KAYAH

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Kayah nie zwalnia tempa.
20 i 21 stycznia wzięła udział w koncertach "Tribute to musical" w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku - wykonała 3 utwory: Somewhere over the rainbow, To świt, to zmrok (czyli polską wersję Sunrise, sunset) i Aquarius.
23 stycznia zagrała koncert biletowany z cyklu "Kayah & Royal Quartet" w Filharmonii w Szczecinie.
31 stycznia zagrała ostatni w tym sezonie koncert świąteczny w warszawskiej Kuźni Kulturalnej.
3 lutego wystąpiła gościnnie na koncercie charytatywnym dla Czesława Baranowskiego w Łomiankach.
A już 9 lutego zagra koncert w Sanoku - znów z Royal Quartet.
Wygląda na to, że pod względem liczby występów Kayah chce przebić Jusię. ;-)

Mimo że Kayah miała w styczniu dużo koncertów, znalazła czas, by wesprzeć WOŚP. Można było wylicytować obiad z Kayah połączony ze zwiedzaniem Kayaxu. Zwycięzca aukcji zaoferował 10 300 zł.

Jakiś czas temu w ramach promocji albumu "Gdy pada śnieg" Kayah udzieliła bardzo fajnego wywiadu dla Radia Łódź, gdzie również zaśpiewała fragment Pustego talerzyka a cappella:
https://www.radiolodz.pl/broadcast_post ... oja-muzyka.

Syn Kayah, Roch pod koniec zeszłego roku skończył 18 lat. Ciekawe (i jednocześnie godne podziwu) jest to, że nawet nie wiemy, jak on teraz wygląda. :) Synowie Górniak i Steczkowskiej są bohaterami portali plotkarskich i tabloidów, a o synu Kayah totalna cisza... I bardzo dobrze - jeżeli raz wpuściłby media do swojego życia, te nie dałyby mu już później spokoju.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Kayah ogłosiła nową trasę koncertową - z Goranem Bregovicem:
14 września - Łódź, Wytwórnia
15 września - Gdynia, Gdynia Arena
16 września - Szczecin, Azoty Arena
18 września - Poznań, MTP Hala II
19 września - Wrocław, Hala Orbita
21 września - Kraków, Hala Wisły
22 września - Warszawa, Progresja.

To będzie ich pierwsza wspólna trasa koncertowa... Do tej pory wystąpili razem zaledwie 3 razy.
Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Kayah i Bregovic robią to po prostu dla pieniędzy. Jeszcze w listopadzie 2015 Kayah wypowiadała się o Bregovicu bardzo krytycznie:
Kayah pisze:Goran do dziś nie rozliczył się ze mną. To nie są narzekania, to są po prostu stwierdzenia faktów. Abstrahując od jego charakteru czy od tego, czy jest miłym człowiekiem, czy nie. To jest podstawowa sytuacja. Tyle lat minęło, cóż… Nie pałam entuzjazmem w stosunku do tego człowieka. Muszę powiedzieć, że Goran jest bardzo specyficznym facetem, który lubi wszystko kontrolować. Jednocześnie potrafi być bardzo nieelegancki. Potrafi w ogóle nie podziękować za koncert. Potrafi się nie pożegnać. Pamiętam nasz pierwszy wspólny występ w Sopocie. Śpiewaliśmy „Kiedyś byłam różą” i „Prawy do lewego” po raz pierwszy. Goran powiedział: „Masz tu siedzieć cały czas obok mnie, na krześle!”. Więc „Różę” zaśpiewałam na tym krześle. Ale jak zaczęło się „Prawy do lewego”, nie wytrzymałam i wyskoczyłam na scenę, żeby porwać ludzi. Był na mnie bardzo obrażony. To jest taki artysta z ogromnym ego. Wierzę, że to może się u artystów zdarzać i absolutnie wiem, że jest mnóstwo takich artystów. Tylko ja nie muszę z nimi pracować.
Można tego posłuchać tutaj - w drugiej części wywiadu.
Ale już we wrześniu 2016 Kayah wystąpiła z Bregovicem w Warszawie na koncercie promującym jego nową płytę, a dziś ogłosiła wspólną trasę. Pewnie teraz żałuje tych słów...
W każdym razie ja wybieram się na koncert w Łodzi - fajnie, że cała trasa zaczyna się właśnie od Łodzi, kompletnie nie będzie wiadomo, czego się spodziewać. Niestety, do pójścia na ten koncert nie zachęcają ani ceny biletów (najtańsze są po 129 zł), ani fakt, że będą wyłącznie miejsca stojące - w dodatku wejście jest o 18.00, a start koncertu dopiero o 20.00, więc trzeba się nastawić na 4 godziny stania...
Awatar użytkownika
lordarek1
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 762
Rejestracja: 21 lip 2011, 17:04
Ulubiona piosenka: Będę śniła,Szyby

