Nelly Furtado

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Nelly Furtado

Post autor: Virtual Tom »

Dobrze, po pierwszych dziwncyh wrażeniach, o któych może niektórzy pamiętają z działu "Nowosci muzyczne" wielu osobom także na tym forum spodoała się piosenka "Maneater" :hellobaby:

Porozmawiajmy więc o Nelly, czy powrót z płytą "Loose" uważacie za udany? Jakie nagranie szczególnie lubicie? Zahcęcam do wypowiedzi.

Poniżej wstawiam najnowszy klip Nelly w wysokiej jakości (90mb, link rapidshare)

Obrazek

Nelly Furtado feat. Timbaland - Promiscuous

Ja musze przyznac, ze ten kawałek w pewnym czasie wszedł mi do głowy bardziej niż "Maneater" :lody:
flame
The story so far
The story so far
Posty: 594
Rejestracja: 03 sty 2005, 16:07
Lokalizacja: Szkocja
Kontakt:

Re: Nelly Furtado

Post autor: flame »

Mam wszystkie 3 pyty Nelly Furtado i lubię właściwie każdą z nich. Ta ostatnia jednak będzie chyba moją ulubioną a piosenka "All Good Things (Come To An End)" cały czas mi się plącze po głowie ostatnio.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Nelly Furtado

Post autor: Virtual Tom »

flame pisze:Mam wszystkie 3 pyty Nelly Furtado i lubię właściwie każdą z nich. Ta ostatnia jednak będzie chyba moją ulubioną a piosenka "All Good Things (Come To An End)" cały czas mi się plącze po głowie ostatnio.
To chyba jedna z moich ulubionych piosenek :wub:
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nelly Furtado

Post autor: Chill-out »

Tom pisze:
flame pisze:Mam wszystkie 3 pyty Nelly Furtado i lubię właściwie każdą z nich. Ta ostatnia jednak będzie chyba moją ulubioną a piosenka "All Good Things (Come To An End)" cały czas mi się plącze po głowie ostatnio.
To chyba jedna z moich ulubionych piosenek :wub:
Mi również ten utwór się podoba,za udany uważam też duet z Juanesem.Ogólnie płyta godna polecenia,acz kolwiek nie każdemu musi się spodobać po pierwszym przesłuchaniu.Wielkim plusem jest też kolejność utworów i znakomicie dobrany jest utwór,który rozpoczyna cały album.
Angel
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 766
Rejestracja: 13 lip 2006, 19:43
Lokalizacja: Niebo

Re: Nelly Furtado

Post autor: Angel »

Musze powiedziec, ze nie znam za dobrze jej tworczosci, ale miala na pewno 2 kawalki z poprzedniej plyty, ktore mi sie podobaly. ALe nie wiem nawet jakie mialy tytuly. Jeden na pewno cos "I'm like a bird, I'll only fly away", tak chyba lecialo, a drugi mial taki dynamiczny poczatek i byl jeszcze lepszy. :? Gdyby znac lepiej jej utworki. Jakos mnie nie ciagnelo, zeby doglebniej poznac do tej pory. A z nowych mi sie nie podoba na razie zaden tak bardzo. ;/
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Nelly Furtado

Post autor: Kamui Shiro »

Angel - ta pierwsza to "I'm Like A Bird".

Ja znam z nowej płyty tylko "Maneatera" na razie. Bombastyczny. Jednych "Loose" zachwyca, inni krytycy marudzą, że Nelly się uprzeciętniła i że "Promiscuous" to popłuczyny po My Humps (nie wiem, nie słyszałem tej pierwszej jeszcze xD mam na mailu od kolegi, ale nei ściągnąłem jeszcze xDD), a w ogóle to Nelly teraz nie odróznia się od Ciary, Janet itp. moim zdaniem nieprawda, nadal śpiewa w oryginalny sposób i z domieszką swojego folku. A najważniejsze, że jest teraz chyba u szczytu kariery piosenkarskiej :]


Pokochałem szczególnie piosenki z płyty "Folklore" - Powerless, Explode i Try. (Try wolę z zakończeniem teledyskowym, nie tym, co puszczali w radio). "Powerless - Say What You Want" jest naprawdę genialne, także teledyski Nelly miewa fantastyczne często.

