Żurawinki

Czyli The Cranberries

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Żurawinki

Post autor: Kasia »

W tym dziale mówicie o wyszystkich możliwych rodzajach muzyki i o różnych artystach, ale...

...poczułam sie zobowiązana do złożenia tego tematu, ponieważ zdaje sobie sprawd, że niewielu z Was czy niewielu w ogóle kojaży tan zespół.

Ja, żeby odetchnąć troche od Edki ( :D ) musiałam sobie znaleźć coś innego. Oni spadli na mnie całkiem nispodziewanie, z czego się bardzo ciesze :) A zaczęło się tak...

Aaaa, nie będe opowiadać :D

Podaje wam kilka linków, a właściwie dwa. :D jakby Was coś interesowało, to wszystko na temat tego zespołu znajdziecie tu:

Polska strona The Cranberries

Oficjalna srtona The Cranberries

Mi osobiście sie bardzo podobają :) Załatwiłam sobie wszystkie piosenki, zapisałam sie na forum, i nawet dostałam na urodziny oryginalną płyte To The Faithful Departed, którą przesłał mi kolega z forum ( którego właściwie dalej prawie nie znam :D )

Reklamy robić nie umię. Jak byście chcieli to mam troche ( :D ) ich wystepów na żywo :) i zawsze moge wrzucić. :D Aha, jestem w 100% pewna że znacie przynajmniej jedną piosenke pt. "Zombie". NAwet ja ją znałam :D "I tak sie to proszę państwa wszystko zaczęło" (że aż Zacytuję pewną osobę ;) )

Aha 2. Chciałam tylko powiedzieć, że mnie tak naprawde fascynuje głos wokalistki, którą jest Dolores O'Riordan. Dal niektórych to nic fajnego, ale dla mnie bardzo :) ( nie bede sie zagłębiać, bo mogłabym mówić w nieskonczoność o tym co w nich lubie :D )

Kilka słów o zespole :?:

No więc są z Irlandii, tam zaczynali. Więc panowie, którzy grają na gitarach poszukiwali wokalistki, no i nasuneła im sie Dolores, która wtedy jeszcze pełnoletnia nie była. Uznali, że ma talent ( no i sie nie mylili :D )

Na początku grali w jakichś barach, chyba nawet nie dla pieniędzi, a po to żeby po prostu robić to co się kocha.

Później wydali pierwszą "płytę". Nie do konca płytę, bo to było kilka piosenek. Nie było w mediech zainteresowania nimi.

Zespół zmieniał nazwe kilka razy od mocno awangardowej The Cranberry Saw Us przez The Cranberry's aż do tej ostatecznej.

Dolores pisała taksty i muzyke, starała się. Zaśpiewała "Linger" (nie to Edytowe :D ), które później stało się ich pierwszym wielkim przebojem. Potem było jeszcze dużo rzeczy. Ich pierwsza porzadniejsza płyta właściwie nic nie osiągneła. Dopiero druga z kawałkiem "Zombie". Zaczęło sie od wyjazdu do stanów, a potem wielka sława. Ich wcześniejsze albumy sie sprzedawały, biły rekordy.



To taki duży i niedokończony skrót, żeby was nie męczyć. Może to nieciekawe. Nie wiem. Jednak dla mne to jest właśnie to. Dużo musieli przejść, żeby o nich usłuszano, ale osiągnęli to co chcieli :)

Cała biografia na stronie polskiej, jednakże ostrzegam, bo jest długa, ale ciekawie napisana :)

Jak sie już czegoś o nich dowiecie to prosze napiszcie coś. :)

[ Dodano: 01-02-2006, 22:57 ]
O! Bosh :!!!! Przepraszam :!: Nie chciałam, żeby to takie długie było :!: No ale sami widzicie :oops: jak sie coś lubi to można pisać :)
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żurawinki

Post autor: B@r »

Lubie Cranberries, swego czasu dosc czesto ich sluchalam, przede wszystkim Zombie i Ode to my family. Dolores ma bardzo oryginalny glos.
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: Żurawinki

Post autor: Kasia »

Magdaaaa :!!!!!! Uwielbiam Cię :!: :DDD Uszczęśliwiłaś mnie :D Już myślałam, że to tylko ja mam odchyły w tą strona :D NIe jestem sama... To dobrze :P Zresztą mi i tak obojetne :D

Dpbra, nie bede juz duzo gadac. Postram sie. :D
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żurawinki

Post autor: B@r »

Kasia pisze:Magdaaaa :!!!!!! Uwielbiam Cię :!: :DDD Uszczęśliwiłaś mnie :D Już myślałam, że to tylko ja mam odchyły w tą strona :D
Hehe Kasiu :D:D:D

Dodam jeszcze, ze kiedys na zajeciach z rozumienia ze sluchu na anglistyce grano nam "Linger" i mieliscmy zapisywac po kolei slowa. :D
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: Żurawinki

Post autor: Kasia »

Magda pisze:grano nam "Linger"
Eeeejjj :!: Ja tak nie miałam jesczze :D Pójde na anglistyke :D
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: Żurawinki

Post autor: Titter »

Kasia, nie jestes sama. Ja tez znam i lubie Zurawinki :P i Pania Dolores
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: Żurawinki

Post autor: Kasia »

Eee, to fajnie :) A od dawna ich słuchacie?? Jesteście troche starsze to pewnie tak. :)
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żurawinki

