KAYAH

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: KAYAH

Post autor: MacLean »

Kto, życzący źle Kurskiemu, śpieszyłby się z dementowaniem takiej plotki? :-p Kayah dobrze wie, że jej target niezbyt się pokrywa z elektoratem pisowskim. Mogła tylko zyskać, jak już słusznie zauważono. Wyobraźmy sobie Kasię na sztandarach KOD-u, razem z Wałęsą i Rzeplińskim. Słodkie, prawda? :3
Było blisko, ale Maryla wszystko zepsuła. :PP :PP Po co, po co, po co?! :beczy:

Jeśli chodzi o pieska, to mam nadzieję, że Kayah po nim posprząta. :lol3:
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: KAYAH

Post autor: niuto »

Wątpię, żeby to była korytarzowa plotka. Może po prostu Maryla twardo zagrała, a jej jubileusz będzie jedynym pewniakiem jeżeli chodzi o oglądalność.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: KAYAH

Post autor: Aro »

Też tak obstawiam. Plotkę potwierdził przecież menadżer Kayah więc nie wzięli tego z powietrza. Rodowicz być może zagroziła, że zrezygnuje i Kurski odpuścił. Warto dodać, że TVP odwołała czwartkową konferencję prasową dotyczącą festiwalu. Coś musi być na rzeczy. Nie byli pewni jubileuszu Maryli?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

karen pisze:Kurski chyba próbuje wyjsć z twarzą jakoś teraz-chyba nie sądził ze zrobi sie z tego taka afera...
Też mi się tak wydaje. Bo afera zrobiła się naprawdę wielka - prezydent Opola napisał list do Kurskiego, sprawę skomentował Jerzy Owsiak... Myślę, że Kurski ustąpił, bo Maryla zagroziła, że w ogóle nie zaśpiewa w tym roku w Opolu. A wiadomo, że to Rodowicz napędza oglądalność, nie żaden Pietrzak.
Wirtualnemedia.pl pisze:Według informacji portalu Wirtualnemedia.pl Maryla Rodowicz nagrała przed kamerą TVP wypowiedź, w której dementuje wszelkie doniesienia o naciskach władz nadawcy ws. udziału Kayah i plotkach o rezygnacji z całego koncertu. Wypowiedź ma zostać wyemitowana w TVP Info i głównym wydaniu „Wiadomości” TVP1.
Można to obejrzeć tutaj.
I to jest dopiero dziwne... Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Maryla została do tego przymuszona... Może dostała ultimatum: "Zgodzimy się na występ Kayah pod warunkiem, że powie Pani przed kamerą, że w TVP nie ma żadnej cenzury".

Nie wierzę w to, by Kayah była tak wyrachowana, by celowo wykorzystywała to całe zamieszanie do promocji siebie i tym samym singla Po co.
Fajnie, że wszystko się dobrze skończyło. Czekam na Niech żyje bal w wykonaniu Kayah. :)

Dzisiaj portale plotkarskie donoszą, że Edyta zaczęła pisać autobiografię, ale pewnie prędzej w księgarniach pojawi się książka o Kayah.
Kayah pisze:Wieczory poświęcam na spotkania z Agnieszką Wojtowicz – kończymy wspólnie mój „wywiad rzekę”, który w postaci książki wydamy w Kayaxie jesienią.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: KAYAH

Post autor: niuto »

Oświadczenie Kayah z fejsa:
Po raz pierwszy zabieram głos w tej sprawie, bo póki co cały czas było o mnie, beze mnie... ale drodzy Państwo nie dam sobie wmówić, że czarne jest białe, a białe jest czarne. Na Festiwalu w Opolu w tym roku nie wystąpię. I jest to moja decyzja. Na znak jedności z tymi, którzy na cenzurowanym byli i nadal pozostali, bo wobec nich nie wywołała się taka burza. Dziękuję wszystkim za publiczne i prywatne wyrazy wsparcia. To bardzo wiele znaczy dla nas jako Polaków.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Kolejne posty na temat tegorocznego festiwalu w Opolu zostały przeniesione do tematu
-> 54. KFPP Opole 2017.


