Natalia Nykiel

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Natalia Nykiel

Post autor: ray »

Tak, płyta "Discordia" jest naprawdę dobra, lepsza od debiutu. Widać, że Natalia ma pomysł na siebie, że ma swój własny, charakterystyczny styl. Tylko teksty trochę kuleją...
Spokój mnie nie zachwycił, ale Kokosanki i Total błękit są naprawdę bardzo dobre.

Maria Peszek, pisząc słowa do Total błękitu zainspirowała się chyba tekstem Miau Kukulskiej.
Kukulska śpiewała: "Wyżej, mocniej, głośniej, prędzej!", a teraz Nykiel śpiewa: "Wyżej, dalej, szybciej, prędzej!".

Blur ma rację, pisząc, że Nykiel słuchają głównie młodzi ludzie, którzy raczej nie kupują płyt w formie fizycznej, tylko korzystają ze Spotify. Ale może to też zależy od gatunku? Przecież O.S.T.R.-a, Podsiadły, Grzeszczak czy Koteluk też słuchają głównie młodzi, a ci wszyscy wykonawcy sprzedają płyty świetnie. Nasza druga czołowa reprezentantka electropopu, Reni Jusis również kiepsko radzi sobie na OLiSie, a na Spotify - całkiem nieźle. Może więc serwisy streamingowe są czymś na kształt niszy dla electropopu?

I jeszcze jedno.
W najnowszej "Gali" jest artykuł "24 godziny z... Natalią Nykiel", gdzie jest taki fragment:
Natalia Nykiel pisze:Przed wakacjami obroniłam tytuł inżyniera i obecnie rozpoczęłam studia z kulturoznawstwa. Stęskniłam się za czytaniem i pracą z tekstem. Czasami mam zajęcia do 18, zwykle kończę je jednak przed 15. Zdarza się, że gdy mam tzw. okienko, jadę na wywiad albo przymiarki kostiumów na koncerty. Mój plan dnia jest całkowicie podporządkowany studiom i pracy.
:shock:
Natalia Nykiel jednocześnie studiuje, wydaje płyty, wydaje teledyski i gra koncerty.
Natomiast Edyta Górniak jednocześnie nie studiuje, nie wydaje żadnych płyt, nie wydaje żadnych teledysków i nie gra żadnych koncertów. :lol3:
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Natalia Nykiel

Post autor: endeven »

Jest kilka perełek na nowej płycie. Zdolna i konsekwentna!
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Kamui Shiro »

ray pisze:
Angie29 pisze:Nie zgadzam się ona i Sarsa wykorzystała najbardziej udział w the Voice. .
No właśnie nie.
Sarsa okazała się gwiazdą jednego przeboju. Sam przecież napisałeś w temacie o Sarsie, że jej ostatni teledysk ma słaby wynik na YouTube (niecałe 200 tys. wyświetleń w ponad miesiąc). A jej poprzedni klip, Feel no fear ma jeszcze gorszy wynik (76 tys. wyświetleń w 7 miesięcy).
Natomiast Nykiel wciąż radzi sobie bardzo dobrze na YouTube, w tym roku jej piosenka Error stała się kolejnym hitem po Bądź duży, właśnie wydała koncertowe DVD...

Sprawdziłem na empik.com i widzę, że to DVD+CD jest tam za 42,99 zł:
http://www.empik.com/lupus-electro-erro ... 9,muzyka-p.
Niedrogo...

Ray, nie za wcześnie skreśliłeś Sarsę? Przypominam, że wyświetlenia na youtube nie są wyłącznym wyznacznikiem przebojowości, jak by można wnioskować z tego postu... A też nie radzi sobie tam najgorzej.

