Justyna Steczkowska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

Steffie pisze:Czy "Maria Magdalena" jest nadal gdzies dostepna? Jesli nie, to moze dlatego Justyna chce ja wydac na plycie.
Tak, album nadal można pobrać za darmo z tej strony:
http://www.mm-allisone.com/
Na Facebooku Justyny jeden z fanów niedawno napisał, że nie mógł pobrać "Marii Magdaleny" z netu, ale ja teraz sprawdziłem i widzę i słyszę, że jednak album cały czas jest dostępny. :)
A czemu Steczkowska chce teraz wydać ten materiał na płycie? Po pierwsze, dobrze by było, gdyby "MM" została bardziej zauważona, bo naprawdę jest tego warta, po drugie - Justyna obiecała to fanom, po trzecie - od dawna nic nie wydała, więc w ten sposób będzie miała kolejną pozycję w dyskografii przy jednoczesnym przyoszczędzeniu kasy na studiu. :PP
Steffie pisze:Poza tym czy wiadomo na 100%, ze to ma byc wlasnie ten material?
Tak, Justyna przyznała to wprost w lutym w wywiadzie dla Radia Koszalin:
http://www.prk24.pl/35992835/rozmowa-ar ... teczkowska

Parę dni temu jeden z naszych forowiczów wrzucił na YouTube występ Justyny z Habanerą z 2006:
-> Justyna Steczkowska - Habanera - Szansa na sukces - Wrocław
Biedna Justynka... Aż 2 razy się pomyliła i ciągle musiała zaczynać od nowa. :oops:
Właściwie za trzecim razem też się pomyliła, bo nie zaśpiewała słów: "nocą zbiera czarne kwiaty", ale nie dziwię się jej, że już nie chciała przerywać i zaczynać po raz czwarty. :PP
Justyna była wtedy parę miesięcy po urodzeniu Stasia, może dawał jej popalić, dlatego byla taka rozkojarzona.
Ale głos - miazga. <3
mpjp
The story so far
The story so far
Posty: 498
Rejestracja: 27 sie 2011, 23:31
Ulubiony album: następny
Ulubiona piosenka: Obudźcie mnie
Lokalizacja: PL

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: mpjp »

Czy mi się wydaje, czy Justyny brak ostatnio na różnych galach, Sylwestrach, festiwalach? A jeśli tak, to skąd ban?
Swoją drogą jak wpisze się w Google nazwisko Steczkowska czy Kayah to wychodzą zupełnie inne informacje (raczej muzyczne) i dodawane z jakże inną częstotliwością niż wpisując Górniak...
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: To co najlepsze »

Justyna cały czas jest pochłonięta jest Koncertami Muzyki Filmowej, moim zdaniem to jest właśnie spełnienie jej jako Artystki, na scenie świeci się i czuje niczym największa zachodnia diva, śpiewa znany i ceniony repertuar, pełne hale koncertowe, wyprzedane po ostatnie miejsca, jak na koncertach największych amerykańskich gwiazd. Myślę, że to w pewnym sensie jest właśnie to spełnianie.

Ja osobiście najbardziej cenię sobie płytę XV, i skrajnie inną, ciepłą, lekką, radiową Daj mi chwilę, nie lubię jej pierwszych płyt, gdyż barwa głosu mi totalnie przeszkadza, nie lubię eksperymentów muzycznych jak z muzyką z kabaretu, kołysankami, w duecie z Delągiem, nie chwyciła mnie uduchowiona Anima, projekt Marii Magdaleny ze względu na rażący angielski

Repertuar Justyny jest bardzo duży, ale ona nie ma swojego słuchacza, nie jest określona.Poszukuje, zmienia się, ze skrajności w skrajność, nie ma swojego odbiorcy, którego można byłoby zdefiniować.

Kazdy utwor ktory śpiewa czuć , ze jest jej, bo ma ogromną charyzmę, ale nie każdy utwor do niej pasuje.

Do telewizji, do radia komercyjnego jest zbyt ciężka, dla radia alternatywnego zbyt popowa, jakkolwiek to interpretować.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

mpjp pisze:Czy mi się wydaje, czy Justyny brak ostatnio na różnych galach, Sylwestrach, festiwalach? A jeśli tak, to skąd ban?
Justyna nie ma bana w TV. :)
W czerwcu zaśpiewała w telewizji na festiwalu im. Anny German (Tańczące Eurydyki), a pod koniec 2017 na gali "60 lat TVP Poznań" (Bo we mnie jest seks, Sanktuarium). Parę stron wcześniej wrzuciłem linki do tych wykonów.
Teraz Justyny jest mniej w TV, bo ona w ogóle od dłuższego czasu bardzo unika mediów - może ze względu na toczące się procesy o naruszenie prywatności, a może na niejasną sytuację wokół jej życia prywatnego...

To co najlepsze,
z jednym, co napisałeś, nie mogę się zgodzić:
To co najlepsze pisze:(...) pełne hale koncertowe, wyprzedane po ostatnie miejsca, jak na koncertach największych amerykańskich gwiazd.
Niestety, nie. :( Przecież pisaliśmy wcześniej, że część koncertów jest odwoływana z powodu słabej sprzedaży biletów. Tak właśnie było w lipcu z koncertem muzyki filmowej w Operze Leśnej w Sopocie. Ale i tak pod tym względem jest już lepiej niż w zeszłym roku.

