Maryla Rodowicz

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: ediva »

Faktycznie geriatrycznie, ale fajne jest to, że Maryla śpiewa o problemach ludzi w swoim wieku i przypomina młodym, że ich też to czeka. Na pewnym etapie móc chodzić czy obracać głową bez odrętwienia i bólu to ogromny przywilej. Wtedy zapomina się o "gorących ciałach" i zmysłowości... Zostajemy sami ze swoim starym, skrzypiącym ciałem i modlimy się, by móc jeszcze trochę pochodzić po tym padole łez, by o własnych siłach dojść do tej ławki w parku.. i żeby jutro trochę mniej bolało...
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Piter »

To nie musi być Osiecka. Może być Magda Umer. Ale niech nad treścią będzie też jakaś forma.
Ten tekst wydaje się być pisany pod mózg dotknięty demencją.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Kamui Shiro »

Aż tak? Moim zdaniem jest bez szału, ale też bez dramatu. Emerytom na pewno może się spodobać, choć jak dla mnie byłoby to zbyt smętne nawet na emeryturze.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: KrzysiekF »

Mnie się podoba. Jest refleksja, zapomnienie, westchnienia nad życiem, prosty przekaz...chyba nawet jakiś rodzaj rozliczenia z życiem w tym teksie.


Liście lecą jesień nadchodzi, można się zapomnień.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Kamui Shiro »

Ja tylko dodam tyle, że Maryla nagrywa piosenki coraz częściej w tonie gerontycznym nie od wczoraj. "Jest cudnie" i nawet "Łatwopalni" też wieją takim klimatem. Ale owszem, teraz poszła na całość.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: ray »

Trudno oczekiwać od Maryli, by nagrywała tylko dla młodych. Dla młodych była Pełnia, więc teraz dla równowagi będzie cała płyta "dla geriatrii". :)

Na stronie internetowej Maryli jest forum, na którym udziela się również sama Maryla.
Oto parę jej ostatnich wpisów:
Maryla Rodowicz pisze:Nie wszystkie utwory będą grane w Opolu w całości.Gdybym miała zagrać Wagonową 7 zwrotek musiałabym wyrzucić dwie inne piosenki. Jutro kolejny dzień prób.Niedawno wróciłam,jeszcze musiałam zahaczyć o studio. Jutro próby z moimi gośćmi.Poza tym trening taneczny.M
Maryla Rodowicz pisze:Nagrałam dzisiaj 5 piosenek do Jaka to melodia.To był niezły hard.Kostium,do studia,wykonanie,na dół do garderoby,przebiórka,na górę do studia i tak 5x.Zajęło to kilka godzin,od 13-20.Kamila się uwijała z pudrem,Ewa z grzebieniem.Moje szczęście,że mam super ekipę.Bogdan pohukiwał,zapędzał na plan,jak owczarek owce.Jutro 5 h przeznaczone na wywiady promujące płytę,gazetowe.W studio bardzo podobały się nowe piosenki.Hello i W sumie nie jest źle.Dobry znak.M

Ale momentami jest też ostro:
Maryla Rodowicz pisze:Do kaczałka> jesteś wrednym typem,złośliwą mendą,spadaj stąd.M
Maryla Rodowicz pisze:Do kaczałka> poza tym twój ograniczony umysł pozwala ci tylko na cytowanie negatywnych komentarzy takich jak ty sfrustrowanych internautów.Może wytęż swoją marną mózgownicę i napisz coś od siebie tępaku

:lol3:
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: niuto »

Myślę, że płyta w stylu "Pełni" ośmieszyła by Marylę. Muzycznie zapowiada się naprawdę bardzo fajnie, i jeśli nie będzie spektakularnego komercyjnego sukcesu, to z pewnością będzie to kawał dobrej muzyki, której nie należy się wstydzić. W przypadku Maryli trudno ocenić jak sprzeda się album po wyświetleniach na YT, bo to gwiazda z minionej epoki. Zresztą jak płyta by się nie sprzedała to legenda Maryli jest niezagrożona i na pewno i tak będzie nadal przyciągać tłumy na koncerty dopóki po prostu się nie zmęczy :)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: ray »

niuto pisze:W przypadku Maryli trudno ocenić jak sprzeda się album po wyświetleniach na YT, bo to gwiazda z minionej epoki.
Tak. I poza tym nowa płyta prawdopodobnie będzie sprzedawana też na koncertach, co oczywiście nie liczy się do OLiSu.
Pamiętam, że kiedy byłem na akustycznym koncercie Maryli jesienią 2014, to na miejscu można było kupić "Buty 2" i "50" i jeszcze dostać autograf na płycie. I zainteresowanie było naprawdę duże.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Bob »