Dodano po 21 godzinach 3 minutach 5 sekundach:
Kayah gościła dziś w "Dzień Dobry TVN" - opowiadała o singlu Po co i o trasie z Bregovicem, a na koniec zaśpiewała swoją najnowszą piosenkę:
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/n ... 32562.html.
Superpomysł z tą tańczącą bandą. :)
O aferze wokół Opola nie było ani słowa. I bardzo dobrze. Po co? Po co? Po co? Po co?

Dzisiaj na Pudelku pojawił się złośliwy artykuł o Kayah - o tym, że wystąpiła na gali wręczenia nagrody Człowieka Roku "Gazety Wyborczej". Jest w nim takie zdanie:
Pudelek pisze:Piosenkarka zaśpiewała koncert z okazji uhonorowania Fransa Timmermansa, który w piątek zapowiedział karę dla rządu Jarosława Kaczyńskiego, jeśli nie okaże solidarności z resztą Unii europejskiej i nie weźmie udziału w relokacji uchodźców.
I to jest po prostu wielkie kurestwo ze strony Pudelka. Kayah musiała mieć ten występ zakontraktowany już dużo wcześniej i oczywiście nie mogła mieć wpływu na to, kto dostanie nagrodę. Ale tak ponaginano fakty, żeby przedstawić Kayah jako jakąś zdrajczynię Polski. :roll:
Na festiwalu w Opolu jej nie chcieli, więc tam nie zaśpiewa, a na gali "Gazety Wyborczej" ją chcieli, więc tam zaśpiewała - proste. :)

Przez tę całą aferę z Opolem, widać, jaką Kayah ma mocną pozycję w środowisku. To wszystko, co ona robiła i wciąż robi, właśnie teraz zaprocentowało. Popatrzmy tylko na ostatnie miesiące... Kiedy było trzeba, Kayah natychmiast zastąpiła Edytę w jury "Hit, hit, hurra!", a już następnego dnia zagrała minikoncert, żeby wesprzeć aktorów z Teatru Żydowskiego, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swojej siedziby. Później, w styczniu przyjęła zaproszenie Damiana Aleksandra i wystąpiła na dwóch koncertach "Tribute to musical" w Białymstoku. Na początku lutego zaśpiewała na koncercie charytatywnym dla chorego na raka trzustki Czesława Baranowskiego. W marcu wzięła udział w nagraniach nowego albumu Maryli Rodowicz. W kwietniu wystąpiła na koncercie upamiętniającym Irenę Jarocką i na jubileuszu Atrakcyjnego Kazimierza oraz wydano charytatywny utwór Rozbitkowie z jej udziałem. Mimo że Kayah gra dużo swoich koncertów, to jeszcze dodatkowo udziela się aż w tylu innych projektach - i to nie dla pieniędzy. I teraz środowisko jej się za to odwdzięczyło. Naprawdę fantastyczne jest to, że po próbie wprowadzenia bana dla Kayah, aż tylu wykonawców zrezygnowało z występu w Opolu. :dumny:

Dzisiaj Paweł Kukiz poświęcił Kayah trochę miejsca w swoim wpisie na Facebooku:
Paweł Kukiz pisze:Jak nikt rozumiem Kayah. Osobiście doświadczyłem czym dla muzyka jest próba wykluczenia go z „rynku”, z przestrzeni publicznej. Proszę- nie traktujcie tego, co pisze poniżej jako jakiejś mojej skargi czy żalu! Piszę o sobie tylko po to, byście uwierzyli, że doskonale WIEM co czuje artysta, któremu jakas partia mówi "won". (...) Mam w wielu kwestiach inne niż Kayah zdanie ale niedopuszczalnym jest cenzura artysty przez partyjnych chłystków. Tak wczoraj jak i dziś. Jednocześnie troszkę Kasi zazdroszczę :-) . Za mną NIKT, żaden artysta (oprócz Skiby-dzięki!) nie ujął się, gdy parę lat temu spotkało mnie DOKŁADNIE TO SAMO, co Kasię dziś. Ale nie mam żalu. Naprawdę. Żal będę miał jedynie wówczas, gdy zostanie „po staremu”. (...)
Gdyby Kukiz angażował się w tyle projektów, co Kayah, zamiast angażować się w walkę o nikomu niepotrzebne JOWy, to też miałby mocną pozycję w środowisku muzycznym.

