Maryla Rodowicz

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yourhigh
Make it happen
Make it happen
Posty: 155
Rejestracja: 06 sty 2015, 11:44
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Małopolska

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: yourhigh »

Maryli nie bedzie w Voice. Potwierdza to w wywiadzie:
https://youtu.be/CqzYxmw7n8Y
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: KrzysiekF »

Rodowicz komentuje walkę Edyty Górniak o posadę jurora dla Maryli w "The Voice of Poland"

https://www.youtube.com/watch?v=CqzYxmw7n8Y
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: endeven »

Edyta śpiewająca ten tekst zostałaby zlinczowana na forum.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: KrzysiekF »

endeven pisze:Edyta śpiewająca ten tekst zostałaby zlinczowana na forum.
Obawiam się , że najnowszy tekst do singla z Donatanem będzie jeszcze gorszy :lol3:
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

ray pisze: Kiedy wczoraj pojawiła się plotka, że Maryla ma pojawić się obok Edyty jako jurorka "The Voice of Poland", w pierwszej chwili pomyślałem, że to totalna bzdura. Ale teraz jak patrzę na te daty koncertów, które Rodowicz ogłosiła już jakiś czas temu, to widzę, że akurat wszystkie soboty listopada zostawiła sobie wolne. W listopadzie będzie miała koncerty głównie w piątki i w niedziele, ale ani razu w sobotę. Zatem kto wie? :hmmm:
Oglądałem dzisiaj wywiad w którym Marylka zdementowała te plotki.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: ediva »

wszystkie soboty listopada zostawiła sobie wolne. W listopadzie będzie miała koncerty głównie w piątki i w niedziele, ale ani razu w sobotę.
Maryla w soboty chce sobie pożyć sloł. Heloł! Dajcie jej brejk.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: MacLean »

Piosenka rzeczywiście brzmi jak kontynuacja stylistyki "Jest cudnie".
Pan Cygan powinien zmienić metody pracy. On należy do tych, co piszą codziennie, wiedząc, że natchnienie to kwestia chwilowego rozbłysku pomiędzy setkami nieudanych wierszy. Nie wszystko trzeba wydawać - są szuflady. Dorobek Szymborskiej uczy, że mniej naprawdę znaczy więcej.
Mam nadzieję, że Kayah nie wycofała się ze współpracy przy płycie ze względu na niedawne wybrykiMaryli.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Flux »

endeven pisze:Edyta śpiewająca ten tekst zostałaby zlinczowana na forum.
Dokładnie tak. Tylko jak diwa nie robi prawie nic twórczego w muzyce i jeszcze zaśpiewałby piosenkę z takim tekstem, to posypałyby się gromy na głowę. Rodowicz te słowa ujdą na sucho również dlatego, że ona jest w przededniu premiery całego albumu i znamy konkretne terminy trasy koncertowej z prawdziwego zdarzenia. Takiej, która nie składa się z dziesięciu niedopracowanych występów rozłożonych na 3-letnie raty. Maryli nie udał się jubileusz w Opolu, ale i tak będzie świętować 50tkę z przytupem, na scenie. Inne podejście do sceny, to i inne podejście do artystki. Zastanawia mnie tylko jak ktoś, kto kiedyś pisał znaczące teksty (np. Łatwopalni, skoro już przy Marylove jesteśmy) mógł tak bardzo obniżyć loty. Zapewne miało być lekko i bez nadęcia, ale gdzie uleciała dawna sprawność językowa? Pióro zdecydowanie przyciężkie, zęby zgrzytają, uszy się marszczą.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: niuto »

A mnie tam się podoba. Zupełnie inny charakter niż "Łatwopalni". Lekko, z przymrużeniem oka. A czy "Wszyscy chcą kochać" Nosowskiej to świetny ambitny tekst? Nie, ale w swojej konwencji, lekkiej popowej piosenki się sprawdził. Tu też jest w porządku moim zdaniem.

Z Edytą to jest taki problem, że ona by to zaśpiewała zupełnie poważnie jak CTC.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: KrzysiekF »

niuto pisze:A mnie tam się podoba. Zupełnie inny charakter niż "Łatwopalni". Lekko, z przymrużeniem oka.

.

Dokładnie taki był zamysł tej piosenki, uśmiech do życia, pędu... Heloł chce żyć slow. wolniej...kilka wersów mam wrażenie jakby komentarz sytuacji w Polsce.

Niuto PIĄTKA.

