LemON

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

LemON

Post autor: theshape »

Chyba nie maja jeszcze tutaj swojego tematu, a warto, bo sa niezwykle autentyczni w tym, co robia.
Przygladam sie temu zespolowi od jakiegos czasu, i ciesze sie, ze wyplyneli na szersze wody.
Sa naprawde niezli, a wokalista wymiata.
Oto zapowiedz nowego albumu zespolu:
http://www.youtube.com/watch?v=8GE2N8Ye5Tw

Czekam z niecierpliwoscia, bo pierwsza plyte juz przewalkowalem. :P
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: LemON

Post autor: Flux »

Niestety zespół miał ostatnio spory zjazd. Słabe AKE (ło-o-o-o, kiedy kochanie śpisz :roll: ), koszmarne Wkręceni - Nie ufaj mi, te kawałki są kompletnie do bani. Na scenę wkradła się też manieryczność wokalisty, który każdy numer śpiewa tak samo. Te nieskoordynowane ruchy, charakterystyczne zakończenia frazy, generyczne stosowanie tych zawijasów, które mają sprawiać wrażenie emocjonalnych. Trzeba to trochę powściągnąć bo nie do każdej piosenki takie zabiegi pasują. Domyślam się, że to przychodzi Igorowi całkiem naturalnie, ale dla mnie stało się to irytujące. Potencjał jest, ale wciąż do obrobienia. Życzę powodzenia w dalszej twórczości.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: LemON

Post autor: dorota »

Flux pisze:Niestety zespół miał ostatnio spory zjazd. Słabe AKE (ło-o-o-o, kiedy kochanie śpisz :roll: )
o ile z AKE zgadzam się, to z :
Flux pisze:koszmarne Wkręceni - Nie ufaj mi,
już nie mogę,

akurat uważam, że Wkręceni to jeden z jego lepszych numerów, dobry tekst i rytmiczna melodia 8) 8P
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: LemON

Post autor: theshape »

Ale Wkreceni to nie zespol, tylko sam Igor. :lol: Utwor szyty na przeboj przez kilka osob w tym Anie Dabrowska, az sam sie wkrecilem i nawet zobaczylem film, z ktorego najlepsza byla ... piosenka. :P
Wylaczajac jednak fragment: "Życie jest małą ściemniarą, wróblicą, wygą, cwaniarą… " czy cos w ten desen. :lol: Promocja zrobila swoje i hit byl. Zeby Edyta miala taka promocje!
W AKE moze to ooo rzeczywiscie nie jest doskonale, ale calosc nie odpycha. Piosenka ma optymistyczny przekaz, nie jest tak tragicznie. Fajnie rysuje ta dziewczyna z teledysku, nawet ja zalajkowalem na fejsie. :d
A wracajac do pierwszej plyty, to byla naprawde niezla, miala kilka mocnych punktow, chocby Litaj ptaszko, Telpo, Napraw, a teraz Scarlett wciaga. :smile:
Zespol jest obecnie niewatpliwie jedna z ambitniejszych propozycji, ktore prezentuja radia.
Czekam na wiecej.
Krystian
The story so far
The story so far
Posty: 525
Rejestracja: 05 sty 2005, 22:05
Lokalizacja: *****

Re: LemON

Post autor: Krystian »

theshape pisze: wracajac do pierwszej plyty, to byla naprawde niezla, miala kilka mocnych punktow, chocby Litaj ptaszko, Telpo, Napraw, a teraz Scarlett
Jeszcze Pizno, Lżejszy czy Wiem, że nie śpisz... Zdecydowanie lepsze propozycje niż ostatnia kompozycja disco pewnej znanej wokalistki-celebrytki.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: LemON

Post autor: addar »

Krystian pisze:kompozycja disco pewnej znanej wokalistki-celebrytki
o kim mowa :roll:
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: LemON

Post autor: Robik »

No ale teraz "Scarlett" to bardzo udana kompozycja :).
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: LemON

Post autor: KrzysiekF »

LemON trzyma się mocno. Najnowsza płyta debiutuje na #2 miejscu sprzedaży płyt w kraju. Przegrywa tylko z wydawnictwem Empiku - Możdzer , które było promowane przy kasach w promo cenie.

http://olis.onyx.pl/listy/index.asp
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: LemON

Post autor: theshape »

Dbaja o fanow, to maja. :edi: Nic tylko brac przyklad.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: LemON

Post autor: Kamui Shiro »

Dla mnie to taki nowy lepszy (albo i gorszy) Feel, popłuczyna ogólnie po lepszych wykonawcach podobnego stylu. Nie słucha się tych ich smętów źle, ale mogliby nie istnieć na scenie i nie byłoby żadnej różnicy.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: LemON

Post autor: KrzysiekF »

Oddali w tej piosence wszystko co najważniejsze, co tworzy klimat. Jestem pod wrażeniem. I chyba w końcu powiem HERBUT = ARTYSTA przez duże A.

Lemon - Do świąt.

https://www.youtube.com/watch?v=Rhs7aaR ... W46tr8QJkv
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: LemON

Post autor: theshape »

Dzieki za linka. <3 Pozwole sobie zacytowac jeszcze:
Utwór, którego właśnie słuchacie znajduje się na albumie ,,Etiuda zimowa” jako ostatni na płycie…
Jest ostatni - choć w pewnym sensie jest pierwszy...
Jest dla nas ważny…Jest w nim dużo ciszy, a cisza to część muzyki… Nie usłyszycie na nim żadnych instrumentów poza fortepianem i głosem… Ale one tam są. Czujecie?
,,Do świąt” jest prologiem. Zapowiada to, co się wydarzy.
Jest dla nas jak te 5 sekund, kiedy spada na Ciebie pierwszy płatek śniegu w roku. Kiedy jeszcze się zastanawiasz, czy Ci się przywidziało czy to już on…Posłuchajcie, zobaczcie…
Trzymajcie się ciepło
Byle do świąt, kochani!
Igor Herbut, Piotr Kołacz, Piotr ,,Rubens" Rubik, Tomasz ,,Harry" Waldowski, Piotr Walicki
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: LemON

Post autor: KrzysiekF »

Najnowszy , total nie komercyjny singiel zwiastujący nowy album. Brawo.

LemON - Tu [Official Audio]

https://www.youtube.com/watch?v=SAU6QciD3Aw
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: LemON

Post autor: DeathlySilence »

Strasznie mnie mierzi asymetryczność w ułożeniu kciuków na powiekach Herbuta (okładka singla) - poza tym, wspaniałe zdjęcie.

"Tu" chłonę od wczoraj, w szczególności warstwę muzyczną (partie klawiszowe). <3
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: LemON

Post autor: Piter »

Kamui Shiro pisze:Dla mnie to taki nowy lepszy (albo i gorszy) Feel, popłuczyna ogólnie po lepszych wykonawcach podobnego stylu. Nie słucha się tych ich smętów źle, ale mogliby nie istnieć na scenie i nie byłoby żadnej różnicy.
Może nie Feel, ale sposób śpiewania wokalisty przypomina mi konkurs wokalny w szpitalu psychiatrycznym. Coś jakby Anna w Małej Brytanii. Dziwi mnie, że tylko ja to widzę, a wszyscy są zahipnotyzowani. Fenomen jak u Ani Dąbrowskiej czy Kasi Wilk.
ODPOWIEDZ