Nie wiem, czy to wpływ afery wokół Opola, czy nie, ale Po co znów radzi sobie lepiej na YouTube - klip przekroczył już 600 tys. wyświetleń. Na Spotify jest już ponad 50 tys. odsłuchań (dla porównania ostatni singiel Dody, Sens po ponad pół roku od premiery wciąż jeszcze nie przekroczył 50 tys.). Na ogólnej liście AirPlay - Top Po co zajmuje 49 miejsce. Naprawdę jest bardzo przyzwoicie. Szkoda tylko, że na listach przebojów jest średnio - aktualnie: #45 na Liście Przebojów Trójki, #22 na liście Radia Zet, a na POPliście RMF Po co cały czas jest tylko w propozycjach.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: KAYAH

Post autor: KrzysiekF »

Kayah Feat. Idan Raichel Po Co na 22 miejscu listy Airplay Top 100 :)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Po co przekroczyło milion wyświetleń na YouTube. A na Spotify ma już ponad 76 tys. odsłuchań. :)
Skąd ten wzrost zainteresowania najnowszym singlem Kayah? Myślę, że to wypadkowa trzech czynników: politycznej burzy wokół Kayah, jej występu w "Dzień Dobry TVN" i przede wszystkim tego, że piosenkę zaczęło grać Radio Eska.
To, że Eska gra Po co, jest dla mnie lekkim szokiem. Myślałem, że dla tego radia Kayah jest już po prostu za stara. A tu taka miła niespodzianka. :)
W tym tygodniu Po co wreszcie weszło na POPlistę RMF - zadebiutowało w poniedziałek na 19 miejscu, a w ostatnim, piątkowym notowaniu było już na 2 miejscu!
Na Liście Przebojów Trójki niewielki awans - z #45 na #41. I podobnie na liście Zetki - z #22 na #19.
Tym samym można już ogłosić, że Po co osiągnęło sukces - bardzo dobrze radzi sobie na YouTube i na Spotify, przyjęło się w radiach i jest teraz na wszystkich trzech najważniejszych listach przebojów w naszym kraju.
:klaszcze:

Ale w ostatnim tygodniu o Kayah było głośno nie tylko z powodu jej najnowszego singla...
Ktoś, komu nie spodobało się, że Kayah odmówiła występu na festiwalu w Opolu, udostępnił w necie stary wywiad z Kayah, sprzed 29 lat:
https://opinie.wp.pl/marcin-makowski-po ... 394336385a.
Później skan tego wywiadu udostępnił również Patryk Jaki, dodając jeszcze komentarz:
Patryk Jaki pisze:Przypominam, że Kayah nie miała, żadnego problemu, aby występować na Festiwalu Piosenki Radzieckiej – dla komunistycznych kacyków odpowiedzialnych za śmierć polskich bohaterów. Pobratańcy Stalina byli ok – natomiast PiS jest gorszy.

