KAYAH

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

KAYAH

Post autor: B@r »

Za Onetem:

Kayah podsumowuje swoją dotychczasową karierę. Za kilkanaście dni do sklepów trafi dwupłytowe, kompilacyjne wydawnictwo jednej z najpopularniejszych polskich wokalistek.


Kayah

Płyta "The Best And The Rest" wydana zostanie 29 kwietnia. Na pierwszym krążku znajdą się największe przeboje Kayah, drugi zawierać będzie rzadkie nagrania z dorobku artystki, m.in.: "Smolikowy" (feat. Andrzej Smolik), "Uwierz to nie ja" (feat. Urszula), "Amen" (Vera Bila), "Chico & Kayah", "Jaka Ja Kayah" - Smolik remix, "Miłość ci wszystko wybaczy" (feat. G. Bregovic - wersja live) i "Testosteron" orkiestra mix.

Lista utworów pierwszego dysku, to: "Testosteron", "Embarcacao" feat. Cesaria Evora, "Anioł wiedział", "Jaka Ja Kayah", "Nie ma nie ma Ciebie", "To nie ptak", "Prawy do lewego", "Śpij kochanie śpij", "Supermenka", "Na językach", "Fleciki", "Córeczko (wolałabym żebyś była chłopcem)", "Santana".

Dodajmy, że będzie to ostatnie wydawnictwo artystki z logo wytwórni BMG. Następne albumy Kayah wydawać będzie należąca do wokalistki firma Kayax.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: KAYAH

Post autor: Magda M »

Kayax brzmi ja Ajax :D:D:D:D

a tak serio to ja lubie nawet Kayah a raczej jej muzyczke... nie wszystko oczywiscie ale np uwielbiam wolną versje "Testosteronu" (z orkiestra)..... i sa tez inne fajne kawałki....

a co do tej wytwórni....hmmm.... ciekawe.. jakby nie było.... moze chce troche szumu wokoł siebie narobic.... bo w sumie to nie słuchac o niej za duzo.... odwrotnie jest u Edi.. ona nawet nie musi spiewac a o niej piszą - jak to zauwazył wojewódzki.. ale i tak zle i tak niedobrze... ciekawe jak to sie potoczy u Kayah......
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: KAYAH

Post autor: B@r »

A moze ma to zwiazek z kontraktem. Takie kompilacje to dobry sposob na wydanie kolejnej plyty (kontrakty sa czesto zawierane na okreslona ilosc plyt) - oze BMG nie chce juz Kayah, a moze Kaya nie chce juz BMG. Podobnie bylo z "#1's" i "Rainbow" Mariah Carey - nagrane szybciutko, by rozwiazac kontrakt smierica naturalna i uniknac odszkodowan.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: KAYAH

Post autor: vanity »

lubię Kayah, ma "kilka" bardzo ładnych piosenek.
ale wiecie to wydawnictwo ostatnie tak mi się jakoś kojarzy z Georgem Michaelem. tzn samo wydanie płyty. greatest hits jako pożegnanie z wytwórnią.
ale tak czy siak podsumowanie dobre, bo trochę zrobiła. płyta może być fajna, trzeba tylko jeszcze poczekać na pełny spis utworów.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: KAYAH

Post autor: Magda M »

no kayah na kazdej cd to miała chyba cos fajnego... aczkolwiek kawałków sprzed supermenki to nie pamietam..... ale zabawa z bregowicem i testosterony wybiły ją do góry.. :) fajnie :) aczkolwiek jako osoby nie lubie Kayah... drazni mnie jej zachowanie na scenie... nie wiem czemu.... no ale nic na to nie poradze....

[ Dodano: 2005-04-13, 23:43 ]
tak czy siak pisoenki ma fajne :D :D:D:D:D
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: KAYAH

Post autor: B@r »

Kayah jest bardzo utalentowana, pisze nietuzinkowe piosenki, pomogla spopularyzowac "czarnr rytmy" w Polsce. Zawsze ja lubilam, milo ze i obie panie (Kayah i Edi) ostatnio o sobie cieplej mysla.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: KAYAH

Post autor: Magda M »

ja to ogolnie lubie te wszystkie wokalistki z czasów edyty... kowalska, steczkowską (ale kiedysna wersje) , lipnicką..... no i kayah'e.... teraz "w tym nowym pokoleniu "juz nie ma takich fajnych piosenkarek..... jedynie chyba flinta...... szkoda....