Ogromny szacunek dla Maryli!Rok temu byłem na koncercie ,mega forma wokalna , głosisko jak 40 lat temu , piosenki znane i wspólnie śpiewana bo po polsku!!!Klip piękny ,tekst samo życie.Geriatryczny ?Hmm,ktoś kto nie przeżył sam jakiegoś nieszczęścia ,nie był zależny w wykonywaniu podstawowych czynności w tym fizjologicznych od innych osób ,super jak jest rodzina czy przyjaciele pod ręką- ten nie pojmuje tego przesłania.Geriatria.....Osoby nastoletnie ,malutkie dzieci czy 20/30 latkowie są obciążeni różnymi problemami ,takimi że wykonanie jednego czy dwu kroków to jak lot w kosmos.Wiele osób w podeszłym wieku zachowuje wewnątrz pogodę ducha nastolatka ,umysł ,pamięć doskonała a ciało całkowicie się sypie ,kończyny odmawiają posłuszeństwa.Taka kolej rzeczy...Klip bez glonojadów ,silikonowych cyców pawich piór w d-u-e!. Cieszę się ,że Maryla jest ponad podziałami i wystąpi w Opolu,mam nadzieję że jak zwykle da czadu i zrobi prawdziwe szoł.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: ediva »

Bob pisze:Osoby nastoletnie ,malutkie dzieci czy 20/30 latkowie są obciążeni różnymi problemami ,takimi że wykonanie jednego czy dwu kroków to jak lot w kosmos.
Dokładnie, taka "geriatria" może nas spotkać prędzej niż myślimy, a jeszcze możemy pozazdrościć tym sprawnym dziadkom jak sami znajdziemy się z ręką w nocniku...
ray pisze:Maryla Rodowicz pisze:Do kaczałka> jesteś wrednym typem,złośliwą mendą,spadaj stąd.M

Maryla Rodowicz pisze:Do kaczałka> poza tym twój ograniczony umysł pozwala ci tylko na cytowanie negatywnych komentarzy takich jak ty sfrustrowanych internautów.Może wytęż swoją marną mózgownicę i napisz coś od siebie tępaku
Marylka się nie certoli :lol3: A nasza Edzia najgroźniej to napisała "może powinnam przestać dawać komukolwiek" :lol3:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Kamui Shiro »

Mi się po prostu nie podobają takie piosenki. Są smętne, stroskano-starcze, no przykro mi - co kto lubi, ja nie tego szukam w muzyce. Jak już uderzać w melancholijno-zwalniające klimaty, to wolę "Czas nas uczy pogody".

Maryla nie jest minioną epoką, mimo wszystko wydaje się wciąż aktualnym zagrożeniem dla kolejnego pokolenia rodzimych piosenkarek pop ;) Podoba mi się jej dystans do siebie, któremu dowodzi całym swoim wizerunkiem, wypowiedziami i kolaboracjami z Donatanem i Zenkiem. Dziwi mnie jednak, że chce się jej użerać z jakimiś forumowiczami, w takim tonie. Niemniej - bliska ludziom gwiazda, legenda, lubi się lub nie lubi, ale trudno nie szanować.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: niuto »

Maryla nie jest minioną epoką, mimo wszystko wydaje się wciąż aktualnym zagrożeniem dla kolejnego pokolenia rodzimych piosenkarek pop
I to niestety pokazuje, że nieuważnie czytasz posty, wyciągając pojedyncze słowa z kontekstu. Pisałem o Maryli jako artystce z minionej epoki w kontekście wyświetleń na YT i potencjalnej sprzedaży jej albumu. Po prostu artyści debiutujący kilkadziesiąt lat temu, w epoce sprzed YT i Internetu słabo radzą sobie w sieci, natomiast całkiem nieźle w tradycyjnej sprzedaży. Zresztą ray też to podchwycił.

To, że Maryla nadal się liczy na polskim rynku muzycznym jest dla mnie oczywistą oczywistością :)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Kamui Shiro »

Owszem, nie mam czasu w tygodniu na drobiazgową analizę i interpretację, co poeta miał na myśli na tym forum, ale napisałeś co napisałeś - gwiazda minionej epoki, teraz rozwijasz temat. Przyznam zresztą trochę rację, nie ma co robić świeżej wymiataczki z 70-letniej 'legendy'.

Wyświetlenia jej piosenek na YT nie są zresztą takie marne (oczywiście przewodzi "Pełnia", bo Donatan, no ale jednak...). Nie żebym śledził, tak z ciekawości sprawdziłem. Od śledzenia liczby kliknięć YT są już tutaj specjaliści.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: KrzysiekF »

Najnowszy singiel zaliczył awans o 13 oczek na Liście przebojów Trójki.

Miejsce #37
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Piter »

Kamui Shiro pisze:Ja tylko dodam tyle, że Maryla nagrywa piosenki coraz częściej w tonie gerontycznym nie od wczoraj. "Jest cudnie" i nawet "Łatwopalni" też wieją takim klimatem. Ale owszem, teraz poszła na całość.
Dlatego napisałem, niech to będzie Magda Umer (Jest cudnie). Latwopalni to nie geriatria, tylko wspomnienie, hołd dla Osieckiej. W każdym razie niech śpiewa o wszystkim, co chce, tylko niech ten tekst ma ręce i nogi, a nie paraliż.
ODPOWIEDZ