Najprawdopodobniej Jaki przeczytał artykuł na ten temat na portalu Niezlomni.com, gdzie informacje przedstawiane są w sposób wyjątkowo tendencyjny. Naszemu wiceministrowi sprawiedliwości poleciłbym korzystanie z bardziej rzetelnych źródeł informacji, a także fanpage "Przecinki w niewłaściwych, miejscach". ;-)
I "pobratańcy"??? Nie ma w ogóle takiego słowa - powinno być: "pobratymcy". :lol3:
Kayah mówiła kiedyś, że na początku swojej kariery była bezczelna, zbyt pewna siebie, i w tym starym wywiadzie to właśnie widać. Ale uważam, że absolutnie nie ma co jej zarzucać, że w 1988 marzyła o koncertach w ZSRR. Taka była wtedy rzeczywistość.
W sumie dobrze, że jakiś miłośnik "żołnierzy wyklętych" udostępnił w necie ten stary wywiad w celu zdyskredytowania Kayah, bo dzięki temu dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy - o genezie Córeczki czy o tym, że Kayah była w związku z basistą Maanamu. No i potwierdziło się, że soul, jazz i R&B grały jej w duszy już w czasach, kiedy ja byłem jeszcze berbeciem. :)
Myślę też, że ten wywiad nie był autoryzowany. "Z Kayah Szczot rozmawia Adam Halber" - czy Kayah kiedykolwiek występowała jako Kayah Szczot? Właśnie dlatego od początku kariery używała pseudonimu, bo wiedziała, że jej prawdziwe nazwisko nie jest zbyt piękne.
W każdym razie Kayah mocno podpadła "dobrej zmianie". Ciekawe, czy będzie to miało dalszy ciąg, czy jakoś się rozejdzie... Zastanawiam się, czy Kayah, tak jak niedawno Kora, pojawi się niebawem na okładce "Newsweeka" - tylko że wtedy znów polałby się na nią hejt...

Kayah udostępniła dziś na Facebooku ciekawy wywiad o muzyce dla portalu Music is:
http://musicis.pl/2017/05/24/kayah-na-k ... -mi-zycza/.

We wtorek Kayah wystąpiła w Filharmonii Krakowskiej jako gwiazda koncertu Tribute to Amy Winehouse. Zaśpiewała piosenkę Love is a losing game - fragmencik tutaj.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: KAYAH

Post autor: ediva »

Kayah sobie poradzi, niepotrzebne jej Opole, ani przychylność TVP. Ona od lat podkreśla swoje korzenie żydowskie, ma wsparcie ważnych środowisk, dobre dofinansowanie. Zawsze wyjdzie na swoje, bo wie z kim trzymać.
Awatar użytkownika
lordarek1
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 762
Rejestracja: 21 lip 2011, 17:04
Ulubiona piosenka: Będę śniła,Szyby

Re: KAYAH

Post autor: lordarek1 »

PO CO ma już 1,5 mln na yt-i dotarło do 1 miejsca pop listy RMF FM :lol3:

Obrazek

wczoraj Kayah wystepowała dla Fundacji Polsat jest tez fajny wywiad z Kayah w Vivie :hellobaby:

Obrazek
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: KAYAH

Post autor: niuto »

O Kayah głośno, szkoda, że nie idzie za tym wszystkim cała płyta. Jeśli chodzi o nagrywanie nowego materiału to Kayah też nie rozpieszcza swoich fanów. Nagrała 7 albumów, to raptem 2 więcej niż Edyta :)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