[ Dodano: 2005-04-13, 23:52 ]
te co teraz spiewaja sa gwiadkami jednego lata (flinta moze byc wyjątkiem),,,,, kiedys było inaczej... do mikrofonu dorwały sie tylko talenty.... patrzcie na Edyte.... ona jest niesmiertelna :D:D:D:D:D

[ Dodano: 2005-04-13, 23:53 ]
i chwała jej za to :D:D:D:D

no ale wrócmy do wątku Kayah..... :P
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: KAYAH

Post autor: B@r »

Ja w ogole lubie muzyke z lat 90-tych, szczegolnie z polowy. I polska, i zagraniczna.
monia80
Impossible
Impossible
Posty: 1520
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:56
Ulubiony album: Wszystkie!
Ulubiona piosenka: Never will I!!!!
Lokalizacja: Myślenice

Re: KAYAH

Post autor: monia80 »

jesli chodzi o kaye to testosteron byl genialny :)

reszta na temat jej osoby mnie nie interesuje-nie lubie jej i tyle.

ale trza byc obiektywnym-testoseron naprawde -swietny utwor nie powiem , ale wile razy jak bylam sama w domu to szalalam przy tej piosence jak trza :D tylko moj psiurek cocik mruczal nie zadowolony wtedy szczekal i wogole dzinie niz zwykle sie zachowywal , bo Harus przyzwyczajony zaszwe do Perly do Edzi glosu -naprawde mozecie sie smiac , ale nawet moja mama to wyczila jak ja kiedys wolam , bo moj piesiu jak szlo "nie opuszczaj "mnie tak fajnie sobie wzychal i oczka zamykal od malego wychowany jest na muzyce Edzi :)

hi hi nie Mial wyjscia musial Ja pokochac :D
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: KAYAH

Post autor: vanity »

zgadzam się początek lat 90 to był istny wysyp talentów. teraz jest trochę gorzej, ale są wśród młodych talenty. mnie np spodobała się Dąbrowska, Brodka, Flinta. na pewno są dziewuchy oryginalne. mam nadzieję że dalej tak pociągną. przyszłość pokaże co z nimi będzie, ale te starsze też mi się podobają. te starsze czyli Kayah Edi Kasia K Justyna (ale wolę tę sprzed kilku lat)Anna Maria. co jak co ale w Polsce wokalistki się udały.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: KAYAH

Post autor: Magda M »

monia80 pisze:jesli chodzi o kaye to testosteron byl genialny :)

reszta na temat jej osoby mnie nie interesuje-nie lubie jej i tyle.

ale trza byc obiektywnym-testoseron naprawde -swietny utwor nie powiem ,:D
a słyszałas wolna wersje testosteronu z orkiestrą?? super!!!

[ Dodano: 2005-04-14, 13:07 ]
vanity pisze:zgadzam się początek lat 90 to był istny wysyp talentów. teraz jest trochę gorzej, ale są wśród młodych talenty. mnie np spodobała się Dąbrowska, Brodka, Flinta. na pewno są dziewuchy oryginalne. mam nadzieję że dalej tak pociągną. przyszłość pokaże co z nimi będzie, ale te starsze też mi się podobają. te starsze czyli Kayah Edi Kasia K Justyna (ale wolę tę sprzed kilku lat)Anna Maria. co jak co ale w Polsce wokalistki się udały.
anie Dąbrowska tez lubie.. :) a brodka działa mi na wyobraznie chociaz głos ma fajny.... a a ani jopek wogole nie trawie......

a Edzie uwielbiam :D:D:D:D:D:D:D:D
monia80
Impossible
Impossible
Posty: 1520
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:56
Ulubiony album: Wszystkie!
Ulubiona piosenka: Never will I!!!!
Lokalizacja: Myślenice

