Natalia Nykiel

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
alternatywna
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 249
Rejestracja: 27 cze 2015, 11:26
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Your high Glow On
Lokalizacja: Polska

Re: Natalia Nykiel

Post autor: alternatywna »

Kamui Shiro jeste s tak inteligentny ze zapomnialeś sprawdzić że tekst to nie Natalia napisala.tylko Jacek Szymkiewicz. co Was obchodzi czy ma certyfikat czy nie - jak możesz obrażać innych ludzi Kamui Shiro, nieznając ich.
Gdybym ja lub Aro , czy kto inny napisała tak o Edi , to wszystkie gromy ciemności byś na nas ponasyłał. Obrażając natalie obrazasz jej sympatyków = typowy hejter nic nie osiągnął a dużo się odzywa.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Kamui Shiro »

Nie obchodzi mnie, kto napisał tekst. Domyślałem się, że nie ona. Jednak ona go śpiewa, więc odpowiada chyba za niego? Może następne w kolejce "2+2=5"? ;) Dla mnie to po prostu nieprzemyślana, jak to ujęliście, metafora. Miało być inteligentnie i nie wyszło. Przestańcie ziać jadem na mnie, otruci gniewem :edi: pomysł, że coś jest nie halo z tym fragmentem tekstu, nie jest tylko moim osobistym czepialstwem - polecam raz jeszcze zerknąć na link, który podałem, i wyczilować się :-)

Zresztą tak ogólnie tekst mi nie przypadł do gustu, o matmie tylko wspomniałem dodatkowo, a tu oburzenie.
Gdybym ja lub Aro , czy kto inny napisała tak o Edi , to wszystkie gromy ciemności byś na nas ponasyłał.
Serio? Średnio mnie obchodzą wasze hejty na Edi. Na część z nich zasłużyła ;) a na część nie warto odpowiadać. Nie zniżam się do pewnego poziomu, który część z was już dawno na tym forum osiągnęła. Ostatnie zdanie twojego posta jest tak dziecinne, że szkoda w ogóle reagować. Sama sobie przeczysz, bo "nie znasz innych ludzi", więc po co ciągniesz prywatę, co kto osiągnął... Tak, nie wygrałem "X Factora" czy innego programu, więc nie mam prawa napisać, że tekst danej piosenki wydaje mi się świadczyć o czyjejś troszkę głupocie. Nawet nie wykonawcy, oczywiście! sorry za pomówienie! Niech będzie że podmiotu lirycznego...hahaha :D Temat nie jest o mnie tylko o Natalii Nykiel. Nawet największy fan musi umieć normalnie reagować na krytykę, a nie pisać rzeczy pokroju: "a ty tam po drugiej stronie zazdrościsz i masz pryszcze i podstawowe wykształcenie". Pozdrawiam, szkoda mi energii na taką 'dyskusję'
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Natalia Nykiel

Post autor: endeven »

Może następne w kolejce "2+2=5"?
Radiohead śpiewało 2 and 2 always makes up 5
"2 + 2 = 5" -> https://www.youtube.com/watch?v=aSA0l5VtD7Q

Pozdrawiam, bez dyplomu z polibudy wrocławskiej.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Kamui Shiro »

Wiem, bo lubię Radiohead i znam tę piosenkę :) ale to inny kontekst, podejrzewam że NN (idąc za ciosem) śpiewałaby coś takiego z przekonaniem, iż to najprawdziwsza prawda. Wykształcenie lub jego brak nie wiąże się z mądrością i nie uprawnia do śpiewania głupotek ^.^ nie moim pomysłem było odwoływanie się do czyjegoś wyksztacenia w tej wymianie poglądów, pozdrawiam :P

Przy okazji - przeróbki moich znajomych
facebook pisze: Cecha tej piosenki jak wielu jest po prostu chwytliwy refren. Gdyby podmienic w nim slowa na inne typu 'Badz grubym chlopcem, zamiast bigosu zjedz dwa dania" to tak samo by sie to nuciło ;p