Ujmuje mnie ten jej charakterystyczny, dziamgający głos xD moich rodziców czasami denerował np. przy Turn Off The Light czy On The Radio (oba kawałki b. lubię)

no i I'm Like A Bird - piękna, świeża piosenka, słuchałem jej w okresie pasującym do niej, po wyleczeniu z ostrej choroby, no i wtedy w ogóle zaczynałem słuchac radia i ta piosenka bardzo szybko mnie urzekła.

Żałuję, że Folklore tak nie zdobył większej sławy, ale i tak uważam go za świetną płytę, może i dobrze, że nie oklepali najlepszych kawałków z niej w radiu.
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nelly Furtado

Post autor: Chill-out »

Zapomniałem,ode mnie ta płyta otrzymuje minus za piosenkę Do It-zupełnie jakby wyciągnięta z LAMB-Gwen Steffani,ale to chyba jedyny minus.
marlena
Perła
Perła
Posty: 1041
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Coming Back To Love
Lokalizacja: warszawa

Re: Nelly Furtado

Post autor: marlena »

kazda płyta jest inna i każda mi się bardzo podoba!

teraz szukam jakiejś fajnen strony! bo ofcialna ma fajna grafikę - kiedy smiała jeszcze fajniejszą ale zawartość kiepska! widzę, że powstaje polska strona- ale zna ktoś jakąś już istniejącą stronkę nelly?
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nelly Furtado

Post autor: Chill-out »

Coś dla tych,którzy lubią Nelly:subtelne,lekkie,delikatne i znakomite.
http://www.z100.com/cc-common/stripped/NellyFurtado/

Znajdziecie tu też nagrania[np.którkie recitale(akustycznie)] min.Roba Thomas'a,Jamesa Blunta,Natashy Bedingfield's.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Nelly Furtado

Post autor: Estratos »

Nelly jest swietna w kazdym wydaniu. Jej ostatnie poczynania szczegolnie mi sie podobaja. Uwielbiam tez ja w duecie z Michaelem Buble :-)

Promiscuos wlasnie wchodzi w UK do rozglosni radiowych, pewnie znowu bedzie nr 1 jak Maneater.
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Nelly Furtado

Post autor: ANETA »

Ma słaby głos moim zdaniem i jest za chuda. Maneater było ok ale ta nowa juz duzo gorsza
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Nelly Furtado

Post autor: grzechoo »

ANETA pisze:Maneater było ok ale ta nowa juz duzo gorsza
Dla mnie na odwrót
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Nelly Furtado

Post autor: Kamui Shiro »

moja mama tez nie polubiła Promiscuous, mówi, że w kółko to samo i za długie xD ale mi się podoba, fajnie robią osiołka na koniec XDDD

Nelly może i ma słaby głos, nie stara się udowadniać, że nie, ale to jest bardzo fajny głos, jeden z moich ulubionych. I mało kto potrafi robić ze swoim głosem tyle rzeczy. Ostatnio przypomina mi trochę Gwen - obie mają takie niby słabe, ale wciągające głosy xD
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Nelly Furtado

Post autor: grzechoo »

Kamui Shiro pisze:Nelly może i ma słaby głos, nie stara się udowadniać, że nie, ale to jest bardzo fajny głos
Tego to nie wiem, ale na NRJ Music Tour Monako śpiewała na żywo Maneater i Promiscuous i nie było źle.
Grzechu
Perła
Perła
Posty: 1038
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:35
Lokalizacja: Posen

Re: Nelly Furtado

Post autor: Grzechu »

Nelly stosuje podobne sztuczki jak Mandaryna - chorki ja prawie zagluszaja
http://www.youtube.com/watch?v=eH-dQEhNETE
ODPOWIEDZ