Nie przepadam za piosenkami Nykiel. Ok, muzycznie jest ciekawie, ale coś mnie irytuje i w tekstach, i w wizerunku. Nastoletni przerost formy nad treścią, nastoletnie problemy w warstwie lirycznej. Albo te teksty są dla mnie za mądre, haha. I co ona ma za zamiłowanie do odliczania i ogólnie do matematyki? xD
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Angie29 »

Nykiel Nowa płyta szału nie robi .!!!!
.Sarsa swoimi singlami -Bronie się ...Volta ...Motyle i Cmy dalej jest grana w radiu dalej umocnila się na rynku i gra koncerty i jest git . Więc tym samym nie jest gwiazdą jednego przeboju !!!!
Nawet głupie wyświetlenia na Youtube z jej 2 albumu :
Bronie się - 16 mln , Volta -6mln , Motyle i cmy - 3mln to małe powodzenie ???? .
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Natalia Nykiel

Post autor: endeven »

No świetna energia. Kokosy lubię w każdej postaci. Galopuje dziewczyna konsekwentnie.
k o k o s a n k i -> https://www.youtube.com/watch?v=s5iC0Gbl-64
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Natalia Nykiel

Post autor: ediva »

endeven pisze:No świetna energia. Kokosy lubię w każdej postaci. Galopuje dziewczyna konsekwentnie.
k o k o s a n k i -> https://www.youtube.com/watch?v=s5iC0Gbl-64
Galopuje w jakąś kakofonię. Od tych "kokosanek" głowa boli jak po oberwaniu kokosem 8P
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Natalia Nykiel

Post autor: fookmetoo »

Jak wyżej, czy nie nagrała już tej piosenki na poprzedniej płycie? Rozumiem że można mieć "swój" styl, ale to już nagrała wiele razy wcześniej.
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Natalia Nykiel

Post autor: keraj »

Wg mnie płyta Natalii to najlepsza chociaż jednocześnie najbardziej niedoceniona Polska tegoroczna nowość.... Krążek zyskuje przy każdym kolejnym przesłuchaniu i znajduje się na nim kilka na prawdę dobrych numerów.

Liczę po cichu, że kolejnym singlem będzie fenomenalny utwór " Pokój 5" <3 <3
https://www.youtube.com/watch?v=oNPbF-qyjtM
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Natalia Nykiel

Post autor: 2770132u »

Ja również mam nadzieję, że "Pokój 5" będzie kolejnym singlem, a na zakończenie promocji płyty w sam raz "Odbicie" albo "Post".

Dodano po 48 sekundach:
A tak poza tym szkoda, że Natalia nie dostała Fryderyka
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Kamui Shiro »

Też lubię kokosy. Włącznie z Kokosankami. Nykiel podpadła mi głupawym debiutanckim singlem i hipsterską manierą, ale to akurat jej wyszło... Smakuje troszkę latami 80-tymi w stylu Kids in America. i ma dziewczyna ma swój styl, choć staż niewielki. Jej tekst piosenek są nadal lekko kulawe, niemniej.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Natalia Nykiel

Post autor: endeven »

z Albumu Albo Inaczej 2 Natalia Nykiel "Mogę wszystko"
-> https://www.youtube.com/watch?v=J1K9Ov8YX4I
Bardzo jestem na tak. Pięknie to brzmi muzycznie, fajnie klei sie z tym wokal Natalii. Można głosować w Trójce haha.
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Natalia Nykiel

Post autor: fookmetoo »

W Biedrze jej płyta po 14,99 :-)
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Natalia Nykiel

Post autor: 2770132u »

Dziś ukazał się nowy singiel Natalii pt. "Łuny", do którego stworzyła Vertical Video. Dodatkowo dziś w Sopocie zaśpiewa go poraz pierwszy na żywo. Natalia także ogłosiła swoją V Trasę koncertową i ogłosiła, że kolejnym singlem promującym album "Discordia" będzie "Pokój 5", którego premiera we wrześniu.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Natalia Nykiel

Post autor: DeathlySilence »

Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Natalia Nykiel

Post autor: endeven »

2770132u pisze:Dziś ukazał się nowy singiel Natalii pt. "Łuny", do którego stworzyła Vertical Video.
to trzeba jakoś specjalnie oglądać? bo nie wiem o co tu biega.
ODPOWIEDZ