Re: KAYAH

Post autor: lordarek1 »

Kayah zapowiada na 26 kwietnia premiere nowego singla "PO CO" :D
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: KAYAH

Post autor: DeathlySilence »

:niedlaczego:

Ciekawe, czy odniesie podobny sukces jak "Za późno", bo rozumiem, że nowy singiel nie zapowiada większego materiału - pełnego krążka.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: KAYAH

Post autor: Piter »

Kojarzę że to jest zwiastun nowego albumu. Kayah nad czymś pracuje, tak chyba mówiła Interii.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

W wywiadzie dla Interii Kayah powiedziała o piosence Po co:
Kayah pisze:Zaraz po świętach wyjdzie nowy numer, który zrobiłam z izraelskim artystą uznawanym za objawienie. To Idan Raichel, pianista jazzowy, który łączy, podobnie do mnie, różne elementy z całego świata. On na przykład korzysta ze spuścizny Żydów z Etiopii i Somalii, których jest dosyć sporo w Izraelu. Idan Raichel skomponował dla mnie piosenkę, do której napisałam tekst. Początkowo zrealizował tę piosenkę - jako remiks - superproducent z Balkan Beat Box, ostatecznie pracowałam nad tą piosenką z Jasiem Smoczyńskim. No, myślę, że to będzie hit, nazywa się to Po co. Jest to utwór, który ma bardzo pozytywny przekaz, czyli to, co jest naprawdę ważne, jest tu i teraz. My naprawdę za dużo energii oddajemy rzeczom, które sobie wyobrażamy albo rzeczom, które wspominamy. A przecież tak naprawdę jesteśmy... tu!
Znalazłem fragmencik Po co na Instagramie Egurrola Dance Studio - tutaj.
Zapowiada się super. Niecierpliwie czekam na całość...
No i wiadomo też, że został już nagrany teledysk, że będą w nim tancerze i że za choreografię odpowiada Agustin Egurrola.

Jak widać (i słychać), Kayah pozostaje wierna swojemu stylowi - muzyka żydowska, muzyka świata cały czas ją kręci.

Jeśli chodzi o nową płytę, to tutaj komunikaty są sprzeczne.
W grudniu Kayah powiedziała w "Dzień Dobry TVN", że wchodzi pomału do studia, chce pracować nad nową płytą. W styczniu powiedziała, że w telefonie ma materiał aż na dwie płyty, tylko ona nie może się zdecydować, w którym kierunku chciałaby pójść. Pod koniec marca, gdy zapytano ją, kiedy wyjdzie płyta, odpowiedziała: "Sama jestem ciekawa". :) A teraz, w kwietniu Tomik Grewiński, menadżer Kayah, powiedział: "Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się skończyć pracę nad kolejnym albumem".
Tak więc nie ma co liczyć na nowy album jeszcze w tym roku. Zresztą kiedy? W wakacje Kayah będzie grać koncerty otwarte, we wrześniu ma trasę z Bregovicem, w grudniu pewnie znów będzie grała koncerty świąteczne...
Czekam na nową płytę Kayah, ale przyznam, że album świąteczny, a później koncert, na którym byłem, trochę zaspokoiły mój apetyt. Niech Kayah sobie tworzy tę nową płytę w swoim tempie - i tak widać, że ona cały czas pracuje i stroni od brukowych mediów, więc nie ma jej czego zarzucać.
28 marca Kayah wzięła udział w nagraniach nowej płyty Maryli Rodowicz.
Następnego dnia zagrała w Krakowie koncert biletowany z Transoriental Orchestra.
3 kwietnia wystąpiła w studiu koncertowym Polskiego Radia na koncercie poświęconym pamięci Ireny Jarockiej - zaśpiewała piosenkę Te same noce i dni.
22 kwietnia wystąpiła w Toruniu na jubileuszu 25-lecia pracy Atrakcyjnego Kazimierza - i jak za dawnych czasów zaśpiewała z nim Jako mąż i nie mąż.
A w najbliższy piątek Kayah zagra biletowany koncert z cyklu "The best" w Kazimierzu Dolnym - i już zapowiedziała, że wykona wtedy Po co.

