Maryla Rodowicz

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: ray »

Dzisiaj pojawiła się informacja, że jubileusz Maryli w Opolu odbędzie się 15 września - czyli dokładnie tego samego dnia, kiedy wyjdzie jej nowa płyta.
Maryla Rodowicz pisze:Potwierdzam, że koncert się odbędzie i wszyscy zaproszeni przeze mnie artyści pojawią się 15.09 na scenie. Wyjątkiem jest Kayah, gdyż ma wtedy inny koncert.
Kayah ma tego dnia koncert z Bregovicem w Gdyni.
W sumie to nawet lepiej, że ten jubileusz nie odbył się w czerwcu - teraz Maryla będzie mogła wykorzystać go do promocji nowej płyty i trasy Diva Tour, która startuje tydzień później.

2 lipca Maryla miała dać koncert w Gorzowie Wielkopolskim z okazji Dni Miasta, jednak przez pożar katedry występ został odwołany. 3 dni później podano informację, że Maryla zaśpiewa w Gorzowie 14 lipca - z tą różnicą, że koncert będzie biletowany (bilety są po 25 zł i zyski z ich sprzedaży mają zostać przeznaczone na odbudowę katedry). Tak samo Beata Kozidrak i Bajm - oni też mieli zagrać na Dniach Gorzowa i ostatecznie wystąpią 15 lipca, dzień po Maryli.
- Artyści zagrają za honoraria, które zostały im wypłacone w ramach Dni Gorzowa. Przeprowadziliśmy szereg rozmów z artystami. Wszyscy artyści zgodzili się na zagranie.
Rodowicz i Kozidrak były w stanie ustalić nowy termin koncertu w Gorzowie w ciągu 3 dni, natomiast Górniak nie jest w stanie ustalić nowego terminu koncertu na Torwarze już od 8 miesięcy. :lol3:

Niedawno Maryla opowiadała o nowej płycie "Faktowi":
https://www.youtube.com/watch?v=UdsfY_-Fb8s.
Skoro Rodowicz potwierdziła, że w chórkach usłyszymy Kayah, to znaczy, że afera opolska w żaden sposób nie położyła się cieniem na relacjach między paniami. Wszak Maryla mogła "wyciąć" Kayah ze swojej nowej płyty. ;-)
I okazuje się, że "Fakt" też potrafi zadawać dobre pytania o muzykę. Dlatego też akurat ten dziennikarz nigdy nie zostanie dopuszczony do Edyty. :PP

Minął już ponad miesiąc od premiery singla Hello i niestety w radiach i w serwisach streamingowych ta piosenka radzi sobie bardzo źle. Tylko radiowa Jedynka od czasu do czasu gra ten kawałek. Na YouTube Hello ma tylko 44 tys. odtworzeń, a na Spotify - zaledwie 4 tys. i nawet nie weszło do dziesiątki najpopularniejszych nagrań Maryli.
Rodowicz aż 7 razy apelowała na swoim Facebooku o głosowanie na Hello na Liście Przebojów Trójki i piosenka tylko raz znalazła się w "Szczęśliwej Trzynastce" i to jeszcze na jej samym końcu - na 63 miejscu.
Jest mi żal Maryli - miała ostatnio bardzo ciężki czas, a teraz jej najnowsza piosenka kompletnie nie może się przebić. Tak więc głosujmy na Marylkę!
Maryla Rodowicz pisze:Przypominam o głosowaniu na utwór Hello na listach przebojów!
Pomóżcie wspólnymi siłami wywindować go w górę!

http://www.wietrzneradio.com/top15.html
http://radiopodlasie.pl//naj-10-tka.html?pageId=18
http://lp3.polskieradio.pl/glosowanie/#zagłosuj!
Ostatnio Maryla pochwaliła się na Facebooku wspólną fotką z Michałem Szpakiem. Jakaś otyła, starsza pani napisała w komentarzu:
Skąd ten zachwyt wyglądają jak dwa pajace przecież ona to już całkowicie ma na srane pod sufitem myśli że jak się ubierze jak papuga to będzie mieć więcej fanów trochę samo krytyki to nie nastolatka tylko stara pudernice
Maryla odpowiedziała jej:
Maryla Rodowicz pisze:nasrane pisze się razem
:rotfl:
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Wojtuś »

ray pisze: Ostatnio Maryla pochwaliła się na Facebooku wspólną fotką z Michałem Szpakiem. Jakaś otyła, starsza pani napisała w komentarzu:
Skąd ten zachwyt wyglądają jak dwa pajace przecież ona to już całkowicie ma na srane pod sufitem myśli że jak się ubierze jak papuga to będzie mieć więcej fanów trochę samo krytyki to nie nastolatka tylko stara pudernice
Maryla odpowiedziała jej:
Maryla Rodowicz pisze:nasrane pisze się razem
:rotfl:
Padłem ze śmiechu, Maryla potrafi bezbłędnie odpowiedzieć :hahaha2: :laughing: :buahaha:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: KrzysiekF »

To prawda najnowszy singiel poniósł totalną klapę. W sumie mnie to nie dziwi. Maryli będzie już ciężko dostać się do stacji radiowych na playlisty.

Sama jest pewnie trochę podłamana ostatnimi wydarzeniami. Złą prasą hejtem, odwrotem Fanów i kompletnym niepowodzeniem singla.

Oliwy do ognia dodało zamieszanie z Opolem. Maryla po ogłoszeniu jubileuszu we wrześniu znów zbiera hejt.