ediva pisze:Kayah sobie poradzi, niepotrzebne jej Opole, ani przychylność TVP. Ona od lat podkreśla swoje korzenie żydowskie, ma wsparcie ważnych środowisk, dobre dofinansowanie. Zawsze wyjdzie na swoje, bo wie z kim trzymać.
Nie uważam, by Kayah "od lat podkreślała swoje korzenie żydowskie". Zaczęła chyba dopiero w 2012 - od występu na festiwalu Warszawa Singera. Kayah jest otwarta na różne kultury: żydowską, bałkańską, brazylijską, cygańską, afrykańską... Każda z nich w jakimś stopniu ją kręci.
I nie jest tak, że wszystko, co Kayah wydaje, odnosi sukces. Przecież jej ostatni album, "Gdy pada śnieg" zaczął się dobrze sprzedawać dopiero wtedy, kiedy w Empikach przeceniono tę płytę o 50%.
Po co chwyciło, bo po prostu jest dobre - energetyczne, megapozytywne i fajnie wyprodukowane. :)
lordarek1 pisze:PO CO ma już 1,5 mln na yt-i dotarło do 1 miejsca pop listy RMF FM :lol3:
Tak. I nawet weszło na listę przebojów Eski - w ostatnim notowaniu Gorącej Dwudziestki było na 2 miejscu! Prawie 50-letnia Kayah jest wyżej na liście Eski niż Margaret czy Farna. :D
Po co awansowało również na listach Zetki (z #19 na #16) i Trójki (z #41 na #40).
I w ostatnim tygodniu Po co nadal bardzo dobrze radziło sobie na Spotify - w tej chwili ma już ponad 109 tys. odsłuchań! Singiel znalazł się na liście Spotify Polska Viral 50 - wczoraj był na 34 miejscu, dzisiaj spadł na 40.
Kayah ma przebój. Miesiąc temu wydawało się, że zainteresowanie tą piosenką już opada, a tymczasem singiel pięknie się rozkręcił.
:klaszcze:
lordarek1 pisze:wczoraj Kayah wystepowała dla Fundacji Polsat jest tez fajny wywiad z Kayah w Vivie :hellobaby:
Wczoraj Kayah zaśpiewała w telewizji 4 piosenki: Śpij kochanie, śpij, Prawy do lewego, Supermenkę i Po co. Wypadła dobrze, podobała mi się nowa aranżacja Supermenki (Kayah zadedykowała ten kawałek kobietom, które wychowują niepełnosprawne dzieci, powiedziała: "Kocham Was, siostry!"). Ale miałem wrażenie, że ona trochę za bardzo chciała wymusić zaangażowanie publiczności - w Po co, zamiast śpiewać, ciągle krzyczała: "Wszyscy!".
Wywiad w "Vivie!" faktycznie jest fajny - Kayah opowiada i o najnowszym singlu, i o nadchodzących koncertach z Bregovicem, i o aferze wokół Opola, i o chorobie Hashimoto, i o Rochu, i oczywiście o miłości.
Bardzo podobają mi się zdjęcia w "Vivie!", są trochę w klimacie klipu do Po co - widać retusz, ale Kayah nie wyszła na tych fotkach sztucznie.
W najnowszym numerze miesięcznika "Uroda życia" również jest wywiad z Kayah i poruszane są właściwie te same tematy. I też się fajnie czyta.
niuto pisze:Jeśli chodzi o nagrywanie nowego materiału to Kayah też nie rozpieszcza swoich fanów. Nagrała 7 albumów, to raptem 2 więcej niż Edyta :)

:nienie:
Kayah i Edyta wydały swoje pierwsze płyty w 1995, drugie - w 1997, trzecie - w 1999. :)
Od roku 2000 Kayah wydała łącznie 10 albumów ("JakaJaKayah", "Stereo typ", "The best & The rest", "Kolędy śpiewa Kayah", "MTV Unplugged", "Skała", "Kayah & Royal Quartet", "Panienki z temperamentem", "Transoriental Orchestra" i "Gdy pada śnieg").
Natomiast Edyta od roku 2000 wydała łącznie tylko 4 albumy ("Perła", "E.K.G.", "Zakochaj się na święta w kolędach" i "My").
:PP
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: KAYAH

Post autor: niuto »

Jeżeli weźmiemy pod uwagę albumy z premierowym materiałem to Kayah wydała 6 lub 7 albumum (w zależności od tego czy za debiut uznamy "Kamień" czy wcześniejszą płytę). Owszem, łącznie Kayagh wydała wiele wydawnictw, ale są to płyty typu the best of czy live a nie nowe piosenki. Więc z premierowym materiałem wyprzedza Edytę o jedną płytę.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Jeśli liczyć tylko płyty z premierowym materiałem, to jest remis - Kayah też ma na koncie jedynie 5 takich płyt ("Kamień", "Zebra", "JakaJaKayah", "Stereo typ", "Skała").
Chociaż... "Dotyk" jest płytą z premierowym materiałem tylko w połowie, więc w zasadzie jest 5 do 4.5. ;-)
Tej pierwszej płyty Kayah, jeszcze z lat 80., w ogóle nie liczę, skoro Kayah się od niej odcina.
I płyty z Bregovicem - też, bo to nie był autorski album. Bregović nagrywał te same utwory w różnych krajach, w duetach z lokalnymi gwiazdami.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: KAYAH

Post autor: niuto »

Czego by nie liczyć to Kayah też w nagrywaniu nowego materiału nie jest szczególnie szybka :)
ODPOWIEDZ