumentów. Niesamowicie podbiło to emocje. Na bis zaśpiewała medley Calling you / Je t'aime. Wszyscy po koncercie zdali się powtarzać to samo innymi słowy, "taka mała a taki głos". Była zdziwiona, że mam jej pierwszy album (aż musiała pokazać pani menadżer i synowi, jaka mama kiedyś była młoda) i co dość zabawne... przekręciła moje imię składając dedykację. Mam autograf dla Jaśka :d
Awatar użytkownika
patrick
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 314
Rejestracja: 06 lip 2013, 15:05
Ulubiony album: Edyta Górniak/ My
Ulubiona piosenka: NPOW/ Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Dorota Osińska

Post autor: patrick »

A chciałem wczoraj wybrać się do Piły, jednak coś mi wypadło :( Pewnie szybko Dorota nie zawita w moje strony, więc będę musiał poczekać. Po tym co napisałeś, to naprawdę żałuję że mnie tam nie było ... Jeszcze nie słyszałem Doroty na żywo, oby jak najszybciej! :)
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Dorota Osińska

Post autor: Natu$ »

Też miałam zamiar zawitać do Piły, ale niestety po koncercie nie byłoby jak wrócić do domu, więc odpuściłam, jednak potwierdzam, że Dorota na żywo jest świetna i kto ma okazję iść na koncert - niech się nie zastanawia. :)
Awatar użytkownika
agnete
Sit down
Sit down
Posty: 81
Rejestracja: 28 mar 2016, 16:57
Ulubiona piosenka: Stop
Lokalizacja: Polska

Re: Dorota Osińska

Post autor: agnete »

Miałam szansę iść na recital Doroty, nie wyszło niestety.

Głos? Czysty, potężny, prześwitujący przez duszę. To co ona robi ze swoimi strunami zakrawa na Boski crafting, tylko i wyłącznie. Coś naprawdę rzadko spotykanego. Większość wokalistek ma szablonowe głosy, głoski i głosiwa - tu słychać, że to nie banał, nie ma opcji.

Nieco mnie drażni teatralność brzmienia, ale to wynika z udzielania się tu i tam. Chciałabym kiedyś usłyszeć u niej dobre doły :) Swoją drogą jaką ona ma skalę?

Jeśli chodzi o akty The Voice - Dorota jest w moim top 3.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Dorota Osińska

Post autor: KrzysiekF »

Banalna piosenka o miłości w Święta

https://www.youtube.com/watch?v=HTEnH4UR-7M
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Dorota Osińska

Post autor: Wojtuś »

Nowa piosenka Doroty Jasna Ciemna, promująca nowy album, który ma ukazać się 14 września:
https://www.youtube.com/watch?v=dh9me5M3DlU
ODPOWIEDZ