Gdybym miał wybrać swój ulubiony album Justyny, wskazałbym na "Alkimję". Ale lubię właściwie wszystkie jej płyty, najmniej lubię te z kołysankami i te nagrane z Delągiem i Maleńczukiem.
Z autorskich płyt najsłabsza jest "To mój czas", ale Korytarze są super. <3

W pełni zgadzam się z tym, co napisałeś na końcu - Justyna jest za bardzo popowa dla alternatywy i za bardzo alternatywna dla popu. I to jest jej przekleństwo. :(
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Margaret »

ray pisze:Odkąd Wojtanowski jest menadżerem Justyny, wokół jej koncertów panuje jeden wielki cyrk.
ray pisze:I jeszcze jedna rzecz - Justyna przez całą swoją karierę zawsze dużo nagrywała. Wygląda na to, że od 3 lat, czyli od czasu nawiązania współpracy z cud-menadżerem, przestała. Teraz ona nie udziela się nawet gościnnie, a przecież wcześniej ciągle przyjmowała zaproszenia do różnych dodatkowych projektów.
To prawda. Był okres kiedy była płyta za płytą. Z każdego albumu było 4-5 singli, zazwyczaj do każdej piosenki powstawał teledysk, co chwilę pojawiała się w projektach specjalnych, akcjach charytatywnych i w innych duetach.
Obecnie wydała tylko "Animę Live", która jak sami wspominaliście - ma kilka niedociągnięć, kilka powtarzanych ujęć i niedociągnięć. Cena w Empiku - zabójcza ... za tę cenę mogę sobie kupić Adele.
Wydając ponownie "Marię Magdalenę" potwierdza fakt, że nic nie nagrywa (nawet nowego singla), a wydaje album "bo wypada, bo zbyt długa jest przerwa". To jest słabe.
Marzy mi się, aby choć dodała "Cristal Children" na CD.

Z drugiej strony Justyna zawsze marzyła o wielkich halach i koncertach biletowanych więc myślę, że jest szczęśliwa.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: endeven »

Dziewczyna szamana jest najchętniej słuchaną piosenką Justyny aktualnie na spotify.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Piter »

Nigdy nie rozumiałem popularności tej piosenki. Podobnie jak Jestem kobietą.

Był taki kawałek Justyny. Wystąpiła z nim w Opolu tuż po ESC, chyba w konkursie. Dość mocno rockowy ze skrzypcami. Ktoś kojarzy tytuł?
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Blur »

Może to:
Justyna Steczkowska - Pozwól (Opole'95)

i nagranie studyjne z 2009 pod tytułem Korytarze?
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Steffie »

Ostatnie wakacje Justyny wypadly chyba dobrze, bo na portalikach bylo glosno o jej wyrzezbionym brzuchu. ;) Bardzo sie ciesze, moze jej dzialalnosc muzyczna tez wroci na wlasciwe tory.

Justyna Steczkowska i Maciej Myszkowski odbudowuja malzenstwo
http://www.pomponik.pl/plotki/news-just ... Id,2611170
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: pijej1 »

A siostra Magda zapowiada nowy album SERIALOVE (premiera 7 września 2018). Na warsztat wzięła utwory z polskich seriali: Klan, Rodzinka.pl, Czterdziestolatek, Jan Serce czy Matki żony i kochanki.

Nowa wersja czołówki z Klanu: https://www.youtube.com/watch?v=4NBcM4LLNXU
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Kamui Shiro »

Piter pisze:Nigdy nie rozumiałem popularności tej piosenki. Podobnie jak Jestem kobietą.

Efekt tekstów tak głupich, że aż kultowych/ ludziom z małym ogarnięciem w tej kwestii takie teksty piosenek mogą się wydawać 'woow'. Dziewczyna szamana to taki kiepski żart i za taki w sumie uchodziła wokół mnie. Niemniej w całej swojej głupotce ma coś fajnego i jest mocno przebojowa. Justyna z Ciechowskim miała piosenki, które znała cała Polska, teraz mało kto jej słucha.

Nawiasem mówiąc, o tym zapożyczeniu Grzegorza z Ciechowa to ja nie wiedziałem... https://www.youtube.com/watch?v=LfR2cxktFvc
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Piter »

Spoko, w moim odczuciu Grawitacja była czymś mega. Ale klip do obu piosenek bardzo lubiłem. Żałowałem, że to Justyna za klip do Dziewczyny nie zdobyła Fryderyka zamiast Edyty.
kirin
Make it happen
Make it happen
Posty: 129
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Błękit myśli
Lokalizacja: Toruń

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: kirin »

po koncercie cygańskim w warszawskim teatrze ROMA publiczność miała okazję posłuchać nowy singiel Justyny
z tego co słyszałem Justyne wokal nagrała chyba na nowo
piosenka bardzo klubowa... ale do radia ? zdecydowanie nie

Dodano po 47 minutach 30 sekundach:
oczywiście mowa o AVE NO Control z Marii Magdaleny
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: fookmetoo »

Czy remiksy piosenek Justyny które były wydane na singlach można gdzieś dostać w mp3, w jakichś sklepach, streamingach?
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Dobi »

Na iTunes możesz kupić tylko Leć (No Drama Remix)
ODPOWIEDZ