I jeszcze jedno.
Kayah, razem z Anią Rusowicz, Adamem Nowakiem i Mateuszem Pospieszalskim, nagrała piosenkę Rozbitkowie, promującą projekt pomocy ofiarom wojny w Syrii „Rodzina - rodzinie”.
-> Rozbitkowie
Piękny, a zarazem bardzo smutny utwór... Nie ma co go oceniać pod względem melodii, aranżacji, tekstu czy wokalu. Tutaj nie o to chodzi. Naprawdę fajny gest ze strony wszystkich artystów, którzy wzięli w tym udział... :klaszcze:
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: KAYAH

Post autor: DeathlySilence »

ray pisze:Kayah, razem z Anią Rusowicz, Adamem Nowakiem i Mateuszem Pospieszalskim, nagrała piosenkę Rozbitkowie, promującą projekt pomocy ofiarom wojny w Syrii „Rodzina - rodzinie”.
-> Rozbitkowie
Piękny, a zarazem bardzo smutny utwór... Nie ma co go oceniać pod względem melodii, aranżacji, tekstu czy wokalu. Tutaj nie o to chodzi. Naprawdę fajny gest ze strony wszystkich artystów, którzy wzięli w tym udział... :klaszcze:
Nie twórzmy ograniczających ocenę konwenansów.
Szczególnie, że nie ma się czego wstydzić w tym przypadku, a zaznaczyć trzeba, że powstało wiele "koszmarków" muzycznych wspierających różnorakie akcje pomocowe.
Utwór "Rozbitkowie" jest muzycznie i tekstowo bogatszy od z lekka kiczowatego "Pokonamy Falę", w którym Kayah również brała udział. W "Rozbitkach" w odróżnieniu od "Pokonamy Falę" wysoką liczbę śpiewających gwiazd zastąpiono chórem.
Całość jest poruszająca, szczególnie dramatyczny refren.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Po co jest już dostępne w serwisach streamingowych.
Bardzo fajna piosenka, faktycznie z megapozytywnym przesłaniem. Refren cholernie wpada w ucho. Mam takie wrażenie, że w zwrotkach bardziej słychać wpływy bałkańskie, a w refrenie - żydowskie.
Kawałek jest przebojowy, króciutki (tylko 2:50), jest duża szansa, że przyjmie się w radiach.
Jedyne, do czego się przyczepię, to artykulacja słowa "traum" w trzecim wersie - za pierwszym razem w ogóle nie zrozumiałem, co Kayah w tym miejscu zaśpiewała.
Teraz czekam na teledysk. :)
DeathlySilence pisze:Utwór "Rozbitkowie" jest muzycznie i tekstowo bogatszy od z lekka kiczowatego "Pokonamy Falę", w którym Kayah również brała udział.
Pewnie, że tak. Zdecydowanie szlachetniejszy.
Kayah jest chyba rekordzistką, jeśli chodzi o grupowe piosenki nagrywane w jakimś szczytnym celu (W każdym z nas, Pokonamy falę, Wystarczy chcieć, Rozbitkowie).
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: KAYAH

Post autor: DeathlySilence »

Kayah - PO CO - DEEZER

POCO to się nogi NOCO. :kastaniety:

Słuchacz lubi dźwięki, które już mu się w przeszłości zagnieździły w uszach.
"PO CO" to skarbnica "inspiracji" z pozytywnym przytupem.
Życzę Kayah sukcesu na miarę "Bałkanicy".