Nie umiem być zupą, a ty sypiesz mi pieprz w boczek" - wszystko się zgadza... Ta kulinarna wersja może być tekstowo ciekawsza.
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1124
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Pawel »

Czasem są i głupie teksty w piosenkach ale wpadają w ucho, albo melodia jest fajna i dzięki temu aż tak o tym nie myślimy albo zwyczajnie nie irytują
Słowa "Oczyszczenie" w piosence naszej Damy nikt nie pobije
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Kamui Shiro »

Nie no, pewnie. Mi też wpadła z początku w ucho, po wsłuchaniu się w tekst jakoś mi przeszło. Ale przebojowa kompozycja - to fakt.
Ej, dajcie już spokój "Oczy szczenię" ;( :d
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Natalia Nykiel

Post autor: KrzysiekF »

11 wrześnie reedycja debiutanckiej płyty z nowym utworem pt EKRANY :)
Awatar użytkownika
LaFidelite
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1231
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:18
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Oz

Re: Natalia Nykiel

Post autor: LaFidelite »

Kamui Shiro pisze:a ja inżynierię akurat SKOŃCZYŁEM na Politechnice Wrocławskiej, z matmy 5 w indeksie, może więc daruj sobie ocenę wykształcenia obcych osob, Blur
To masz dwa kierunki? :-) Bo w innym temacie pisałeś, że jesteś anglistą. Ambitnie :B
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Natalia Nykiel

Post autor: niuto »

No właśnie też mi się zdawało, że gdzieś czytałem o anglistyce Kamui :P
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Kamui Shiro »

LaFidelite pisze:
To masz dwa kierunki? :-) Bo w innym temacie pisałeś, że jesteś anglistą. Ambitnie :B
Dwa i pół w sumie ;) (2mgr w tym inż, 1 lic) ambicje ambicjami, ale skonczenie polibudy do niczego póki co konkretnego się nie przydało poza mędrkowaniem na forum :roll: dobra, powiem coś poztywnego: podobał mi się makijaż Nykiel na Eska Music Awards :d Proponuję temat wykształcenia uzytkownikow forum przeniesc do innego wątku, jeśli kogoś to aż tak pasjonuje :p
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Natalia Nykiel

Post autor: KrzysiekF »

Natalia na 1 miejscu LP Zetki.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Virtual Tom »

KrzysiekF pisze:Natalia na 1 miejscu LP Zetki.
No proszę! Brawo! :idol:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Natalia Nykiel

Post autor: KrzysiekF »

Natalia nadaje nowe znaczenie słowu PROMOCJA. Jej przypadek to chyba 1 taka sytuacja od dawna na polskim rynku.

Najpierw ogromny hit w internecie, miliony na YT, później serwisy streamingowe. Po pół roku od premiery singla "łapią" dopiero stacje radiowe i oto mamy:

ZET # 1
RMF # 2
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Aro »

ESKA grała to od początku i tam piosenka radziła sobie bardzo dobrze. :)

Pamiętam, że przed laty podobna sytuacja była z singlem "Smak słów" grupy Goya i pisaliśmy o tym nawet na forum wtedy. Tylko różnica była taka, że singla który przebojem nie był po kilku miesiącach od premiery zaczął grać RMF i piosenka dopiero wtedy stała się hitem i inne większe rozgłośnie zaczęły to rónież emitować.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Natalia Nykiel

Post autor: endeven »

KrzysiekF pisze:Natalia nadaje nowe znaczenie słowu PROMOCJA. Jej przypadek to chyba 1 taka sytuacja od dawna na polskim rynku.

Najpierw ogromny hit w internecie, miliony na YT, później serwisy streamingowe. Po pół roku od premiery singla "łapią" dopiero stacje radiowe i oto mamy:

ZET # 1
RMF # 2
@Krzysio, Hype na tego singla ruszył dopiero od teledysku. Wczesniej było mizernie.... To jest po prostu mistrzowski przykład, co może zdziałac i jaką lawinę pociągnąć bardzo dobry i pomysłowy obrazek do piosenki. Niech się starsze koleżanki uczą, jakie klipy procentują.
ODPOWIEDZ