KAYAH

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Parę dni temu Kayah napisała na Facebooku:
Kayah pisze:Właśnie oglądam Fakty! Zalałam się łzami, strajk w Centrum Zdrowia Dziecka jest czymś strasznym dla tych dzieciaków! Dlaczego nikt nie reaguje????!!! Nigdy nie wypowiadałam się politycznie ale tym razem zagotowałam się! Było mnóstwo błędów i zaniedbań ale co dzieje się teraz woła o pomstę do nieba!!!!! Mam dość tej potwornej HIPOKRYZJI!!!!! MAM DOŚĆ TYCH PRZYKLEJONYCH UŚMIESZKÓW I OCZYWISTEGO MORDOWANIA TEGO KRAJU W BIAŁYCH RĘKAWICZKACH
Widać, że Kayah napisała to pod wpływem silnych emocji. Ale w pełni się z nią zgadzam. Moje poglądy w kwestii obecnej sytuacji w Polsce, w kwestii naszego rządu, są dokładnie takie same.
Na wpis Kayah odpowiedziała Aga Zaryan, pisząc: "Mam te same spostrzeżenia, jak chcesz, możemy zabrać głos razem. A może wspólny protest song? Bez żartów! Moje idolki zabierały głos w sprawach społecznych, my też możemy, nie musimy tylko śpiewać o złamanych sercach".
Natomiast pisowcy odpowiedzieli falą hejtu. Oto przykład: "Kayah posłuchaj żydowski koczowniku Jesteś i żyjesz na ziemi słowian którzy są tu obecni od 10.000 lat (...) możemy cie wykopać tam gdzie wasze miejsce".
Kayah usunęła swój wpis, na bieżąco usuwa również obraźliwe komentarze, które teraz pojawiają się pod jej innymi postami. Ale temat podłapały już portale plotkarskie. Pojawiło się mnóstwo krytycznych i megaidiotycznych komentarzy typu: "Jak PO przez 8 lat okradało nasz kraj, to wtedy jakoś jej to nie przeszkadzało" albo "Radzę przestać oglądać Fakty". Najgorsze komentarze są pod artykułem na portalu niezalezna.pl. Niektórzy, tylko dlatego, że mają inne poglądy polityczne niż Kayah, piszą o niej, że jest głupia, stara, brzydka i że jest pseudoartystką. Oto Polska właśnie.

A teraz o muzyce...
Na początku września Kayah ma znów zaśpiewać z Bregovicem - w klubie Progresja w Warszawie. Kayah wystąpi jako gość specjalny na koncercie Bregovica. Czyli pewnie będzie tylko parę ich wspólnych piosenek...
Od wydania "Transoriental Orchestra" minęło już ponad 2,5 roku i niestety cały czas nie widać na horyzoncie nowego albumu. Na początku października zeszłego roku Kayah powiedziała w wywiadzie dla "Dużego Formatu", że jest w przededniu nagrywania nowej płyty, tym razem jazzowej. Kiedy po listopadowym koncercie w Łodzi próbowałem podpytać ją o coś więcej na ten temat, odpowiedziała, że wolałaby więcej nie zdradzać, bo jest dopiero na etapie prób. Na moje pytanie, czy będzie to płyta autorska, odpowiedziała: "Nie do końca". Zastanawiałem się, czy może chodzić o to, o czym Kayah wspominała parę lat temu - że dostała niepublikowane kompozycje Krzysztofa Komedy od jego rodziny i ma napisać do nich teksty... Jednak niedawno Kayah powiedziała: "Ostatnio znów uległam rytmom brazylijskim. Być może będzie to miało swój dalszy ciąg". Czyli na nową płytę Kayah w tym roku raczej nie ma co liczyć... :(
Od początku tego roku Kayah zagrała 10 koncertów biletowanych - 6 w ramach trasy "Kamień - 20 lat później" i 4 z kwartetem Royal String Quartet. Poza tym, w kwietniu śpiewała w Indonezji z "Transoriental Orchestra", a kilka dni temu w Irlandii z tamtejszym zespołem Kila. W czerwcu będzie mieć kilka koncertów otwartych w Polsce i jeden biletowany w Londynie, do tego jeszcze zaśpiewa na festiwalu w Opolu. Kayah nie próżnuje, w odróżnieniu od :edi:.

W Kayah bardzo podoba mi się to, że po niej widać, że ona naprawdę kocha muzykę. Ona nie udaje. Czasem najpierw powie, a potem pomyśli (pamiętna wypowiedź podczas recitalu na Balu Dziennikarzy w 2012, że "bardzo jej miło, że może występować dla gawiedzi" :rotfl:), ale ona jest mądra. To widać i w tekstach jej piosenek, i w wywiadach z nią, i w tym, co zamieszcza na swoim Facebooku, i w tym, jak prowadzi swoją karierę. Ma już taką pozycję, że nie musi lansować przebojów, tylko może grać taką muzykę, jaka jej akurat w duszy gra.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: KAYAH

Post autor: DeathlySilence »

Rozumiem, że sytuacja w CZD stała się kroplą przepełniającą czarę goryczy u Kayah.