Jest pięknie, nie narzekam. :hellobaby:
Awatar użytkownika
lordarek1
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 762
Rejestracja: 21 lip 2011, 17:04
Ulubiona piosenka: Będę śniła,Szyby

Re: KAYAH

Post autor: lordarek1 »

Kayah pisze:No i jest!!! Mój nowy singiel "Po co", kooperacja z Idan Raichel. Miłego odbioru :).
Kochani, jeśli Wam się podoba - lajkujcie, udostępniajcie, komentujcie, to dla mnie bardzo ważne, a więcej już nic nie napiszę, bo po co...
Kayah feat. Idan Raichel - Po co (Official Video):
https://www.youtube.com/watch?v=IELSg25 ... e=youtu.be
:dance2:
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: KAYAH

Post autor: DeathlySilence »

Koncept teledysku - porażka, jedno wielkie rozczarowanie.
Obraz kompletnie nie klei się, nie współgra z muzyką - mindfuck - dwa różne byty, światy.
Połączenie audio "Bałkanicy" z obrazem z klipu Eweliny Lisowskiej.
Wejście z bębenkami troche ratuje sytuację (w tle śmiga serduszko WOŚP - nawiązanie do afery, czy przypadek?).
Tancerze i choreografia Eguroli... nie, nie i jeszcze raz NIE.
Sztuczne zadowolenie, uśmiechy, powitania, taniec - razi niemiłosiernie.
Na domiar wszystkiego mam wrażenie, że montowała ten klip :edi:

To nie tak powinno wyglądać.

PO CO <3

Teledysk będę omijał szerokim łukiem.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: KAYAH

Post autor: Virtual Tom »

Mnie na szczęście najpierw odnalazło Spotify :hula: :hula2: :hula3:

Piosenka idealnie trafiła w pogodę!
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: KAYAH

Post autor: Bob »

Cudowna Paulina Kubicka.Kofam 8) , uwielbiam kobitę...
Bardzo dobry wiosenno letni kawałek.Kayah to ekstraklasa podobnie jak Jusia i długo , długo nic.Z powodu braku premierowego krążka Ed przez ostatnich 5 lat świat szolbiznesu polskiego czy światowego się nie rypnął.Jest tyle innej świetnej muzyki tak łatwo dostępnej jak nigdy wcześniej - serwisy streamingowe itd...
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: KAYAH

Post autor: endeven »

nie jest źle. wstawka bębniarska zdecydowanie najciekawsza, refren fajny, prosto a niegłupio tekstowo. Zwrotki muzycznie mnie nie przekonują. i nie do końca kupuję ten utwór w całości, bo brzmi jak sklejka kilku różnych melodii. w kilku miejscach wokal Kayah skrzeczy. może sie przekonam z czasem.

w teledysku dobry kierunek by wkupić sie w łaski młodzieży i ukomercyjnić kawałek, ale nieco przesadzono. Zwłaszcza Kayah rzucająca się na wszystkie strony w trampkach wygląda sztucznie i komicznie. choć może lepiej, że nie ma wyraźnego kadru na jej twarz. smuteczek.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: KAYAH

Post autor: KrzysiekF »

Ja w tej piosence widzę miłość dla chwili, radość po prostu carpie diem... Kupuję to. Kocham takie rytmy orientalne z nutką dobrego electro.

Kayah już nie musi NIC. Gra, śpiewa, koncertuję prowadzi firmę i masę innych rzeczy. Przypomnę , że koncert z Bregovicem został wyprzedany w Wawie na 5 miesięcy przed wydarzeniem.
ODPOWIEDZ