Mega podziw za rozpiskę trasy koncertowej. Szok... aż chyba sam się wybiorę. Ilość koncertów z rozmachem sprawi zakłopotanie dla młodszych koleżanek.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: ray »

Poruszona Maryla Rodowicz wspomina aferę opolską oraz oświadczenie Kayah:
https://www.youtube.com/watch?v=AecgfMj3gV0

Tak Maryla Rodowicz będzie świętować 50-lecie: Wszystko się posypało...:
https://www.youtube.com/watch?v=IF91HbzYYGo

Podoba mi się, że w pierwszym wywiadzie Maryla wprost przyznała, że zrezygnowała z jubileuszu w Opolu z dwóch powodów. Tym samym podpadła teraz Kurskiemu, który powiedział przecież w TVP w programie na żywo: "Jedynym powodem odwołania koncertu Maryli Rodowicz była śmierć jej mamy".
Ale sam początek wywiadu mi się nie podoba. Maryla powiedziała: "Przeczytałam w internecie oświadczenie Kayah, że Kayah nie wystąpi, bo będzie bojkotować ogólnie - w sprawie i teatrów, i aktorów". Przecież Kayah nic takiego nie napisała w tym swoim oświadczeniu. Myślę, że Rodowicz czytała też wywiad z Kayah w najnowszej "Vivie!" i jej się zlało jedno z drugim. :)
Z tego drugiego wywiadu wynika, że jeszcze jest możliwe, by Maryla miała w tym roku jubileusz na festiwalu w Opolu...
Jej trasa koncertowa zaczyna się 22 września. Jeżeli uda się zorganizować festiwal w Opolu w pierwszej połowie września, to całkiem możliwe, że ten jubileusz Maryli jeszcze się odbędzie.

Śmieszą mnie ci, którzy na Facebooku pouczają Rodowicz, że nie powinna teraz wydawać nowej piosenki, ani koncertować, udzielać wywiadów czy pozować do zdjęć, dlatego że niedawno umarła jej mama. Każdy przeżywa żałobę na swój sposób. Widocznie Maryli praca pomaga. I nie zapominajmy o tym, że jej muzycy też muszą z czegoś żyć. Miała odwołać wszystkie zaplanowane koncerty? :roll:

Hello jest już dostępne na Spotify.
Maryla miała w tym miesiącu 31 tys. słuchaczy na Spotify, a Donatan (bez Cleo) - tylko niecałe 18 tys.

Polecam Wam stronę internetową Maryli, bo można tam słuchać za free setek jej piosenek w całości - tam jest praktycznie wszystko, jeszcze większy wybór niż na Spotify: wszystkie jej płyty studyjne, przeróżne albumy okolicznościowe, wersje audio z różnych występów telewizyjnych... Nie wiedziałem wcześniej na przykład, że Maryla nagrała polską wersję Radio Gaga Queen. :)
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: ediva »

Rodowicz ujdą takie cuda jak "Heloł", a Kozidrak "Bingo", bo one wciąż nagrywają nowe utwory, a Górniak raz na ruski rok. Jak w biznesie nie potrafi się zadbać o jakość, to trzeba iść na ilość. Edycie przydałaby się właśnie ilość jak u Marylki czy Beci, już pal lich tę mityczną jakość.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Flux »

ediva pisze:Rodowicz ujdą takie cuda jak "Heloł", a Kozidrak "Bingo", bo one wciąż nagrywają nowe utwory, a Górniak raz na ruski rok.
Z tym się akurat zgadzam. Nawet jeśli trafi się taki "kwiatek", to pozostają dziesiątki innych utworów. Przy takiej liczbie zawsze jest szansa, że powstanie coś dobrego. I nie traktowałbym tego w kategorii pójścia na ilość, bo u Edyty rzadkie działania wydawnicze wcale nie przekładają się jakoś specjalnie na ich ostateczny poziom a przynajmniej nie koresponduje to bezpośrednio. Życzę Edycie żeby kiedyś przytrafiło jej się wejść do studia z gotowym, przećwiczonym materiałem i zarejestrować go na setkę. Żeby nie miała szansy zbyt dużo majstrować, wybrzydzać i poprawiać, przechodzić tej całej gehenny procesu twórczego.
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Nuklodem »

Z ciekawości wie ktoś do jakich dźwięków dochodzi Marylka? tak mnie wzięło, słuchając "Krzyk Żurawi",
w refrenie tam fajnie pocisnęła, może jakieś B4?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: ray »

Maryla była dziś gościem Pawła Sztompke w radiowej Jedynce:
http://www.polskieradio.pl/7/160/Artykul/1780435.

Ciekaw jestem, jak będzie z tym jubileuszem Maryli w Opolu. Teraz już wiadomo, że festiwal odbędzie się w dniach 15-17 września, a płyta Maryli wychodzi 15 września. Tak więc ten jubileusz w telewizji byłby świetną promocją nowego albumu.

I polecam Wam "Archiwum Marylowe" - można tu oglądać i słuchać praktycznie wszystkiego, co się wiąże z Marylą - za free i bez reklam:
http://archiwummarylowe.pl/spis-tresci/.
ODPOWIEDZ