Obecni rządzący wiele nabałaganili, ale akurat w tym wypadku nie tylko oni nabroili (nie sami) - wieloletnie zaniedbania, cięcia, wyzysk, niby reformy itd.

Niby artysta też człowiek i wypowiedzieć się może, ale nie jest typową fejsbukową Grażyną, którą obserwuje stu znajomych, więc odradzałbym pisanie bez zgłębienia tematu (związku przyczynowo skutkowego), pod wpływem emocji, chwili, strzelanie z kapiszonów do PiS'u (w domyśle, bo odebrać tę wypowiedź można jako zarzut nie tylko do nich, ale też do reszty "klasy" politycznej).

Post usunęła, więc albo przeraziła ją fala pisowskiego hejtu, albo zrozumiała swój błąd.

Liczę, że ta sytuacja jej nie zraziła i w przyszłości swoje zaniepokojenie o losy ojczyzny wyrazi w sposób przemyślany, mający jakąś wartość i nośność merytoryczną.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: KAYAH

Post autor: endeven »

Brawo Kayah!
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Kayah wydała dzisiaj remiks Na językach - z nowym wokalem.
DJ Inox & Nick Sinckler - Na językach feat. Kayah: https://www.youtube.com/watch?v=SOjPdSCYzfE.
Na Spotify dostępne są 3 wersje tego remiksu.
Bardzo fajna niespodzianka. Tak jak napisała sama Kayah - "w sam raz na wakacje". :-)
Choć z drugiej strony, jeśli ktoś powie, że Kayah zamiast nagrać wreszcie coś nowego, znowu, po raz kolejny przerabia swoje stare piosenki, nie będę mógł odmówić racji...
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: KAYAH

Post autor: Virtual Tom »

Reedycja "Kamienia" w Biedronce po 14,99 zł :bobo2: kupiłem jeszcze "Modlishkę" O.N.A :rockon:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

3 dni temu, po raz pierwszy od 17 lat, Kayah wystąpiła razem z Goranem Bregovicem. Kayah była gościem specjalnym na jego koncercie w Hali Koło w Warszawie, gdzie zaśpiewała 7 piosenek z ich wspólnej bestsellerowej płyty.
Ewa Szymańska dla Interia.pl pisze:Gdy na scenie pojawiła się bosa Kayah, cała hala huknęła obezwładniającym aplauzem! Artystka wyglądała olśniewająco w zielonej, zwiewnej sukni. Kolejne siedem wspólnie zagranych utworów wybrzmiało razem z setkami głosów. Zakładam, że refren do Śpij kochanie, śpij mógł być słyszalny w okolicach centrum Warszawy. Kolejne Byłam różą i To nie ptak wypadły świetnie, mimo kłopotów z odsłuchami. Miałam wrażenie, że muzycy nie słyszą się wzajemnie, jednak trzeba pamiętać, że problemy techniczne nie obezwładniają artystów takiego formatu. Było po bałkańsku: dużo improwizacji i spontaniczności.
Gdy Kayah zapowiedziała dłuższą przerwę na papierosa wiadomo było, że za chwilę usłyszymy Ta-bakierę. Kasia opowiedziała historię swojego pierwszego, bardzo emocjonującego, spotkania z Goranem i ze śmiechem wspominała swoją pierwszą z nim rozmowę. Brzmiała mniej więcej tak:
- Czy piosenkę Ta-bakiera śpiewa Cesaria Evora?
- Tak!
- Aha.
Następnie przyszła pora na Nie ma, nie ma ciebie i 100 lat młodej parze. A pierwsze dźwięki numeru Prawy do lewego nie mogły przemknąć nierozpoznane. Publiczność szalała i śpiewała, mimo że zespół zagrał ten utwór w za niskiej dla Kayah tonacji. Po weselnych szaleństwach artystka zeszła ze sceny, odprowadzana długimi oklaskami.
Wczoraj wieczorem Kayah skomentowała ten koncert na swoim Facebooku:
Kayah pisze:Dobrzy ludzie! Potrzebowałam dwóch dni, by ochłonąć po czwartkowym koncercie. Było niesamowicie! Parę tysięcy ludzi śpiewających od początku do końca każde słowo razem ze mną. Nigdy tego nie zapomnę!!!!!! Bardzo dziękuję wszystkim fanom, wszystkim przybyłym, wszystkim z życzliwością w sercu. Jestem Wam wdzięczna za to niezwykłe i wzruszające doświadczenie!!!!!!! Być może jeszcze uda się nam to powtórzyć, może w lepszych warunkach, kiedy nie będzie tak późno, tak gorąco, ale komfortowo, z powietrzem do oddychania. Nigdy jeszcze nie przeżyłam czegoś tak jednoczącego obcych sobie ludzi, czuję się żywo dotknięta i bardzo wyróżniona. Ściskam Was mocno.
Wielka szkoda, że B@r zamiast napisać w "Fakcie" o tym, co ważne, czyli o występach Kayah z Fosterem (do tej pory nie wiem, co wtedy zaśpiewała) i z Bregovicem, wolał napisać o tym, że niby Kayah jest zazdrosna o nową miłość byłego męża:
http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/kayah ... io/cp31jgh.
:roll:
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: KAYAH