Re: KAYAH

Post autor: monia80 »

vanity pisze:zgadzam się początek lat 90 to był istny wysyp talentów. teraz jest trochę gorzej, ale są wśród młodych talenty. mnie np spodobała się Dąbrowska, Brodka, Flinta. na pewno są dziewuchy oryginalne. mam nadzieję że dalej tak pociągną. przyszłość pokaże co z nimi będzie, ale te starsze też mi się podobają. te starsze czyli Kayah Edi Kasia K Justyna (ale wolę tę sprzed kilku lat)Anna Maria. co jak co ale w Polsce wokalistki się udały.
to prawda nie ma co narzekac na nasze wokalistki zwlaszcza te "starsze" ja bardzo lubie Anite lipnicka - jeszcze z Varius manx , Anie Jopek ,Natalke Kukulska, Edyty Bartosiewicz jedna pisenke "Tatuaz" uwielbiam

zespol Hej to byly czasy mojej molodosci jak chodzilam jeszcze do podstawowki genialny zespol .zwlaszcza "Ja sowa ":!: tak zaluje ,ze nie nagrywalm tych wszystkich staroci chetnie by sie teraz do tego wrocilo.

natomiast z tych mlodych uwiebiam Brodke-niesmowity glos, Flinta bardzo do mnie przemawia tez bardzo bardzo lubie Anie Dabrowska te 3 wokalistki naprawde sie nam udaly niesamowite barwy glosow kazda rozny , ale znakomity-one sa genialne poprostu :!:
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: KAYAH

Post autor: Magda M »

monia80 pisze: to prawda nie ma co narzekac na nasze wokalistki zwlaszcza te "starsze" ja bardzo lubie Anite lipnicka - jeszcze z Varius manx , Anie Jopek ,Natalke Kukulska, Edyty Bartosiewicz jedna pisenke "Tatuaz" uwielbiam

zespol Hej to byly czasy mojej molodosci jak chodzilam jeszcze do podstawowki genialny zespol .zwlaszcza "Ja sowa ":!: tak zaluje ,ze nie nagrywalm tych wszystkich staroci chetnie by sie teraz do tego wrocilo.
to były czasy... kurcze te piosenki ktore one spiewały do dzis wszczy znaja i kochaja... cikawe czy tak samo bedzi z "Żałuje ze cie znałam" "Tego chciałam"... itp itd.... zobaczymy..
monia80
Impossible
Impossible
Posty: 1520
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:56
Ulubiony album: Wszystkie!
Ulubiona piosenka: Never will I!!!!
Lokalizacja: Myślenice

Re: KAYAH

Post autor: monia80 »

teraz to muzka na psy te hiphopy ,techna a jakie dziwne zespoly jakies popowstawaly :roll: a szkoda gadac ja mowie ,ze kiedys ta muzyka ta byla na poziomie a juz za czasow mojej mamy Santor Irena , Sosnicka ,Jarocka , Sipinska Niemen -ludzie to byly gwiazdy z klasa-teraz to jak sie widzi jak sie ubieraja potargane dzinsy na koncert podkoszulki wyciagnieta a -trudno tamte czasu juz nie wroca -pieknie miec wspomienia-dla marzen i wspomien jest pieknie zyc :!:
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: KAYAH

Post autor: vanity »

to prawda, że niektórzy z nas gorzej trawią obecnych wykonawców, no ale my wychowaliśmy się w innych czasach, myślę że każde pokolenie ma swoją muzykę i zawsze ją najbardziej lubi, a do nowości nie jest nastawony entuzjastycznie.
mimo że ja mam 26 latek na karku to czasem sobie puszczę Aleję gwiazd Sośnickiej, albo Powrócisz tu Santor i też mi się podoba. jestem jakaś taka otwarta na to co jest było i będzie. ale starej muzy nigdy nie zapomnę i zawsze będę wracać do niej. nowości słucham, ale szczerze mówiąc szybko mi się nudzą, a stare utwory raz na jakiś czas sobie słucham.
ODPOWIEDZ