Maryla Rodowicz

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5027
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Zdzisława Sośnicka

Post autor: addar »

"jest cudnie" jest okropne, tyle w tym temacie, nie powiedziałem ze maryla nie ma ambitnych kawałków , nadmieniłem ze zawsze była biesiadna
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zdzisława Sośnicka

Post autor: MacLean »

Ona nie zawsze była biesiadna.
Część jej piosenek to żelazny repertuar festiwali piosenki aktorskiej.
Większość jej piosenek nie jest rozumiana przez publiczność. De facto nawet jej skoczne piosenki są smutne, a grane na weselach. Polacy po prostu nie rozumieją tekstów, nad czym ubolewam ja, ale Maryli to wisi.
Chyba tylko na koncercie Zielono mi reakcja publiczność na "Niech żyje bal" była zgodna z treścią piosenki.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Piter »

addar pisze:
Piter pisze:Jeśli kojarzysz Rodowicz wyłącznie z Małgośką,
ja jeszcze kojarze z kradzionych "kolorowych jarmarków " :PP piter prawda jest taka ze marylka zawsze była jarmarczna i przasna-zawsze, ambitne kawalki zdarzały sie jako wypadki przy pracy- koffam niech zyje bal, choc wiem ze nasza sarenka zaspiwałaby to lepiej <3, core jej twórczości był po to by poskakać i biesiadować- dlatego polacy ja kochają, protoplastka discopolo :d
W moim odczuciu Maryla zawsze była jakaś, to po pierwsze. A po drugie, niejednorodna, zmienna. A przez to, że była popularna i miała przygodę z piosenką biesiadną, została w taki, a nie inny sposób zaszufladkowana. Swoją drogą te Kolorowe jarmarki, które się jej zarzuca, ona chciała oddemonizować. Na bank nie bała się brać za stylistykę, przez którą kochały ją masy, ale nienawidziły snoby. No cóż... zachęcam, aby zapoznać się z listą piosenek, jakie śpiewała Maryla. Jest tego całe mnóstwo. Nie wiem, jak Tobie, ale mi piosenka biesiadna kojarzy się z prostą melodią i tekstem, z bujaniem do wódki, z muzyką w tle, która ma nie przeszkadzać w biesiadzie. Nie wiem, jak Ty, ale ja słyszałem też Marylę w nieco innym repertuarze. I myślę sobie, że Maryla był na pół, czasem przaśna, czasem refleksyjna. Jakoś tak się utarło, że ta pierwsza strona była łatwiejsza w odbiorze, więc i bardziej popularna, ale to nie znaczy, że innej Maryli nie było.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5027
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: addar »

nie zaprzeczam, ale nie było tak że maryla porzucała biesiadną muzę i nagle stawała się alternatywną smęciarą czy snobistyczną piewczynią poezji spiewanej.Nawet tworząc bardziej wysublimowany materiał cały czas żyła z koncertów na których przebiarała się w kolorowe przebieranki i z gitarką zachęcała do zabawy....od poczatku kariery była kolorowa, i w świadomości polaków zapisała sie jako "marylka"- ta od Małgośki, kto dzisiaj pamięta że charlie chaplin nie grał tylko w głupkowatych niemych komedyjak?? nikt...zapisał sie w historii jako zabawny pan z kapelusikiem i wąsem bo to stanowiło Core jego kariery, tak samo jest z marylą rodowicz

zresztą tworzenie ambitniejszego materiału nie wyklucza bycia jarmarczny, maryla świadomie, wiedząc że to się opłaca, tworzyła taki obraz siebie ...więc sorry dla mnie marylka to jarmark :twisted:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Flux »

Maryla zaprasza do swojego nowego sklepu internetowego, gdzie znajdziecie koszulki, torby, kubki z jej wizerunkiem, tytułami piosenek etc.:

http://marylove.pl/

Wygląda to profesjonalnie. Ciekawe czy materiał, z których wykonane są koszulki jest wysokiej jakości, bo ceny wysokie.
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1625
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: rav33 »

ostatni, sobotni koncert Maryli w Poznaniu, który zamykał jej trasę - rewelacyjny...
k+b
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 265
Rejestracja: 26 sie 2010, 16:06
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Polska

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: k+b »

Efekt współpracy Maryli z Donatanem - singiel Pełnia
https://www.youtube.com/watch?v=diaXSNeA81Y
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: KrzysiekF »

W nutę Eneja folkowo , wiedzą co robią. Wieś tańczy i śpiewa... :lol3:
Hubi11
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 02 kwie 2010, 18:59
Ulubiony album: EG,MY
Ulubiona piosenka: DDD, Glow On
Lokalizacja: UK

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Hubi11 »

Koszmar,zarowno piosenka jak i klip.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5027
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: addar »

e tam wcale nie takie złe.Szykowałem się z hejtem a mnie zaskoczyło...nie sa to moje klmaty ale zarówno piosenka jak teledysk robią dobre wrażenie, ni ma siary
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Nuklodem »

Uważam że jest to bardzo dobry utwór. Jeśli komuś się nie podoba to proszę bardzo każdy lubi inne rzeczy lecz nie rozumiem gdy ktoś obraża to poprzez kompozycje, to jest właśnie taki rodzaj sztuki z którym ktoś się utożsamia i nie można jego traktować drugorzędnie (nieszanowanie) po przez to że jest inny niż tzw. reszta muzyki jak to niektórzy dzielą "nie wiejska" i "wiejska"
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Aro »

Nie takie złe. Nie moja bajka, ale nie odrzuca.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Flux »

Z Enejem nie ma to nic wspólnego. Tutaj jest więcej różnorodności niż we wszystkich kompozycjach wspomnianego zespołu, różniących się głównie tytułami. U Maryli mamy kontrolowany, zamierzony kicz. Na szczęście oprócz cycków (normalnie nazwałbym je piersiami, ale od czasu kandydatury Kukiza na prezydenta RP mam wstręt do tej nazwy) w trumnie nie ma wiele epatowania seksualnością. Cenię sobie odwagę Rodowicz i takie swoiste podjudzanie publiczności. Nie każdy może sobie na to pozwolić.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Piter »

Nudne. :/ Rozczarowałem się.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: endeven »

to fakt, że nudne. Piosenka, jak i teledysk. w piosence żadnego bum na koniec, dośc monotonnie przebiega. W klipie nic się nie dzieje, choć przyzwoicie zrealizowany. cycki okropne się rozlewają. Maryli maniera kuje uszy, zwłaszcza jak próbuje wyciskać na rockową chrypę. karykaturalne i do bólu sztuczne. Ogólnie tragedii nie ma. Ale jakos hita w tym nie dostrzegam.

Na wesela się nada.
ODPOWIEDZ