Kto wie czy to nie położy kres jej karierze... i sama po trasie jubileuszowej nie powie STOP.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: ray »

Tak źle nie będzie. Zresztą nie wyobrażam sobie, by Maryla już za rok odeszła na emeryturę. :) Poza tym ona wspominała, że po nadchodzącej płycie, spokojnej, akustycznej, planuje wydać kolejną - bardziej taneczną, energetyczną.
Rodowicz ma ten dar, że ona zawsze potrafi podczepić się pod to, co akurat jest na topie - teraz na każdym swoim koncercie plenerowym śpiewa Przez Twe oczy zielone. :) Jeżeli nowa płyta się nie sprzeda, to do kolejnej Maryla zaprosi albo Martyniuka, albo Kwiatkowskiego, albo znów Donatana i znowu będzie miała przebój.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: KrzysiekF »

ray pisze: albo znów Donatana i znowu będzie miała przebój.
W sumie racją, tym bardziej że on sam chyba miał mieć hit z jedną z wokalistek , a wyjdzie na to że będzie ' hitowa "pastorałka" na święta.

8)
alternatywna
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 249
Rejestracja: 27 cze 2015, 11:26
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Your high Glow On
Lokalizacja: Polska

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: alternatywna »

Maryla Rodowicz - kocham, kocham , kocham..., niestety jeśli jej plyta będzie taka jak singiel, to smutno mi to mowić, ale będzie to wtorne.... Przecież plyta Wszyscy chcą kochać i jest cudnie były w podobnym stylu...., a może dobrze ? Bo w końcu kto jak kto ale Maryla nic nie musi udowadniać...? Zastanawiam sie czy ta plyta to bedzie kolejna plyta podobna do poprzednich czy może konsekwencja własnych wyborow ? Zobaczymy
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Flux »

KrzysiekF pisze:Kto wie czy to nie położy kres jej karierze... i sama po trasie jubileuszowej nie powie STOP.
Pozycja Maryli jest o wiele silniejsza, nie położył jej hejt "piłkarski", nie położy i afera opolska. W radiach wcale nie musi mieć już nowych przebojów czy plasować się na pierwszych pozycjach list sprzedaży. I tak będzie funkcjonować, grać koncerty, zawsze znajdą się miejsca gotowe ją przyjąć i publiczność, która zechce słuchać. Faktycznie sporo musiała ostatnio unieść, ale to jej nie złamie :wink:
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: endeven »

Dokładnie. Pozycja Rodowicz jest niemozliwa do zachwiania. To dobro narodowe, czy ktoś ją lubi czy nie.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: ediva »

endeven pisze:Dokładnie. Pozycja Rodowicz jest niemozliwa do zachwiania. To dobro narodowe, czy ktoś ją lubi czy nie.
Dokładnie, dobro narodowe, kobieta-pomnik. Musiałoby się okazać, że była donosicielką SB, by spaść z piedestału. Tymczasem gdy jej rówieśniczki cieszą się emeryturą i wzdrygają się na myśl o choćby jednym koncercie (tak Zdzicha), ona daje ich dziesiątki i wciąż ma nowe plany. Kayah szlocha przy jej nowych piosenkach, nie może być lepiej.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: KrzysiekF »

Nowa płyta Maryli od kilku dni jest w zapowiedziach na empik.com

Kilka wniosków.

Tego samego dnia na stronie w przedsprzedaży pojawił się m.in album Natalii Przybysz, który w ciągu kilku godzin wywindował na #2 ustępując tylko Taco Hemingway #1 ... Marylka po kilku dniach dopiero na #38.

Nie wróży to dobrze.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: ray »

Nowy singiel i teledysk:
-> W sumie nie jest źle

Tekst jest trochę miałki, ale muzycznie ta piosenka mi się podoba. Jest lepsza niż Hello.
Teledysk przyjemnie się ogląda. I Maryla, i sowa wyglądają pięknie. :)
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: ediva »

Muzycznie nowa piosenka jest bardzo klimatyczna i urokliwa... ale tekst bije na głowę "Heloł pora żyć sloł":
Ogólnie rzecz biorąc, nie jest źle,
z knajpy do knajpy przesuwam się,
Wiem gdzie stopa,
wiem gdzie noga,
tam jest sufit,
tam podłoga

Ogólnie rzecz biorąc mam fart,
wybrałam asa z talii kart,
dotykam głowy i reszty ciała
i chyba dobrze wszystko działa
Głowa kręci się, szyja też
powoli przesuwam się
Proponuję jeszcze "W prawo w lewo i na drzewo" albo "Ręka noga mózg na ścianie" 8P
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: niuto »

Może jestem dziwny, ale mnie ten tekst się podoba. Niby zabawny, a jednak melancholijny.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Piter »

Hymn geriatrii
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Flux »

Umówmy się... Osiecka to to nie jest. Jednak tekst bazując na banale przekazuje celnie treść. Maryla cieszy się życiem, docenia drobnostki i rzeczy, nad którymi osoby młodsze i w pełni sił witalnych się nie zastanawiają. Ma parę nóg, które wciąż ją niosą, choć już nieśpiesznie. Sądząc po dwóch zaprezentowanych piosenkach, może to być temat przewodni całej płyty. "Hymn geriatrii", podoba mi się to określenie. Na tyle lat, co już ma, całkiem niezły jest jej stan :wink: Teledysk prawdopodobnie dużo ładniejszy niż wszystko, co Górniak nakręci i zmontuje do końca życia. Fajnie, że Rodowicz wciąż się chce.
ODPOWIEDZ