Post autor: niuto »

ray - ale umówmy się, kogo obchodzi, co i z kim zaśpiewała Kayah?? :) Fakt, to brukowiec o okreslonym profilu, więc pisze się tam na okreslone tematy. O muzyce piszą inne portale...
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Z jednej strony - tak, wiadomo, kim są odbiorcy "Faktu", ale z drugiej strony - zawsze, w każdym z artykułów, można przemycić chociaż 2-3 zdania o muzyce. Niesprawiedliwe jest to, że o ile o występie Edyty z Fosterem się pisze, to już o występie Kayah - nie. Ktoś, kto nie szuka informacji stricte o muzyce w innych mediach, wie z "Faktu" tyle: Edyta współpracuje z renomowanym producentem Whitney Houston i Celine Dion, a Kayah nic nie tworzy, nie koncertuje, jedyne, co robi, to zbiera haki na obecną partnerkę swojego byłego męża...
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5027
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: addar »

o wystpie edyty z fosterem sie nie pisze, pisze sie o ich romansie. Nagranie mamy bo Bor to fancio Edyty :edi:
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: KAYAH

Post autor: niuto »

Ktoś, kto nie szuka informacji stricte o muzyce w innych mediach, wie z "Faktu" tyle: Edyta współpracuje z renomowanym producentem Whitney Houston i Celine Dion, a Kayah nic nie tworzy, nie koncertuje, jedyne, co robi, to zbiera haki na obecną partnerkę swojego byłego męża...
Ale jakie znaczenie dla samej Kayah ma to, czy przeciętny Kowalski przeczyta o jej wystepie w fakcie?? Jeśli w ogóle kliknie... Kayah wie co robi, co oferuje publiczności niezależnie od tego, czy napisze o tym "Fakt". A fani i tak o wszystkim wiedza, chodzą na koncerty i kupuja płyty. Jak zauważył Addar - w przypadku Edyty tez więcej pisze się o jej rzekomym romansie. A druga sprawa jest taka, że Edyta sama nachalnie promuje ten występ, Kayah - nie.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Tak, fani i tak kupią płytę czy bilet na koncert. Ale są też tacy, którzy aż tak Kayah nie lubią, by wydać na nią swoje pieniądze, ale jednak z czystej ciekawości (albo na przykład z nudów w pracy) przeczytają, co u niej słychać. I czego się dowiedzą z "Faktu" czy Pudelka? Tylko tego, że jest zazdrosna o jakąś "żonę Hollywood". W przeciągu zaledwie paru dni Kayah zaśpiewała u boku dwóch żywych legend muzyki - Fostera i Bregovica, ale te fakty przemilczano, tylko napisano o jakichś pierdołach.
niuto pisze:Jak zauważył Addar - w przypadku Edyty tez więcej pisze się o jej rzekomym romansie.
Nie. O rzekomym romansie też się pisze, ale po koncercie w Hiltonie jest całe mnóstwo artykułów typu: "Edyta Górniak zmierzyła się / mogłaby konkurować z Whitney Houston" - napisało o tym 7 portali: Fakt, SE, Party, Jastrzabpost, RMF FM, Radio Zet i Onet. O występie Kayah nie napisał żaden portal i uważam, że to jest kure*sko niesprawiedliwe.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: KAYAH

Post autor: Piter »

Jest coś w tym tonie, z jakim piszą o występie Edyty. Ten zachwyt budzi moje zdziwienie.
Też jestem ciekaw, co zaśpiewała Kayah i Sławek i jak im wyszło.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: KAYAH

Post autor: karen »

Bo ktoś ma układy z portalami a ktoś ich nie ma. Ale myśle ze akurat Kayah na tym nie zależy.
Swoja gdy droga na Jastrząbpost ukazała się fotorelacja z Edzią w roli głownej oczywiście z konferencji w Hiltonie na temat wspomnianego koncertu-i tytuł brzmiał 'Górniak przyćmiła inne gwiazdy" jakoś tak- i fotki Edzi, jeden z komentarzy brzmiał mniej więcej-"Pokażcie innych skąd mamy wiedzieć czy faktycznie przyćmiła skoro pokazujecie tylko ją-pokażcie Kayah" 8P Nie pokazali
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1126
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: KAYAH

Post autor: Pawel »

Ne fb Uniatowskiego jest filmik gdzie śpiewa Glory Of Love
oraz filmik na którym wszyscy razem śpiewają
Ain't no Mountain High
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: KAYAH

Post autor: Flux »

ray pisze:Wielka szkoda, że B@r zamiast napisać w "Fakcie" o tym, co ważne, czyli o występach Kayah z Fosterem (do tej pory nie wiem, co wtedy zaśpiewała)
W jednym z materiałów video, chyba w TVN, pokazano fragment próby, gdzie Kayah śpiewała Un-break my heart Toni Braxton.
ODPOWIEDZ