Post autor: B@r »

Kasia pisze:Eee, to fajnie :) A od dawna ich słuchacie?? Jesteście troche starsze to pewnie tak. :)
Nie slucham ich nieprzerwanie przez ilestam lat, po prostu lubie posluchac, gdy sa w radiu. Natomiast najczesciej sluchalam ich gdy pojawila sie plyta z Zombie, moze byl to ok. 1994-1995 rok.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Żurawinki

Post autor: vanity »

nie znam się na tym zespole, ale znam 2 ich piosenki i które bardzo luubię:
zombie
when you're gone

więcej raczej nie napiszę w tym temacie :D
aha no i wiem że ta dziewczynka to Dolores :D
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: Żurawinki

Post autor: Kasia »

No to ja mam coś fajnego :D

jakbyście chcieli zobaczyć jakies teledyski to tu jest tego pełno: http://youtube.com/results?search=cranberries&search_type=search_videos

NOrmalne teledyski no i jeszcze niektóre to nie wiem co to. Wiem że do Final fantasy są filmiki i piosenki ich całe :) Możecie sobie zobaczyć, bo teledyski są fajne i może ktoś usłyszy coś czego jeszcze nie słyszał :)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Żurawinki

Post autor: Kamui Shiro »

To jest mój ulubiony zespół. Denerwuje mnie, że są czesto znani i lubiani tylko dzięki "Zombie" ^^ a moja ulubiona ich piosenka to "Daffodil's Lament". Bardzo lubię tez "Chocolate Brown", "No Need To Argue", "Concept", "Disappointment", "Analyse", "Never Grow Old", "Loud And..." (nie pamiętam nazwy :oops:) i wszystkie znane z radia.

Słucham ich, kiedy się z kimś rozstanę, kiedy mi smutno przez kogoś :'( taki mój zespół na chandrę.

Niestety nic nowego nie nagrywają od dłuższego czasu :[
Awatar użytkownika
majka
Sit down
Sit down
Posty: 57
Rejestracja: 09 gru 2004, 3:39
Lokalizacja: U.S.A

Re: Żurawinki

Post autor: majka »

The Cranberries jest jednym z moich ulubionych zespolow :) posiadam ich wszystkie plytki. Mam nadzieje ze kiedys wroca z nowa plyta... ale chyba narazie to sie nie stanie dlatego ze Dolores podobno w tym roku wyda swoja solowa plyte :)
Dwie piosenki ktore podobno bede na plycie to mam. Tytuly piosenek: "In the garden" oraz "letting go" jesli ktos jest zainteresowany to moge wyslac na pw mp3...
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Żurawinki

Post autor: Kamui Shiro »

Nie będę Cię męczyć :p ^_^'

Taa, ta płyta solowa miała wyjść chyba dobrych parę lat wcześniej ;/

"Wake Up And Smell The Coffee" było bardzo dobrą płytą, ale nie pasuje mi na ostatnią studyjna, więc oczekuję ich powrotu :] a moja ulubiona to "No Need To Argue" - mogę słuchac i słuchać... o ile mam na nich nastrój ^^ a moja siostra narzeka, bo nie lubi tego pojękiwania Dolores xD słoń jej na ucho nadepnął ;)

A jak puszczałem mamie ostatnio "Don't Bother" Shakiry, to spytałem ją, kto spiewa, a ona: "hmmm... Cranberries!" :lol:

Z kolei kolega ze szkoły założył się ze mną o flaszkę, że "Ironic" śpiewa Dolores (według mnie Morisette), przegrał zakład i do dzisiaj się upiera, że jemu też się należy ta flaszka :roll: :wink: ale w sumie mi tak nie zależy...
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: Żurawinki

Post autor: Kasia »

Aaaa :!!! Uwielbiam was :!:

Co do solowej płyty. mam 2 nagrania z niej :P :D I z tego co mi wiadomo to nei miała wyjść kilka lat wczesniej, bo dopiero w 2003 Dolores zaczeła solową kariere. :)


Zaczynam woleć ZDolores od Edki, bo Ona jak coś powie to przynajmniej słowa dotrzyma :P :DDD

Można to uznać za mini żart, choć ziarnko prawdy w nim jest.

[ Dodano: 08-02-2006, 14:53 ]
Kamui Shiro pisze:"Loud And..." (nie pamiętam nazwy
Loud and Clear :)

[ Dodano: 08-02-2006, 14:57 ]
Aha, solowa płyta Doli ma być jakoś w połowie tego rouk (ciekawe kto bedzie pierwsze Doli czy Edi :D )

TC nie nagrywają na razie płyty, bo postanowili od siebie odpocząć. Zrobili kawał dobraj roboty. Cieze sie z solowej płyty Dolores, ale chciałabym tez miec ich wspólną płyte nastepną, chć d odotychczasowymi jeszcze powinnam troche dokłądniej sie zapoznać. Troche mi brakuje do takiej perfekcji jak przy Edzi :D

A poza tym oni wszyscy chyba maj już swoje rodziny i to normalne że chcą sie nimi zająć. :) Przykład znamy ;)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Żurawinki

Post autor: Kamui Shiro »

No taak, tylko myślałęm, że w 2003 roku bedzie ta płyta solowa, jakoś wtedy.
Aaaa Uwielbiam was
Wzajem, wzajem ;) :razz:
ODPOWIEDZ